Närviline hiir

Miks mu hiir nõnda käitub? Kuidas hiired tavaliselt..? Ja palju muud. Kuidas ta teiste loomadega läbi saab?

Moderaator: triini22

Närviline hiir

PostitusPostitas PartyPoison (Teema autor) » 07. veebruar 2011, 21:07

Minu liivahiir on muutunud kohutavalt närviliseks. Kui ma näiteks toas korraks midagi liigutan siis ta põgeneb elu eest kuhugi nurka või majja. See hakkab juba mind ka ehmatama. Kui ma lähen pimedast toast midagi võtma ja siis nurgast tuleb äkiline põgenemise või hüppe hääl. Kas see on normaalne? Mida teha, et teda vähem närvilisemaks muuta?
Bandit & Mikey!
PartyPoison
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 12
Teemad: 3
Pildid: 4
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Närviline hiir

PostitusPostitas Pinto » 07. veebruar 2011, 22:33

Kas ta varem ei olnud selline argpüks? Äkki oli mõni sündmus vahel, mis teda väga kohutas?
Katseta kas ta kuuleb. Näiteks kui ta on majas, siis krõbista nii et ta ei näe ja vaata, kas tuleb vaatama. Või kui ta on seljaga sinu poole, siis tee nipsu ja vaata, kas reageerib. Ka niisama nipsu kõrva juures tehes peab ta kõrvu liigutama. Kui ta kurt on, siis võib teda ehmatada see, et sa ilmud tema jaoks järsku ja kuna nägemine on liivahiirtel kehva, siis ta ehmatabki.

Kaaslase juurde toomine peaks ka teda rahustama. Kui ta on isane, siis noore isase poja tutvustamine peaks lihtsalt minema. Siis saaks ta omasugusega suhelda ja juba see muudaks teda tõenäoliselt rahulikumaks, sest nad on karjaloomad ja vajavad omasugust kõrvale.
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Närviline hiir

PostitusPostitas LoveIsbestMagic » 08. veebruar 2011, 12:16

Kui tegu oleks inimesega ütleks ma, et ta on halba unenägu näinud, aga praegu ei ole tegu inimesega.
Kui sul on kodus veel üks suurem loom, siis on võimalus, et see loom on käinud teda vahepeal hirmutamas ja nüüd kardab su liivahiir, et sa oled oma teise loomaga mestis ja tahad teda ära süüa vms.
Ta võib ka arvata, et kui sina tuled, siis ilmselgelt tuleb ka su teine loom ja sööb ta ära või teeb talle midagi.
Ilma loomadeta poleks elu, aga ilma eluta poleks ka loomi.
Cesare - kiisupoiss ja Pisike - deegupoiss, R.I.P: Dumbo - väike ja väga noor deegupoiss ja Lötu - ka deegupoiss
http://kuldneretriiver.forum.co.ee/
http://koerakuut.forum.co.ee/forum
Kasutaja avatar
LoveIsbestMagic
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 520
Teemad: 38
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 24
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Närviline hiir

PostitusPostitas PartyPoison (Teema autor) » 10. veebruar 2011, 21:47

Ma proovisin järgi ja kurt ta ei ole. Tuleb krõbistamise peale välja küll. Kas see sobiks kui ma võtan talle mingist teisest pesakonnast sõbra juurde? Ega nad kaklema ei lähe? Ja kas see närvilisus võib äkki sellest olla, et mõnikord naabrid purivad väga kõvasti ja ta ei saa magada või siis muusika kuulamine tema juures?
Bandit & Mikey!
PartyPoison
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 12
Teemad: 3
Pildid: 4
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Närviline hiir

PostitusPostitas Pinto » 10. veebruar 2011, 23:49

Kui ta on isane ja sa võtad talle 1,5-2,5kuuse poja kõrvale, siis peaks tutvustamine üldiselt lihtne olema (va juhul kui tegemist teiste hiirte suhtes vaenuliku tüübiga, aga seda ei saa sa teada ennem kui teda tutvustama hakkad). Parim oleks 1,5kuune poja. Tutvustamisest on foorumis ka pikemalt juttu. Loe ja uuri kuidas see läinud on teistel.

Vali muusika võib teda küll närviliseks teha. Nemad kuulevad helisid tunduvalt paremini kui sina ja tema jaoks võib see väga valus olla, kui sa heli aina tugevamaks krutid ja siis juurde veel vibratsioon, mida muusika tekitab. Ühesõnaga oleks parem ta muusika kuulamise ajaks panna rahulikumasse kohta.
Lühiajaline puurimine ei ole nii hull kui pikemat aega muusika kuulamine.
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Närviline hiir

PostitusPostitas PartyPoison (Teema autor) » 13. veebruar 2011, 15:30

Aitäh! Ma siis uurin võimalusi talle seltsiline võtta. :)
Bandit & Mikey!
PartyPoison
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 12
Teemad: 3
Pildid: 4
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Närviline hiir

PostitusPostitas Pinto » 09. mai 2011, 21:33

Kas oled hiirekesele kaaslase leidnud või on ta ise maha rahunenud?
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Närviline hiir

PostitusPostitas PartyPoison (Teema autor) » 14. mai 2011, 01:23

Leidsin kaaslase aga kahjuks nad läksid pari kuu pärast kaklema ja nüüd on nad eraldi puurides. Aeg-ajalt lasen neil koos ringi joosta ja siis saavad nad sõbralikult läbi, aga kokku ühte puuri enam panna ei julge. Esimene hiir on nüüd natuke rahulikum. :)
Bandit & Mikey!
PartyPoison
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 12
Teemad: 3
Pildid: 4
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline