Milline on merisea looduslik värv?

Arutleme erinevate tõugude, värvide ja karvatüüpide teemadel.

Moderaatorid: triini22, nirgike

Milline on merisea looduslik värv?

PostitusPostitas Liz13 (Teema autor) » 28. jaanuar 2004, 18:47

Kuna hetkel on igasuguseid värve merisigu siis tekkis küsimus:
Mis värvi on aga merisead looduses? Kas näiteks Nupukeee antud lingil on sellist värvi?
Liz13
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 299
Teemad: 49
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas SigneL » 29. jaanuar 2004, 13:22

Merisea looduslikku värvi nimetatakse "aguutiks" ja seda värvi merisigu saab näha vaid Tallinna Loomaaia elevandimajas, kus need tegelased ühes puuris koos on. Üldine värvitoon on tumedam (aga mitte väga tume)pruun. Üks selline olevus on ka Nõmme Loodusringis. Kahjuks pole ma netist veel sellist värvi põrsaste pilte leidnud, aga nad on fantastiliselt ilusad mu meelest!
SigneL
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 506
Teemad: 28
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas SigneL » 30. jaanuar 2004, 14:23

...kuid üleeile ostsin ühe maru huvitava ingliskeelse raamatu (eestikeelne pealkiri oleks "Pisilemmikute ja nende hooldamise entsüklopeedia"), kus olid fotod ka ulukvärvi (aguuti) merisigadest. Nende värvus oli natuke teine kui loomaaias - kui loomaaia merisead on tumedamat tooni pruunid (iga karv moodustub ka mustast osast), siis tolles raamatus olid ulukmerisead hoopiski heledamad hallikaspruunid (iga karv koosneb nii heledamast kui tumedamast osast).
SigneL
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 506
Teemad: 28
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Milline on merisea looduslik värv?

PostitusPostitas sateliit » 09. veebruar 2004, 23:00

olen näinud neid aguutisid loomaaias ning peab ütlema, et minu merisead olid sama värvi. üks oli täiesti tume va tagumine jalg, mis oli valge. ning teisel oli pea peal ja kehal valgeid laike. mul neist pilte ka tehtud, kui kusagilt skänneri leian, võin näidata.
sateliit
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 39
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas SigneL » 16. veebruar 2004, 16:20

miisu kirjutas:minu arust on merisigade looduslik värv must ja pruun.. :idea:

Must mitte (must pole looduses ideaalne varjevärv), kuid pruun, seda küll. Enamike loomade ulukvärv on erinevates varjundites pruun, seda just oma kaitsefunktsiooni tõttu.
SigneL
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 506
Teemad: 28
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Milline on merisea looduslik värv?

PostitusPostitas Ruigaminni » 24. märts 2005, 19:10

Looduses oleneb merisigade värv nende elukeskkonna põhitoonist - looduslikud merisead on hallides ja pruunides toonides aguutid, mis tähendab siis seda, et karva juurepoolne osa on heledam ja karva tipp tumedam. Selline kasukas aitab neil ka temperatuuri säilitada (umbes nagu inimestel alussärk :) ). Akuutne ei pea alati peale vaadates kirju välja nägema, võib ka väljast täiesti ühevärviline paista ja alles siis kui norsu karv natuke sassi ajada või lähemalt vaadata, siis on näha, et ükski karv pole täies pikkuses ühte värvi. Näiteks geneetika vaatleb akuutset karvavärvust kui esmast ja looduslikku - erinevatel liikidel on selle omadused erinevad, näiteks võib värvus karva pikkuses mitu korda muutuda või üldse mitte (inimesel on akuutne täiesti ühevärviline).
Viimati muutis Endised kasutajad 07. aprill 2005, 06:28, kokku muudetud 1 kord.
Ruigaminni
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 319
Teemad: 25
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Milline on merisea looduslik värv?

PostitusPostitas paraboa » 24. märts 2005, 22:48

Kes looduslikku värvi merisigu näha tahab ,siis Loomaaias on nende jaoks eraldi ekspositsioon. Valitud on aguuti värvi merisead ja sätitud ühte puuri teiste sama kandi närilistega , nii et kui puuri põrandal sebivad notsud siis põõsaste okstel askeldavad deegud ja tšintšud.Päris lahe vaadata ,kuid kui mina seal käisin oli ühel notsul päris suur haav selja peal - kakles ta siis omasuguste või kellegi teisega.Mul omal muide ka aguuti nots olemas - Osama nimelt :P
paraboa
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 276
Teemad: 10
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus


Tagasi: Tõud ja värvid

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline

cron