Kui rotil on karvad laiguti...

Kuidas sinu roti värvi nimetatakse ja mida tähendavad erinevad värvilaigud rottidel jpm. Tervise ja iseloomuga seotud müüdid ja faktid seoses värvi või markeeringuga.

Moderaatorid: E4-, Amelia

Kui rotil on karvad laiguti...

PostitusPostitas Merily (Teema autor) » 28. mai 2010, 15:22

Minu Tšifkin on aguuti rex, kuid teiste rexide pilte vaadates tundub ta neist täiesti erinev. Nimelt on Tšifka karvad laiguti, nahk paistab kohati läbi karvade (nagu oleks pool-sfinks). Asi ei saa olla toitumises või mingis tervisehädas, sest ka tema pesakonnas oli mitu taolist ning ema-isa on mõlemad sellised. Lisaks on karv ka hästi pehme, nagu lindude väiksed pehmed suled.
On see mingi eraldi nimetus või lihtsalt "suguvõsa värk"?

Pildilt on ka natuke näha:
http://i47.tinypic.com/ab11sy.jpg

Palun muutke pilt väiksemaks, kui tarvis, ma ei osanud ise...
Kalle, Ibäk, Ziblak, Sigur, Aili, Biru, Piu, Tärts, Ossa, Mustikas, Ants, Imbi, Kustav, Oskar.
Kasutaja avatar
Merily
Loomasõltlane
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2918
Teemad: 61
Pildid: 14
Asukoht: Viljandi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kui rotil on karvad laiguti...

PostitusPostitas Kissu » 28. mai 2010, 15:39

Muutsin pildi lingiks, kuna see oli liiga suur. Foorumi kaudu pilti väiksemaks muuta ei saa, seega pead seda ikkagi ise tegema.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Kui rotil on karvad laiguti...

PostitusPostitas cougar » 28. mai 2010, 17:08

No minu Ossu on samuti poolsfinx, turi ja õlad on juba täitsa paljad, pea ja taguots on hästi karmikarvased nagu terjeril, samuti küljed, ning üle selja läheb kitsas hele karvatriip. Palja koha peal on mingid õige õrnad udemed, aga ma arvan, et ka need kaovad varsti ära. Papa oli tal täissfinx olnud. Teisel kolmel ma midagi säärast ei tähelda, Joosu on okaskarvaline naarits ja Ärni on täiesti siidine ude. Ma ei mäleta, misuke nende mamma oli, aga ka beez, kuigi vist mitte rex. Aga kuskilt see rexi karmikarvasuse geen seal sees on, mis Ossul on. Kui pikalt sa oma põnnide esivanemaid tead?
Majahaldjate Heaolu Edendamise Selts ja Võlukunsti Ministeerium On Jobud Grupp teatavad: "Mehed, kes surmakuulutusi loevad, ei tea kunstist midagi!"
Kasutaja avatar
cougar
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1599
Teemad: 25
Pildid: 0
Asukoht: Rapla
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 57
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kui rotil on karvad laiguti...

PostitusPostitas Loomahull » 28. mai 2010, 17:22

Äkki on topeltrex?
Nõelasilma ei mahu kahte niiti, nii ka südamesse kahte armastust.
Tuustik, Sueño ja Kilpsi
Kasutaja avatar
Loomahull
Armastus on edu saladus.
Küülikuküla & Kilpkonnaaedik
Küülikuküla & Kilpkonnaaedik
 
Postitused: 4007
Teemad: 36
Asukoht: Haapsalu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kui rotil on karvad laiguti...

PostitusPostitas Kissu » 28. mai 2010, 17:23

Palun ärge leiutage uusi x karvatüüpe. Sellist asja nagu poolsfinks ei ole olemas. Sfinks on rott kellel ei ole karvu üldse.

Topeltreks on rott kes ajab vahel laiguti karvad maha. Kui ta parajasti karvu maha ajab siis on tal hästi pehme karv, kui neid tagasi kasvatab siis on karmim karv. Vahel võib ta olla päris alasti vahel täitsa karvane. Näiteks minu Shift on topeltreks. Topeltreksi annab tavalisest reksist eristada ka vurrude järgi. Tavalisel reksil on ilusad pikad kaardus/krussis vurrud. Topeltreksil on aga lühemad, kergesti murduvad ja hästi krussis vurrud.

Pilt

Nagu Eva mingis teemas kommenteeris võib ka reksil vahel olla hõredama karvaga laike.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Kui rotil on karvad laiguti...

PostitusPostitas cougar » 28. mai 2010, 17:35

Siis ongi topeltrex. Vurrud on hästi krussis jah ja suht lühikesed. Poolsfinx ütlesin ma sellepärast, et müüja ütles (no ses mõttes, nagu granzhunt on üks vanem SLK ja teine mingi muu), aga noh, kui nad sugu ei osanud määrata, siis midagi nii peenikest nagu karvatüüp ei oska nad ammugi. Kahjuks :(
Majahaldjate Heaolu Edendamise Selts ja Võlukunsti Ministeerium On Jobud Grupp teatavad: "Mehed, kes surmakuulutusi loevad, ei tea kunstist midagi!"
Kasutaja avatar
cougar
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1599
Teemad: 25
Pildid: 0
Asukoht: Rapla
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 57
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kui rotil on karvad laiguti...

PostitusPostitas Merily (Teema autor) » 28. mai 2010, 20:50

Ahhaa, siis on mul ka topeltrexi tüdruk kodus. Aga vurrud tal nüüd küll nii krussis ei ole... mõni on täitsa sirgu :).
Kas tavaliselt on topeltrexid siis kallimad ka?

Muudan: Cougar küsis, kui pikalt ma oma pisikeste esivanemaid tean. Ega ei teagi palju, ainult ema ja isa olen näinud. Miks? Sest ostsin nad loomapoest ja ema ning isa elasid kõrval puuris (kui seda puuriks nimetada saab...)
Kalle, Ibäk, Ziblak, Sigur, Aili, Biru, Piu, Tärts, Ossa, Mustikas, Ants, Imbi, Kustav, Oskar.
Kasutaja avatar
Merily
Loomasõltlane
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2918
Teemad: 61
Pildid: 14
Asukoht: Viljandi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kui rotil on karvad laiguti...

PostitusPostitas reesi » 01. juuni 2010, 23:32

Kas on reegel, et topeltrex vahel täiesti kiilakaks muutub või sõltub see konkreetsest isendist (st. mõni muutub ja mõni mitte)?
reesi
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 13
Teemad: 4
Asukoht: Tallinn (Tartu sedapuhku harvem)
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kui rotil on karvad laiguti...

PostitusPostitas Loomahull » 02. juuni 2010, 07:43

Täiesti nagu sfinks ei muutu, aga ajuti võib enamus kerest paljas olla küll. Minul topeltrexil on praegu ainult külgede peale ja peas karva, kõht ja selg on täitsa paljad. Nüüd küll hakkab juba natukene tagasi tulema, pehme siidine karv on tunda-näha juba.
Nõelasilma ei mahu kahte niiti, nii ka südamesse kahte armastust.
Tuustik, Sueño ja Kilpsi
Kasutaja avatar
Loomahull
Armastus on edu saladus.
Küülikuküla & Kilpkonnaaedik
Küülikuküla & Kilpkonnaaedik
 
Postitused: 4007
Teemad: 36
Asukoht: Haapsalu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kui rotil on karvad laiguti...

PostitusPostitas Kissu » 02. juuni 2010, 11:06

Shift vahepeal muutus ka suhteliselt kiilaks ainult õrnad püsid jäid tagajalgadele. Seda on tegelikult hästi huvitav jälgida, kuidas ta kiilaks läheb ja siis uue karva selga kasvatab ja uuesti kiilaks läheb. :D
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus


Tagasi: Markeeringud ja tüübid

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline