küsimus kahele deegule uue deegu tutvustamise kohta.

Mida ja miks deegu teeb, mida tähendavad erinevad häälitsused. Kes kellega koos elama sobib?

Moderaator: postituvi

küsimus kahele deegule uue deegu tutvustamise kohta.

PostitusPostitas DeegujaLeegu (Teema autor) » 23. juuli 2015, 13:50

Tere.

Alustan sellest, et mul oli eilseni 2 deegut- Deegu ( isane, sünd 1/02/2011) ja Leegu (isane sünd 2/03/2011). Seega üle 4-aasta vanad.
Eie nägin loomapoes aga ühte üksikut deegut ja ma ei suutnud teda sinna jätta. Kuna mul on suur puur, siis leidsin, et ühele deegule on minu kodus ikka veel ruumi. Nimeks sai Seegu (isane, sünd 21/03/2015). Tõin ta koju ja näitasin teda äbi puuri teistele deegudele. Deegu nuusutas teda ja läks eemale. Leegu aga hakkas " karjuma" ja tahtis Seegut käpast hammustada. Panin vanad alla ja uue üles (puuri plastpõhja on näritud auk, seega saavad nad sealt kaudu suhelda ja nuuskida). Eile kui nad uut deegut nägid hakkas selline trall ja piuksumine pihta. Vanad kargavad üksteist ja piiksuvad. Täna on natuke rahulikum, aga aegajalt käib ikka see piiksumine ja kargamine. Deegu on aga selline rahulikum, ta tunneb seegu vastu huvi, käib ja nuusutab, agressiivsust pole ta üles näidanud seni.
Uus deegu tundub olema õnnelik. ta tunneb teiste vastu suurt huvi ja tahaks nendega tutvust teha. Sülle tulla veel ei taha eriti, aga lubab end paitada ja sügada.
Mure on hetkel selles, et Leegu (tõenäoliselt puuri boss) käitub väga agressiivselt, nii uue vastu kui ka deegu peale piiksub. Deegut ta otseselt rünnanud pole ja kaklust ka pole näinud.

Kui me jõuame ükskord nii kaugele, et neutraalsel pinnal kokku panna, kas ma peaksin siis kõik 3 koos kokku laskma, või lasen esialgu ainult rahulikumaga kokku ja Kui nad on sõbrunenud, siis hakkan alles Leegut tutvustama? :dunno:
deegud: Deegu, Leegu ja Seegu
Kasutaja avatar
DeegujaLeegu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 20
Teemad: 4
Pildid: 19
Asukoht: Keila
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: küsimus kahele deegule uue deegu tutvustamise kohta.

PostitusPostitas Pinto » 30. juuli 2015, 20:57

Esialgu ikka lase rahulikuma deeguga kokku ja siis vaata edasi, kuidas boss käitub. See et nad üksteist kargavad tähendab lihtsalt domineerimine näitamist, mida ilmselgelt on uuele deegule vaja selgeks teha ja seda karta pole vaja. Kindlasti hoia tutvustamise ajal käepärast veeprits ja paksud kindad.

Päevas võid nende puure mitu korda ka vahetada, et nende lõhnasid ühtlustada.
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: küsimus kahele deegule uue deegu tutvustamise kohta.

PostitusPostitas DeegujaLeegu (Teema autor) » 18. august 2015, 13:34

Uus deegu (ehk Seegu) on meil olnud peaaegu kuu. Vahepeal on väga palju juhtunud. kui ma uue ülakorrusele panin hammustas agressiivsem (Leegu) uuel tagumise jala väikesevarba otsast ära ja lisaks on ka 2 küünt ära tõmmanud. Varbaga käisime arstil ja saime ravi. Peale seda tihendasin puurivõret nii, et enam hammustada ei saa. Enam pole sellist agressiivsust üles näidatud. Kui pooli vahetan, siis hakatakse kohe nuuskima, terve territoorium nuusitakse läbi.

Olen lasknud paar korda uue ja vana rahulikuma deegu kokku (aedikusse). Nad hakkavad praktiliselt kohe kähmlema, kuna see on nende hierarhiale vajalik, siis lasen neil maadelda, aga see maadlus läheb üsna kähku veriseks. Hakkab karvu lendama ja kistakse üksteisel kuskilt ka veri välja. Ma olen täiesti nõutu.
Kas on võimalik, et nad ei lepigi kunagi uuega? :dunno: Kas on midagi, mida ma saaks teha, et neid paremini lepitada?
deegud: Deegu, Leegu ja Seegu
Kasutaja avatar
DeegujaLeegu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 20
Teemad: 4
Pildid: 19
Asukoht: Keila
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: küsimus kahele deegule uue deegu tutvustamise kohta.

PostitusPostitas Pinto » 20. august 2015, 17:53

Ega see kahele täiskasvanule uue tutvustamine lihtne ole ja probleeme võib ka hiljem olla. Äkki saad ühe teise kasutaja teemast näpunäiteid- ka tema tõi noore deegu kahele vanemale lisaks ja jändas nende rahustamisega väga pikalt. LINK
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist