Jook poegadele

Toidud, maiustused, joogid ja närimine.

Moderaator: Imbeeh

Jook poegadele

PostitusPostitas Tuut Ursel (Teema autor) » 31. mai 2004, 18:49

Millises vanuses tuleb väikesele tsintsule veepudelist joomine selgeks õpetada? Või õpib ta selle ise?
Kuna hetkel on põhitoit piim ja natuke heinakõrt juurde, siis millal muutub vesi tsintsule oluliseks?
Tuut Ursel
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 27
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Jook poegadele

PostitusPostitas Laura188 » 31. mai 2004, 20:50

Oleneb kas tsintsu on tark loom.Mul on kaks suuremat rotti,ühel pojad.Ja Tupsu õppis küll kiiresti joomise selgeks.Aga ma arvan et ta õpib ikka ise,peremeees/naine peab ju teadma kus kõik asjad ta puuris on ja ma arvan et ta proovib kõik järgi.(no vähemalt minu rotid on siuksed :oops: )
Laura188
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 234
Teemad: 20
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Jook poegadele

PostitusPostitas Kairi » 31. mai 2004, 21:32

Ole mureta, selle joomise õpivad nad vanemate järgi ise selgeks. Ja joob ta siis, kui selleks vajadus tekib.
Kas sul pojake juba graanuleid ei näksi? Meie oma küll istub aeg-ajalt toidukausis ja nosib ja käib rüüpab vett peale. :)
Kairi
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 190
Teemad: 16
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Jook poegadele

PostitusPostitas pirtsak » 01. juuni 2004, 06:55

Meie pisike Romeo üritab samuti juba kraanuleid süüa, teine pojuke on pisem ja titalikum, tema veel ei söö...
Aga nii joomise, söömis, vannitamise kui ka pesa korrashoiu õpivad nad kõik oma vanematelt! See kas sina koristad nende puuri ümber korralikult ei lähe tsintsudele korda! :D Nemad õpivad oma ema käest kõike! :P
pirtsak
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 44
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Jook poegadele

PostitusPostitas Tuut Ursel (Teema autor) » 01. juuni 2004, 09:22

Koristamise kohapealt on tõeline eeskuju issi Norbert, kes ümber pesakasti tiitutab ja järjepidevalt platsi puhtaks siblib. Vahest on lausa hirm, vaat et üle ei tööta. :wink:
Liivavannidega on pisu ka juba mõnda aega tuttav. :P
Graanuleid ja heinakest näkib pisike juba mõnda aega, aga joomas pole teda näinud- seepärast küsisingi (istub rohkem tissi otsas)
Ja veel- millal maiust tohib anda?
näit. tükike pähklit või rosinat vms.
Tuut Ursel
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 27
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Sille » 01. juuni 2004, 12:21

Minu tsinsupojad saavad kuu aega vanaks ja juba tükk aega söövad kõike, mida vanadki. Toidu seest leiavad ka mõne rosinatükikese ja söövad rõõmuga ära. Isegi võilillelehti söövad. Veepudelit on näkitsenud, kas kätte ka midagi saanud on,ma ei tea. Ja oksi närivad ka pidevalt. Kõike on nad hakanud ise tegema, minuarust on nad üpris taibukad loomakesed.
Sille
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 102
Teemad: 8
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Jook poegadele

PostitusPostitas kairi02 » 19. september 2004, 18:16

Minul praegu on kolmenädalased tsintsupojad ja igatahes joovad sealt jootjast täitsa ise juba. Graanuleid hakkasid juba nädalaselt proovima ja liivavanne kah. Praegu teevad kõike seda mida suuredki. Rosina võtsid vastu mu käest kuskil kahenädalaselt, enne see neid ei huvitanud.
kairi02
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 20
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas cinderella » 02. märts 2005, 13:17

Minu tsintsu näiteks ei oska sellest pudesist juua. Panin selle foormisse ka eraldi teemana sisse. Muidu on ta tark küll, aga näe selle peale ei tule, et veepudeli tila lükaga... Tema ainult naksab korra ja kui vett ei tule, siis läheb minema... Eks ma siis ise joodan teda nagu titat, liigutan oma näpuga seda tila ja siis limpsib ta iga piisa ilusti ära. Aga ma kardan, et see saabki talle harjumuseks ning siis puudub tal hoopiski motivatsioon ise avastada, kuidas vett kätte saada. Teisest küljest jälle on kurb vaadata kui pisike on mitu päeva joomata, eks ma siis ikka aitan teda...
cinderella
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 24
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus


Tagasi: Toitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 3 külalist