Uue hamstri kohanemine

Halbadest harjumustest võõrutamine ja uute ning paremate õpetamine. Mängud ja sotsialiseerimine.

Moderaatorid: E4-, Saara

Uue hamstri kohanemine

PostitusPostitas Silja123 (Teema autor) » 24. oktoober 2009, 17:44

Tere,mina ostsin eile siis omale hamstri,isase ja poes öeldi,et ta on 2,5 kuud vana ja öeldi seda ka,et ta on käega väga ära harjunud ja tõeline süleloom.Tõime ta koju ja siis parime ta oma uude puuri.Kohe ei võtnud oma maja omaks aga hiljem läks sisse küll. Nii siis öösel ma ei kuulnud teda üldse(puuri ta ei näri) siis ei söönud kah,aga hommikuks oli tema kausikene tühi,kõik oli pessa viinud,täna panin talle siis uuesti veidikene süüa,ei tahtnud ,Praeguseks peaks ta juba ju ära olema kohanenud ja stressist üle saanud,aga ega ma väga nendest ei tea kah ja ma proovisin otsida küll otsingust,et mida oma hamstriga teha,peale koju toomist aga ei leidnud,et kui kaua ta tahab kohanemis aega ja kui kaua ma ei tohi teda puutuda,või võin ? sellessuhtes,et ma olen teda näperdanud ja tassinud kaasas küll mööda maja:D ta nii kohutavalt pehme ja karvane.Aga ma olen igaltpoolt lugenud,et hamstrid teevad tohutult lärmi ja närivad puuri ja öösel ei saa inimesed magada,aga miks minu hamster nii ei tee:D:D ? ma tahaks teada,äkki on tal midagi viga või see on ta iseloom ? Ja tahaks seda ka teada,et kas nad hüppavad kõrgelt alla ? ma olen lasknud teda lauapeale jooksma aga koguaeg kardan,et äkki hüppab lauapealt alla, (hoian koguaeg kätt tema juures) Ja selline küsimus ka,et kuidas saada harjutada nii,et ta oma junne ei teeks majja ? Palun vastake kõikidele küsimustele,
Ettetänades,Silja:)
Silja123
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 6
Teemad: 1
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Minu Hamster!

PostitusPostitas E4- » 24. oktoober 2009, 19:44

Üks päev on natuke lühike aeg, et ta kohaneda saaks. Kui sa temaga siiamaani koguaeg tegelenud oled, siis enam pole vahet, kas lased tal üksi olla või võtad teda edasi kätte. Kuigi võiksid lasta tal oma puuris rohkem olla, et ta harjuks ära ka oma kodu mitte ainult perenaisega. Ehk ei näri ta ka puuri sellepärast, et pole veel piisavalt ära harjunud, et julgeks laamendama hakata või oled saanud endale rahuliku tegelase. Kõrgelt alla hüpata võivad nad küll. Junnide majja mitte tegemist vist õpetada ei saagi, vähemalt minu tüdrukud seda teevad, kuigi pissi jaoks on neil oma nurk ja muidu on nad ka igati korralikud. Olen enda hamstrite puhul vahel seda näinud, et mõned "üleliigsed" junnid visatakse lihtsalt ise majast välja.
Liisi ja Zap. ♥
Jänkud südames
Kasutaja avatar
E4-
Rotiusku
Rotipesa & Hamstriurg
Rotipesa & Hamstriurg
 
Postitused: 755
Teemad: 18
Pildid: 14
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Minu Hamster!

PostitusPostitas Silja123 (Teema autor) » 25. oktoober 2009, 10:59

Ma olen täitsa mures nüüd oma mustu pärast.Mitte midagi ei taha,tal on ees küll närimist,porgandit,vetsupaberi rull,süüa,kõike,aga ta istub ühes nurgas õhtul ja ei tee midagi ,vahib mulle otsa,mida ma pean tegema ? kas tal on paha seal puuris olla ? nii kahju on teda vaadata.
Silja123
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 6
Teemad: 1
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Minu Hamster!

PostitusPostitas kissamirru » 25. oktoober 2009, 11:16

Ehk pilt puurist aitaks natuke?
_______________
NB!Mu õigekiri kannatab võõrmõjude all!
Kasutaja avatar
kissamirru
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 42
Teemad: 3
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Minu Hamster!

PostitusPostitas Silja123 (Teema autor) » 25. oktoober 2009, 11:29

http://media.okidoker.com/data02/c/1/2/ ... 6644_2.jpg midagi taolist aga redel viib veel teisele poolkorrusele kah,ja selle redeli all on ta maja siis ühes nurgas on joogupudel ja selle vastas on söögikauss ja siis söögikausi kõrval ,ääres on vetsupaberirull ja teisel korrusel on puutoigas(ära kooritud) ja porgand
Silja123
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 6
Teemad: 1
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Minu Hamster!

PostitusPostitas E4- » 25. oktoober 2009, 12:06

Ega ta pidevalt ei tahagi süüa ja liigutada. Võiksid talle jooksuratta muretseda, ehk see pakub talle huvi.
Liisi ja Zap. ♥
Jänkud südames
Kasutaja avatar
E4-
Rotiusku
Rotipesa & Hamstriurg
Rotipesa & Hamstriurg
 
Postitused: 755
Teemad: 18
Pildid: 14
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Minu Hamster!

PostitusPostitas Silja123 (Teema autor) » 25. oktoober 2009, 13:56

seee ongi mul plaanis tuleviksu oista küll kohe kindlasti aga ma arvan,et ma peaksin talle ostma vist ikka suurema puuri..
Silja123
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 6
Teemad: 1
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Minu Hamster!

PostitusPostitas Hamsterdam » 11. september 2010, 13:50

Minul on kodus samasugune puur hamstril, lihtsalt puurivõre asemel on plastiksein. Kui Sul seal veel teine korrus ka on, ei usu ma, et see puur väike on. Jooksuratas hankida on hea mõte, minu Jassule väga meeldib seal joosta. Soovitan Sul osta ka jooksupalli, mille sees saab hamster mööda tuba joosta. See maksab 120.- ja kui Sul on tube parajalt kõrge uksepiidaga, siis saad ta lihtsalt selle palliga maailma (tuba) avastama jätta ja ise muuga tegelda. See on hamstrile lõbus ja siis ei hakka tal igav ka. ;)
uus rekord : pole hamstri puuri puhastanud 3 kuud ! try to beat that..
Hamsterdam
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 27
Teemad: 5
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Uue hamstri kohanemine

PostitusPostitas Saara » 12. september 2010, 19:51

Hamsterdam, Sinu puur on Süüria hamstrile liiga väike.
Puuri sisse käivatest tarvikutest aga: hamstritele tõesti meeldivad jooksurattad, aga jooksupalli üle tuleks siiski enne selle ostmist järele mõelda, sest see pole sugugi nii süütu mänguasi, millega hamstri valvetta jätta võib, sest 1) hamster võib seal sees end hingetuks joosta, sest pall veereb edasi ka siis, kui hamster tegelikult peatuda sooviks ning 2) kui mõni muu koduloom peale hamstri, näiteks kass või koer, juhtub pallile ligi saama kui Sind seal ligiduses pole, võivad lood päris kurvalt lõppeda. Jooksupalli kohta loe lisa siit: viewtopic.php?f=28&t=1925
Kasutaja avatar
Saara
Hamstriurg
Hamstriurg
 
Postitused: 850
Teemad: 16
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Uue hamstri kohanemine

PostitusPostitas Hamsterdam » 12. september 2010, 20:27

Saara, jooksupall ei saa edasi veereda siis, kui hamster peatuda sooviks! Mul on kodus see pall olemas ja see veereb ainult siis kui hamster liigub palli külgedele. Isegi kui palli õrnalt lükata, ei hakka see veerema, sest hamster hoiab oma raskusega seda paigal. Sellele peaks päris korraliku hoo sisse lükkama, et see hamstri tahtest olenemata veereks ja ma ei usu, et keegi seda teeks.
Koduloomade kohta võin öelda, et toa uks peaks kinni olema, kui sa ise seal juures ei ole. Kui sa jätad hamstri palliga mõnda turvalisse tuppa jooksma, kuni ise näiteks köögis sööd, ei tohiks midagi juhtuda. Muidugi pikemaks ajaks kui 10 minutit hamstripalli ära üksi jäta.
uus rekord : pole hamstri puuri puhastanud 3 kuud ! try to beat that..
Hamsterdam
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 27
Teemad: 5
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 3 külalist