Kas võtta teine tsintsu veel?

Kuidas sinu villakhiir käitub ja kuidas ei tohiks. Keda kellega puuri kokku panna?

Moderaator: Imbeeh

Kui võtta juurde teine chinchilla

PostitusPostitas engela (Teema autor) » 16. aprill 2005, 21:55

Mul hetkel on kodus hall chinchilla. Aga mulle on hakanud HIRMSASTI meeldima valge chinchilla. Kas ma võin neid kokku panna? Või peavad nad eraldi elama? Kui eraldi, kas neid koos mängima võib lubada? Ja kas sel juhul võibad olla ühest soost. Olgu veel mainitud, et meie Kiku nüüdseks juba 14 kuune. Uut tahaks aga täitsa pisikest.
engela
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 20
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas sipzy » 17. aprill 2005, 09:02

Neid loomulikult võib kokkupanna :) Aga arvesta, et valget on väga raske saada!
Ja kui nad on samast soost, siis nende lepitamine võtab kauem aega. Kui sul on suur puur, siis oleks hea kui sa saaksid nad panna nii, et üks on ülemisel ja teine alumisel korrusel, siis nad harjuvad lõhnaga. Kui ei siis vaja panna alguses kaks puuri kõrvuti, aga kindlasti mitte kohe ühte puuri :)
Erinevatel loomadel läheb erinevalt palju aega üxteisega harjumiseks.
Mõnel läheb 2-3nädalat või rohkem.
MUl endal said nad kogemata kokku ja kraaklesid veidi, siis aga said kohe sõbrax ja kulus vaid üks päev. Tavaliselt siiski nii ruttu ei lähe :(
Aga siiski soovitan teise loooma juurde võtta ;) Seltsis segasem :D
Edu sulle :)
http://tsintsilja.e21.ee
Kasutaja avatar
sipzy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 499
Teemad: 21
Pildid: 7
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kui võtta juurde teine chinchilla

PostitusPostitas tsuvi » 17. aprill 2005, 10:58

Ka mina olen mõelnud teise tsintsu peale. Praegu on Nupsu umbes nelja kuune. Kas siis on ka vaja neid eraldi hoida, kui jägmise looma võtan samast kasvandusest kus eelmisegi (tahaks ikkagi samast soost ehk siis emast). Kuna ta on meie juures elanud vaid kaks kuud, siis äkki on tal veel oma vana "kodu" meeles ning kui teine tsintsu sealt samast võtta, siis on nad võib-olla juba nö. tuttavad. Ja kas kahele tsintsule piisab sellest puurist, mida poes müüakse tsintsude puuri nime all (see kõige suurem) või jääb see siiski väikseks.
tsuvi
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 55
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kui võtta juurde teine chinchilla

PostitusPostitas morfiid » 17. aprill 2005, 16:23

Kui leiad sealt kasvandusest tema õe, siis ei ole vaja teist puuri. Kuigi samas on nad üksteise lõhna juba unustanud, niiet kindlam oleks, kui sul oleks teine puur ka.
Kui sul on praegu küllalt suur puur, võid selle traatvõrguga kaheks jagada.
Poes müüdavad puurid on KÕIK väikesed. Nad on liiga madalad. Soovitan siiski ise puuri ehitada, kus oleksid korrused ja ikka ruumi hüpata ka. Ja oleneb muidugi, kui tihti nad väljas joosta saavad.
Kasutaja avatar
morfiid
Villakhiirte villa
Villakhiirte villa
 
Postitused: 357
Teemad: 29
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 35
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kui võtta juurde teine chinchilla

PostitusPostitas tsuvi » 18. juuni 2005, 12:16

Mul on selline küsimus, et kui tsintsud on kahekesi, kas nad siis teevad koos rohkem lollust ja pahandust, kui üksik tsintsu. :o
Mul on kange tahtmine oma Nupsule kaaslane võtta, aga praegu on mul üsna palju tegemist, et oma tsintsut keelata, sest ta kipub üsna palju närima. Seega tekkis hirm, et kas nad kahekesi teevad topelt pahandust või meeldib neile rohlem siis omavahel mängida. Sest kui kaks tsintsut kumbki oma toanurgas põrandaliiste ja tapeeti närivad, siis ma pole lihtsalt füüsiliselt võimeline kahes kohas korraga neid keelamas olla.
tsuvi
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 55
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kui võtta juurde teine chinchilla

PostitusPostitas Syrle » 18. juuni 2005, 12:56

Minu tegelintskite puhul on see küll nii :D Ning puuri on neid kah suht keeruline panna, kuid kahekesi neil endal lõbusam ja nende omavahelisi mänge on lõbus vaadata :wink:
Syrle
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 78
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kui võtta juurde teine chinchilla

PostitusPostitas morfiid » 18. juuni 2005, 15:17

Ehehehe. Eks nad teevad ikka lollusi. Aga enamjaolt on nad koos. Minu omad vähemalt on. :wink:
Kasutaja avatar
morfiid
Villakhiirte villa
Villakhiirte villa
 
Postitused: 357
Teemad: 29
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 35
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kui võtta juurde teine chinchilla

PostitusPostitas kaydy1 » 29. juuni 2005, 20:51

Mina tahtsin ka oma tsintsule sõpra juurde, aga kuna mul tõesti pole aega poegatega tegeleda, siis oli mõte võtta samast soost. Esimesena võetu on isane.
mulle räägiti küll, et vanem olija ei pruugu uustulnukat omaks võtta. Pärast pikka kaalumist otsustasin siiski noore tsintsu poisi ära tuua. Algul vanem tundis huvi, kes uus pätakas sinna toodud on, aga natukese aja pärast muutus kurjaks tema vastu. Toa peale lasin neid koos jooksma, aga ühte puuri neid küll kokku ei saanud panna, siis läks kohe kismaks. Noorem tsintsukas elas teise puuri peal u 2 nädalat ja lõpuks leidis ise tee vanema puuri ja jäigi sinna :) Paistab, et kummalgi pole kahekesi ühes puuris olemise vastu midagi :)
Soovitus engelale: kui sa võtad omale teise tsintsu, siis varu kindlasti endale ka teine puur, sest kahe sama soolise kokku harjutamine võtab rohkem aega kui erinevast soost.
kaydy1
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 14
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Kas võtta teine tsintsu veel?

PostitusPostitas Endised kasutajad » 06. oktoober 2005, 13:31

Olen suht värske loomapidaja veel.
Meil on üks tsintsu.
Küsimus siis,et kas oleks looma seisukohast hea kui tal seltsiline ka oleks.
Kaalume võimalust teine tsintsu veel võtta. Praegu meil emane loom.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kui võtta juurde teine chinchilla

PostitusPostitas Endised kasutajad » 04. november 2005, 23:02

Nii...pühapäevast oleme siis uue chinchilla omanikud (kui miskit vahepeal ei peaks juhtuma :? ). Natuke on ikka hirm, kas nad ikka saavad koos hakkama. Kuidas Kiku uude seltsilisse suhtub. Kaua neil sõbrunemiseks aega läheb. Loodan, et kõik laabub ilusti ja ma pühapäeva õhtul saan juba edastada oma esimesi teateid, kuidas uus pereliige kohaneb ja kuidas Kiku ta vastu võttis. Ma kohe nii õhevil :P .
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kas võtta teine tsintsu veel?

PostitusPostitas kärt » 21. august 2010, 09:40

Mul on väike mure! Mul on kodus üks chinchilla (isane) ja ma tahaks talle paarilist aga ei tea kas osta emast või isast ?Ja kuidas nad saaksid ültse läbi?
Kasutaja avatar
kärt
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 2
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline