Mis värvi silmadega valgeid rotte on?

Kuidas sinu roti värvi nimetatakse ja mida tähendavad erinevad värvilaigud rottidel jpm. Tervise ja iseloomuga seotud müüdid ja faktid seoses värvi või markeeringuga.

Moderaatorid: E4-, Amelia

Mis värvi silmadega valgeid rotte on?

PostitusPostitas Andra (Teema autor) » 27. detsember 2003, 21:23

Mm . Hiljuti kuulsin , et mu sõbranna tahaks endale rotti võtta . Valget värvi . Aga kas tõesti kõikide valgete rottide silmad on punased ? Või on teistvärvi silmadega valgeid rotusid kaa ?
Andra.
Andra
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 247
Teemad: 26
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 27. detsember 2003, 22:03

Albiinod, punaste silmadega valged (PEW - pink eyed white), on kõige levinumad.
Aga on olemas ka mustade silmadega valged (BEW - black eyed white). Ma ei tea, kas Eestis neid üldse liigub. Ameerikas aretatud BEWdel on mitmed kalduvused haigustele, niiet tasuks enne aretajalt sugupuu tervislikku tausta uurida.
Väga palju ilusaid ja huvitavaid rotte võib saada nt. Soome aretajate käest. Roti hind ca 20 EUR. Vt nende lehte: http://personal.inet.fi/yhdistys/skey/
PS. Tegelikult kui lähed rotti valima, tasuks vaata eelkõige seda, kui sõbralik ja julge ta on. Kui loom hakkab peos rabelema, tuleb hulga vaeva näha, et temast sõbralik lemmik saaks.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Mis värvi silmadega valgeid rotte on?

PostitusPostitas Strawberryke » 25. juuli 2013, 22:46

Ma sattusin küll väga hilja seda teemat lugema aga mina olen küll näinud mustade silmadega valget rotti ja oleks peaaegu endale võtnud.Praegu kodus kus PEW aga kindalt täna nägin just BEWi :) Ja rotud täitsa saadaval veel
Kasutaja avatar
Strawberryke
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 217
Teemad: 10
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 23
Sugu: Naine
Tuju: Õnnelik
Prindi postitus


Tagasi: Markeeringud ja tüübid

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline