Loomapoe loomad alati haiged?

Sa ei leia loomapoest soovitud toodet? Otsid lemmikule parimat loomaarsti? Küsi julgesti nõu ja abi.

Loomapoe loomad alati haiged?

PostitusPostitas kasutaja0 (Teema autor) » 11. jaanuar 2015, 12:38

Tere

Sooviksin osta endale lähitulevikus roti. Ainult ma ei tea täpselt kust. Ma olen lugenud, et loomapoodidest ostetud loomad on haiged? Kas alati on nii? Kust teie oma rotid saite?
Kasutaja avatar
kasutaja0
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 19
Teemad: 6
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 22
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Loomapoe loomad alati haiged?

PostitusPostitas Kissu » 29. jaanuar 2015, 18:39

Kindlasti ei ole loomapoe loomad alati haiged. Garantiid ei saa sa ei loomapoest ega kasvatajalt ostes. Minul isiklikult on olnud loomapoe rotte, kes on elanud peaaegu 3 aasta vanuseks ja samas kasvatajalt ostetud rotte, kes on elanud ainult aasta vanuseks ning loomulikult ka vastupidi. Kasvataja valib paaritatavaid loomi hoolikalt ja rotilapsed kasvavad üles kvaliteetse toidu peal ning saavad võimalikult kaua lisaks emapiima, mis muidugi mängib omajagu rolli tervise vaatevinklist.

Mina ostan rotte ainult kasvatajatelt, aga seda päris mitmel põhjusel, millest ainult üks on roti tervis. Mis mind siis loomapoest eemale on peletanud. Loomapoe rottidel on rohkem kasvajaid, kui kasvatajalt ostetud rottidel ja need on mind tõesti ära tüüdanud. Samuti võib loomapoest looma ostes saada veidi rohkem, kui sa algselt soovisid - viirus (mis levib ka teistele rottidele, eelkõige välismaalt rotte tuues, kuigi ka Eesti loomapoed toovad rotte tihti Poolast jt. riikidest, seega oht on olemas), parasiidid või tiinus. Samas tervisest veelgi tähtsamaks on roti iseloom. Kasvatajalt saan ma alati julge ja inimsõbraliku roti (mõni küll veidi vähem ja teine rohkem, aga see on juba oleneb roti isiksusest). Ma tahan rotikest kohe nässerdama asuda, mitte 1-2-4-5 nädalat oodata, kuni rott lõpuks otsustab, et inimene ei ole ikka päris nii kole elukas. Kasvatajalt ostmisega on veel see eelis, et sa saad alati vajadusel nõu ja abi küsida. Vaatamata sellele, et tegelen ise samuti roti aretusega, siis pean vahel ikka kasvatajatega, kelle pesakonnast üks või teine rott pärit on, nõu probleemide, toitumise vms. osas.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Loomapoe loomad alati haiged?

PostitusPostitas Lind1100 » 15. veebruar 2015, 23:58

Lisaks mainiksin ära, et mitte iga rotte (või muid loomi) paaritav eraisik pole tingimata kasvataja/aretaja. Näiteks tegeleb peale Kissu Eestis korraliku rotiaretusegaminu teada vaid veel üks-kaks inimest. Niisama entusiastilt looma ostes saab küll sageli sotsialiseerituma looma, kui loomapoest, kuid geneetilise ja üldtervisliku "tausta" suhtes pole sageli just eriti palju rohkem teada, kui loomapoelooma puhul...

Ise olen omanud nelja poerotti ning kaht "paberitega" rotti, ning nüüd on nooremal vennal juba varsti poolteist aastat omakorda kaks poerotti. Tõsi küll, argusega pole kellelgi probleeme olnud (poerotte on ikka ostetud nii, et vaadatakse kes ja kas üldse juurde tuleb ning see, kes ise käe peale ronib, võetakse kaasa), tervisega on olnud nii ja naa... Kasvajaid pole kellelgi olnud (ptui-ptui-ptui), kuid eluead on varieerunud. Esimesed poerotid elasid ligemale kolm aastat, kasvatajalt saadud rottidest (olid need alles suured elukad) üks elas pooleteise aastaseks, teisel tuli kaks aastat ja veidi peale täis, teine paar poerotte ei näinud kumbki teist sünnipäeva (esimene lahkus hingamisteede haiguse tõttu, teine üleöö teadmata põhjustel), venna poerotid paistavad parima tervise juures olema, ainult veidi rahulikumad on, kui pool aastat tagasi.
Esimesed olid harilikus "nässus" mustad berkshired (valge kõht, sokid, pool saba valge - minu omadel kõhul valget märgatavalt vähem, kui ette nähtud), teised mustad dumbod, kolmandad mõlemad sinise/vesihalli variatsioonid ning venna praegused rotid on nässus must berkshire ning nässus šhampanja kaputsiin. Tea, kas tegu pigem ebausuga, või on see haruldasemate värvide "ülepaaritamise" (täpsemalt valimatu paaritamine ainult värvi saamiseks, tervist-iseloomu arvestamata) tulemus, kuid mulle on jäänud mulje, et mida erilisema välimusega loom, seda hapram tervis (vastutustundlik, "korralik" aretaja muidugi jälgib enda loomade ning nende esivanemate-pesakonnakaaslaste tervist ning "vigadega" loomi pärilike probleemide ilmsikstulekul ei paarita).
Inimesed, märgake head, mitte halba! Kõik pole nii nagu paistab.
Ettevaatust, rott on väljas!
Kasutaja avatar
Lind1100
Rottloom.
Mängujuht
Mängujuht
 
Postitused: 2569
Teemad: 36
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Loomapoe loomad alati haiged?

PostitusPostitas merisigutik » 28. jaanuar 2016, 15:51

Alati pole loomapoe loomad haiged igatahes minul on igakord terved ja julged notsud saadud(ptui-ptui-ptui)1mene notsu elas 7-aastaseks ja praegused notsud on mul 6 kuused alles.Kuigi viljandi maxima loomapoes on üks haige deegu ja arvatavasti on teine deegu tiine(kui see deegu veel alles on)
Merisiga teeb ja jõuab,kui jõuab siis sõuab,see oli vist viga,kui viga näeb laita siis tuleb ja aitab,kui aitab siis sööb,kui sööb siis mõtleb,kui mõtleb siis,porgandiga,kui porgandiga, siis muidugi siis kui porgand kõhus.
Kasutaja avatar
merisigutik
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 417
Teemad: 74
Pildid: 32
Asukoht: Viljandi/Viljandimaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 21
Sugu: Naine
Tuju: Muhelev
Prindi postitus


Tagasi: Kust osta? Kuhu minna?

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline