Tiinus pikale veninud?

Kõigest, mis seotud pisinotsude soetamisega.

Moderaatorid: triini22, nirgike

Tiinus pikale veninud?

PostitusPostitas nobipungu (Teema autor) » 09. märts 2010, 18:31

Mul on kodus viimaseid päevi tiine merisiga.Probleem on see et ma juba kahtlen,kas ta mitte poleks pidnud juba poeginud olema.Minu meelest ta paaritus juba rohkem kui 2 kuud tagasi,kuid ma pole kindel. :m8hh: Ma ei näinud pealt.Mul on tunne et tal on tähtaeg üle läinud,kuid ta ise on elurõõmus ja sama saab öelda ka tema poegade kohta(nad põtkivad nagu segased :wink: :biglove: )Miski muu kui minu ja minu ema arvamus ei näita üle aja minekut. :wacko: Niisiis küsin siin targemate käest:kas selline asi on üldse võimalik?Kas teda peaks arsti juurde viima?Kas teda võiks iga päev puurist välja võtta?
Loomad
Kasutaja avatar
nobipungu
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 298
Teemad: 12
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tiinus pikale veninud?

PostitusPostitas iris2000 » 09. märts 2010, 20:59

Mina sain su jutust aru niimodi ,et sa arvad ,et su ruigam on juba kuskil 2 kuud tiine olnud. Aga merisead ootavad 63 päeva ehk 9 nädalat järelikult võib su notsu juba vähem kui nädala pärast poegida. Aga kas oled kindel ,et su nots tõesti tiine on?
Meie blogi asub SIIN
Dogs for ever!...
Kasutaja avatar
iris2000
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 339
Teemad: 7
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 23
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tiinus pikale veninud?

PostitusPostitas nirgike » 09. märts 2010, 23:03

Noo ei saa ju meriseale keisrilõiget tegema hakata sellepärast, et sa arvad, et võibolla äkki on üle aja läinud :)
Kindel saad selles olla ainult siis, kui võtsid isase emase juurest ära rohkem kui kaks kuud tagasi. Kui see aga nii ei olnud, siis tuleb usaldada emast notsut ennast ehk jälgida tema enesetunnet.
Ehk on lihtsalt asi selles, et oodates tundub aeg palju pikem kui tavaliselt? ;)

Ühes teises teemas küsisid, kas merisiga võib voodi peal joosta. Ega see küsimus ei käinud sellesama tiine emase kohta? Tiine meriseaga peab üliõrnalt ringi käima, ilma kõrgete äärteta voodi peale jooksma kindlasti mitte lasta ja süles maast kõrgemale ka pigem mitte tõsta, kui vajadust pole. Las jookseb parem põrandal, kui ta üldse jookseb sellise suure kõhuga. Kuhugi üles või kuskilt alla hüpata ka ei tohi lasta.
Kasutaja avatar
nirgike
Merisigala
Merisigala
 
Postitused: 1031
Teemad: 16
Asukoht: Võru/Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tiinus pikale veninud?

PostitusPostitas Kissu » 10. märts 2010, 11:33

Põhimõtteliselt on selle asjaga nõnda, et tiinet merisiga ei ole mõtet asja eest teist taga arsti juurde solgutada (selle käigus võib nii notsuemme, kui notsupojad viga saada). Lisaks paljud loomaarstid üldse ei puutu tiinuse kahtlusega merisiga. Samas, kui tiinus on aga tõesti palju üle läinud (sa pead olema selles 101% kindel, et see tõesti on mitu päeva üle läinud vms.), siis tuleks temaga arsti külastada küll. Korralik loomaomanik peab ära tundma selle, kui loom enam normaalselt ei käitu ja temaga arstile pöörduda tuleks.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Tiinus pikale veninud?

PostitusPostitas nobipungu (Teema autor) » 10. märts 2010, 19:12

iris2000:olen täiesti kindel,et ta on tiine.Ta on nagu maakera.Ja nagu ma juba ütlesin:ta pojad liigutavad tugevalt.
Kõige hullem on see,et ma viisin oma isase merisea kodust mõneks ajaks ära ja emane nii igatseb teda.:(
Ma hoian teda tõesti väga õrnalt ja lasen ka voodi peale,kuid voodi peal olen ise külili ja siis tema ainult minu kaisus ongi.Aga mu valvsus ei uinu ka sellisel puhul hetkekski.Ma vist tõesti pabistasin üle selle tähtajast möödumise värgiga.Vist on asi selles et ma ei jõua neid tittesid ära oodata.Aitäh et vastasite!
Loomad
Kasutaja avatar
nobipungu
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 298
Teemad: 12
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tiinus pikale veninud?

PostitusPostitas nobipungu (Teema autor) » 12. märts 2010, 13:36

Yay!Eile siis sündisid ka need kaua oodatud pojakesed.Kaks tükki.Minu arvates poiss ja tüdruk,aga pole kindel.Nimed siis Feston ja Crispis.
Loomad
Kasutaja avatar
nobipungu
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 298
Teemad: 12
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tiinus pikale veninud?

PostitusPostitas iris2000 » 12. märts 2010, 21:59

Ootamine tasus siis ära :-) .
Meie blogi asub SIIN
Dogs for ever!...
Kasutaja avatar
iris2000
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 339
Teemad: 7
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 23
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tiinus pikale veninud?

PostitusPostitas DessaMerisiga » 11. mai 2011, 16:29

Meil sama probeem . Kavaler toodi koju 26.Jan. kokku lasime 28.Jan . Ja poiss läks tagasi 23 veb . Selles ajavahemikus olid Mirra ja Nässu (kaveler) lahus healjuhul nädal ,võibolla isegi mitte seda .Aga tirts pole veel siiamaani poegind . Minu arvutuste põhjal pidi poegimine toimuma Aprilli keskel või lõpus . No mida teha ? Helistasime Saurveti seal öeldi, et nemad ei saa aidata sest neil pole seda ultraheli masinat ,aga terveksis on(et ültse vaadata kas ta on ikka tiine) .Aga see ultraheil tegemine maksab umbes 200 kr(eurodes ei tea) kanti ja see on natuke kallis . Oleks mõni suurem loom siis veel aga Notsu suhteliselt pisike . Üks pilt kah .

Pilt
Kasutaja avatar
DessaMerisiga
We are young
Pisi mängur 2013
Pisi mängur 2013
 
Postitused: 2574
Teemad: 17
Pildid: 16
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tiinus pikale veninud?

PostitusPostitas nirgike » 11. mai 2011, 20:26

Ma pakun, et mul ei ole veel kunagi õnnestunud misiganes põhjustel käia meriseaga loomaarsti juures nii odavalt kui 200 kr. Seega, loomaarstide üldist kallidust arvestades pole kallis.
Ja ega paaritamise ja tiinusega seotud ohtudest ning kuludest ilmaasjata ei räägita, ikka sellepärast, et see on tõsi.

Kas meriseal muidu kõht on paksem kui varem oli? Kui pole, siis tõenäoliselt pole tiine.
Kasutaja avatar
nirgike
Merisigala
Merisigala
 
Postitused: 1031
Teemad: 16
Asukoht: Võru/Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tiinus pikale veninud?

PostitusPostitas Kissu » 11. mai 2011, 20:37

Normaalne tiinus kestab 59-72 päeva, sinul aga läheb vähemalt 77 päev.

Kuidas notsu ennast ise tunneb? Käib ta ikka ringi, sööb-joob? Kõige suurem mure on see, et tal võib tekkida rasedustoksikoos.

Kissu kirjutas:Rasedustoksikoos on väga tõsine haigus.
Selle sümptomid on: emane lõpetab söömise, on masendunud ning küürus ja turris välimusega, sülje eritus võib märgatavalt suureneda ning tema hingeõhk võib lõhnata ketoonide järgi (nt. atsetoon). Haiguse kulgedes tekivad krambid ja järgneb surm. Tihti kulgeb see väga kiiresti. Toksikoos ilmneb tihedamini kuumade ilmadega.

Allikas: viewtopic.php?f=21&t=4443

Mina soovitaks sul minna ja teha see ultraheli ikkagi ära, kui poegi nüüd lähipäevil ei sünni. Merisigadel on see tiinus selline ohtlik asi ja seega siis oleks süda rahul.

Edit: Nirgike jõudis ette. :sleep:
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Tiinus pikale veninud?

PostitusPostitas DessaMerisiga » 12. mai 2011, 16:42

To Nirgike : Ojaa ta on ikka väga paks kui varemalt . Just kaalusin ja ta kaalus 965 g . 14 v 15 Detsember kaalus natuke alla 800 g .
To Kissu : Mirra on väga energiline , sööb joob teeb kõike nii nagu varem .Aga ta sööb ikka metsikult .Panin üks õhtu lausa 2 ferplasti seda söögikausi täit värsketkurk ,tomat,salat,kapsas,punane peet ,loomapeet , kaalikas ,porgand + kuivtoit ja võtsin uue maiusepulga . Hommikuks kõik otsas ,pool maiusepulka oli alles .Ja nii kui ma välja kopsrdasin voodist,alla läksin,et kohvi teha ja tagasi tulin pistis ta kisama .Tavaliselt ta hommikuti ei tee piiksugi .

Kui ma käin arsti juures siis kuna ma olen alles noor ja sead on minu nimel siis saan allahindlust visiidi tasul . kui tavaliselt on 80 kr olnud siis saan ma 45 kr (jällegi ma ei tea eurodes :ups: ) . Ja kunagi pole midagi tõsist olnud niiet oleme alla 100 kr välja tulnud :happy: .
Kasutaja avatar
DessaMerisiga
We are young
Pisi mängur 2013
Pisi mängur 2013
 
Postitused: 2574
Teemad: 17
Pildid: 16
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Paaritamine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 7 külalist

cron