Küülik uriseb ja hammustab

Mida küülik teeb ja miks ta nõnda teeb? Mängimine, õpetamine ja harjutamine.

Moderaatorid: Loomahull, darkhelen

Re: Küülikupreili uriseb

PostitusPostitas Ettel » 30. mai 2005, 08:30

Eks loomad ole vahest nagu inimesedki: kord on hea tuju kord aga paha ja urinaga annab ta märku, kui miski kohe üldse ei meeldi 8) Meil on kodus "vaba kasvatus", kui Nancy ei taha et teda puudutakse jätame ta rahule, kui ta soovib meiega suhelda ronib ta ise sülle või käib järgi nagu koer :D Vastu tahtmist pole aga mõtet teda sülle tarida, siis on kiire minek ja "äge võitlus oma õiguste eest" :oops: Andke loomakestel endal otsustada, millal nad tahavad väntsutamist, millal rahu ja siis on kõigil tuju parem :D
Ettel
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 102
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Küülikupreili uriseb

PostitusPostitas Jänkumamma » 30. mai 2005, 12:21

Kui teed otsingu märksõnaga "uriseb", siis saad palju vastuseid.
Viimati muutis Jänkumamma 13. detsember 2005, 09:58, kokku muudetud 1 kord.
Jänkumamma
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 446
Teemad: 30
Asukoht: Raplamaa võserik
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 49
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: jänku uriseb

PostitusPostitas Endised kasutajad » 30. mai 2005, 19:56

Minu jänku uriseb ka kui teda segada ja kui talle midagi ei meeldi :(
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas särasilm » 31. mai 2005, 17:38

Kahepooleaastane Tillu uriseb ka, kui talle miski ei meeldi. Ega küülikupreili pole mänguasi, et kõik, mis meie tahame, talle ka meeldima peaks. Kui ei meeldi, siis annab oma tugevast isiksusest märku ja uriseb. Ning see on tõsine hoiatus. Jänkut tuleb aktsepteerida.
särasilm
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 229
Teemad: 4
Pildid: 3
Asukoht: Tõrva
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas särasilm » 01. juuni 2005, 20:40

Tillu "räägib" palju. Uriseb, kui miski ei meeldi. Kui on heas tujus, siis jookseb ümber jalgade ja teeb "mh-mh-mh". Urisemist on ka erinevat tooni. Kui loomaarsti juures esimest korda küünekesi lõikasime, siis karjus nii kõvasti, et loomaarst ütles ka, et tema sellist jänest ei ole näinud - ega kuulnud. Muide, see kisa oli meeleheitlik. Õnneks oli ta kohe varsti kodus jälle sõber. Muide, lõua alt sügamine meeldib tohtult.
särasilm
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 229
Teemad: 4
Pildid: 3
Asukoht: Tõrva
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Jänes muutub igapäevaga järjest tigedamaks

PostitusPostitas Endised kasutajad » 02. juuni 2005, 23:19

Tänud abi eest! Selgus et Ropkal on lihtsalt jooksuaeg :D Nüüd on endine tagasi - sõbralik ja rõõmsameelne jänkupliks.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Jänes hammustas näpu veriseks

PostitusPostitas karvatuust » 28. juuni 2005, 11:35

minu jänku mõnikord natuke hammustab (mitte valusalt) aga siis kui ta puuri panen, siis hammustas ikka päääris kõvasti :o ma olin kohe üllatunud... aga kas kui jänku nii kauaks puuri panna, ta ju unustab ära miks ta puuri pandi, kui ta sellest üldse aru sai?
karvatuust
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 68
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Jänes hammustas näpu veriseks

PostitusPostitas Jänkumamma » 28. juuni 2005, 11:55

Puur on tema pesa ja Sina oled puuri mittekuuluv isik. :wink: ...jänku arvates, noh. Ja nii ta annabki Sulle mõista, et tema pesast paluks käpad eemale hoida. :P
Meil on ka sedasi, et kui ma juhtun oma kätt liiga jänkude nina alla liigutama sel ajal, kui nad on puuris, siis riskin näksamisega. Kui aga nemad on väljas ja mina puhastan nende puure, panen neile heina vms, siis ei hooli nad sellest kübetki.
Jänkumamma
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 446
Teemad: 30
Asukoht: Raplamaa võserik
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 49
Sugu: Määramata
Prindi postitus

jänku näksib

PostitusPostitas Endised kasutajad » 01. juuli 2005, 14:38

küülik on minu toas lahti ja vahel näksab öösel seljast või jalast
nii et ma ehmatan :eek:
ei ta kas ma siis olen tal ees :?
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Jana007 » 01. juuli 2005, 16:05

Minu jänku ei lase üldse ennast lõua alt puudutada. Aga siis kui ma talle vahepeal hakkan pai tegema siis ta ka ikka uriseb ja tahab kahe käpaga mulle virutada. :D
Jana007
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 86
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Jänes hammustas näpu veriseks

PostitusPostitas Jana007 » 01. juuli 2005, 16:10

Öösel ka lahti?? :eek: Aga kui ta sul öösel ka lahti on ja sinu voodis käib siis ta võib ju näiteks sinu kõrvale pikali heita ja sina siis näiteks lihtsalt keerad ennast tema peale või siis lööd teda kogematta öösel käe või jalaga.. :)
Viimati muutis Endised kasutajad 07. juuli 2005, 14:47, kokku muudetud 1 kord.
Jana007
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 86
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Jänes hammustas näpu veriseks

PostitusPostitas karvatuust » 01. juuli 2005, 16:34

ma lugesin jänkumamma juttu ja selline asi, et siis kui puuri kallal midagi askeldama hakkan, siis vupsab Kaabu ka just puuri tagasi, aga öösel tagab ta jällegi puurist välja :lol: jänkude asi ilmselt, meie ei peagi aru saama
karvatuust
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 68
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: jänku uriseb

PostitusPostitas morfiid » 03. juuli 2005, 18:36

Mul oli maal väiksena palju jäneseid. Igatahes, ükskord olid Täpil pojad - 5 tükki (mutikud (2), Täpike, Liblik, Edi). Ja puur asus väljas. teised jänesed olid laudas. Ühel hommikul, kui pojukesi vaatama läksin, oli puuriuks lahti murtud ja jänesed kadunud. Kaks süsimusta jänkut, kelle nimed olid Mutikud, olid madala puuri alla ennast peitnud, hakkasin neid meeleheitlikult siis kinni püüdma, ning lõpuks sain nad ikka tagasi puuri. Siis kutsusin vanemad. Nemad arvasid, et mingid rebased või keegi selline loom on puuri ära murdnud. Ma olin siis nii kurb.
(Minu esimese jänese Jupi ja tema pruudi Halli sõi ära üks koer. Me ise ei ela seal, elame linnas, ning polnud võimalust neid valvata, kui need kaks jänkut ära söödi ehitasime puuridele ümber traatvõrgu ja orad. Siis aga loobusime, ning viisime jänkud vanaema juurde, seal sündisid ka need jänku pojad, kellest eelnev jutt käib)
....Igatahes, peale seda kui olime "ära kurvastanud" läksime naabrite juurde kurke võtma. Läksime siis kasvuhoonesse ja mida me näeme! Meie LIBLIK. Ilmselt olid naabrite hundikoerad selle sigadusega hakkama saanud, kuna nad jooksevad tal lahtiselt. Püüdsime Libliku kinni ning hakkasime autoga tagasi vanaema juurde sõitma. Taal oli puusast väike lihatükk ära. Ja ta kisas kohutavalt!!! (Olen sellist kisa kuulnud ka ühel hilisemal juhtumil, mil võtsin noore jänkupoja sülle) Aga see oli kohutav. Niipalju siis sellest häälitsusest.
Turtsumisest niipalju, et talvel, kui ma jäneseid jooksma lasta ei saanud, läksid nad kõik tigedaks. Kevadel aga nii, kui välja kappama said olid vägagi sõbralikud. Ja sügada lasid igaltpoolt. :P
Kasutaja avatar
morfiid
Villakhiirte villa
Villakhiirte villa
 
Postitused: 357
Teemad: 29
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 35
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas marica » 05. juuli 2005, 13:09

Minul on isane jänku ning esimest korda kuulsin teda häält tegemas, kui talle sellel kevadel esimest korda värsket rohtu süüa andsin. Istus, nosis ja tegi vaikset ruigavat häält. Ja vahel teeb ta seda ka mänguhoos, arvan, et see küll pahameele pärast ei ole. Näksanud pole ta mind veel kordagi; aga ta alles kuus kuud vana, küll jõuab.
marica
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 26
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 08. juuli 2005, 21:33

Aga vot minu preilile pole kunagi meeldinud pikka aega syles olla. Eks asi on ka selles, et ta minitõugu ja need ongi rahutumad kui suuremad... vähemalt mina tean nii ;)
Kui tahan sylle võtta, siis yritab ikka minema pääseda, aga eriti vastu ei punnigi... ja kohe, kui syles, hakkab mulle oma muresid kurtma... vahest on neid ikka palju :) Ja niiviisi pole yldse võimalik, et võtad sylest ära ja ta vaatab koos sinuga diivanil telekat - see on võõras rõõm... nii, kui pääseb, yritab plehku panna ja maja uudistama minna... :P
Ja vahest ei taha kohe yldse sylle tulla - ajab käpad vastu ja kasvõi näxab, kui tahab :) Aga eks jänxidega on samamoodi kui inimestega - tujud vahelduvad ;)
Aga siiski - pidi mulle nii pysimatu loomuga jänx sattuma :P Ei võinud mõni rahulik ninnunännu olla.... aga saame hakkama ;)
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 08. juuli 2005, 21:36

Muideks, ta pole ka meil mitte KORDAGI elus urisenud, ja ise juba 5-aastane... kas tõesti on mul sellega vedanud?? :D :)
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas särasilm » 12. juuli 2005, 05:48

Elo, see on ju nii tore, et sul iseloomuga jänks on. Minu Tillu ka ei taha mingil tingimusel sülle tulla. No ärgu siis tulgu. Ta ligineb vahel ise ja toksib õrnalt ninaga või kõditab vurrudega (hirrmus kõdi!). Ninnunännu rahulik süleloomake on ka tore (kõik nad on toredad), aga ega's kõik saa ühesugused olla. Suurt karvast mänguasja võib ka süles hoida ja enda kõrvale telekat vaatama panna, aga elus asi on kõige parem asi. Sinu jänks lõpuks ikkagi on süles, aga minu oma mitte. Mis muresid ta sulle siis kurdab, kuidas see avaldub?
särasilm
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 229
Teemad: 4
Pildid: 3
Asukoht: Tõrva
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Helis » 11. august 2005, 22:42

minu jänks ka uriseb ta on 2 kuune ta uriseb kuidagi kahtlaselt ka
Helis
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 35
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Snii-Snaa » 20. november 2005, 13:33

mul teeb kah..aga mul on rohkem nagu tuvi hääl:D
mul on sellepärast et tal on jooksuaeg:P
irww..
Snii-Snaa
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 7
Asukoht: Jõhvi
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas pytsu » 20. november 2005, 20:54

mul uriseb tavaliselt siis, kui tahan teda puurist välja võtta (nt küüsi on vaja lõigata) ja vot siis uriseb ikka päris kurjalt
pytsu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 14
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 28. november 2005, 20:54

Huvitav, aga mu jänes ei tee üldse häält :/ ??
Ta ei tee mitte millegi peale häält..
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Ruigaminni » 28. november 2005, 21:11

Ega nad enamuse ajast ei teegi mingit häält, sellised vaiksed loomakesed on häälitsuste mõttes. See on täiesti normaalne.
Ruigaminni
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 319
Teemad: 25
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas särasilm » 01. detsember 2005, 21:44

Tillu uriseb madala häälega ka siis, kui ta mängib. Ta mängib, nagu põgeneks ja siis ründab, seda saadab mõnus urin. Hoopis teistmoodi kõlab urin, kui ta ei taha, et teda segataks. Aga selles pole midagi imelikku, kui mõni jänku üldse ei häälitse, sest mina avastasin ka alles Tillu seltsis, et häälte valik nii lai võib olla.
särasilm
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 229
Teemad: 4
Pildid: 3
Asukoht: Tõrva
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: jänku hammustab..

PostitusPostitas Krussu » 09. detsember 2005, 12:01

daisi92 kirjutas:Minu jänku hammustab ta on allea 2.5 aastane. Ma ei julge paigi teha. Ta jookseb ja teeb äkkilisi liigutusi. Ta närib riideid ja tekke. ma ei tea mida teha... :(

Kas ta on sul nüüd alles hiljuti hammustama hakanud? Kas on võimalik, et tal on inimestega halvad kogemused ja seetõttu kardab neid ning püüab enda kaitseks hammustada?
Jooksmine, äkiliste liigutuste tegemine, riiete ja tekkide närimine on vägagi küülikulik ;)
Krussu
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 69
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kuri küülik: uriseb ja hammustab

PostitusPostitas Endised kasutajad » 12. detsember 2005, 15:17

Minu nännu hakkas eelmine nädal hammustama. Varem pole te hammustenud. :(
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Krussu » 12. detsember 2005, 17:12

Kui ta varem sul ei hammustanud, siis järelikult otseselt tema iseloomust hammustamine ei tulene (minu arvamus). Mõni küülik on muidu natuke tige ja kaitseb hammustamisega enda territooriumit, aga ma usun, et sinul siis sellise küülikuga pole tegemist.
Võibolla on keegi teinud talle midagi sellist, mida ta ise ei taha (kuidagimoodi kiusatud)?
Igatahes pead sa enda küüliku usalduse tagasi võitma! Ära tee talle pai ja ära võta teda sülle kui ta ise seda ei taha. Kui tal nunnutamise isu tuleb, siis otsib ta ise sinu ülesse. Samuti ära puhasta puuri kui küülik ise sees on, lase ta ennem välja jooksma (nii ei saa ta sind hammustada). Võid anda talle porgandi tükikesi enda käest. Ära tee väga äkilisi ja kiireid liigutusi. Ürita teha kõike, et küülik hakkaks jälle mõtlema, et see inimene on päris tore loom, keda ei pea kartma ;)
Krussu
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 69
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Ruigaminni » 12. detsember 2005, 17:24

Kui ei tea looma vanust, siis ei oska ka põhjust pakkuda. Kui tegu on noore, alla aastase loomaga, siis võib vabalt tegu olla ka puberteediga (kasuta otsingut ja loe selle kohta vanemaid teemasid). Puberteedi puhul muutub käitumine suhteliselt lühikese aja jooksul ja loom võib hakata hammustama, unustada potikombed, "hullumeelselt" närida, jne.
Ruigaminni
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 319
Teemad: 25
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kuri küülik: uriseb ja hammustab

PostitusPostitas Mio » 12. detsember 2005, 20:26

Kurb lugu. Proovi oma küülikut nii vähe, kui võimalik provotseerida, s.t. ära pista kätt puuri, kui küülik on puuris, lase tal palju väljas joosta ja ise sinu juurde tulla. Kui tuleb, anna jänkumaiust, näiteks rosinat.
Ehk on tegemist sellise pooleaastase teismelisega? Edu igatahes, sul on suur töö ees, aga ilma selleta ei tunne ei küülik ega sina üksteisest rõõmu.
Mio
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 351
Teemad: 14
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kuri küülik: uriseb ja hammustab

PostitusPostitas Krussu » 13. detsember 2005, 15:57

Mio kirjutas: Ehk on tegemist sellise pooleaastase teismelisega?

Ma sain aru, et tegu on 2,5 a küülikuga:
daisi92 kirjutas: Minu jänku hammustab ta on allea 2.5 aastane.
Krussu
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 69
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: jänes kargab kallale!

PostitusPostitas signe » 24. jaanuar 2008, 22:47

Meie väike kõrvik (kuskil pooleteise aastane) muutus üks kuu aega tagasi malbest kaisukõrvikust meeletult kurjaks tiigriks. Pai ei saanud teha, rääkimata sülle võtmiseks ja üldjuhul lõppes täheepanu osutamine jänkule sellega, et olid pealaest jalatallani jänku pissiga üle pritsitud. Alguses olin mures, et äkki mingi tervisehäda, sest puberteet võiks ju olla juba läbi.... Kuid dr. Josti juurde ja tema arvas, et ainuke lahendus on noormees ära kastreerida. Ning see saigi teoks selle nädala alguses. Mind imestas kui kergelt see kõik jänkude puhul käib. Juba sama päeva õhtul jooksis ja möllutas ringi..... Eks siis paistab, kuid siiamaani olen veel kuiv ja terve, nii et edusammud....
signe
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 27
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

EelmineJärgmine

Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist