Liblikküülik

Mis tõugu küülik mul on? Küülikute värvidest, värvide/tõugudega seotud müütidest ja palju muud.

Moderaatorid: Loomahull, darkhelen

Liblikküülik

PostitusPostitas PusaL (Teema autor) » 07. märts 2004, 13:41

Vaatasin müügiks olevaid väikeseid lontusid ja tekkis küsimus, mida tähendab iseloomustav sõna "liblik"? Andke andeks minu võhiklikkus jänkude alal.... :oops:
PusaL
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 82
Teemad: 7
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: liblik jänku?

PostitusPostitas mann234 » 07. märts 2004, 13:48

liblik on karva värvuse nimetus. Minu lontu on näiteks valge helepruunide laikudega ehk siis valge-pruuni liblik....
mann234
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 95
Teemad: 16
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas rotipoeg » 07. märts 2004, 14:13

Liblikküülik
Liblikküülik on aretatud Inglismaal 1887. a. Tänu liblikküüliku karusnaha originaalsele värvusele võitis see tõug otsekohe suure populaarsuse ja levis kiiresti üle kogu maailma. Inglise liblikküülikute baasil ilmus rida tütartõuge: saksa ja prantsuse liblikküülik, tšehhoslovakkia kirju küülikutõug, reini kirju küülikutõug, prantsuse valge hotot jt. Peamiseks värvitooniks on valge, mille sees asuvad seljajoonega sümmeetriliselt mustad laigud. Viimased asuvad peamiselt seljal, külgedel, ninal ja põskedel. Põskedel ja ninal asuvad laigud meenutavad laialisirutatud tiibadega liblikat, millest tuleneb ka selle tõu nimetus. Musta värvi on ka kõrvad, silmade ümbrus ja saba ülemine pool. Liblikküüliku tütartõul hototil on säravvalgel karvkattel must ainult silmade ümbrus
Need küülikud kaaluvad keskmiselt 4 kg, rinnaümbermõõt on 35…36 cm ja kere pikkus 54…56 cm. Nad on tugeva konstitutsiooniga, kohanevad hästi klimaatiliste tingimustega. Liblikküüliku pea on keskmise suurusega, rind on sügav ja lai, sagedasti väikese rinnalotiga; selg on lai, laudjas ümar, lai; jalad sirged, lihaselised ja tugevad. Pesakonnas sünnib keskmiselt 8 poega. Karvkate on elastne, läikiv, ühtlase kõrguse ja keskmise tihedusega. Nahku kasutatakse naturaalses värvitoonis, eriti lastekasukate valmistamiseks
Kasutaja avatar
rotipoeg
Vabandage, mul on suhtlemisprobleemid!
 
Postitused: 219
Teemad: 17
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: liblik jänku?

PostitusPostitas Ivika » 07. märts 2004, 16:33

Liblikküülik on küll jah eraldi tõug, kuid Eestis on sõna liblik kasutusel ka küülikuvärvi kirjeldusel, ehk siis eestikeelne sõna inglise keelsest sõnast BROKEN, mis tähendab siis seda, et küülik on mitmevärviline, reeglina üks värv on valge. Näiteks musta - valgekirju küülik on must-valge liblik.
Ivika
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 127
Teemad: 6
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus


Tagasi: Tõud ja värvid

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 3 külalist