Kas sellele haigusele oleks abi?

Kas on viga, mis on viga, mis teha, kuidas vältida jms. Kõik terviseprobleemid, mis rotiga ette tulla võivad.

Moderaatorid: E4-, Amelia

Foorumi reeglid
Kui sinu lemmikul on tõsisem probleem tervisega, soovitame pöörduda koheselt loomaarsti poole, mitte jääda foorumis vastuseid ootama. Loomaarstile võib alati ka helistada ja nõu küsida.
[Nimekiri Eesti loomakliinikutest koos kontaktinfoga][Loomapoed ja kliinikud]

Kas sellele haigusele oleks abi?

PostitusPostitas Riina1958 (Teema autor) » 03. mai 2017, 09:06

Tahaksin küsida nõu haiguse kohta, mida põdes ja lahkus meie hulgast Bravo.
Samad sümptomid on praegu tulemas Alfil ja olen siit lugenud, et ka teistel on seda olnud. Kõige paremini on seda kirjeldanud Lili oma Nööbiku puhul viewtopic.php?f=14&t=20138
Sümptomid siis sellised: - rott on ebakindel, kukub, ronib valesse kohta, liigub sihitult, ei saa kõigest õigesti aru.
- silmad pilukil, turses. Võtab kiiresti kaalus alla.
- hea söögiisu, kuid käpaga toitu võtta ei oska. Bravole jätsin tööle minnes pooleks lõigatud kurgi, et ta vähemalt janus ei oleks
- toetub neljale jalale, halvatus see ei ole
- karv on turris, hiljem hõre
- rott on närviline, aevastab, Bravo tegi tihti suud pärani lahti ja peaga imelikke liigutusi

Kuna Lili kirjutas tursetest, olen andnud Dexamethasoni 1mg suu kaudu. Varasemalt olen pannud kassipoegade Advocate-täpilahust kaelale, et välistada parasiite (mitte neid, kes kasuka sees elavad, vaid seedetraktis, kopsus ja südames). Nüüd aga lugesin, et seda ravimit ei tohiks üldse rottidel kasutada. Varasemalt oli ka kaalu järgi ravimikogus, aga viimane kord ütles arst, et terve kogus tuleb panna, see on kuni 4 kilostele. Rottide ravi on väga algeline praeguseni, nii ei kiirusta ma ka loomaarsti vastuvõtule, et saada tema jaoks jälle antibiootikumi.
Bravo põdemist oli valus vaadata, sellepärast otsustasin, et Alfiga ma nii kaua ei oota. Kui nüüd keegi teab, et miski veel aitab, või millega üldse tegu on, siis kirjutage palun. Alfi tervis ei ole veel nii hull. Imelik on see, et mõlemad vennad põevad sama haigust, ja kuna mitu kuud on haigestumiste vahe, saab nakkuse kindlalt välistada.
Kasutaja avatar
Riina1958
Armastan rotte
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1579
Teemad: 10
Pildid: 7
Asukoht: Saaremaa
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Tuju: Õnnetu
Prindi postitus

Re: Kas sellele haigusele oleks abi?

PostitusPostitas roberta » 05. mai 2017, 08:31

Väga tuttavad sümptomid ka minu lahkunud Manchakesel, eriti see karv turris ja turtsub kahtlaselt.
Kasutaja avatar
roberta
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1181
Teemad: 8
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas sellele haigusele oleks abi?

PostitusPostitas sphynx » 09. mai 2017, 14:38

Küsisin Soome rotirahvalt nõu, ja sealt sain vastuse et lahangul on leitud peaaju verejooksu, mis on tulenenug kas trombi või kasvataj tagajärjel. Kõige noorem rott on olnud aasta ja 5 kuune.

http://ratguide.com/health/neoplasia/pi ... _tumor.php
sphynx
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 13
Teemad: 2
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas sellele haigusele oleks abi?

PostitusPostitas Riina1958 (Teema autor) » 09. mai 2017, 20:14

Aitäh, sphynx!
See ongi siis ajukasvaja, mis mu kullakest vaevab, kõik sümptomid viitavad sellele. Praegu lihtsalt Alfil algfaasis, Bravol kestis see umbes 1,5 - 2 kuud, lõpuks oli mu 750 grammi kaaluv rotu vaid natuke luid ja nahka mu peopesal. Alfiga lähen kindlasti arsti juurde kui näen et ta enam ei suuda. Dexamethazon võtab tal praegu turseid vähemaks, enamuse ajast ta magab, peseb ja sööb korralikult. Ehk on ta natuke aega veel meiega.
Kasutaja avatar
Riina1958
Armastan rotte
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1579
Teemad: 10
Pildid: 7
Asukoht: Saaremaa
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Tuju: Õnnetu
Prindi postitus

Re: Kas sellele haigusele oleks abi?

PostitusPostitas Mercar » 17. juuni 2017, 11:51

Sõltub, minu omal oli insult, mis sarnaselt väljendus. Tekkis äkitsi ja siis vaikselt paranes. Sai arstilt ajuturse vastast rohtu ja ise söötsin esimesed nädalad igal võimalusel. Süüa suutis vaid vedelat, sest igasugune käpavahelt söömine oli kordinatsiooni puuduse tõttu võimatu (käppade vahekl hoida ei osanud asju). jogurtiga kukkus muudkui ninapidi kaussi aga ikka sõi.

Rott kellel oli kopsukasvaja millel siirded ajus, temal oli samuti tasakaaluhäired (ajukasvaja) ja hiljem ka hingeldamine (kopsukasvaja). Samas muid tunnuseid ei olnud. Arstile läksime toona just tasakaaluhäiretega, eeldasin et mingi kõrvamure aga lõpuks röntken näitas siiski muud... Tema õppis tahket sööma ilma seda kinni hoidmata.
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas sellele haigusele oleks abi?

PostitusPostitas Riina1958 (Teema autor) » 17. juuni 2017, 18:23

Aitäh, Mercar! Olen mitu korda mõelnud, et mis see siis ikkagi oli. Kas 3 x antud Dexametazon siis tõesti aitas? Sest nüüd on poolteist kuud möödas ja Alf elab oma 2-aastase roti igapäevaelu. Sööb, joob, tahab puurist välja ja sülle. Kõhnem on küll kui teised rotid ja karv on ka üsna hõre, aga muu üle me ei kurda.
Kasutaja avatar
Riina1958
Armastan rotte
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1579
Teemad: 10
Pildid: 7
Asukoht: Saaremaa
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Tuju: Õnnetu
Prindi postitus


Tagasi: Tervis

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 5 külalist

cron