Rihmad

Mida on küülikupidamiseks vaja? Puurid, puuri sisustus, mänguasjad jne.

Moderaatorid: Loomahull, darkhelen

Re: traksid

PostitusPostitas Mio » 09. juuni 2005, 00:24

:lol: Oh, neid naaskleid!
Meie omadel ei ole traksidest ei sooja ega külma, ning kui õues käime, siis on traksid alati seljas ja rihm lahtiselt järel, et kergemini tuppaminekuks neid jälle kätte saada. Traksid panen selga, kui küülik on süles või pikutab põrandal, ei mingit erilist probleemi. Lihtsalt kindla, kuid hella käega ning pika paiga.
Vaene uksenupu-küülik... :cry:
Mio
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 351
Teemad: 14
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas liis » 12. juuni 2005, 14:25

Üks paar trakse on küll olemas meie jänksidel, kuid eriti ei kasuta neid. Hoovis koojsevad lahtiselt, Billy tuleb ise kutsumise peale kohale ja Bibi annab ka ilusasti kätte ennast. :)
Kunagi, kui ainult Bibi meil oli, siis nii umbes 10 minutid panin ta pika jalutusrihmaga pesunööri külge, mis oli põikipidi üle aia pandud, siis ta jooksis niimoodi edasi-tagasi, tagasi tulles lasin muidugit ta lahti, aga ega talle vist eriti ei meeldi küll selline piirdes olemine.
Kasutaja avatar
liis
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 14
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 32
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: traksid

PostitusPostitas -Kristin- » 12. juuni 2005, 14:27

Ma arvan, et ega see talle eriti ei meeldi küll. :( Ta võib isegi paanikasse sattuda, et mis nüüd toimub ja ennast vigastada või lahti rebida rihmast. :roll:
-Kristin-
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 294
Teemad: 20
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Tots » 15. juuni 2005, 12:49

Prooovisin, siis ka oma Totsile trakse selga panna...esimesel hetkel sattus Totu nii paanikasse, et kukkus ehmatusega mul diivanilt maha...
Traksid ma võtsin muidugi kohe ära. Pärast seda trikki mõtlesin, et peaks Totsi nati harjutama selle tundega. Panin traksid selga ning võtsin pika rihma tagant ära. Natukene närviliseks ta muutus, kuid suutis pea 5min vastu pidada. Nüüd olen korra päevas talle trakse proovinud.. igatahes tahaks ju ikka vahel välja viia:)
Tots
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 28
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Millised traksid jänkule?

PostitusPostitas kurblik » 26. september 2005, 11:06

Milliseid trakse soovitate jänkule osta? Olen kuulnud,et neid on 2 sorti: ühed sellised, millel on selja peal ühendusrihm ja reguleerida saab klambrite abil, teised aga nn kaheksad ( ühest paunast läheb läbi jänku pea, teisest esijalad). Talv on küll tulemas ja ega nendega õues midagi teha pole, aga soovitatakse harjutada väiksest peast.
kurblik
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Millised traksid jänkule?

PostitusPostitas nännukas » 26. september 2005, 13:04

minul kogemus mõlematega: esimesena ostsin tavalised kassitraksid, mida oli vaja kahest kohast pannaldega kinni panna. nendega ei läinud meil hästi - jänks kartis protseduuri hullupööra ja kuna see paigaldamine oli suht kohmakas ja aeganõudev, pani mitu korda nende paigaldamise ajal plehku.
sel suvel ostsin mõlemale need punased "kaheksad". kui nende panemise süsteem käppa sai, ei olnud ei jänkudel ega pererahval enam traksidega mingeid probleeme. samuti on neist uutest minu arvates raskem end välja vingerdada.
niiet mina isiklikult soovitan neid punaseid kaheksaid.
nännukas
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 236
Teemad: 16
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Millised traksid jänkule?

PostitusPostitas Tots » 26. september 2005, 14:56

Ka minu Totsil on ilusad punased kaheksasse minevad traksid...ta oli suvel mul pea terve päev nendega õues ja kordagi ei õnnestunud tal sealt välja vingerdada..vahel küll tuli seda natukene pingutada... :D
Esimesed päevad kui need saime, siis jalutasime sellega toas, et Tots harjuks..algul tekkis tõsine paanika. Ma ei ole teda kunagi näinud mööda tuba kimamas kui ta siis tegi...soovitan olla ettevaatlik... kuid lõpuks kõik laabus kenasti ja ta harjus nendega.. ;)
Tots
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 28
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Millised traksid jänkule?

PostitusPostitas Mio » 26. september 2005, 21:09

Mina olen 3-le küülikule need "kassi" tüüpi traksid selga pannud palju, palju kordi ja pole kunagi probleeme olnud.
Mio
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 351
Teemad: 14
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Rihmad

PostitusPostitas Jänks » 11. november 2007, 13:35

Mina ostsin ka kunagi talle traksid/rihma.
Aga sellest polnud kasu, kuna küülik ei lasknud.
Sõpru on mul palju, aga üks neist on parim!
Kasutaja avatar
Jänks
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 72
Teemad: 3
Pildid: 10
Asukoht: Harjumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Rihmad

PostitusPostitas PisikeMandel » 23. detsember 2007, 21:17

Jossu lepib täielikult rihmadega. Mul olemas nii kassirihmad, kui ka jäneserihmad. Kummagiga pole probleemi, ta lausa naudib.
PisikeMandel
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 26
Teemad: 3
Asukoht: Rakvere
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Rihmad

PostitusPostitas annela » 20. jaanuar 2008, 13:14

Minul on kassipoegade rihm ja tema lepib ka sellega väga hästi. Täielikud sõbrad omavahel. :happy: Ainult, et vahepeal tal jäävad need rihmad talle ette ja siis ta hakkab edasi ja tagasi hüppama. :razz:
-.-
Kasutaja avatar
annela
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 660
Teemad: 4
Pildid: 13
Asukoht: türisalu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Rihmad

PostitusPostitas heily89 » 24. jaanuar 2009, 10:20

Kas oskate soovatada mingit head jäneste rihmade poodi või firmat või midagi,ühe küll hortesest ostsime aga see tegi talle küll liiga.
Jänkud on nunnud!!!!!!
Kasutaja avatar
heily89
Mina ei oska kasutada otsingut!
 
Postitused: 30
Teemad: 1
Asukoht: Eesti tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 23
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Rihmad

PostitusPostitas pupsik » 03. veebruar 2009, 20:03

Meie hakkasime väiksest peale harjutama ja saame väga hästi hakkama. Kuid sõbranna kelle jänks on a´la 1,3 aastane ei tahtnud kuidagi selle mõttega nõus olla. Meil on jäneserihmad.
pupsik
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 83
Teemad: 3
Asukoht: Saaremaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 34
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Rihmad

PostitusPostitas jänku » 12. aprill 2009, 13:58

Meil päris küülikutele mõeldud traksid olemas, aga ta ei taha nendega käia... aga õnneks elame linnast väljas, niiet trakse pole eriti vajagi :happy:
Kasutaja avatar
jänku
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 133
Teemad: 2
Asukoht: Rakvere
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Rihmad

PostitusPostitas annela » 12. aprill 2009, 14:16

Neis trakse jah pole vajagi, kui seal maja lähedal pole kuskil mingisugust puhast muruplatsi. Aga kui sa kuskil näitustel temaga ei käi, siis pole seda rihma üldse vajagi.
-.-
Kasutaja avatar
annela
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 660
Teemad: 4
Pildid: 13
Asukoht: türisalu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Rihmad

PostitusPostitas Liismari » 04. mai 2009, 13:37

heily89 kirjutas:Kas oskate soovatada mingit head jäneste rihmade poodi või firmat või midagi,ühe küll hortesest ostsime aga see tegi talle küll liiga.
Minu teada on head rihmad jänestele, merisigadele, hamstritele jm. müügil Viru keskuse juures olevas bramhamis.
:wink:
Never say never, but always say forever (c)
Kasutaja avatar
Liismari
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1417
Teemad: 53
Pildid: 3
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Rihmad

PostitusPostitas kertu0208 » 04. mai 2009, 15:49

Ma arvan, et peaaegu igas lemmikloomapoes on rihmad müügil. Muide Heily89 postitus on tehtud jaanuaris.
Provehito In Altum.
Kasutaja avatar
kertu0208
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1361
Teemad: 9
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Rihmad

PostitusPostitas kraatse » 04. mai 2009, 16:51

Me ostsime jänksidele vesti moodi traksid. Nemad on iganesti rahul ja viga pole midagist.
kraatse
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 53
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Rihmad

PostitusPostitas Brunette » 04. mai 2009, 17:59

Isegi minu marakrat harjus ära vestiga :-)
Mul sama vest mis kraatsel.Selline tumesinine ja kummist venivarihmaga.
Plärtsul algul oli nati raske sellega käia ning tõmbas käpa läbipea augu,nüüd tüüp juba nati priskem ja enam ei tõmba.
Kasutaja avatar
Brunette
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 136
Teemad: 3
Asukoht: Tallinn/Saaremaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Rihmad

PostitusPostitas Bastet » 20. mai 2009, 00:31

Mina ostsin enda Lontule kassitraksid. Suuruselt sobivad enam-vähem ja siiamani pole ka välja sealt pugenud :)
Kuna aga trakside küljes olev rihm oli nii lühike ja meie Lontule meeldib mööda aeda igale poole joosta ja vaarikapõõsasse ronida, ostsin täna ka väiksematele koertele mõeldud rullikuga rihma :P 5m on see pikk ja annab rohkem vabadust nii jänkule kui ka mulle :) Päris lahti ei saa teda lasta, sest kipub paljude asjade peale ehmuma ja ära jooksma, eriti turvaline on tema arust ennast auto alla peita.
Kasutaja avatar
Bastet
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 4
Teemad: 1
Pildid: 7
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Rihmad

PostitusPostitas Liisi » 20. mai 2009, 22:32

Kas keegi oskab pakkuda, kuidas saada traksid selga jänkule, kes neid paaniliselt kardab? Kui rihmad keha puudutavad, jookseb ta rapsides minema.
Liisi
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 117
Teemad: 1
Pildid: 3
Asukoht: Pärnu/Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Rihmad

PostitusPostitas alina467 » 21. mai 2009, 10:41

Hmm... Ikka rahulikult tuleb panna. Anna talle näiteks natuke kuivtoitu ette ja siis pane traksid selga nii, et sa jänkut maast lahti ei kisugi. Ma muidugi ei tea, mis traksid sul on, aga selleks, et meie traksid selga saada, tuleb ainult ühte käppa korraks tõsta. Ja kindlasti ära hakka teda kohe rihmaga kuskile viima või rihmal käimist õpetama. Parem las ta olla ainult traksid seljas kodus. Las sööb ja harjub. Meie Motsuga võib igatahes mida iganes teha, kui tal kuivtoit ees.

PS: kergem on alustada sellest rihmast, mis on ümber kaela. Paned selle kinni, siistõstad käpa õigesse kohta ja siis paned keha ümber rihma kinni.
Müüa imeilusad sisalikud: http://www.kuldnebors.ee/7606598
Kasutaja avatar
alina467
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 552
Teemad: 11
Pildid: 4
Asukoht: Tartu (vahel ka Jõhvi ja Paide)
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Rihmad

PostitusPostitas Liisi » 23. mai 2009, 17:51

Tõesti, kaela ümber olen rihma saanud ja sellest ei teinud ta väljagi. Aga keha pihta ei tohi paelaga minna, jookseb kohe minema. Kuivtoiduga võiks proovida, porgand igal juhul tähelepanu ei hajutanud.
Liisi
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 117
Teemad: 1
Pildid: 3
Asukoht: Pärnu/Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Rihmad

PostitusPostitas AlbinoFurets » 19. aprill 2012, 16:41

Kas soovitate 2,5 aastasele küülikule kassi, kassipoja- või küülikutrakse (8-d ei meeldi)? Kas 3-m Flexi rihm sobib rihmaks küülikule? Hetkel neid pole- trakse ega rihmu.
AlbinoFurets
Vastutustundetu loomapidaja
 
Postitused: 827
Teemad: 22
Pildid: 8
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Tuju: Lohutamatu
Prindi postitus

Re: Rihmad

PostitusPostitas Che » 26. mai 2012, 10:43

Minu Kripputile väga meeldib õues käia, kasutan kassipoja trakse, kunagi kasutasin neid 8-kujulisi, aga sealt ta sai välja rabeleda ennast :sad:.
Kasutan Flexirihma, kolme meetrine on küülikult äiesti okei :wink:.
"Jumal kaitsku mind sõprade eest, sest vaenlaste eest kaitsen ma end ise."
(Che Guevara)
Kasutaja avatar
Che
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 591
Teemad: 9
Pildid: 12
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Eelmine

Tagasi: Varustus

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline