Postitatud: 14. aprill 2011, 08:43
Postitas Manchoa
ma arvan, et eelkirjutaja Mercar on asjast väga valesti aru saanud.Esitks ei ole asja mõte selles, et sa peaksid puuri harvemini puhastama. Asja mõte on selles, et ka tavapärasel puuripuhastamisel ei oleks uriinilõhna, mis paljusid võib häirida. Tegelikult tekib kerge uriinilõhn ju juba siis, kui ka peale värsket puuripuhastamist Sinu lemmik(ud) esimest korda sinna pissib. Paljud inimesed on aga (õnneks) igasugustest kodulõhnastajatest ja lõhnastatud pesuvahenditest "rikkumata lõhnameelega" !

Väga suur osa kassiomanikke kasutab näiteks uriinilõhna peitmiseks nn. "lõhnastatud kassliiva", mis aga mõjub halvasti kassi haistmismeelele. Miks ?
Selle asemel võiks kassi uriinilõhn (eriti isastel, kes kipuvad territooriumi märgistama) olla pea olematu. Kasti puhastad endiselt samamoodi, kuid puudub spetsiifiline uriinilõhn, mis tekib praktiliselt kohe peale seda, kui kass on urineerinud.

Küsimus ei ole mitte lapsikult emotsionaalses "puhasta siis puuri tihemini" või "ära pea närilisi, kui sa nende lõhna ei kannata". Inimestel käivad ka külalised. Tean päris mitut tuhkrupidajat, kelle juures nii mõnigi sõber hea meelega enam ei käi (eriti need, kellel on väiksed lapsed) sest juba uksest sisse astudes on aru saada, et seal majas peetakse tuhkrut ! Sama ka näriliste osas. Sa võid puuri puhastada kas või 10 korda päevas, rikkumata lõhnameelega inimene astub uksest sisse ja saab aru - siin peres on lemmikuks närilised.
Vot selle jaoks ongi selline abivahend olemas. Seda on ka kasside jaoks näiteks.

Küsimus ei ole ernevate loomade-näriliste erinevas seedesüsteemis. Uriini lõhna teke on kõikidel elusolenditel ühesugune tegemist on tavapärase keemilise rekatsiooniga. See on täpselt sama, miks on olemas lõhnavabad "kuivkäimlad", kus uriin ja fekaalid erladatakse, et ei tekiks keemilist reaktsiooni, mis ongi halva lõhna põhjustajateks ning miks tavalisteskuivkäimlates kasutatakse sageli tablette, mis pärsivad antud reaktsiooni teket.

Bi-Odor ja selle sarnased tooted (pean siisnkohal silmas kvaliteetseid med, mitte suvalisi loomapoe "hiinakaid") on nii EL kui ka rahvusvaheliste vet.ametite poolt ja need ei sea SInu lemmikut ohtu. Ennemini riskid sa oma lemmiku tervisega (ja riskidki), kui söödad neile sisse suvalisi marketites müüdavaid lemmikloomasööke (Kõik need whiskasid jne), kus lisaks ballastainena kasutatavale tuhale on ka näiteks asovärvid (kehtib nii närilistetoidu kui ka kassi-koertoitude kohta). Bi-Odor on 100% looduslik (ei sisalda sünteetilist keemiat). See baseerub deioniseeritud joogiveel, kuhu on lisatud looduslikke ensüüme, mis ei lase tekkida uriini kokkupuutel fekaalide ja hapnikuga ebameeldivat lõhna põhjustaval keemilisel reaktsioonil. Uriin ise ei lõhna ! Lõhn tekib reaktsiooni tulemusena.
Põhimõtteliselt midagi sarnast nagu näiteks kristalldeodorant inimestel, mis ei lase vohada ebameeldivat higilõhna tekitavtel bakteritel !

PS ! Tuhkrute opereerimist ei keelatud Eestis 2002 aasta loomakaitseseadusega. Antud keeld tuli alles Euroopa Liiduga ja veel 2008-2009 tehti Eestis sellist operatsiooni. Tänaseks on see tõepoolest 100% keelatud ning karistatav.