ferplasti suured jänkupuurid

Mida on küülikupidamiseks vaja? Puurid, puuri sisustus, mänguasjad jne.

Moderaatorid: Loomahull, darkhelen

ferplasti suured jänkupuurid

PostitusPostitas mann234 (Teema autor) » 03. veebruar 2004, 23:19

Jänku puure on müügil erinevaid, suurim mis mulle silma hakanud on ja milles elab ka üks minu küülikutest, on ferplast rabbit 100.
Aga ferplasti lehel leidsin ka suuremate mõõtudega: nagu rabbit 120 ja rabbit 140. :shock:
Kas selliseid puure eesti poodides müügil on?
Roccal mares on küll suur valik, aga siiski suurim on see meetrine. Kui neid tõesti müügil pole, kas oleks võimalik endale poe kaudu tellida? :roll:
mann234
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 95
Teemad: 16
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Kairi » 03. veebruar 2004, 23:26

Rocca-al-Mare pood kuulub Bramham Tradele, kes toob ferplasti tooteid maale. Kõike, mida ferplast pakub on võimalik nende kaudu tellida. Olen seda ise uurinud.
Kairi
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 190
Teemad: 16
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas mann234 (Teema autor) » 03. veebruar 2004, 23:32

seega võin rocca poest lasta endale tellida?
Aga oskab keegi öelda(või pean müüjalt uurima) Mis võiksid rabbit 120 ja 140 maksta? Rabbit 100 on u 1000.-
Kas tellimine maksab ka midagi või pean tasuma ainult puuri eest? Ja kaua tellitud puur kohale tuleb?
mann234
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 95
Teemad: 16
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas SigneL » 05. veebruar 2004, 14:08

Neid kõige suuremaid, meetripikkuseid puure on müügil kõikides Bramhami keti poodides; ka Järve Keskuses. Ostsin oma merisigadele sellise puuri. Hind 1040 EEK-i. On müügil ka sama pikad puurid, kuid plastist ülaosaga (ka Ferplasti omad), need on sutsu odavamad - veidi alla 1000 krooni.
SigneL
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 506
Teemad: 28
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Marit » 05. veebruar 2004, 19:06

Ostsin poolteist aastat tagasi rabbit 120-ne Kuressaarest. Poes seda müügil ei olnud, aga müüjal oli tootjafirma kataloog ja sealt valisin. Umbes 1200 maksis. Tellimise eest ei maksnud ma midagi. Umbes nädalaga toodi kohale. Nädal läks seetõttu aega, et Saaremaale tuuakse kaupa üks kord nädalas. Olen väga rahul. Küülikud loomulikult ka.
Marit
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 108
Teemad: 10
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas tolmunina » 05. veebruar 2004, 19:40

ja minule tehti ise..
(kui ise teha ei ole yldse kallis, u. 100 kr. läheb.. :))
tolmunina
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 97
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas mann234 (Teema autor) » 05. veebruar 2004, 21:21

nojah, seega 140rabbiti puur on seega u 1400.-
Tasub isegi vist tellida...
mann234
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 95
Teemad: 16
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Kairi » 05. veebruar 2004, 22:56

Kui neid laos on, saab ruttu kätte, kui ei ole ja nad alles Itaaliast tellima hakkavad, siis võib minna hea mitu kuud. Tellimise eest eraldi ei pea maksma.
Kairi
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 190
Teemad: 16
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas mann234 (Teema autor) » 06. veebruar 2004, 12:59

selline küsimus:
kas need riiul-pesad(urg-platvormid) ei sobi IMACi puuridele? Mul üks on rabbit 100, sellele läks see riiul sisse. Aga kaks on IMACi omad, üks cavie90 ja teine cavie80 (ferplastil on sarnane puur rabbit 80, maksab ainult rohkem ja puuri uksed on väiksemad).
on keegi IMACi puuri ostnud ja sinna selle riiuli pannud?
Mulle poest öeldi miskipärast, et imaci cavie80 ei sobi see riiul sinna....
mann234
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 95
Teemad: 16
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Kairi » 06. veebruar 2004, 13:09

Mul on IMAC-i suur puur - vastab sisuliselt rabbit 100 puurile. Ma võin järgi proovida, sest mul on ka rabbit 100 koos selle riiuliga.
Miskipärast arvan, et ei sobi jah, sest IMAC'i puur tundub pisut laiem olevat. Aga proovin õhtul kodus järgi ja annan teada.
Kairi
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 190
Teemad: 16
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas mann234 (Teema autor) » 06. veebruar 2004, 19:36

proovi jah!
Aga ma pole täitsa kindel kas ferplasti rabbit 100 on sama mis imaci cavie 90....seda tean kindlalt et pikkus on neil tiba erinev. Rabbit 100 on u 96cm pikk ja cavie 90 on u 86cm pikk. Pikkus pole muidugi oluline, pigem siis laius. Aga eks ma siis mõõdan ka oma puure!
Tegelikult otsin ka cavie80le seda riiulit....aga ei tea mis puur ferplastil sarnane on....
mann234
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 95
Teemad: 16
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Kairi » 06. veebruar 2004, 20:21

Rabbit 100 riiul on IMAC 100 puuri natuke kitsas, äkki mahub IMAC 90 puuri sisse. Mõõtsin riiuli laiuse ära - 50cm. Kui ta ongi pisut laiem, siis seal on ääred, mida saab väiksemaks lõigata. Kuskil 1cm jagu saab maha lõigata. Mõõda oma puur ära, siis on teada.
Kairi
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 190
Teemad: 16
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas mann234 (Teema autor) » 06. veebruar 2004, 22:57

nii: proovisin ise ka siis rabbit 100 riiulit cavie 90le, sobis küll... :)
Üks mure lahendatud. Aga see teine puur on mul samuti imaci oma, cavie80 peaks olema....uurisin seda puuri nagu suutsin, aga kindalt ei tea mis puur see siis on. ferplasti lehel oli selline cavie80, samade mõõtudega...seega arvan, et see on siis vist imaci cavie80.
Milline riiul sinna küll sobiks?
Mis mõõtudega neid riiuleid üldse müügil on....rabbit 100le, aga edasi?
mann234
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 95
Teemad: 16
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Kairi » 07. veebruar 2004, 00:11

Üks variant on veel - Cavi 15 puurile, mille mõõtmed on 70*45*40, riiuli laius on 44cm.
Kairi
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 190
Teemad: 16
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas mann234 (Teema autor) » 07. veebruar 2004, 00:25

ja rohkem polegi?
Kui nii siis on küll kurb, see cavie15 oma jääb väikseks. Minu cavie80 on 48 cm lai...ja rabbit100 oma liiga suureks, isegi väiksemaks lõigates.
Lähen teen ise ka ühe tuuri rocca al mare poes, ehk ikka on :roll:
mann234
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 95
Teemad: 16
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Küüliku puur

PostitusPostitas kiisu5 » 21. veebruar 2004, 14:20

Kas kellegi oleks müüa jänkupuuri :? , jänkut ennast veel mul ei ole :) aga varsti peaks ka tema tulema. Äkki saate aidata... :roll:
kiisu5
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 22
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas rotipoeg » 21. veebruar 2004, 14:25

kas poleks seda mõistlikum poest osta? esimesele jänkule võiks ikka solidaarsusest uue puuri osta;)
lisaks need puurid ikka kuluvad ka üksjagu...
Kasutaja avatar
rotipoeg
Vabandage, mul on suhtlemisprobleemid!
 
Postitused: 219
Teemad: 17
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas tolmunina » 21. veebruar 2004, 17:21

aga ise teha??- palju odavam tulex, ja kui ostad (teed ise) on kohe ypris suur puur tarvis muretseda..kui sul mõni tugev töömees on siis saax sa ju ise ka midagi valmistada!!??!!
Minul tehti ise..
tolmunina
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 97
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas kiisu5 » 21. veebruar 2004, 17:34

Tolmunina, kui palju sul selle puuri tegemine maksma läks? Teeks ise ka kui oskaks :wink: , a mis sul põhjaks on?
kiisu5
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 22
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 21. veebruar 2004, 18:35

Vaata merisigade foorumis Liz13 isetehtud puuri. Sellise põhja peale saaks teha kuitahes suure puuri. Põhja tegemine läks 180 eek. Võrgu hinda ei oska prognoosida.
Arvesta, et tõeliselt korralik jänesepuur maksab poes 1000 või rohkem krooni. Minimaalse suurusega puur on tegelikult jänesele liiga väike, isegi kui sa teda iga päev välja jooksma lased. Suuremas puuris loom on rahulikum, sõbralikum, õnnelikum!
Ps. Kas info ja artiklite alt jäneste osa lugesid? Seal ehk on ka räägitud, kui suur puur olema peab, minimaalselt.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas tolmunina » 21. veebruar 2004, 19:06

ääp.. mulle tehti nqu jõulukingix koos jänestega.. ei oska umbes öelda, aga kindel on see, et isetehes tuleb odavam :)
lihcalt võtad plekist põhja , väänad ääred yles, võtad tugevama võrgu (see ylejäänud osa) ja väänad ka selle endale sobivax, kinnitad yxteise kylge.. (-see oli vaid lühidalt öeldud) - tuula foorumites, äkki leiad yles kommentaari, kus ma pikemalt puuri tegemisest rääkisin..
EDU!!
tolmunina
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 97
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas kiisu5 » 21. veebruar 2004, 21:57

Tähh teile igal juhul! :D Ma algus mõtlesin, et kas teha ise või ei aga see tundus liiga suur ettevõtmine, nüüd olen kindel, et teen ise (koos isaga, ma arvan :? ) JA puur tuleb tõesti kõvasti odavam ning mis kõige parem, ma saan selle projekteerida just sellise nagu tahan :mrgreen: ! Tähh teile veelkord, nüüd tuleb ainult isale rääkida, et oleks vaja puuri tegema hakata :wink:
Nüüd peab minema ka ehituspoodi ja küsima coroplasti taolist asjandust- ja, et neil oleks seda mulle anda :twisted: ha-haaaaa!!!
kiisu5
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 22
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas tolmunina » 22. veebruar 2004, 12:24

:D- mõtlesin,et teen rihmad ise, aga hiljem..ega need nyyd nii kallid ka ple, ja mine tia mis minu tehtud rihmadest välja võib tulle ja yldse, kas need peavad mu lemmikuid ikka minu kõrval, või on nad kohe vupsti metsa poole lidumas.. :(
Ma õudsalt kardan suve, maal on nii palju lahtiseid koeri, niisama aeda ka ei taha teha, tahax ikka jalutada (+ on need koerad tigedamad kui mingi hundikari koku..:()
tolmunina
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 97
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

puur, ikka puur

PostitusPostitas kiisu5 » 24. veebruar 2004, 11:42

Tere, küsimus selline. Plaanis on osta minilontkõrva tüdruk, talle ka puuri vaja. Siin poes on müügil puur mis maksab 299.-. Kas ma võiks oma lontule sellise osta (reklaamis istub puuris rõõmsalt üks minikikkkõrv, kui ma ei eksi :roll:) Või on see lihtsalt reklaamitrikk, kus puris istuval loomal pole mingit tähtsust (et pandud üks sinna sisse istuma ja vahet ei ole kui suur see loomake on je, et ta sinna puuri tegelikult ei sobigi)? :?
kiisu5
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 22
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas rotipoeg » 24. veebruar 2004, 11:49

sellega on tegelikult nii, et jänesel pole vahet kui suures puuris ta kükitab...peamine, et ta saaks ennast seal pikalt sirutada ja sirakil magada...lihtsalt ta vajab liikumist ja pead laskma tal toas lipata ja kui lased tuppa liikuma siis pole puuri suurus eriti oluline...ma kujutan ette milline see puur on ja meil üks elab ka sellises...sobib ikka. siis on ühed kallimad aga need on ainult sutsu suuremad ja kõrgemad....meil elab sellises kaks jänest...kes muide keelduvad sealt välja ronimast....ju siis nii ka hea...
Kasutaja avatar
rotipoeg
Vabandage, mul on suhtlemisprobleemid!
 
Postitused: 219
Teemad: 17
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: puur, ikka puur

PostitusPostitas Riin » 25. veebruar 2004, 01:10

Mina küll ei kujuta ette,kui väike see puur on, sest isegi reisimiseks kaasaskantavad puurid on kallimad. Arvesta sellega,et lontu kasvab mitu, mitu korda suuremaks oma esialgsetelt mõõtmetelt,mis sellest, et miniküülik. Siiani on küll kõik loomaarstid ja ka raamatutes kirjutatud, et osta tuleks võimalikult suur puur. Kogu aeg ta ju väljas ei jaluta ja loomal on siis ikka liikumiseks ruumi ka.Väike ruum tekitab stressi ja närvilisust. Kui rahaliselt võimalik pole,siis ehita ise nagu siinsed lontulased paljud on teinud. Üldjuhul on puurid ikka tuhande krooni ringis.
Kasutaja avatar
Riin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1092
Teemad: 19
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

Jälle puur..

PostitusPostitas tolmunina » 16. märts 2004, 09:28

Niih...
on yx pisike mure: jänkud ei ole enda puuriga rahul, koguaeg kangutavad e. siis liiga väike (võimalikult vähe pyyan neid puuris hoida, aga öösel siiski)
Mõtlesin, et kui palju maxab sihuke kahe jänku puur, kust ma ei peax neid lahti laskma, sest ema koguaeg riidleb, et pabulad maas ja nqu laudas elax! (kuigi ma KOGUAEG pabulaid kyhveldan)
et ostax siis sihukese, kus nad saavad kogu pääva olla (ei pia lahti laskma)
ainult suvel käin ju ikkagi jalutamas ka!
kas mingi 2000.- on piisav, või peab veel kallima..ja siis aNDKE nõu: tahaxin teha ka teise korruse (e. siis 2x rohkem ruumi) aga mis materjaalist??
oskab keegi aidata???
ette tänades,
Tolmuninake... :D
tolmunina
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 97
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Jälle puur..

PostitusPostitas mann234 (Teema autor) » 16. märts 2004, 10:49

üks võimalus on et ostad ühe puuri juurde ja ühendad need kaks omavahel. Või isegi kolm puuri võid omavahel ühendada. Teine võimalus on tellida näiteks rocca al mare poest rabbit 140 puur, see on 1m ja 40cm pikk ning ühendad selle siis oma praeguse puuriga. Ma arvan et see rabbit 140 maksab umbes 1600.-
Või siis kolmas varjant, lased isal või meistrimehel teha suure puuri ja nii ise ehitades saab ka teise korruse teha(näiteks niiviisi nagu liz13 tegi) ja lisaks saad ju ise puuri suurust valida.
Aga arvesta sellega, et sa pead ikkagi oma jänkud jooksma laskma, isegi kui puur on suur. Sa ise ka ju ei tahaks päevast päeva oma toas istuda, ilma et kordagi toast välja saaks minna,onju?
Aga jooksmise poolepealt veel see, et piira ära nende jooksuala. Minul näiteks jooksevad jänkud ainult köögis, see on neile piisavalt suur ala ja põrand on heast materjalist, pabulad tõmban harjaga kokku, kui pissiloik satub siis eemaldan selle paberiga. Imelik on see, et kui minu jänkud jooksevad köögis, siis nad pabulda´vad küll väga vähe....aga ma lasen neid köögi jalutama ka kuni tunniks ajaks. Äkki sa peaksid ka korraga vähem aega laskma jänkudel jooksta, siis nad ei jõua nii metsikult pabuldada.
mann234
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 95
Teemad: 16
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Jälle puur..

PostitusPostitas Veronika » 17. märts 2004, 08:35

Mina tõstsin eile ka Milo puuri kööki, kuna elutoas on ta hakanud pahandusi tegema (pissima vaibale :shock: ). Probleem nüüd selles, et ta ei tule köögis olles puurist väljagi... Kas see võiks ajutine olla? Eile ei suutnud vastu pidada ning tõstsin ta tagasi elutuppa. Niikui elutoas jõudsin puuri maha panna, nii oli teine juba ringi jooksmas... Kas peaks jääma endale kindlaks ning ta kööki jätma? Samas, köögis ei ole tal seltsi nii palju, kui elutoas...
Veronika
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 6
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Jälle puur..

PostitusPostitas Ettel » 17. märts 2004, 08:54

See on uus territoorium ja ta ilmselt natuke pelgab :wink: Kui oled kindel, et tahad ta esialgu kööki jätta, siis anna talle harjumiseks aega, küll varsti saab uudishimu hirmust võitu :)
Ettel
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 102
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Järgmine

Tagasi: Varustus

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 3 külalist