Tsintsude liivavann

Kuidas kõige paremini oma karvapalli eest hoolitseda - puhastamine, küüned, pesemine, jalutamine jne.

Moderaator: Imbeeh

Re: Tsintsu närib karva??

PostitusPostitas tsuvi » 24. märts 2005, 12:06

Ka minu Nupsu tahab ennast iga päev liivavannis puhastada. Kord, kui ta toas oma jooksuringe tegi ja ära väsis, siis otsis koha, kus ta ennem oma närimiskivi oli näksinud ja hakkas selle küljest kukkunud purukeste sees püherdama. Kole naljakas oli vaadata, aga endal oli tal küll kole asjalik nägu peas :lol:
Vaatasin eile ta karva lähemalt ja haavandeid ega mingeid muid koledaid asju ei marganud. Nii et loodetavasti on sul morfiid õigus ja muretsemiseks pole põhjust, aga eks jälgima peab edaspidi ikkagi. Mõtlesin, et arvatavasti vahetan tal toidu välja mõne muu margi vastu ja vaatan, kas siis jääb see nakitsemine järgi, sest võib-olla on ta tõesti lihtsalt mõne aine puudus.
Ja siis tahtsin veel suplusliiva kohta küsida. On kahte tüüpi liiva- peenem ja jämedam. Ma ise kasutan peenemat liiva. Kas see peenem liiv äkki kasuka sisse kinni ei jää. Tal karv ju nii tihe ja ma ei imestaks, kui need väiksed liivaterad enam välja ei tuleks. See võib ju ka tsinnul naha sügelema ajada :roll: Kas oleks mõtekas ka liiv välja vahetada? Ja kus poes Tartus jämedamat liiva müüakse?
tsuvi
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 55
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas sipzy » 25. märts 2005, 18:24

Minul käib tsintsu liivas u. 4korda nädalas mingi 20minti.
nunnu4 - see liiv mis sa korjad võib küll olla sama peenika ja ilus nagu zoopoe oma, aga sellegi poolest onn zoopoes liiv spetsiaalselt neile ja on kindel et see ei sisalda mustust, ise korjatud liiva puhul ma selles nii kindel ei olex.
http://tsintsilja.e21.ee
Kasutaja avatar
sipzy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 499
Teemad: 21
Pildid: 7
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tsintsude liivavann

PostitusPostitas morfiid » 25. märts 2005, 19:00

just-just. Seal rannaliivas on igasugused putukate munad ja muud pisikud. Kuid ei saa ju ka garanteerida, et poe liiv oleks läbipestud.
Kasutaja avatar
morfiid
Villakhiirte villa
Villakhiirte villa
 
Postitused: 357
Teemad: 29
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 35
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas nunnu4 » 25. märts 2005, 19:17

Noh mina pesen liiva korralikult ära, siis panen ahju(ema ütles, et nii on kindlam, et liiv on puhas).
nunnu4
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 47
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas sipzy » 25. märts 2005, 20:04

pesed liiva veega ? Ja siis kuivatad ära?
Ja siis topid veel ahju ?
No mai tea :S Mina soovitan sul siiski hakata kasutama poest ostetud spetsiaalset liiva, see ei ole nii kallis ju- 1,5kg. on 40.- ja sellest jätkub suht pikaks ajaks.
http://tsintsilja.e21.ee
Kasutaja avatar
sipzy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 499
Teemad: 21
Pildid: 7
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas nunnu4 » 25. märts 2005, 20:35

Probleem on veel selles, et mina elan suht väikeses linnas(Sillamäel).
Siin on ainult üks väike zoopood ning siin ei müüda liiv eriti veel tsintsudele mõeldud.
Isa müüs oma auto ära ning täpselt ei teagi millel ostab uue auto(arvan, et suve lidi isa ostab auto), selle pärast ei saa sõita suuremade linnade poodidesse.
Vähemalt suveni peavad tsintsud suplema selles liivas, mis mina korjasin=(.
nunnu4
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 47
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas kaydy1 » 26. märts 2005, 23:58

Minu tsintsu supleb ikka talle spetsiaalselt mõeldud liivas, aga ma täpselt ei tea mis firma oma, sest mina olen siiamaani oma tsintsuliiva saanud tema endiselt omanikult, kes saab seda tsintsukasvatajat liidu kaudu.
kaydy1
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 14
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas sipzy » 27. märts 2005, 13:37

Kui mina eile omale uue looma tõin, sisi tsintsu kasvataja ütles, et ma talle helistax kui liiv otsa saab, et tal peenem kui zoopoes, ma ei te amillist liiva ta zoopoes ette kujutas, vb. seda kilpkonnadele mõeldud liiva, igastahe soli tal samapeenike liiv kui mul, vb. isegi et mul on liiv pehmem, seega veidi peenem, see on see tsintsude spets liiv :)
Aga sellinne küsimus, et ta pani sinna sisse valget pulbrit, Ütles, et seda eestis ei müüda, aga et see on sellex, et ei ekiks nahaärritusi, et natuke lisada liivasisse olex väga hea.
Kas keegi on sellest miskit kuulnud ?
http://tsintsilja.e21.ee
Kasutaja avatar
sipzy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 499
Teemad: 21
Pildid: 7
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Millist liiva kasutada?

PostitusPostitas morosi » 27. märts 2005, 14:41

See pulber peaks olema väävli ja talgi segu. Minu teada panevad paljud kasvatajad seda liiva sisse ja mina olen ka kogu aeg pannud. Umbes üks teelusikatäis iga kord kui liiva vahetan.
morosi
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 16
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Millist liiva kasutada?

PostitusPostitas tsuvi » 28. märts 2005, 13:37

Mina olen kuulnud, et liiva sisse pannakse sellist asja nagu Fungistop, mis hoiab ära seenhaigused. Kui ma oma tsintsu farmist tõin, soovitas omanik seda liiva sisse segada, pakkus isegi, et saame tema käest osta liiva, kuhu on juba Fungistopi sisse segatud. Aga seda on mõteks juurde lisada siis, kui sul on veel teisi loomi kodus, kellet tsinsu võib seenhaiguseid saada. Mina olen Fungistopi ka poes näinud (arvan et oli see). Mingi pisike potsikuke maksis üle saja krooni. Seda kulub kindlasti vähe, aga igapäevaselt ma seda siiski ei kasutaks. Ja arvan, et see on midagi muud kui väävli ja talgi segu, sest seente tõrjeks on vaja veidi tõsisemaid tegijaid 8)
tsuvi
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 55
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Millist liiva kasutada?

PostitusPostitas morosi » 28. märts 2005, 14:46

Fungistop on kindlasti üks väga hea asi, aga väävli ja talgi segul on sarnane toime ning see on lihtsalt odavam ning haiguste ärahoidmiseks e profülaktikaks sobib see küll. Kui ikkagi mingi seenhaigus tulema peaks, siis tuleks küll kindlasti juba Fungistopi kasutada.
morosi
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 16
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas karru » 26. juuli 2005, 14:20

Kindlasti peab puuris olema kümblusvann. Selleks võid kasutada kassi liivakasti, suurte koerte toidunõud vm sarnast. Liiga suurt nõu ära vali, see võtab liiga palju ruumi ära. Sellele puista 5 cm paksune kiht spetsiaalset tśintśiljaliiva (harilik liiv ärritab loomakese nahka) ja pane puuri põrandale. Kümblusliiva vaheta kolm korda nädalas.
karru
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 27
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Tsintsude liivavann

PostitusPostitas Sille » 27. juuli 2005, 10:49

Kes selle liiva siis ära jõuab osta,kui kolm korda nädalas vahetama peab!Mina küll nii tihti ei vaheta,korjan junnid seest välja ja liiva ees ei hoia! :D
Sille
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 102
Teemad: 8
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Trinza » 27. juuli 2005, 14:19

minul on öösiti,aga nüüd tuleb see asi ära lõpetada,sest 2 väikest pissivad selle öö jooksul ikka korralikult täis!
Trinza
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 9
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Tsintsude liivavann

PostitusPostitas Syrle » 27. juuli 2005, 20:29

Arvan, et 3x nädalas oleks loogiline lasta tsintsudel seal hullata. :) kuigi tuleb jälgida, et seda ülearu ei saaks ega loomakesed oma nahka kahjustaks.
Syrle
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 78
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas sipzy » 01. august 2005, 14:24

Selle liiva teemaga mõtlesin et küsiks siis ak juba, et kas kellegil on nt. kinnine liivakast? Et hüppavad sisse ja püherdavad ja siis hüppavad välja? Et ei lendaks liiva igalepoole. Enamvähem nagu kasside kinnised käimlad :p
Ma kunagi liivahiirtele ehitasin kinnise, peal auguga. Aga äkki on kellegil juba tsintsudel ka sellinne?
http://tsintsilja.e21.ee
Kasutaja avatar
sipzy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 499
Teemad: 21
Pildid: 7
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tsintsude liivavann

PostitusPostitas Sille » 01. august 2005, 18:43

Mul on selline liivavann,nagu kasvandustes.Kui puurist välja tõmban,panen kaane peale,et praht sisse ei läheks.Ja kui ma ei taha,et nad tolmutavad liivaga,siis tõmban koos tsinnuga liivavanni välja ja panen kaane peale ja tema sahmib siis seal see,kuni isu täis.Nad mul üle paari minuti ei keeruta seal sees ennast.Kui üks saab pestud,siis teine.Aga see vann on niisama seespool puuri püherdamiseks kah hea,ei loobi nad liiva laiali.Algul püherdasid ka kausis,aga loopisid kõik liiva laiali ja see koristamine muutus tüütavaks. :D :D
Sille
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 102
Teemad: 8
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Tsintsude liivavann

PostitusPostitas MatiL » 04. september 2005, 06:30

Kas keegi saaks sellisest farmides kasutatavast liivavannist siia pildi üles panna?Või on mõni aadress,kust seda näha saaks?Jutu järgi tundub küll asjalik asi.Müüakse kusagil neid või annab ise analoogse valmis meisterdada?
Ja veel üks küsimus.Mul on kodus kotitäis kassiliiva.Kas seda saab ka kuidagi tsintsule ära kasutada?
MatiL
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 4
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Tsintsude liivavann

PostitusPostitas morfiid » 04. september 2005, 19:02

Mati kirjutas: Ja veel üks küsimus.Mul on kodus kotitäis kassiliiva.Kas seda saab ka kuidagi tsintsule ära kasutada?

Kindlasti mitte. Sest see on ilmselt teistsugune liiv, kui spetsiaalne tsinnudele mõeldud liiv. Ilmselt on see suureteraline ja sõmer, mis võib kajustada tsinnu nahka. Niiet soovitan seda mitte kasutada tsintsu liivavannina. Samuti ei soovita ma seda liiva panna pissikasti, kuna tsintsu püherdab kõikjal, kus liiva on. Ja sama käib ka puuripõranda kohta.
:)
Tegin veits uurimistööd ja leidsin sellise kinnise liivavanni:
http://www.chinworld.com/Merchant2/merc ... e=CW020002
Kasutaja avatar
morfiid
Villakhiirte villa
Villakhiirte villa
 
Postitused: 357
Teemad: 29
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 35
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas sipzy » 11. september 2005, 17:47

Jube äge kinnine liivavann, ja jube hea närimisvahend neile :P
Aga käisin Tallinnas ja seal oli linnuliiv. Samasuguses tuubis nagu tsintsu oma, aga odavam ja kusjuures liiv tundus mega pehme olevat.
Siis peaks see liiv olema ka sobilik tsintsudele. See ei olnud peenem, vb. olid mõned üksikud suuremad tükid, aga seda silmaga eriti ei eristanud ja liiv oli sama pehme kui spets. tsintsu liiv.
Kusjuures zoopoodides on need 1kg. liivapakid kilpkonnadele, mida müüakse ka tsintsu liivaks ja siis veel mingid 5kr. väiksed pakid, mida ei ole mõtet küll osta, kuna need nii väiksed kogused, aga sobima peaks ka see.
http://tsintsilja.e21.ee
Kasutaja avatar
sipzy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 499
Teemad: 21
Pildid: 7
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Millist liiva kasutada?

PostitusPostitas sipzy » 02. oktoober 2005, 13:36

Kusjuures, see Fungistop on nüüd ka zoopoodides.
beta poes just nägin seda müügil.
Sellisel kujul siis :
Pilt
Ja väike kirjeldus ka:
Pilt
Zoopoes öeldi ka seda, et spets. liivadel mida müüdakse on juba see sees :) Seega kes kasutavad spets. liiva, ei pea seda kasutama :)
http://tsintsilja.e21.ee
Kasutaja avatar
sipzy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 499
Teemad: 21
Pildid: 7
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tsintsude liivavann

PostitusPostitas Merlel » 03. oktoober 2005, 12:21

Minu tšintsul on koguaeg liivavann puuris
Merlel
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 11
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas pirtsak » 29. november 2005, 19:30

Mina mõtlesin ka kunagi, et Piusal on ju nii ilus ja peen liiv - mis viga tsintsule kasutada. Aga konsulteerisin teadjamatega ja vastus oli järgmine: tsintsudele mõeldud liival on terad ümarad, valdavalt on aga ülejäänud liivaterad piklikud - seega veidi teravamate otstega ja võivad ärritada nahka.
Jäin uskuma ja kasutan siiani spets liiva. Sõelun aga läbi ja jagub pikaks ajaks.
pirtsak
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 44
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Tsintsude liivavann

PostitusPostitas TibuLiisu » 09. aprill 2008, 14:06

Mina ei hoia ka koguaeg liivakaussi puuris, kui ära suplevad, siiis võtan kausi ära.
Aga 2-3 korda nädalas saavad ikka supelda.
Kasutaja avatar
TibuLiisu
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 46
Teemad: 1
Pildid: 9
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 43
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tsintsude liivavann

PostitusPostitas chinchilla » 04. juuni 2009, 20:48

Kas liiv peab olema tavaline ranna või kassi liiv?Või hoopis mingi muu?
chinchilla
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 6
Asukoht: kiikla küla,mäetaguse vald
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tsintsude liivavann

PostitusPostitas Imbeeh » 05. juuni 2009, 13:15

Tšinsiljadele peab olema spetsiaalne nende liiv, mida müüakse loomapoodides ja mõnes suuremas toidupoes lemmikloomakaupade juures. Kassi ega rannaliiv ei sobi tšinšiljadele kohe kindlasti mitte.
Kasutaja avatar
Imbeeh
Villakhiirte villa
Villakhiirte villa
 
Postitused: 318
Teemad: 5
Pildid: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tsintsude liivavann

PostitusPostitas Kissu » 03. juuli 2009, 16:16

Minu tsintsudel oli liivavanniks piklik klaasist ahjuvorm. See on hästi raske ning seega ei suutnud nad seda ei ümber ajada ega liigutada. Vahel mahutasid nad ennast sinna kausa kahekesi korraga suplema, kuigi kahele jäi veidi kitsaks siiski.

Ette panin ma selle neile umbes kaks-kolm korda nädalas - õhtul panin ette, hommikul võtsin ära.

Liiva ostsin enamasti suures ämbris (kui mu mälu ei peta siis alla 90.-) ning sellest ämbrikesest jätkus mul umbes 2,5 kuuks. Iga kord panin neile umbes kulbitäie (sama millega potist suppi tõstan) puhast liiva ette ja enne pesin veel vanni ka puhtaks. :)
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

villakku vann

PostitusPostitas ilvest » 08. märts 2010, 19:23

Kas keegi teab kus saab seda vanni
http://s3.amazonaws.com/tc-photos/11442 ... 509560.jpg
See peaks olema üsna hea kuna sealt ei tule liiv välja ja kui ema seda nägi tahtis ta ka teada kust seda saab.
Või vähemalt seda
http://s3.amazonaws.com/tc-photos/11442 ... 509564.jpg

Minu tsintsud armastavad seda liiva.
See on kogu aeg puuris kuigi on üks mure
mu põrand on kogu aeg liiva täis.
Korra tõmban tolmuimejaga ära ja juba jälle liiv põrandal.
Õnneks uue puuriga saame ka 2 uut liiva totsikut.
Vb isegi 3.
Kasutaja avatar
ilvest
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 102
Teemad: 6
Pildid: 6
Asukoht: tallin, nõmme
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 23
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tsintsude liivavann

PostitusPostitas nuki8 » 13. oktoober 2010, 15:29

Siin kirjutati, et sinsude liiv maksab 1,5kg 40 kr. Ma ostsin siis küll mingi imeliiva 1kg 60 kr. Kas keegi on kasutanud "cunipic" (bakterivaba) liiva? See on spets. chinchillade liiv aga pole eriti peen. Müüa väga kiitis.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tsintsude liivavann

PostitusPostitas Kissu » 13. oktoober 2010, 16:03

See postitus, kus räägitakse 1,5 kg 40 krooni eest, on tehtud 2005 aastal. Tõenäoliselt on hinnad omajagu tõusnud vahepeal. :happy:
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

EelmineJärgmine

Tagasi: Hooldus

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist