Uue tsintsilla tutvustamine

Kuidas sinu villakhiir käitub ja kuidas ei tohiks. Keda kellega puuri kokku panna?

Moderaator: Imbeeh

Uue tsintsilla tutvustamine

PostitusPostitas morfiid (Teema autor) » 24. märts 2005, 15:51

heia kirjutas:mulle pakuti isast tsinsut aga nüüd hakkasin uurima ja selgus ,et oleks parem kaks võttta.Tean,et seal pesakonnas on veel isane.Kas nad sobivad kokku elama?


Jah, sobivad. Aga neid peab ennem harjutama üksteisega eraldi puurides. Kohe neid kokku lasta ei või. Kõigeparem oleks sul vennad osta. Siis ei oleks mingit probleemi. :)
Ja kui nad vennad on siis võib muidugi kohe ühte puuri panna. :wink:
Kasutaja avatar
morfiid
Villakhiirte villa
Villakhiirte villa
 
Postitused: 357
Teemad: 29
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 35
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Kaks ühest soost chinchillat koos

PostitusPostitas engela » 16. aprill 2005, 22:09

See teema on nüüd vist vales kohas, aga küsin ikka. Kui mul kodus emane, kas võib teise emase juurde võtta? Peavad nad eraldi puurides elama? Tahan samast soost, kuna ei taha, et nad hakkaksid järeltulijaid "tootma" (vabandust väljenduse eest :oops: ). Aga ma kohe väga tahan teist juurde, sest chinchillad on nii armsad ja me mehega oleme neisse jäägitult armunud, nii et tahaks teist veel. Nüüd kindlasti mõtlete, et kui me nii jäägitult armunud oleme, et miks siis järglasi ei taha. Põhjus imelihtne- meil endil sündis alles poeg, kes vajab PALJU PALJU tähelepanu ja chinchilla poegadega poleks vist kahjuks aega tegeleda (ei tahaks nii suurt vastutust), aga kahe chinchilla kasvatamisega saaksime kindlasti ilusti hakkama, sest Kiku meil küll kurta ei saa halva elu üle.
engela
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 20
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kaks ühest soost chinchillat koos

PostitusPostitas morfiid (Teema autor) » 17. aprill 2005, 16:19

Võid teise emase võtta küll. Tavaliselt nad mingi aja pärast ikka lepivad üksteisega. Kuid on ka erandeid. Alguses peavad nad kindlasti eraldi puurides olema, nii, et nad üksteist nuusutada saavad. Hiljem võid neid koos välja lasta.
See on tegelikult hea mõte, sest shinnud on vägagi seltsivad olevused, ning neile meeldib üksteise kaisus magada. :)
Kasutaja avatar
morfiid
Villakhiirte villa
Villakhiirte villa
 
Postitused: 357
Teemad: 29
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 35
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas sipzy » 18. aprill 2005, 14:58

MInu tisntsud leppisid ühepäevaga, aga üldiselt peavad olema nad eraldi mingi 1-2nädalat, oleneb loomast.
Kõigeparem olex looma puur kaheks jagada ja siis panna üx loom ühele tasandile ja teine teisele, aga kui ei saa jagada nii, siis kaks puuri kõrvuti :)
http://tsintsilja.e21.ee
Kasutaja avatar
sipzy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 499
Teemad: 21
Pildid: 7
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kaks ühest soost chinchillat koos

PostitusPostitas Kairi » 26. aprill 2005, 14:00

Kui vana su tsintsu on?
Kaks emast võivad läbi saama hakata ja võivad ka mitte. Omadest kogemustest tean, et kui mõlemad emased panna täiesti uuele territooriumile (uude puuri), siis lepivad kindlasti kohe.
Kui aga panna üks teise territooriumile, siis läheb lahinguks. Kõigepealt tuleb neid tasapisi harjutada, hoida eraldi puurides ja lasta koos jooksma ja teineteisega tutvuma kuskil neutraalsel pinnal.
Põhimõtteliselt peaksid leppima. Mida nooremad on, seda paremini lepivad.
Kairi
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 190
Teemad: 16
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas kaydy1 » 26. aprill 2005, 19:10

Tean, et peaks engela murele vastama, aga kuna mul on sarnane mure kui tal, siis äkki saan ma ka sama teema alt abi?
Minul on sama probleem, mis engelal...tahan ka osta teist samast soost tsintsut. Aga minu tsintsu on isane...aprilli keskel sai 7 kuuseks. Kas tema võtaks teise 3 või 4 kuuse isase omaks???
kaydy1
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 14
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kaks ühest soost chinchillat koos

PostitusPostitas morfiid (Teema autor) » 26. aprill 2005, 20:20

Oleneb täiesti loomadest. Ise tead, kas riskid või mitte. Pead olema kindel, et kui nad üksteist omaks ei võta, siis peab sul ka uuele tsinnule hea ja suur puur olema. :)
Kui nad aga lepivad, siis on su tsinnu kindlasti palju õnnelikum.
Kasutaja avatar
morfiid
Villakhiirte villa
Villakhiirte villa
 
Postitused: 357
Teemad: 29
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 35
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kaks ühest soost chinchillat koos

PostitusPostitas engela » 01. mai 2005, 21:19

Kiku sai 17 veebruar aastaseks. Tahaks juurde kohe nooremat (kahe-kolme kuust). Ma panen nad siis mõelmad uude puuri?! Siis on suurem tõenäosus, et nad teineteisega lepiksid. Meil on õnneks ka tagavara variant olemas, et kui tõesti ei lepi, siis saab ka uus chinchilla omale väga hea kodu. Meil peretuttav vaimustus neist niivõrd, et hakkas ka nende kohta uurima. Leppisime siis kokku, et ta enne ei võta endale, kui me proovime, mis saab, kui Kikule püüda uut kaaslast võtta. Kahjuks meile kahte puuri koju jätta ei saa (pole lihtsalt nii palju ruumi).
engela
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 20
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Tsintude lepitamine üksteisega

PostitusPostitas oskar » 02. september 2005, 20:31

Mure suur ja igasugune tagasiside teretulnud... :?
Mure ise selline: Kevadel ostsime ilusa ja muheda tsillupois,i aga paari kuu pärast vaatasime, et poiss üksi nii kurb, et oleks vaja poisile pruuti. Hakkasime otsima, igal pool ainult poisid müügis. Viimaks leidsime loomapoe, kus üksik emane tsillu puuris nutuselt ringi piilus. Nii, see on meie poisile sobiv pruut, olin mina vaimustuses. Meie küsimustele vastas leti taga olev naisterahvas, et no tüdruk, tüdruk... Kuna tsillu oli meeletult arg ja kätte ei andnud, jäi asi tuvastamata. No olen ma ikka naiivne ja udupea! Koju tulles olime üllas tujus -poiss saab endale pruudi. Siis tasakesi piilusin saba alla - no tüdruk mis tüdruk, aga siis hakkas jama pihta: meie poiss tüdrukule kallale ja nii mitu korda jarjest, panime nad eraldi puuri ja paar päeva tagasi proovisime uuesti, et ehk siis nüüd on harjunud, et aega ka juba tutvuda oli, aga kus sa sellega - meie isane nii kuri, et anna minna. Täna siis ma, tarkpea, vaatasin meie tüdrukut kohe nii terase pilguga nii alt kui pealt ja avastasin kohutava ja ainuvõimaliku tõe - temake on hoopis tema ise!
Nali naljaks, aga mul nutt kurgus: pole poisil pruuti, uus poiss ka õnnetu ja no mida teha, kahte isast pidada nagu pole plaanis, poodi ma seda poissi ka tagasi viia ei taha, sest ta selline arakene, aga jube sarmikas. :lol: Ehk on kellegil kodus juhtumisi kaks emast, teeks vahetust. Või on veel ettepanekuid :oops:
Ah jaa, poiss hetkel 7 kuud vana. Igasugused kommentaarid teretulnud.
oskar
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 8
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas sipzy » 02. september 2005, 20:39

Tegelikult on neid vaja ühes puuris harjutada.
Kõige parem oleks panna puurile võre vahele ja jagada kaheks, et nad harjuks lõhnaga. Ühekorraga nad kohe ei lepigi.
Ka emane ja isane lähevad kaklema alguses. Ja tihtipeale ei pruugi ka emane ja isane kokku sobida, sest ühele või teisele isendile ei meeldi paariline.
Aga miks mitte pidada kahte isast?
Pole sugugi lihtne erisoost loomadega. Nende poegadele tuleb kodu leida, tsintsud aina levivad ja neist ei ole nii lihtne lahti saada, kui vähegi head kodu tahate poegadele leida.
Mingit ära nagunii 2loomaga ei tee, seetõttu arvan et oleks suht heamõte jätta endale 2isast. Ei ole ju oluline mis soost nad on, kui nad on võetud lemmikloomadeks.
See kes võtab loomad poegimise pärast teeb küll suure vea ja eks see annab tulevikus ka tunda.
Seega soovitan need kaks isast omavahel rahulikult sõbrustada.
http://tsintsilja.e21.ee
Kasutaja avatar
sipzy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 499
Teemad: 21
Pildid: 7
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas oskar » 02. september 2005, 21:02

...VAhetada tahtsin just selleparast,et vanem isane on nii kuri ja ryndav...noorem kohe variseb kui nad kokku panen...neutraalsele pinnale...ta on kohe paanikas ja ma ei tea kas see muutub..koos on nad nyyd kuu olnud puurid korvuti ...
oskar
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 8
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas sipzy » 02. september 2005, 21:21

Selleks et nad sõbruneks, pead sa neid harjutama.
Muuda oma isane sõbralikumaks, toida teda käe pealt ja harjuta käte ja inimesega. teis sama moodi, aga kurjemale pööra rohkem tähelepanu.
Kui nad lõpuks kokku jäävad, siis usu nad on ise väga rahul sellega. Nii armas on vaadata kuidas loomakesed üksteise kaisus magavad :)
http://tsintsilja.e21.ee
Kasutaja avatar
sipzy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 499
Teemad: 21
Pildid: 7
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas oskar » 02. september 2005, 21:49

See ründav tegelane ongi just see suur suhtleja ja muidu julge sell. See arglik ja uje on see kes kolki saab. Nii et sinu arvmus on siis see et kaks isast saavad koos ekisteerida? Niipalju kui mina tsillude kohta lugenud olen on hoiatatud koguse aeg et kaks sama soolist koos hakkama ei saa. Kuid siit ka küsimus teistele, kes meie vestlust loevad ehk on kellegil kogemusi samasooliste isenditega. Sest olgem ausad see variant et saaksin nad mõlemad alles hoida ja et nad ühes puuris suudaksid koos eksisteerida oleks ju kõige vahvam.
oskar
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 8
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Trinza » 03. september 2005, 09:40

minul on kolm emast ühes puuris ja saavad väga hästi läbi.magavad kõik koos ja hoolitsevad teine-teise eest!
Trinza
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 9
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas oskar » 03. september 2005, 16:56

nii kas kellegil isastega sama kogemust on kui Trinzal emastega...
oskar
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 8
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: emane tsillu osutus isaseks...

PostitusPostitas morfiid (Teema autor) » 03. september 2005, 19:04

Lugesin ühelt ingliskeelselt lehelt, et kui tahad kahte tsintsut omavahel lepitada, võib ühte väiksemasse puuri panna uustulnuka, ning see väiksem puur omakorda tõsta suuremasse puuri, sisse, sinna kus vana tsintsu juba elab. Ja lepida neid niimoodi umbes nädal. Siis vaikselt uustulnuka puuriuks lahti teha ja vaadata, kuidas nad üksteisega lepivad. Kui ei lepi, siis võib ka nende elukohti vahetada. Panna vana tsintsu sinna väiksesse puuri ja uustulnuk suurde puuri, ümber väikse puuri kekslema.
Igatahes mõte on väga hea ja seda võib kasutada ka erisooliste lepitamisel. :)
Kasutaja avatar
morfiid
Villakhiirte villa
Villakhiirte villa
 
Postitused: 357
Teemad: 29
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 35
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: emane tsillu osutus isaseks...

PostitusPostitas nunnu4 » 03. september 2005, 21:13

Minu kõige esimene tsillu (Tjopa, kui keegi teda veel mäletab :cry: )
Oli agressiivne isegi emase Trikki vastu.
Soovitan lasta uue isase tsintsukest UUDE puuri (see peaks olema siis
puur, kus ükski tsintsudest ennem olnud polnud) umbes 3 minutiks ning
seejärel samasse puuri teise tsintsu, siis on see nagu võõras territoorium
ning vanemale tsintule ei jää enam midagi kasta. Jätta ainult puuri kinni
panemata, igaksjuhuks, et saaks neid kiiresti lahutada, kui hakkavad
kaklema.
Mina nii tegin ning minule aitas.
Edu! :wink:
nunnu4
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 47
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Tuut Ursel » 04. september 2005, 09:59

Mul ei leppinud algul ka emane isasega...läks u. kuukene ennem kui nad kokku sain lasta. Muidu oli ainult suur kisa ja karvatutid lendasid.
Nüüd on neil olnud juba kaks pesakonda "armuvilja". Kuna olen uue peremehe otsimisega üsna valiv jäi pesakond mulle. Paningi poisid ühte puuri ja plikad teise puuri. Saavad ilusasti hakkama :) see peremehe otsimise probleem on läinud :D Nii,et kannatust!!!! Küll harjuvad...lihtsalt püüa leida aega ..kui välja lased, las kohtuvad neutraalsel pinnal...ole ise juures. :D
Tuut Ursel
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 27
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas oskar » 04. september 2005, 18:51

Suured tänud kõigile kes nõu ja kogemustega aitasid!Mina aga nüüd istun kõik oma vabad momendid Pisikese puuri ees ja jutustan talle muinasjutte.
Loodan siiralt et poisid lepivad teineteisega ja ma saan nad rahus ühte puuri mängima lasta.
Päikest Teile kõigile!
oskar
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 8
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: emane tsillu osutus isaseks...

PostitusPostitas morfiid (Teema autor) » 04. september 2005, 18:55

Vaata, et Sa siis hiljem meile ka räägid, et kas nad ikka leppisid ja mis selleks kõik üle elada tuli :wink:
Kasutaja avatar
morfiid
Villakhiirte villa
Villakhiirte villa
 
Postitused: 357
Teemad: 29
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 35
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas sipzy » 08. september 2005, 16:03

Kas on ka mingeid muutusi juba? Kuigi aega veel vähe möödas.
Mulle lihtsalt meenus, et mu klassiõel on ka 2isast ja kui ta teise juurde võttis, siis sai ka mingi kuuaega neid harjutatud, enne kui klassiõde tuli ja hõiskas, et nad lõpuks ühes puuris :)
Seega edu ;)
http://tsintsilja.e21.ee
Kasutaja avatar
sipzy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 499
Teemad: 21
Pildid: 7
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas oskar » 09. september 2005, 08:16

Hetkel võin vaid tõdeda,et poisid eraldi ikka.Kuid nüüd on iga õhtune "Nuusutamine" väga rahumeelne ja pikk.Suur poiss pole enam kuri,vähemalt ei tee ta enam neid ründavaid liigutusi ega taha läbi puuri näksata.
Väike poiss on ikka suht arg kuid meeletu jutupaunik! Ma ei oleks uskunudki et tsilludel võib nii kõva hääl olla!Ma esimesed korrad ärkasin öösel ülesse sest no miski piuksus ja kädises,samas ei olnud see häälitsemine abikutsung vaid noorem poiss kutsus vanemat kuna tal oli midagi kole vajaliku rääkida.Ja kui suur poiss tuli oli väike nii rõõmus et lasi mööda puuri korruseid ringiratast :)
Mis ma oskan rohkem rääkida ,ootame ja loodame parimat.Mina isiklikult olen andnud hetkel parima,kodu kus on neil kõik võimalused elada rõõmsat ja stressivaba elu.Kõik ülejäänu on hetkel nende omavaheline asi.Aga ma kindlasti informeerin kõiki kuidas meil läheb, seniks päikest teile kõigile!
oskar
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 8
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Tuut Ursel » 09. september 2005, 10:02

Nüüd pole kaua tarvis oodata :) usun ,et varst on nad koos!
Jõudu ja jaksu!
Aga jahh, tsillud on ühed suured jutupaunukud küll :D
Tuut Ursel
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 27
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas sipzy » 09. september 2005, 15:05

Siis tore, kui nad juba rahulikumad :)
Minu tsintsud äratavad mind ka vahest suure röökimise peale :D
Aga nad on ikka mega nunnud :)
http://tsintsilja.e21.ee
Kasutaja avatar
sipzy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 499
Teemad: 21
Pildid: 7
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas oskar » 02. detsember 2005, 16:00

Nüüd on hulk aega möödas hetkest kui Pisikese ja Sillu kokku lasin...Kahjuks pean tunnistama ,et need kaks poissi lihtsalt ei klapi omavahel.Üritasin neid kokku lasta mis aga kahjuks lõppes alati katastroofiga .Algul oli Sillu(suurem ja julgem) erapooletu vaatas ja jälgis Pisikest.Kuid kuna Pisike paaniliselt ringi jooksis siis oli tulemuseks suur kisa ja karvade lendamine....Mõlemal ninad verised jne. Rohkem pole ma enam üritanud.Vahel kui Sillu on lahti panen Pisikese puuri ka sinna tuppa ja siis Sillu istub puuri peal ja ei lähe kuhugi.
Üldiselt olen arusaamisele jõudnud et pole mõtet mind ega tsillusid piinata...Olen nõus Pisikese ära andma kohe tasuta kui tean et ta saab endale hea ja hoolitseva peremehe.Samas olen ka nõus vahetama isase emase vastu...
oskar
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 8
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas sipzy » 02. detsember 2005, 18:48

Aga sa ütled, et puuri tood siis sinna tuppa, kus teine jookseb. Kas neil siis e olgi puurid kõrvuti?
Et nad teineteise lõhnaga harjuks on vaja et nende puurid oleks kõrvuti, et nad saaks lõhnaga harjuda.
Ja üks kord neid lahti lasta, see ei näita veel midagi. neid peab harjutama järjekindlalt ja igapäev. Andma neile korraga maiustust kui nad lahti oleks ja nende tähelepanu mujale juhtima teineteislt. Siis nad harjuvad, et kumbki ei ole tegeliklt vaenlane.
Emasega ei pruugi leppimine mitte sugugi kergem olla.
http://tsintsilja.e21.ee
Kasutaja avatar
sipzy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 499
Teemad: 21
Pildid: 7
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: emane tsillu osutus isaseks...

PostitusPostitas Syrle » 03. detsember 2005, 16:18

Sipzy'l on õigus. Nad peaksid sul 24/7 kõrvuti olema, muidu nad tõesti ei suuda leppida üksteisega. Samuti lased neil pikalt koos väljas joosta ja üksteise puurides uudistada. Küll näed, et peale seda lepivad nad ära. :wink:
Syrle
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 78
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: emane tsillu osutus isaseks...

PostitusPostitas kaydy1 » 04. detsember 2005, 21:44

Mina panin ka omal kaks poissi kokku elama :P
Noorema tsintsu puuri konstrueerisin vanema tsintsu puuri peale ja nii nad elasid kuu aega üksteise peal, kuni lõpuks otsis väiksem poiss ise tee vanema ja seega suuremasse puuri :twisted:
Hetkel saavad küll väga hästi läbi ja ühes puuriski juba üsna pikka aega koosoldud...magavad nii armsalt üksteise kaisus :wink:
Oskar ära kaota lootust :)
kaydy1
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 14
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas oskar » 05. detsember 2005, 09:43

Pean vabandama et andsin puuduliku info . Tsillude puurid olid peaaegu kuu aega üksteise kõrval..Kas arvate et peaksin uuesti proovima? Või kas on see õige aeg möödas,st nad tunnevad teineteise lõhna ja kui ei sallli teineteist siis ei anna ka korduv lepitamine tulemust...Kas teie tsillud jooksevad ka puuris nagu hullud,peaga piki puuriseina jne.Mul lihtsalt vahepeal on tunne nagu pisem tsillu oleks pime...tormab kõigele otsa ja kukub puuokste pealt alla.
oskar
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 8
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: emane tsillu osutus isaseks...

PostitusPostitas tsuvi » 05. detsember 2005, 14:14

Arvan samuti, et sa ei peaks veel alla andama. :)
Mul on kodus sarnane situatsioon. Tõime majja uue (isase) tsintsu, kuid kahjuks eelmine tsintsu (Nupsu, emane) ei tahtnud kuidagi uue elanikuga leppida. Oleme proovinud igasugu imenippe ja tundus, et eile hakkas jää sulama. Tsintsud olid mul mõlemad korraga süles ja sõid kumbki oma kotist õietolmu. See tunne, et kaks tsinnut niimoodi süles on ja kumbki ei ürita teist rünnata, oli imeline. Kaua rahulik käitumine ei kestnud ja asi lõppes ikkagi sellega, et Nupsu ajas väiksemat taga ja väike üritas Npsule selga ronida, mille peale viimane täiesti ära ehmatas. Aga nad suutsid umbes 10 minutit koos väljas joosta, ilma et sõjaks oleks läinud.
Paar nippi sulle veel, mis võivad kasulikud olla.
1. Vaheta tsintsude õhtul paariks tunniks puurid ära. Nii saavad nad teise puuri uudistada ja lõhnadega tutvuda ja samas ka oma lõhna maha jätta.
2. Kasuta ühte liivavanni (kui mõlemal ikka karv korras ja haiguseid pole). Siin on samuti konks selles, et püherdades jätavad nad oma lõhna sinna ja hiljem teine saab sellega tutvuda. Siis nad harjuvad, et uus lõhn neil mõlemal pidevalt ümber on.
3. Lase nad koos välja ja võta enda juurde mingi väike puur (trantsportpuur näiteks). Jälgi kuidas tsinnud käituvad, kui läheb kiskumiseks, siis pane see tsinnu, kes teist ründas nö. karistuseks paariks minutiks väiksesse puuri kinni ja samal ajal lase teisel vabalt ringi joosta. Siis lase uuesti puuris olev tsinnu lahti ja kui ta jälle ründab, pane uuesti puuri paariks minutiks. Varsti peaks tal tekkima seos, et kui ründab teist, siis joosta ei saa. Mina proovisin selle meetodi järgi ja täitsa mõjus oli. Kui Nupsu pisikesest puurist välja sai, oli ta palju rahulikum ning ei rünnanud teist kohe uuesti vaid uudistad hoopis oma "vangla" ümbruses. Kahjuks ei saanud ma oma eksperimenti lõpule viia, kuna Nupsuga juhtus pisike õnnetus, aga arvan, et kui seda veidi aega rangelt teha, võivad tulemused head olla.
Ja loomulikult peavad puurid kõrvuti olema kogu aeg, et nad saaks üksteist läbi võrede nuusutada ja nö. ohutult teineteise lähedusega harjuda.
Igal õhtul ma neid koos välja võtta ei soovita. Mina alguses võtsin üle päeva, aga siis jätsin korra tervelt nädal aega vahele ja asi oli kohe pare, siis jätsin uuesti nädala vahele, mis lõppes sellega, et tsinnud juba 10 minutit koos väljas said olla. Ühesõnaga, ei ole vaja neid tagant kiirustada ja iga päev neid kokku toppida, sest ründamine tekitab neis mõlemas minu arvates väikese shoki. Lase neil mõned päevad rahuneda ja siis proovi uuesti.
Igastahes soovitan sul kannatust varuda. Mina jätkan igastahes oma tsinnude lepitamisega ja loodan, et lõpuks meie pingutused kannavad vilja. :D
tsuvi
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 55
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Järgmine

Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline