Oravad kisklevad

Nii vempudest ja tempudest kui halbadest harjumustest ning kuidas vöödikut neist võõrutada. Läbisaamine teiste loomadega.

Moderaator: v66dik

Oravad kisklevad

PostitusPostitas nuff (Teema autor) » 13. august 2010, 13:24

HamsterX kirjutas:ja oh õudust, ühel olid kõrvad ära lõigatud. praegu nad uurivad seda asja, kust nad tulid ja miks kõrvad lõigatud olid.

OT: Ma arvan, et kõrvad ei ole lõigatud, vaid teis(t)e vöötorava(te) poolt ära näritud. Vöötoravad kisuvad nii julmalt.
nuff
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 570
Teemad: 10
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kust leida vöödikut?

PostitusPostitas HamsterX » 16. august 2010, 08:26

võitlevad jah. ma sain Tartumaalt emase pähe isase vöötoravapoisi. öeldi, et nad on üsna kindlad, et on emane, käitub nagu emane, aga nii ei saa ju oravaid müüa, kui ei tea kindlalt. aga orav on see-eest väga sõbralik ja ei karda inimest. see varasem on metsikum oravapoiss, aga samas kardab inimest.

tulemus on see, et varasem metsik oravapoiss ajab uut oravapoissi taga ja ajas oma pesakastist välja, sest talle meeldis uus pesakast rohkem. uus oravapoiss pidi sambla sisse kolima eile. üritan metsiku oravapoisi ära müüa. vist on isegi soovija olemas.

otsin ikka emast vöötoravat edasi.
HamsterX
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 122
Teemad: 3
Pildid: 11
Asukoht: Tallinn, Õismäe
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 46
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Kust leida vöödikut?

PostitusPostitas nuff (Teema autor) » 16. august 2010, 12:17

HamsterX kirjutas:16. august 2010, 09:26
võitlevad jah. ma sain Tartumaalt emase pähe isase vöötoravapoisi. öeldi, et nad on üsna kindlad, et on emane, käitub nagu emane, aga nii ei saa ju oravaid müüa, kui ei tea kindlalt. aga orav on see-eest väga sõbralik ja ei karda inimest. see varasem on metsikum oravapoiss, aga samas kardab inimest.

tulemus on see, et varasem metsik oravapoiss ajab uut oravapoissi taga ja ajas oma pesakastist välja, sest talle meeldis uus pesakast rohkem. uus oravapoiss pidi sambla sisse kolima eile. üritan metsiku oravapoisi ära müüa. vist on isegi soovija olemas.

otsin ikka emast vöötoravat edasi.

Võõraid oravaid ei saa kohe ühte puuri kokku panna (ka eri soost oravaid mitte), neid peab kõrvuti puurides tutvustama ja siis aeg-ajalt testima, kuidas nende läbisaamisega on. Oravad ei võta kohe võõrast looma omaks. Nad peavad teineteisega harjuma. Algul lõhnadega ja siis alles füüsiliselt. Sinu metsik oravapoiss pidas/peab uut oravat sissetungijaks ja seepärast ta teda taga ajabki - "sissetungija" on vaja tema territooriumilt minema ajada. Ta elas puuris enne ja peab seda enda territooriumiks. Ma millegi pärast arvan, et ta kardab ise sama palju, kui uus orav teda. Sinu metsik oravapoiss on ju alles 2,5-3 kuune. Päris titt veel. Kannatlikkust on vaja. Ka siis, kui omale emaorava saad. Ka nemad ei pruugu algul klappida ja ei saa olla 100% kindel, et nad üldse klappima hakkavad. Oravad on erineva iseloomuga. Minu isaorav Nax pures kõike, mis liikus (isaseid ja emaseid, oravaid ja inimesi).

Kui puuris on 2 oravat, siis peab ka olema vähemalt 2 pesakasti. Peitumiskohti võiks olla veel rohkem (papist torud, koopad, urud - kõik sellised asjad sobivad neile), siis oleks vajadusel kuhu varjuda. Metsikul oraval läheb inimesega harjumiseks aega. Ära harjub ta kindlasti - varsti saab aru, et inimene teda ära süüa ei taha ja on talle ohutu.

PS. Vöötoravate soo kohta saab lugeda SIIT.
Näiteks vöötoravad Pätt ja Kratt on isased, erinevatest pesakondadest ja klapivad omavahel väga hästi. Seega, ka isased võivad omavahel klappida.
nuff
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 570
Teemad: 10
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Oravad kisklevad

PostitusPostitas v66dik » 16. august 2010, 15:37

Nuff'i jutt on täitsa õige, et enne vöötoravate kokkupanemist ühte puuri peab neil omavahel harjuda laskma. Kuid minul on jälle vastupidised kogemused. Minu vöödikud on ka erinevatel aegadel saabunud (emase sain päev varem), kuid mina lasin nad kohe kokku. Jälgisin neid terve päeva, aga kõik oli OK. Isane kaevus alguses 1 ööks saepuru sisse, kuid järgmisel õhtul oli juba pesakasti kolinud ning magasid seal mõlemad koos. Ja ei mingeid tülisid, tagaajamisi ega kisklemisi ei olnud. Seega ma arvan, et palju sõltub ka orava iseloomust :-)
Kasutaja avatar
v66dik
Vöötoravate varakamber
Vöötoravate varakamber
 
Postitused: 247
Teemad: 5
Pildid: 19
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Oravad kisklevad

PostitusPostitas pilleevard » 28. oktoober 2015, 19:17

Meil kaks vöödikut-emane ja isane. Enne ostmist elasid ühes puuris. Meil elavad ka ühes puuris, alguses kõik hästi, isane oli julgem, emane oli arg. Nüüd kõik vastupidi. Emane ründab isast kui ka inimest, söögi panemise ajal tuleb kallale. Hammustab ikka päris valusasti. Mis teha, kas panna nad päris eraldi?
pilleevard
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 2
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Oravad kisklevad

PostitusPostitas v66dik » 28. oktoober 2015, 19:56

Talve saabudes muutuvad vöödikud üsna tihti kurjadeks ja agressiivseteks. Oravad hakkavad endale pessa vedama talvevarusid ja siis seda varandust kaitsma nii teiste vöödikute, kui ka inimeste eest.
Kui on võimalus, siis võiks vöödikud panna eraldi puuridesse, sest kakluse käigus võivad nad üksteisele viga teha. Samuti võib vaiksem ja arglikum vöötorav hakata agressiivset nii kartma, et ei julge enam pesast välja tulla või üldse ringi liikuda ning see põhjustab loomale stressi, mille tagajärjel võib vöödik isegi surra. Kevade saabudes muutuvad nad jälle normaalseteks ja siis saab nad uuesti kokku lasta.
Soovitan lugeda lisaks Talvine agressiivsus.
Kasutaja avatar
v66dik
Vöötoravate varakamber
Vöötoravate varakamber
 
Postitused: 247
Teemad: 5
Pildid: 19
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 3 külalist