Deegudeloe tsintsude kuivtoitu?

Mida ja kui palju deegud söövad?

Moderaator: postituvi

Deegudeloe tsintsude kuivtoitu?

PostitusPostitas tiugu (Teema autor) » 20. mai 2011, 14:54

Mul on 2 deegut ja mind huvitab kas ma võin neile anda tshintsiljadele mõeldud krõbinaid? See on nimelt VITAKRAFT VITA SPECIAL täissööt tshintsiljale. Eesti keeles on kirjutatud , et koostises on taimsed produktid, teraviljad, melassa, aedviljad, mineraalained. Kõik on pandud ühte pallikesse. Kuskilt lugesin, et melass ei ole hea. Ülejäänud ained peaks normis olema. Analüüsiandmed:proteiin 12,4%, niiskus 10%, rasv 2,6%, kiudained 16%, tuhk 7%, ja edasi palju keemilisi ühendeid ja vitamiine.
tiugu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 3
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 50
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Deegudeloe tsintsude kuivtoitu?

PostitusPostitas Pinto » 20. mai 2011, 21:07

Mina ei julgeks anda. Melassis on 2/3 sahharoos ja kui seda on sinna pandud, siis keegi ei tea kui palju. Kardan, et üle 5% (mis on max lubatud norm).
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Deegudeloe tsintsude kuivtoitu?

PostitusPostitas tiugu (Teema autor) » 21. mai 2011, 05:59

Aitäh!

Aga kui ma vahetevahel annan mõne pallikese? Nimelt see pakk maksis üsna palju ja mul on pool veel alles. Mul on sügisest need deegud. Alguses lugesin Eesti Näriliste Seltsi lehelt deegude kohta, et võib anda merisea ja tshintsiljade toitu 50/50, mis ei sisaldaks puuvilju s.t. suhkruid ja seemneid ehk õlisid. Siiamaani teadsin ainult, et magusat ja rasva ei tohi anda. Melassist lugesin alles Pisi.ee`st.
Muidu mul on praegu veel Vitakrafti Emotion Beauty deegudele ka olemas. Lugesin teie lehelt, et seda võib anda. Hein on muidugi ka. Üldiselt olen siin pisi`s palju targemaks saanud.
tiugu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 3
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 50
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Deegudeloe tsintsude kuivtoitu?

PostitusPostitas Pinto » 21. mai 2011, 10:30

Merisigade ja tšintšiljade kuivtoitu võib anda, kuid nendel toitudel on ka suur vahe. Sobivad toidud on enamasti pulkgraanulid, tavalised toitudesegud tavaliselt sobi enamasti (sisaldavad palju maisi, päevalilleseemneid vms). Nii ka selle toiduga- sisaldab melassi, msi deegudele ei sobi. Kui sa nädalas neile paar pallikest maiuseks annad, siis vast pole hullu.

Eesti Näriliste Seltsi hooldujuhend on minu kirjutatud, kui seda aastaid tagasi. Peaksin sealset toiduosa tõenäoliselt uuendama. Pisis olen üritanud uut infot pidevalt lisada ja seepärast siin ka rohkem infot :)
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Deegudeloe tsintsude kuivtoitu?

PostitusPostitas tiugu (Teema autor) » 21. mai 2011, 14:11

Aitäh info eest!
tiugu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 3
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 50
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Deegudeloe tsintsude kuivtoitu?

PostitusPostitas MLS » 12. juuli 2011, 12:19

Vaatasin poes tšintšiljadele mõeldud toitu ja leidsin , et seal sees olid rosinad. Kas deegud tohivad neid süüa ?
Viimati muutis MLS 28. juuni 2014, 13:34, kokku muudetud 1 kord.
: )
MLS
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 53
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 23
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Deegudeloe tsintsude kuivtoitu?

PostitusPostitas postituvi » 12. juuli 2011, 12:33

Rosinatega toit deegudele sobilik ei ole.

Muide- vaatasin ka seda Vitagrafti tsintsutoitu kus väideti sees olevat melass.. see mida ma lugesin oli MELISS...(see siis eesti keelsel infoklepsul, inglise keelset ma ei näinudki, oli saksa keelne, mida ma kahjuks ei mõika)
Kasutaja avatar
postituvi
Deeli My ja Alli Mey-minu kallid tuhkruplikad
Deegula & Tuhkrutelk
Deegula & Tuhkrutelk
 
Postitused: 3150
Teemad: 15
Pildid: 21
Asukoht: Kehra, 4 korrus ;)
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Tuju: Mõtlik
Prindi postitus


Tagasi: Toitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 5 külalist

cron