Roti toitumine (ehk mida rotid siis ikkagi söövad?)

Mida süüa anda, kui palju, kui tihti? Mida vältida?

Moderaatorid: E4-, Amelia

PostitusPostitas Liisa (Teema autor) » 25. veebruar 2004, 00:40

m kirjutas:veel ei tea ma, millised on jogurtidropsid. Triibal oli täna sünnipäev..

Palju õnne, Triiba! Kindlasti lase endale palju jogurtidropse kinkida!
Eestis müüakse Vitakrafti pisiloomade dropse - rottidele on ka omad. Minu omadele väga meeldivad. Hamsude omad sobivad ka.
Teine tootja, kelle omad on rotile piisavalt väiksed, on Rotastak. Minu arust Lontupood müüb Rotastaki shokolaadinööpe - need lähevad ka rottidele väga hästi.
Sanal teeb küülikutele. Neid söövad ka rotid huviga, aga need on nii.. neli..? korda suuremad kui väiksematele loomadele tehtud dropsid.
Kui Saaremaal neid ei müüda, siis teinekord Tallinnast ikka peaks saama. :) Või ärgita oma kohalikku poodi sellist kraami tellima.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas kalakene » 25. veebruar 2004, 10:22

Minu omad (hamsud) söövad ka neid dropse. Neile maitseb eriti jogurti omad. Firma oli vist "Sanal", aga igastahes olid seal paki peal jänes, merisiga ja kuldhamster. Hetkel annan ma neile "Vitacraft" firma maasika ja jogurti dropse ,mis ma ostsin Soomest.
kalakene
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 596
Teemad: 78
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Roti toitumine

PostitusPostitas Endised kasutajad » 03. märts 2004, 15:25

Oma esimesele rotipaarile andsin aeg-ajal toorest räime. Kusti ja Killu elasid toas lahtiselt ja räimed olid nende arvates alatud sissetungijad nende territooriumil, lisaks sellele, et endast oodatud jahisaaki kujutasid. Nii nad siis luurasid neid räimi, hiilisid võimalikult lähedale, kuni Kusti ründas, murdis räimedel raksuga kaelad ja alles siis, kui räimed olid kindlasti surnud ja maha murtud, tuli emarott Killu ettevaatlikult sööma. Kusti õlmitses ekstra isase näoga kõrval :P .
Nalja sai siis, kui räimed olid puhastatud - no päid ju polnud otsas! :shock: Kusti pidi mitu ringi ümber kala tegema, enne kui õige otsa leidis. Aga alati siiski leidis :D
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Roti toitumine

PostitusPostitas m » 03. märts 2004, 18:50

dropsidest:
ma mõtlesin sinisilmselt, et jutt käib mingitest inimeste maiustustest, silm jäi peale jogurtiglasuuriga mandlitele... sobisid küll.
Ei tea, mille poolest need loomade dropsid-shokolaadinööbid inimeste omadest erinevad? Nagu tõrge on sinna lomapoodi minna...
õunaseemnetest:
need sisaldavad joodi ja on pigem kasulikud väikeses koguses. Kriminullide järgi ei peaks sinihappel tugevat maitset olema ja teda on rohkem luuviljaliste (kirsside, ploomide jne.) seemnetes.
kaladest:
meie rotid armastavad ka räime. Ja vana Triip julgeb isegi veel liigutava ahvena ja haugiga jõudu katsuda :| Ronib visklevale kalale selga ega lase end sadulast maha visata (üks väheseid kohti muide, kus ta head koordinatsiooni ilmutab). Ja närima hakkab teadagi kõige ligipääsetavamast kohast - silmast :?
aga muidu on ta tõesti väga armas rott
m
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 162
Teemad: 8
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas nuu » 03. märts 2004, 21:11

mina jälle ei ole julgenud toorest kala pakkuda. (Oma kassile keetsin ka ära, sest ajalehes kirjutas, et muidu võib ussid saada...?) Oskab keegi öelda, kas sellel kartusel ka mingit alust võib olla, või ma olen ilmaasjata oma rotte millestki lõbusast eemal hoidnud?
Kasutaja avatar
nuu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 501
Teemad: 46
Asukoht: Tallinn, Kesklinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Roti toitumine

PostitusPostitas m » 03. märts 2004, 21:20

ei räimed-kilud on raudselt ussivabad.
Haugid-ahvenad tegelikult ei ole ja nende liha pole ma toorelt rottidele andnud ka, ainult väljast nakitseda
m
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 162
Teemad: 8
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Söögist

PostitusPostitas Endised kasutajad » 23. märts 2004, 10:46

MA tean et on kasulik anda neile spetsiaalseid kuivtoite. Üritan võimalikult vähe anda oma toitu (mida ise söön).
Samas oli neil väga suur harjumus ja on siiani süüa minu toalilli. (ma olen fanaatiline lillede kasvataja)
Eriti läheb neile peale minu aspiraagused või siis kääbusalpikannid ja ega streliitsiast ja tulpidestki ära öelda.
Ma tean samuti, et mõned taimed on mürgised.
Kuna ämm-äi tegelevad taimedega, sain enda kullakestele sellise asja nagu on kassimuru.
Vat see on nüüd selline asi, mida nad sööks 24h tundi päevas. Väga hästi maitseb neile just taime noored võrsed ja siis idanenud seeme, mis igal võimalusel tiritakse juurtega välja.
Kas aga selline asi on rottidele kasulik? (iseenesest on kassidele mõeldud aga eks kas ole kah loom...)
Samuti ei suuda üks minu rottidest söömisega kuidagi piiri hoida. Tips sööb siis kui kõht on tühi, Täps aga igal võimalusel. Seni olen lihtsalt üritanud piirata söögi kogust, kuid Täps sööb Tipsul käest lausa ära. Imelik on ka see, et Tips on dominantne ja tavaliselt nii kergesti alla ei anna. Söögi puhul on aga millegipärast vastupidi.
Mida teha sellise rotiga?
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Söögist

PostitusPostitas nuu » 23. märts 2004, 12:02

artemis6 kirjutas:MA tean et on kasulik anda neile spetsiaalseid kuivtoite. Üritan võimalikult vähe anda oma toitu (mida ise söön).

Tegelikult ma arvan, et päris nii ei ole, et oma toit on paha-paha ja poetoit ainuõige valik. Kui sa just ainult haburgeritest ja soolaheeringast ei toitu, siis peaks sinu söök vabalt ka rottidele sobima. Jälgi ainult, et ei pakuks neile liiga palju rasvast või soolast või magusat või vürtsist. Palju on vaja puu-ja köögivilja, täisteratooteid jne aga menüüst ei tohiks välja jätta ka liha, maksa, muna.... Ühesõnaga, kui ise tervislikult ja mitmekülgselt toitud, ei tohiks ka rottidel probleemi olla.
Kassimuru peaks minu teada küll ohutu olema ja seda lausa soovitatakse mitmel pool oma rottidele kasvatada. See on jah tõeline hitt, kui ma ainult viitsiksin jännata :)
Kasutaja avatar
nuu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 501
Teemad: 46
Asukoht: Tallinn, Kesklinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Mida võib rottidele peale kuivtoidu vel anda?

PostitusPostitas PisiL » 15. aprill 2004, 11:17

Noh rasvast ja magusat ei tohiks. Shokolaad ka liiga kõva laks neile, stimulaator...
PisiL
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 33
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Roti toitumine

PostitusPostitas liliah » 21. aprill 2004, 14:52

Annan praegu oma rotile Sluis Banquet toidusegu (köögiviljad, värsked-keedetud jne muidugi juurde, eriline lemmik on kartulipuder :oops: ).. aga mulle tundub et talle need pressitud rohelised (heina?)kuubikud ega muud krõbinad ei meeldi - sööb ära maisi, igasugu helbed, seemned ja viljaterad, ja punased-rohelised krõpsud praagib välja ja laotab ühtlaselt mööda puuri laiali.
Ma tean, et kuskil oli mingi teema erinevate kuivtoitudega, aga ei leidnud üles enam :eek:
Äkki keegi teist teab, millised poest ostetavad segud on kõige "heinapallivabamad" :P
liliah
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 42
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Roti toitumine

PostitusPostitas Snowblind » 22. aprill 2004, 12:42

Kui mul vanasti rotid olid siis sõid ka mingit sellist, kust need heinagraanulid sees olid aga seekord andis sõbrants oma äsja lahkunud rotist jäänud Koliberi toidu ja pistab hea meelega ja eriti midagi ei jäta järgi nii et mina olen vähemalt rahul :D
Pean aga tunnistama, et minu loomake küll eriti tervisloikumalt ei söö kui ma ise. Hea, et ma ise igasugust jura sisse ei aja vähemalt. Teraleib on nii minu, koera kui roti lemmikute hulgas, toorsalatit sööme ka kolmekesi nagu ka kartulit kõikvõimalikes olekutes (välja arvatud krõpsudena, mis mulle endale vastu käivad). Aga praemuna ja -vorst küll menüüs natuke tihedamalt, kui vist tohiks.
Mul aga küsimus selline: ostsin endale peipsi tingi ja koerale kuivatatud kala maiuseid (ka ikka peipsi tint vist) aga rott roniks vist ka mööda sirget seina üles, et maiusekotini pääseda. Olen talle ka paar kalakest andnud ja talle väga maitseb. Seal ei ole tegelikult ju soola ega midagi muud, mis esmapilgul kahjulik võiks tunduda, sees aga igaks juhuks tahaks üle küsida, et mis kohalikud arvavad... :?
Snowblind
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 156
Teemad: 7
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Roti toitumine

PostitusPostitas nuu » 22. aprill 2004, 12:56

kui need ilma soolata on, siis ma arvan küll, et sobib vabalt ka rotile maiustamiseks...
Kasutaja avatar
nuu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 501
Teemad: 46
Asukoht: Tallinn, Kesklinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Roti toitumine

PostitusPostitas PisiL » 23. aprill 2004, 10:12

Minu kaagid ka putru jumaldavad, neljavilja, kaerahelbe jne. Seda nad saavad ka pea igapäev kuna minul on hommikupudur A ja O. Poetoitu ei võta nad suu sissegi. Üldiselt ikka seda mida mina isegi- juustu, kohupiima, kodujuustu, jogurtit, kartulit, makaroni, riisi, maksa ja loomaliha. Puuvilju/köögivilju ma ise peaaegu et üldse ei söö, neid pean siis ekstra rottidele ostma. Kuna mina ise olen proteiini ja rasvarikkal dieedil ( kangelaslik võitlus et paar kilo juurde võtta :) ) siis kardan just et rotid mul niimoodi paksuks kätte lähevad. Siiani on kõik normi piires õnneks...
PisiL
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 33
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Söögist

PostitusPostitas helectra » 23. aprill 2004, 18:58

milline see kassimuru välja näeb? ja kust seda näiteks tartust saab või tuleb teda ise kasvatada? :oops:
helectra
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 172
Teemad: 10
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa (Teema autor) » 23. aprill 2004, 19:30

Kassimuru komplekit müüb sulle rõõmuga iga loomapood. :) Komplektis on plastalus (aga võid suvalise plastkarbi võtta) ja seemnesegu ehk oder pluss muld ja tuhk. Hind oli midagi 20 kr ringis. Ehk siis - sama hästi võid võtta turult otra ja poest lillemulda ja ise teha. :)
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Söögist

PostitusPostitas Endised kasutajad » 23. aprill 2004, 21:43

muiu postimüügi kataloog aiasõber müüb ka kassimuru seemet. Minu rottide oma on sealt pärit (ikkagi äia ja ämma äri, pealegi laost hea lähedal võtta)
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: värske rotiomanik

PostitusPostitas m » 25. aprill 2004, 10:54

juust-vorst ei peaks kindlasti põhitoit olema, vorstitooted pole üldse head, kuna on soolased, rasvased ja sisaldavad üldse tont-teab-mida. Põhitoiduks ikka terad-tangained, puhas vesi alati kättesaadav, lisaks puu-ja juurvilja, puhast liha-kala-kohupiima-muna vahel, soovit. ilma soola ja vürtsideta.
Siin paar teemat allpool on teema "rottide toitumine", loe see läbi, saad hea ülevaate.
m
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 162
Teemad: 8
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa (Teema autor) » 25. aprill 2004, 14:26

heinz007 kirjutas:mida siis juur- ja puu viljadest? Näiteks õuna ta ju ei söö :?


Mis siis, et ei söö. Ei taha lihtsalt. Minu omad porgandit ka ei söö, mis sest, et paljud teised söövad ja põhimõtteliselt see neile söödav on.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: värske rotiomanik

PostitusPostitas helectra » 25. aprill 2004, 20:35

minu rott sööb igatahes loomapoest ostetud kuivkrõbinaid. lisaks sellele veel igasugust rohelist asja+ puuvilju. vorsti-juustu saab anult 2-3 korda nädalas, sest see võib sisaldada ühte koma teist, mis võib talle allergiat tekitada+need on suht soolased kah. hapukoor ja jogurt on meil kah alati teretulnud :D
helectra
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 172
Teemad: 10
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Caty » 25. aprill 2004, 20:43

Anna ikka rotile mõeldud toitu. Loomapoes müüakse. Lisaks anna või sousti kartulit. Aga soolased (vorst, juust) toidud pole küll õige ega tervisele hea.
Caty
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 393
Teemad: 32
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: värske rotiomanik

PostitusPostitas Snowblind » 26. aprill 2004, 10:16

Minu omadel on ikka toidusegu ees ja sinna kõrvale saavad siis rohelist ja muud värvi värsket kraami. Aga seda mis ise söön ka nüüd täitsa ära ei keela ega jälgi, kui tihti ja kui palju täpselt süüakse. Eks nad minu taldrikult vaikselt näppavad :roll: Aga enne, kui laua peale lastakse on ikka tervislikust kraamist kõht täis söödetud.
Snowblind
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 156
Teemad: 7
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Söögist

PostitusPostitas Liisa (Teema autor) » 26. aprill 2004, 19:17

heinz007 kirjutas:kaua see kassimuru kasvab? Olen seda piltidelt näinud, milleks see un?

Kasvab ta umbes nädalaga - minu arust. Ei mäleta kahjuks täpselt. Aga on ta lihtsalt nagu muu roheline - huvitav ja vaheldusrikas. Kuna mina enamasti seda mullaga segi kasvatan, siis on see ühtlasi nende võimalus kraapida ja kaevata, mis neile ka väga meeldib.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa (Teema autor) » 26. aprill 2004, 19:29

Laura188 kirjutas:
Andra kirjutas:Aga maasikad ? Kuidas need maitsevad või kas neid tohib ültse anda ?

Kardan et maasikaid ei tohi anda,need ju magusad ja võibolla teevad alergia rotudele,aga samas paar ju tohib ikka,täna sõi minu Mupsu manna putru,täiega rõõmus naeratus oli hiljem näol. :)



Kasulik on varieeruvus. Kõigest võib anda natuke - kui noor rott, siis söögu palju jaksab, kuna ta kasvab alles. Kuskil kuue kuu ja aasta vahel saavad nad täiskasvanud suurusesse ja siis peab piirama hakkama, st kaloririkkaid asju mitte nii palju. Mina olen lihtsalt rottide välimuse järgi vaadanud - kui kipuvad minu arust paksuks minema, siis piiran.
Toorest liha - ma arvan, et võib, v.a. kanaliha - selle kotha olen kuulnud, et liiga suur tõenäosus, igasuguseid parasiite sisaldada. Aga ega ma muudegi lihade kohta julge öelda, et seal seda pole. Verejanulisemaks vms see neid kuidagi ei tee.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Roti toitumine

PostitusPostitas Snowblind » 30. aprill 2004, 09:42

Maasikatega tuleks vast jah ettevaatlik olla aga mina ei ole keelanud. Lihtsalt vähe andnud. Maasikas on tuntud ju allergia tekitaja nii et tasuks ikka pilk peal hoida.
Snowblind
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 156
Teemad: 7
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa (Teema autor) » 01. mai 2004, 23:29

kiisukke07 kirjutas:kas rottidele maitsevad ka kassikrõbinad?

Minu omadele mitte - olen proovinud. Aga üldiselt ei soovitata kasside krõbinaid neile anda. Liiga valgurikkad. Lisaks on odavad kassikrõbinad igavane saast.
Koerte krõbinaid soovitatakse rohkem, muidugi pigem seenior koerte krõbinaid. Ja siis veel kallist margist, muidugi, et koostis ka kvaliteetne oleks. Küsi, võibolla saad kuskilt prooviks Hillsi või Royal Canini seenior krõbinaid?
Teine asi, et võid maiuseks koerte küpsiseid ja närimisasju pakkuda. :)
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas samton » 03. mai 2004, 07:44

Mida arvata Vitakrafti firma spetsiaalsest rotitoidust (rats menu)? Kõike sellest üks normaalne rott muidugi ei söö (miks ta peakski, kui head-paremat nagunii lisaks antakse), aga enamikku sellest segust siiski tahetakse - mõnel päeval maitseb paremini üks, teisel päeval teine asi. Millised on teiste rotttinimeste kogemused?
Handle every stressful situation like a dog.
If you can't eat it or play with it,
just pee on it and walk away.
Kasutaja avatar
samton
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 4493
Teemad: 72
Pildid: 126
Asukoht: Kohtla-Nõmme, Ida-Virumaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 63
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Roti toitumine

PostitusPostitas helectra » 03. mai 2004, 10:42

minu tüüpidele läheb vitakrafti rats menu ülihästi peale :D alles ei jäeta küll midagi. peale selle meeldib neile iluaednikku kah mängida, kassimuruga kast kaevatakse iga päev ikka korralikult üles :eek:
helectra
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 172
Teemad: 10
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas samton » 03. mai 2004, 10:47

Kevadine lemmik on võilillelehed. Suve poole muutuvad juba tüütuks, aga eriti varakevadel, kui neid esimesi peaaegu luubiga taga tuleb otsida, lähevad vägagi kaubaks. Palju korraga ei julge anda, aga need haaratakse lennult. Ristikulehed käivad kah, ehkki need on alles teisel kohal. Elan õnneks maal, autoteed lähedusest ei ole, aias ei mürgita ka millegagi, nii et puhas puutumatu looduslik värk.
Viimati muutis Endised kasutajad 19. september 2005, 08:20, kokku muudetud 1 kord.
Kasutaja avatar
samton
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 4493
Teemad: 72
Pildid: 126
Asukoht: Kohtla-Nõmme, Ida-Virumaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 63
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 03. mai 2004, 18:14

Tekkis selline küsimus, et kas rotudele kastanimune võib anda? Pätid leidsid mu laualt kastanimunad ja sattusid jubedasti hoogu :lol:
Hakkasin järsku mõtlema, et äkki ei ole kastanid rottidele mingil põhjusel head.. :?
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Roti toitumine

PostitusPostitas avalanche » 07. juuni 2004, 17:50

Siin oli paar postitust tagasi juttu maasikatest. Lugesin Nuu märkmetest, et maasikad kaitsevad viirushaiguste eest. Võib olla väga palju pole hea anda, aga samas- mida oleks??? Olen enda omadele andnud toormoosi, pisut magus ta ju on, aga selle eest ehtne ja hea ning saastevabast kohast korjatud. Moos läks muidugi kohe loosi :P
Lihaga on natuke keerulisem, sest kõik poes müüdavad singid-värgid on ju soolakad. Ma usun, et väikeses koguses see vist väga kahjulik pole. Paljudel loomadel (ka minu omadel) on ju soolakivi, mille kõrval sink on köömes! :D
Kasutaja avatar
avalanche
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 383
Teemad: 22
Pildid: 11
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

EelmineJärgmine

Tagasi: Toitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 0 külalist