Värvid ja markeeringud - tõlkeabi vaja!

Kuidas sinu roti värvi nimetatakse ja mida tähendavad erinevad värvilaigud rottidel jpm. Tervise ja iseloomuga seotud müüdid ja faktid seoses värvi või markeeringuga.

Moderaatorid: E4-, Amelia

Värvid ja markeeringud - tõlkeabi vaja!

PostitusPostitas Liisa (Teema autor) » 07. jaanuar 2004, 10:31

Hea uudis!
Nuu poolt viidatud väga hea ja ilus http://www.spoildratten.com leht andis loa, et võib küll nende lehe rottide värve-markeeringuid ja rottide paaritamist puudutavad lehed eesti keelde tõlkida. Ja isegi Lontulehele üles panna. Koos nende kenade piltidega. :)
Sama lehte tõlgitakse praegu ka saksa, prantsuse, tai ja jaapani keelde. Otsitakse veel ka kedagi, kes teksti vene keelde tõlkida aitaks.
Minu arvates võiks tõlkida selle lehe ja selle lõpus viidatud lehed (üks tase allapoole):
http://www.spoiledratten.com/varieties.html
Kas on meie seas häid inglise keele oskajaid, kes tõlkida aitaks? Nuu, ega sa salaja sealse teksti tõlkimisega juba tegelenud pole?
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas nuu » 07. jaanuar 2004, 20:29

ei ole tegelenud. mulle tundus hirmus keeruline ja suurt julgust nõudev ülesanne see erinevate värvide ja markeeringute nimede eesti keelde tõlkimine. Eriti kui enamust neist ei ole ise ihusilmaga näinud. Ja võibolla peaks neid nimetusi ka kuidagi ühtlustama, et kui näiteks küülikute värvitoonid on keegi juba eesti keelde ümber pannud, et siis nimetaks samamoodi....
:P seal spoiledratteni lehel on juba rõõmsalt kirjas, et "Liisa will be translating it to Estonian"
Kasutaja avatar
nuu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 501
Teemad: 46
Asukoht: Tallinn, Kesklinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa (Teema autor) » 07. jaanuar 2004, 20:40

nuu kirjutas: :P seal spoiledratteni lehel on juba rõõmsalt kirjas, et "Liisa will be translating it to Estonian"

Ack! Kiire tegelane. :shock:
Ma arvan ikka, et kes tõlgib, selle nimi läheb juurde.
Teiste loomade nimedega ühtluse saavutamisele ma esialgu isegi ei mõtleks, sest ka inglise keele siseselt mõtlevad eri klubid sama nimega värvi all erinevaid asju.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas nuu » 07. jaanuar 2004, 20:47

Liisa kirjutas:ka inglise keele siseselt mõtlevad eri klubid sama nimega värvi all erinevaid asju.

just see mulle ei meeldigi :(
Kasutaja avatar
nuu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 501
Teemad: 46
Asukoht: Tallinn, Kesklinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa (Teema autor) » 07. jaanuar 2004, 20:48

Aga kas paaritamist, poegade saamist, aretamist puudutavat osa tahaks keegi enda peale võtta?
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas nuu » 07. jaanuar 2004, 21:01

einoh, niisama tõlkimine ei tohiks ju raske olla (mulle meeldib küll alati põhjalik olla ja erinevaid allikaid kasutada... aga...). Ma võiks seda teha, aga ma ei tea kui kiiresti ma jõuan (jube palju tegemist mul muidu, aga samas, seda teksti pole palju...) Äkki meilid või privad mulle täpsemalt, mis lehed ma siis tõlgiksin...
Kasutaja avatar
nuu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 501
Teemad: 46
Asukoht: Tallinn, Kesklinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa (Teema autor) » 07. jaanuar 2004, 21:02

nuu kirjutas:
Liisa kirjutas:ka inglise keele siseselt mõtlevad eri klubid sama nimega värvi all erinevaid asju.

just see mulle ei meeldigi :(

Aga kuskilt peaks alustama. Vähemalt alguses saab ju nimesid veel muuta, kuni kasutus kinnistunud pole.
Jäneste kohta ei tea, aga kassidel on üsna palju sarnaseid värve-nimetusi. Võib ju Eesti kassiklubilt nõu küsida.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas nuu » 07. jaanuar 2004, 23:57

paljudel närilistel sh. küülikutel on minu meelest väga sarnased värvinimed... peaks äkki jänkufoorumis uurima, kas neil on mingid värvinimed juba kokku lepitud...
Kasutaja avatar
nuu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 501
Teemad: 46
Asukoht: Tallinn, Kesklinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa (Teema autor) » 09. veebruar 2004, 03:03

Küülikud meiega oma värvinimseid jagada ei taha. :( Või ei ole keegi neid tõlkinud, või pole neid värve Eestis, et tõlkima peaks.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Mercar » 30. september 2005, 10:29

Hästi vana teema küll... aga tõlke abi tahaks ise ka :)
Kuidas eesti keeles neid pikki hõredaid pealiskarvu (guard hair) nimetatakse? Paljude värvide puhul on need ju määramis tunnuseks... Ei oska neid kuidagi eesti keeles kirja panna :(
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Värvid ja markeeringud - tõlkeabi vaja!

PostitusPostitas Ruigaminni » 30. september 2005, 10:36

Hmm, kõige lihtsam oleks sul vast minna ja mõnd zooloogi pinnida instituudist - nad kindlasti seletavad hea meelga. Astu aga Valdmanni või Martini uksest sisse ja küsi, kes sind aidata saaks. Samas, kui sa ise nii ninapidi seal sees oled, siis tead vast ise, kes väikeimetajatega rohkem tegeleb. :wink:
Ruigaminni
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 319
Teemad: 25
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Mercar » 30. september 2005, 10:53

Eks ma küsi... ma mõtlesin et ma olen ainus kellel see probleem... ja kõik foorumlased teavad kuidas neid nimetatakse :P
Eks ma uuri siis Miljutinilt... ta ju terioloog
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Ruigaminni » 30. september 2005, 11:04

Kusjuures paljude liikidega, isegi koerte-kasside-küülikute puhul on nii, et teaduses on värvidel juba ammu eestikeelsed nimed olemas, aga kasvatajad leiutavad tõlkides üha uusi - sama siis ka rottidega, ja mitte ainult Eestis.
Ruigaminni
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 319
Teemad: 25
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Värvid ja markeeringud - tõlkeabi vaja!

PostitusPostitas Urrloom » 30. september 2005, 11:14

Guard hair... kuskilt tuleb meelde sõna "okaskarv(ad)", vast on see?
Mina pole inglise keele spets, aga filoloog ikka, tõlkimise kui sellisega kogemusi on, teksti analüüsimine ja vastete leidmise nipid on üldiselt käpas... et kui midagi üle jääb, siis ma arvan,et saan kah hakkama, populaarteadust sai ka omal ajal loetud ja vast on natu sõnavara külge jäänud :)
Või siis võin pärast toimetamist-keelekorrektuuri teha, (hehe, just langes pilk laual vedelevale raamatule "Õpetusi ja harjutusi algajale keeletoimetajale" :D )
Urrloom
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 71
Teemad: 3
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas cougar » 30. september 2005, 13:02

Okaskarv ja ka karmikarvaline on täiesti olemas bioloogilised terminid. Okaskarv esinebki enamasti närilistel, terjerid, taksid ja linnukoerad on karmikarvalised. Samas udupehmete karvade omanikud on angoora või villkarvalised (isendid).
Guard - kaitsma - kuid okkad need siiski ju ei ole, niiet mitte nendega segi ajada.
Majahaldjate Heaolu Edendamise Selts ja Võlukunsti Ministeerium On Jobud Grupp teatavad: "Mehed, kes surmakuulutusi loevad, ei tea kunstist midagi!"
Kasutaja avatar
cougar
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1599
Teemad: 25
Pildid: 0
Asukoht: Rapla
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 57
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Markeeringud ja tüübid

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline

cron