Tõumerisigade poegade paberid?

Arutleme erinevate tõugude, värvide ja karvatüüpide teemadel.

Moderaatorid: triini22, nirgike

Tõumerisigade poegade paberid?

PostitusPostitas Ruigaminni (Teema autor) » 10. august 2005, 12:14

Kissu eraldas teemast "Kas võtta isane merisiga paaritamiseks?"!

Oot, aga kas ma olen ikka õigesti aru saanud, et nn. tõumerisead on ikka ainult sama tõugu vanemate pojad? Et kui emane ja isane on erinevast tõust, siis on ju ikkagi tegu segavereliste poegadega ja siis ei loe, et vanemad on puhtatõulised nagu suvalise teise liigi puhul.
Ja kas Eestis ju üldse ei antagi välja merisigadele tõupabereid?!
Ruigaminni
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 319
Teemad: 25
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 10. august 2005, 20:57

Kui vanemad eri tõugu paberitega, siis pojad ikka segaverelised.
Kas ja mis http://www.seelion.ee kaasa annab - küsi nende käest. Ilmselt annavad kaasa sugupuu. Puhtatõulised vanemad on neil mujalt sisse ostetud ja paberitega.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Ruigaminni (Teema autor) » 11. august 2005, 12:14

Seda arvasin ma ise ka, et Eestis ametikke tõupabereid nagu merisigadele ei jagata (pole ju näituseidki, kus hinnata). Et kui on "tõumerisiga", siis on see ainult inimese enda sisemiseks rahustuseks, et on korralike ja tervete sigade poeg.
Ruigaminni
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 319
Teemad: 25
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 11. august 2005, 14:34

Ei, mitte ainult, et terved ja korralikud. Näiteks abessiinia merisigadel on tõustandardis ette nähtud kehapiirkonnas 8 korrapäraselt ruudustikuna paiknevat rosetti. Nii, mine nüüd poodi ja leia mõni 8 rosetiga notsu, eriti kui pea piirkonna rosetid arvesse ei lähe?
Lühikarvalistel garanteerib see, et paaritades ei tule mingit üllatust, vaid kõik pojad ikka lühikarvalised. Jne. Lisaks on tõulistel lontis kõrvad, niiet petta on raske - kui pole puhas sugupuu, kaob see kindlasti juba esimeses põlves pesakonnas paljudel ära.
Mulle näib, et ka välismaal pole näitused kohustuslikud paberite saamisel? Küll aga vanematel paberite olemasolu. No paralleel koeradega, et kui vanematel on paberid, tõule pole aretusnõudeid ette nähtud (terviseuuring, jahikatse vms), siis saab pesakond paberid ka juhul, kui vanemad ühelgi näitusel pole käinud (ainult et paberid maksavad siis paju rohkem). Üks hea ja korralik aretaja muidugi käib näitustel nagunii. Aga ma kujutan ette, mis see notsupoja hinnaga teeks, kui vanemad Soomes näitusel käiks. :roll:
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Tõud ja värvid

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline