Kuivtoidule lisaks lihakraami

Toortoidust, krõbinatest, maiustustest ja palju muud.

Moderaatorid: postituvi, Heleri, Sandra, väike kuradike

Kuivtoidule lisaks lihakraami

PostitusPostitas Gunnar (Teema autor) » 28. august 2011, 11:44

Tundus, et võiks eraldi teemajaotise teha, parandage, kui eksin.

Mul tõhk kuivtoidul, aga tekkis küsimus, et kui tihti võin lisaks kuivtoidule liha anda ilma, et toitainete valik muutuks talle ebasoodsaks. Sööb kanatiibu, südameid, pugusid, st ostan paki südameid ja annan neid sügavkülmas seni, kuni otsas, siis ostan nt pugusid, edasi tiibu jne.
Mul pole plaanis minna toortoidule, aga kuna Alvinile liha meeldib, siis otseselt ei koonerda, tõhk hetkel 1,4kg ja saab 3-4 südant päevas, krõbinaid sööb ka mõnuga, noor kasvav organism. Vutikaid saab ka umbes korra päevas, mitte tihedamini.

Kõige lihtsam oleks, kui leiduks rusikareegel, et kui suure osa oma kehakaalust võiks tõhk liha saada kuivotidu kõrvale ilma, et peaks hakkama arvestama toortoitmise põhimõtteid.
Gunnar
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 156
Teemad: 20
Pildid: 1
Asukoht: Mustamäe
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 44
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Kuivtoidule lisaks lihakraami

PostitusPostitas Heleri » 28. august 2011, 12:28

Ei ole olemas rusikareeglit.
Eks tuleb anda oma sisetunde järgi. Kui toores moodustab siiski juba suure osa tuhkru päevasest söögikogusest, siis tasuks hakata teemat süvitsi uurima, sest kui tuhkur on siiski põhiliselt toore peal, siis nt nädal aega järjest südameid süüa on väga üksluine. 1 kg kehamassi kohta on päevane toiduvajadus toorega toitmisel umbes 80 g. Nii et arvesta palju sul need 4 südant iga päev kaaluvad ja sisi tee juba järeldused, kas see on tema jaoks lihtsalt igapäeva lisa või on see juba tema põhisöök. Kui toores on põhisöök, siis peaks olema vaheldus kiirem. Lihtsam on siis juba osta korraga mitu karpi, natuke lasta üle ssulada, et saab tükke kätte ja siis vastavalt juba portsjonid tekitada ja uuesti külma.

Kuivtoidu tootjad jällegi väidavad, et kõik lisa, mis kuivale antakse, lööb toitained tasakaalust välja. Aga, ma ei usu et ükski kassipojasöök vastaks 100% tuhkru vajadustele, nii et ma arvan, et liha võib küll kõrvale anda. Minu omad söövad ka praegu nii kuiva kui toorest. Kuiv on kogu aeg ees, 1 kord päevas saavad toorest. Nad ei saa 1 päev ainult ühte, vaid alati 2-3 erinevat asja, nt korraga panen ette nii südant, pugu kui kaela. Vahest söövad tiibasid, fileed jne. Eks see siuke kombineerimine ole.
Kasutaja avatar
Heleri
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 1582
Teemad: 72
Asukoht: Kulna küla, Keila vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuivtoidule lisaks lihakraami

PostitusPostitas Gunnar (Teema autor) » 28. august 2011, 13:24

Palju selgem.

OT: Seni olen ma kanastaffi ostnud toorena ja ise külma pannud toidukilesse portsjonitena jaotatuna, ei teadnudki et selliseid subprodukte ka külmutatuna müüakse.
Gunnar
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 156
Teemad: 20
Pildid: 1
Asukoht: Mustamäe
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 44
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Kuivtoidule lisaks lihakraami

PostitusPostitas triinabelle » 28. august 2011, 14:44

Külmlettides/kappides on neid kanadetaile kollastes Talleggi karpides nii Selveris, Prismas, Maximas kui Säästukas. Kanasüdant on ka Uvicu kilepakendis. Ikka külmutatuna. Ainuke häda on sellise asja kasutamisel see, et neid kollaseid karpe tekib koju hirmus palju :-D Meie anname kaks korda päevas ~4 südant ja siis umbes pool kaela per nina. Kuivtoit on kogu aeg ees aga seda süüakse ainult ülima nälja jorral - kui ise kauem magame ja keegi liha ei serveeri vms. Samamoodi vaheldub meil pugu südamega ja kael tiibadega.
Kui sul pole olnud tuhkruid, siis sa ei tea, kui tühi on kodu ilma nendeta...
Kasutaja avatar
triinabelle
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 871
Teemad: 22
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 52
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuivtoidule lisaks lihakraami

PostitusPostitas MaarjaLiisa » 29. august 2011, 08:05

Aga mida teha, kui tuhkur ei taha üldse liha (eile õhtul panin näiteks 2 kanasüdant talle, hommikul avastasin need potist)? Nutrit ka ei armasta?
Tahaks teda õpetada istuma ja muid asju tegema, aga kui ta millegi vastu huvi ei tunne, siis on see suht võimatu.
Kasutaja avatar
MaarjaLiisa
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 62
Teemad: 1
Pildid: 1
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 37
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuivtoidule lisaks lihakraami

PostitusPostitas Angoora » 29. august 2011, 09:31

Nutrit sööma saab igatahes nii kui seda talle vägisi suhu pigistada ja küll ta siis ikka seda varsti sööma hakkab. :-)
Ferrets like Moonshine
Kasutaja avatar
Angoora
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2087
Teemad: 30
Pildid: 9
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuivtoidule lisaks lihakraami

PostitusPostitas MaarjaLiisa » 29. august 2011, 10:59

Ma olen 2 kuud edutult proovinud (mitte just iga päev). Sülitatakse välja, lõug pühitakse vaiba sisse puhtaks ja mängitakse rõõmsalt edasi.
Kasutaja avatar
MaarjaLiisa
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 62
Teemad: 1
Pildid: 1
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 37
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuivtoidule lisaks lihakraami

PostitusPostitas postituvi » 29. august 2011, 13:11

lihaga saab nt. nii et krõbinad eest ära võtta terveks päevaks. Et ega ta nälga sure. ja kui nälg on suur, küll sööb liha
OT. nutri kohapealt mina pigema määriks tuhkut sellega kui et seda kurku pigistaks... loogiline et kui midagi ei maitse, et see siis "välja oksendatakse"( ka lastel tekib kohe okserefleks kui midagi vägisi suhu topitaks, endalgi tuleks :P) Kuid kui määrida seda nutrit talle ninale. siis enamasti pestakse nina puhtaks.... keelega :D
Kasutaja avatar
postituvi
Deeli My ja Alli Mey-minu kallid tuhkruplikad
Deegula & Tuhkrutelk
Deegula & Tuhkrutelk
 
Postitused: 3150
Teemad: 15
Pildid: 21
Asukoht: Kehra, 4 korrus ;)
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Tuju: Mõtlik
Prindi postitus

Re: Kuivtoidule lisaks lihakraami

PostitusPostitas Sipsuka » 29. august 2011, 13:25

OT küll aga, kui meil nutrit ninale panna nühitakse see vaiba sisse. :D
Tuhkrud Jok-Jok ja Sviby;
Hiir Muska;
Mälestustes Terror, Duracell, Mömmi ja Hassu
Kasutaja avatar
Sipsuka
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1020
Teemad: 10
Pildid: 3
Asukoht: Hiiumaa/Jõgeva
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuivtoidule lisaks lihakraami

PostitusPostitas väike kuradike » 30. august 2011, 00:01

Muidugi nühitakse, suu tuleb kui kuivaks saada pärast. Aga enne ikka limpsitakse suurem osa ära :happy:
Meil on täitsa tavaline, et peale Nutriampsu limpsitakse üksteise suud-ninad puhtaks ning seejärel nühitakse ülejääk mulle voodilina sisse :lol:

Aga, kui loom ei ole kahe kuu peale seda tahtnud hakata sööma, siis vast ei ole mõtet enam vägistada ka, Nutri ei ole talle eluks vajalik. Pigem otsi talle siis mingi muu maius - Horteses on selliseid kuivatatud liha snäkke kassidele, need peaks talle küll meeldima. Ja pisikeste tükkidena võib vahetevahel ka kurki näiteks maiusena anda. Aga tõepoolest siis ainult mõned pisikesed tükid, sest kurk ei oma mingit toiteväärtust tuhkrute jaoks, ja lõppkokkuvõtteks saad hekseldatud kurgi junnid potti :-D

Ehk siis, kui nutri ei meeldi, otsi tema jaoks lihtsalt mõni muu maius, mis talle meeldib.
Tuhkrupätid Arnold ja Sylvester, a.k.a šuurikute seiklused.
Ja Mõmmi, kes meil igavesti meeles.
Kasutaja avatar
väike kuradike
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
 
Postitused: 1774
Teemad: 11
Pildid: 7
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuivtoidule lisaks lihakraami

PostitusPostitas MaarjaLiisa » 30. august 2011, 07:28

Kurki ta on proovinud, liha ta ka lakub, mitte ei söö. Eile päev otsa oli liha ainult toidukausis. Õhtul rõõmustasin, et otsas, aga preili oli selle hoopis endale potti vedanud ja ära matnud :S
Seega läksime jälle krõbinate peale üle.
Ta proovib ikka kõike, aga tahaks miskit, mis teda tõeliselt huvitaks, mille nimel oleks ta nt istuma või midagi muud sellist tegema. Sellist asja vist meie preili jaoks ei olegi olemas, tegu on väga isepäise isendiga ja võin vist minu pilli järgi tantsimisest ainult und näha :rofl:
Kasutaja avatar
MaarjaLiisa
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 62
Teemad: 1
Pildid: 1
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 37
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuivtoidule lisaks lihakraami

PostitusPostitas Gunnar (Teema autor) » 30. august 2011, 11:34

Leidsin külmutatud asjad. Kui pugu, süda ja kael on veel lahti kangutatav, siis maks, mida tean, väga tihti ja väga palju ei tulegi anda, on suht tahke brikett millele tuleb vist portsjonite tekitamiseks rauasaega kallale minna. Ei taha nagu kogu värki üles ka sulatada ning uuesti siis külmutada, aga vist muud üle ei jää

Kanakael läks Alvinile praegu tervenisti kraevahele, nüüd ei viitsi ta lillegi liigutada, aga ma hoidsin teda hommikust saati näljas kah. Kuna talle siiski liha meeldib, siis hakkab vist peaasjalikult sellel olema, igatahes sai külmajaam kanastaffi pooltäis, teine pool täidetud jäätisega :D
Gunnar
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 156
Teemad: 20
Pildid: 1
Asukoht: Mustamäe
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 44
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Kuivtoidule lisaks lihakraami

PostitusPostitas Ailen » 30. august 2011, 13:17

Minu loom see vastu sõi esialgu suure isuga toortoitu, st süda ja kaela. Mingi aeg lihtsalt ei tahtnud enam seda. Tassib kuhugile x nurka, see seisab seal natuke aega. Tal on küll komme tassida toitu igalepoole, ma ei keela seda. Aga no see toortoit hakkab haisema, kui just koer enne ära ei söö.

See ei saa olla tingitud ka sellest, et a'la see läks halvaks, kuna mu koer seda raudkindlalt ka ei sööks siis.
Kasutaja avatar
Ailen
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1222
Teemad: 27
Pildid: 0
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuivtoidule lisaks lihakraami

PostitusPostitas postituvi » 30. august 2011, 15:06

Ailen- Allil täpselt samamoodi. Alguses söödi isukalt. Nüüd juba mingi 1,5-2 kuud ei sööda kanakaela üldse ja südant aint siis kui olen eelnevalt teda krõpsudest eemal hoidnud( siis süüakse 1 süda ära). Deeli seevastu sööb mõlemaid. (varem oli vastupidi, et Alli eest tuli liha vahel eest ära võtta, et Deeli ka saaks). Mõtlesin, et hakkan Allile korraldama krõspuvabu päevi, mil aint liha saadaval.
Kasutaja avatar
postituvi
Deeli My ja Alli Mey-minu kallid tuhkruplikad
Deegula & Tuhkrutelk
Deegula & Tuhkrutelk
 
Postitused: 3150
Teemad: 15
Pildid: 21
Asukoht: Kehra, 4 korrus ;)
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Tuju: Mõtlik
Prindi postitus

Re: Kuivtoidule lisaks lihakraami

PostitusPostitas krossu » 30. august 2011, 15:50

Heh meil Aishaga sama lugu, enam ei taha üldse, Holly pole mul kunagi suurem liha sõber olnud, see-eest oleks ta nõus sööma igasuguseid köögivilju, mis on väga veider. Ainuke liha mis mõlemale sobib on kanafilee, ei tea kas olen nad sellega ära hellitanud :dunno: .
Kasutaja avatar
krossu
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 71
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 37
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuivtoidule lisaks lihakraami

PostitusPostitas triinabelle » 30. august 2011, 17:17

Veidi rohkem toitaineid sisaldab poes müüdav broileri kintsuliha - Selveris näiteks müüakse lahtiselt. Kui loomad haiged olid, siis harjutasin nad sööma algul ka fileega aga siis tahtsin midagi toitvamat ja pakkusin seda kintsuliha - käisin iga päev ükshaaval ostmas sest pidi olema värske ja kui juba korra külmutasin, siis võisime ise süüa.
Lihakraami antakse meil ainult restoranvagunis. Kuskil meie teemas on pilt Villu ja Karla karmis karbis toitmisest. Kuna karpidest kasvati välja ja neid on raske puhastada - kogu aeg uusi karpe koju tassida ka ei viitsi, siis lihaajal pannakse välja transpordipuur - poisid tormavad sinna sisse ja siis võre vahelt saab kumbki oma lihasuutäisi. Kaelad lõikame ikkagi juppideks - nii ei jää neist molekuligi järgi. Terve kaela andmisel paigutatakse need kunstipäraseks installatsiooniks puurinurka ja tullakse nõutult vaatama, kas süüa ei antagi. Südamed jagatakse välja ja näritakse ükshaaval. Kuid ma arvan, et needki võib lihasöömise harjutamiseks tükkideks lõigata - Harri ei tahtnud kunagi tervet südant - lõikasime need tema jaoks umbes neljaks. Siis läks isuga.
Kui sul pole olnud tuhkruid, siis sa ei tea, kui tühi on kodu ilma nendeta...
Kasutaja avatar
triinabelle
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 871
Teemad: 22
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 52
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuivtoidule lisaks lihakraami

PostitusPostitas maris2 » 30. august 2011, 17:29

Bindi ja Edison ka ei söö terveid südameid. Edisonile lõikan pikuti pooleks ja Bindile ka umbes neljaks. Kaelad samuti teen väiksemaks. Edison sööb tegelikult kõike toorest mis annan. Ainult kanatiivad ajavad ka teda oksele, nagu Bindit ja Bulligi. Ei tea mis nendes tiibades on et see neile nii mõjub. Olen alati ostnud talleggi omasid.
Armsus kuubis
Kasutaja avatar
maris2
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 3112
Teemad: 10
Pildid: 20
Asukoht: Rakvere
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Tõsine
Prindi postitus

Re: Kuivtoidule lisaks lihakraami

PostitusPostitas Gunnar (Teema autor) » 31. august 2011, 08:16

ma ei pea miskit tükeldama hetkel, pugu, maks ja kael lähevad tervelt, ka vutikas võetakse tervelt hambusse ning pärast on ainult munakoore üleskorjamise vaev. 1,5 kilone poiss on keskmise kassi suurune ka juba loomulikult :)
Gunnar
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 156
Teemad: 20
Pildid: 1
Asukoht: Mustamäe
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 44
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Kuivtoidule lisaks lihakraami

PostitusPostitas DonRicky2 » 01. september 2011, 11:08

Ma olen väga arg selel toidu suhtes, mees ikka ütleb et võta terve kana, pista külma ja siis muudkui võta sealt talle tükke...siiamaani ikka ainult fileetükikesi erinevatest liha sortidest(veis,lammas,kana,kalkun) andnud. Meest kuulates siis koos naha ja kontidega?:O
Alla võib anda aeg-ajalt igaüks peale loomaomaniku
Kasutaja avatar
DonRicky2
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 6
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuivtoidule lisaks lihakraami

PostitusPostitas Sipsuka » 01. september 2011, 11:26

Kõige kasulikum on siiski kanaliha. Meie pakume sõna otsesesmõttes tervelt kanalt tulevaid juppe- süda, maksa, kaela, koibi, tiibu jms. Ja koos kondiga. Kuna meil hambakiviga ka probleeme siis kondid järatakse esimesena ära.
Tuhkrud Jok-Jok ja Sviby;
Hiir Muska;
Mälestustes Terror, Duracell, Mömmi ja Hassu
Kasutaja avatar
Sipsuka
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1020
Teemad: 10
Pildid: 3
Asukoht: Hiiumaa/Jõgeva
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuivtoidule lisaks lihakraami

PostitusPostitas Heleri » 01. september 2011, 12:30

LIha ikka toores, koos naha ja kontidega. Lõigata tuleks selline tükk, mis oleks umbes ühe korra söömine ja vedelema ei jääks ning toa peale laiali ei tassita. Filee on kõige mõtetum osa kanast või kalkunist üldse, mida tuhkrule pakkuda.
Kasutaja avatar
Heleri
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 1582
Teemad: 72
Asukoht: Kulna küla, Keila vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuivtoidule lisaks lihakraami

PostitusPostitas Johhike » 01. september 2011, 15:45

Minu arust on hea nipp lõigata kohe parajad tükikesed ja pakkida toidukilesse portsude kaupa ja siis iga portsu vahele keerud keerata (põhimõtteliselt pakitud nagu viinerid). Nii on pärast hea kätte saada ja portsud ei külmu omavahel kokku.
Mõmmikud Eddie ja Ferrero
Kasutaja avatar
Johhike
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 619
Teemad: 8
Pildid: 9
Asukoht: Rapla
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Toortoit

PostitusPostitas HamsuJänku1 » 27. detsember 2011, 16:42

Tahaks küsida, et mul on tuhkur olnud umbes aasta ja olen talle ainult vutimuna, hakkliha ja natuke sellista tooest andnud. Täna aga ostsin broileri südant (kõik räägivad,et meeldib ja nii..) aga kas ma peaks selle üles soojendama,eks? Ja kui kaua see aega võtab? Ja kui palju talle päevas anda väiks?
Ette tänades Brigita :)

Edit Väike Kuradike: Tõin toortoitmise teemast postid siia teemasse, kuna Hamsujänku küsis siiski krõbinatele lisaks liha andmise kohta
In riding a horse we borrow freedom
Kasutaja avatar
HamsuJänku1
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 352
Teemad: 11
Pildid: 11
Asukoht: Eesti,Viljandi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Toortoit

PostitusPostitas postituvi » 27. detsember 2011, 19:23

Soojendama? Ei ei- aint lase üles sulada(võid sulatada nii, et sulamisest tekkinud "sulaveri" ka taldrikule jääb- minu omadele maiseb see väga- isegi kui vahel lihast keeldutakse,siis veri limpsitakse esimesena alati...)
Esialgu, kui sa ei tea tema isu, siis paku talle üks. Kui sööb, võid proovida järgmine kord sulatada juba 2tk. Ega emased üle paari tüki tõenäoliselt süüa suudagi korraga.
Kasutaja avatar
postituvi
Deeli My ja Alli Mey-minu kallid tuhkruplikad
Deegula & Tuhkrutelk
Deegula & Tuhkrutelk
 
Postitused: 3150
Teemad: 15
Pildid: 21
Asukoht: Kehra, 4 korrus ;)
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Tuju: Mõtlik
Prindi postitus

Re: Toortoit

PostitusPostitas väike kuradike » 27. detsember 2011, 21:38

Hamsujänku, kas sa ei anna oma tuhkrule üldse krõbinaid?

Hakkliha ja vutimuna ei ole nüüd küll täisväärtuslik tuhkrutoit. Hakkliha on enamasti ju sealiha, mis ei ole tuhkrule kõige parem valik. Pigem võiks eelistada veiseliha tükke.

Kui tahad tuhkrut ainult toortoidu peal hoida, peab talle kindlasti andma ka kondiga tooteid, praegune toidulaud jätab ta ilma päris paljudest toitainetest ja vitamiinidest. Heleri on toortoitmise teemas rääkinud päris põhjalikult, mida ja kui palju peaks tuhkur päevas saama, et eluks kõik vajalikud ained kätte saaks.

Kui annad krõbuskaid ka, siis on kõik hästi. Ainult hakkliha võiks välja vahetada veisefilee või veel parem kanakaelte vastu.
Tuhkrupätid Arnold ja Sylvester, a.k.a šuurikute seiklused.
Ja Mõmmi, kes meil igavesti meeles.
Kasutaja avatar
väike kuradike
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
 
Postitused: 1774
Teemad: 11
Pildid: 7
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Toortoit

PostitusPostitas HamsuJänku1 » 27. detsember 2011, 21:45

Loomulikult annan krõbinaid :) Lihtsalt vahepeal annan vutimuna ja nii... Olgu, ma täna nagunii sulatasin ainult ühe südame :)
In riding a horse we borrow freedom
Kasutaja avatar
HamsuJänku1
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 352
Teemad: 11
Pildid: 11
Asukoht: Eesti,Viljandi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Toortoit

PostitusPostitas triinabelle » 27. detsember 2011, 22:02

Kui ta näiteks tervet südant süüa ei oska, võid algul südame ka tükkideks lõigata - õpid samal ajal anatoomiat ka :-) Mõni ei viitsi suurt lihatükki närida - eriti kui ta siiani pole seda söönud.
Kui sul pole olnud tuhkruid, siis sa ei tea, kui tühi on kodu ilma nendeta...
Kasutaja avatar
triinabelle
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 871
Teemad: 22
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 52
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuivtoidule lisaks lihakraami

PostitusPostitas Ailen » 11. märts 2012, 22:27

Andsin ükspäev seasüda, vahelduseks kanasüdamele. Ei söönud minu oma... On keegi ka andnud?
Kasutaja avatar
Ailen
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1222
Teemad: 27
Pildid: 0
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuivtoidule lisaks lihakraami

PostitusPostitas Sipsuka » 11. märts 2012, 22:29

Meil on korra saanud seamaksa, toorest. Natukene sõi ja rohkem ei tahtnud. Pole isegi seasüdame peale mõelnud, kuigi seda vahest saada on..
Tuhkrud Jok-Jok ja Sviby;
Hiir Muska;
Mälestustes Terror, Duracell, Mömmi ja Hassu
Kasutaja avatar
Sipsuka
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1020
Teemad: 10
Pildid: 3
Asukoht: Hiiumaa/Jõgeva
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuivtoidule lisaks lihakraami

PostitusPostitas triinabelle » 12. märts 2012, 07:49

Sealiha mu vanemad loomad isegi ei nuusutanud - alles viimasel aastal hakkas Harri koera seakonte virutamisele lisaks kohe avalikult, keset põrandat revideerima.
Kui sul pole olnud tuhkruid, siis sa ei tea, kui tühi on kodu ilma nendeta...
Kasutaja avatar
triinabelle
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 871
Teemad: 22
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 52
Sugu: Naine
Prindi postitus

Järgmine

Tagasi: Toitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 3 külalist