Rott kaotas nägemise

Kas on viga, mis on viga, mis teha, kuidas vältida jms. Kõik terviseprobleemid, mis rotiga ette tulla võivad.

Moderaatorid: E4-, Amelia

Foorumi reeglid
Kui sinu lemmikul on tõsisem probleem tervisega, soovitame pöörduda koheselt loomaarsti poole, mitte jääda foorumis vastuseid ootama. Loomaarstile võib alati ka helistada ja nõu küsida.
[Nimekiri Eesti loomakliinikutest koos kontaktinfoga][Loomapoed ja kliinikud]

Rott kaotas nägemise

PostitusPostitas farruquita (Teema autor) » 17. detsember 2013, 16:08

Minu kallis nupsununnu hakkas üleeile imelikult käituma...ma ei osanud sellest suurt midagi arvata...aga eile hakkas mulle tunduma, et ta vist ei näe. Lugesin netist rottide pimeduse ja selle kindlaks tegemise kohta ja kõik netis olevad katsed andsid tulemuse, et tegu on ühe täitsa pimeda rotiga...kusjuures kaks päeva enne seda, kui mobiiliga tast fotosid tegin, ta täitsa kindlasti nägi. Vaesekene on ise šokis ja kardab kõiki hääli, millest ta kindel pole, millega tegu. Ta ei julge eriti ringi liikuda, kuigi ta pole küll kordagi kuskile pihta jooksnud (mu üldse mitte pime, aga halva nägemisega Juntsu tegi seda kogu aeg). Kipub minema tagasi puuri või nüüd julgeb minna ka puuri taha riiulisse, kus tal alati meeldinud magada...Eile ajas mind tema vaatamine kohe nutma. Pidin ta puuri puhastama, ta ise magas parjasti riiulis, aga need sellega seonduvad hääled ajasid ta nii hirmule...Mu voodist ei julge ta enam ka põrandale minna, läheb voodi äärele, seisab seal ja väriseb...Kas kellelgi on veel kogemusi järsult nägemise kaotanud rotikestega? Olen oma Torukese pärast mures...täna oli ta mul karbi sees, aga kui karp oli põrandal kuskil, siis ei julgenud välja tullla ja kui tassisin parjasti ühest ruumist teise, oleks kõrgusest alla hüpanud, kui poleks teda takistanud...
Kasutaja avatar
farruquita
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 42
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Rott kaotas nägemise

PostitusPostitas roberta » 17. detsember 2013, 17:28

Minu nõuanne - rotikene arstile ette näidata. Seni aga rotikene kohta, kust pole võimalik alla kukkuda. Arvatavasti tunneb ta end kõige julgemini oma enda puuris(majas). Organiseeri seal niimoodi, et tal poleks võimalik kusagilt kukkuda ja oleks oma tudupesa tuttava lõhnaga ja söök-jook sealsamas. Ühest ruumist teise temaga käia ajab loomakese ilmselt segadusse, kui ta tõesti ei näe, kuhu sa temaga lähed ja mis ümberringi toimub. Kui arst rotukese üle vaadanud, siis saad tema nägemise kohta kindlasti õigemat infot. Endal pole seni midagi niisugust ette tulnud. Soovime sulle kindlat meelt ja pea püsti, niimoodi aitad oma sõbrakest kõige paremini.
Kasutaja avatar
roberta
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1181
Teemad: 8
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Rott kaotas nägemise

PostitusPostitas farruquita (Teema autor) » 17. detsember 2013, 19:56

Uhjah, see kuu pole kahjuks raha, et arstile viia teda...kui järgmise kuu alguses saan töötukassa raha, alles siis saaks...või uurin, vbla saan laenata...Oma puuris saab ta kenasti hakkama, liigub ka korruste vahet ja ei kuku sealt lihtsalt niisama alla...aga mujal ta kardab...
Kasutaja avatar
farruquita
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 42
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Rott kaotas nägemise

PostitusPostitas RAjankud » 18. detsember 2013, 21:48

Ma ei taha õelalt kõlada, aga loomaga nii ei saa, et lähed arstile kuu aega hiljem, paraku... Siis on asi võibolla juba kordades hullem. Ehk saad ikkagi kelletki laenata ja kiiremas korras ära käia, sest pimedaks jäämise põhjuseid võib ka omajagu olla.
Kasutaja avatar
RAjankud
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 160
Teemad: 8
Pildid: 0
Asukoht: Harjumaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Rott kaotas nägemise

PostitusPostitas farruquita (Teema autor) » 19. detsember 2013, 14:37

Poiss saab homme arstile...muidu ta juba rohkem harjunud toas liikuma, aga voodilt põrandale minemist kardab ikka meeltult...
Kasutaja avatar
farruquita
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 42
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Rott kaotas nägemise

PostitusPostitas roberta » 19. detsember 2013, 18:30

Seda on meeldiv kuulda. KIrjuta siis kindlasti ka siia, kuidas rotikesega on. Hoiame siin oma varbaid-pöidlaid peos, et asi pole nii hull, kui näib ja saab jälle terveks!
Kasutaja avatar
roberta
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1181
Teemad: 8
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Rott kaotas nägemise

PostitusPostitas farruquita (Teema autor) » 20. detsember 2013, 14:23

Poiss käis arstil ära...ma siin vahepeal kahtlen, kas ta ikka on päris pime või mitte...miskite asjadega tuleb kahtlaselt hästi toime ja enamasti oskab pea õiges suunas keerata...aga samas miskitele asjadele ei reageeri...Arst ütles, et seda polegi väga kerge selgeks teha, sest tal vurrud annavad ju ka niivõrd palju infot. Pimeduse põhjust ka keeruline selgeks teha...aga kuna mul tuli meelde, et eelmine päev enne kahtlaselt käituma hakkamist kukkus voodilt ja nüüd just voodilt alla minemist kardab kõige rohkem (tõsi kui ei näe, siis see on ka selline koht, kus peab natuke hüppama ilma et vahepeal kuskile toetuda), siis üks võimalus on siiski trauma. Aga tõenäoline on ka diabeet, kuna tal on halvad toitumisharjumused...osaliselt mu enda süü (sest nuh kui rott käib kontrollimas mida ma söönud ja siis solvub, kui sama ei saa, süda läheb härdaks), teisest küljest on mul rotte ületoitev isa, kes on veendunud, et ma tegelen roti näljutamisega...Kuna kartlik rott, ei hakatud vereproovi tegema, sest sel puhul ainuke asi nagunii toitumise muutumine ja seda saab ka ilma, nii et nüüd rotike peab harjuma, et ei saa paljuid asju, mida tema tahaks (magusat ja rasvast)...Pissiproovi ei saanud rotikeselt ka võtta, kuna ta on lihtsalt liiga korralik....ükskord käis sõbranna rottidel külas, siis hoidis mitu tundi raskemat häda ka kinni, kuna tugitoolile ei saanud seda ju ometi teha...ja kindluse mõttes pean nüüd teda jälgima, et ei teki täiendavaid hädasid, mis juhul peaks siis arstile tagasi minema...
Kasutaja avatar
farruquita
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 42
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus


Tagasi: Tervis

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 5 külalist