Kui pikalt on merisead tiined?

Kõigest, mis seotud pisinotsude soetamisega.

Moderaatorid: triini22, nirgike

PostitusPostitas Liisa (Teema autor) » 08. aprill 2004, 17:56

Kadri kirjutas:Tere.Mul on kodus merisiga,aga mul järsku tekkis üks küsimus mis puudutab tiineks saamist.Mul on emane merisiga.Ta on juba ammu suguküps.Tahaksin saada väikeseid meriseakesi juurde,sest mul on üks sõber kes soovib endale 2 või 3 merisiga.Oleksin valmis neid talle müüma.Nüüd sooviksin ma teada kui kaua on merisead tiined?See on väga väike,aga see eest väga tähtis küsimus.Loodan,et oskate vastata.
Kadri.


Räägi alustuseks, kui vana su emane on? Kas ta varem on poegi saanud?
Merisead peaks esimest korda poegima mitte hiljem kui 8-kuuselt, kuna selles vanuses hakkavad neil puusaliigsed kokku kasvama. Kui puusaliigesed kokku kasvavad, on sünnitus väga raske või lõpeb lausa surmaga. Juba sünnitanud emastel aga ei kasva need luud kokku.
Merisigasid pakutakse väga sageli mitmesugustes kuulutustelehtedes, võibolla võtab hoopis sealtkaudu endale notsu?
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Väike küsimus,minu merisea kohta.

PostitusPostitas Liz13 » 08. aprill 2004, 17:59

Merisead on tiined keskmiselt 9 nädalat, ehk siis 2 kuud ja 1 nädal.
Aga kui vana su emane merisiga on?
Vaata siit veel lisaks:
http://www.matmice.com/home/poegimine
Liz13
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 299
Teemad: 49
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 09. aprill 2004, 09:55

Minu merisiga on juba 1 aastane ja ta pole enne sünnitanud.Ja ta on emane.Kui on kasvõi 3 kuud tiine siis olen ma nõus väikeste merisigadega.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Väike küsimus,minu merisea kohta.

PostitusPostitas Kissu » 09. aprill 2004, 10:33

minumeelest arst rääkis meile et kui merisiga pole enne aastat oma esimesi poegi sünnitanud siis ei tohigi lasta tal sünnitada sest neil mingised luud seal kinni kasvavad ja seega võib sünnitus merisea tappa
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa (Teema autor) » 09. aprill 2004, 10:53

Aastane merisiga ei tohiks enam sünnitada! Tõesti, riskid tema surmaga kui ta praegu paaritad. :( Usu mind, pojad pole seda väärt!
Kui sa meid ei usu, helista ja räägi mõne loomaarstiga. See on merisigade kohta hästi teada fakt.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas rotipoeg » 10. aprill 2004, 12:12

hiljuti kuulsin lugu meriseast kes poegis 2 aastaselt ja ise...lapsed ja ema on kõik tublid ja terved.
aasta ei tohiks olla veel hilja, vaid viimane aeg.
Kasutaja avatar
rotipoeg
Vabandage, mul on suhtlemisprobleemid!
 
Postitused: 219
Teemad: 17
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Väike küsimus,minu merisea kohta.

PostitusPostitas Kissu » 10. aprill 2004, 12:20

Tõesti võib minna õnneks, kuid risk on siiski väga suur. Kui sa ikka hoolid oma meriseast, siis ei tasu hakata tema eluga mängima olgu see suremus siis 1/10 või 5/10. Meriseale on tiinus niigi ohtlik, ka täiesti terve merisiga võib tiinuse ajal või poegimisel surra.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa (Teema autor) » 10. aprill 2004, 13:54

Kui merisiga on varem poeginud, siis ka selline hilisema ea sünnitus läheb õnneks. Võibolla ka ei liitu need luud kõigil ühepalju. Ja väiksemate poegadega on kergem.
Aga esimest korda nii hilja paaritada - parem mitte.

Signe merisigala infojutt kirjutas: Paaritamisel on väga oluline emase merisea vanus: kui emasloom pole varem poeginud, siis ei tohiks teda enam pärast 10-kuuseks saamist paaritada! Varane poegimine avardab tema sünnitusteid ning beebid tulevad ilmale suhteliselt kerge vaevaga, vanemalt kui 12-kuuselt poegides on emaslooma vaagnaluud juba kokku kasvanud. See põhjustab üsna tõenäoliselt poegimisraskusi ja tähendab seda, et loomaarst peab tegema emasloomale keisrilõike, ilma milleta emasloom (ja ka pojad) võib surra.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Liz13 » 15. juuni 2004, 11:15

monika2004 kirjutas:aga kui mu merisiga on 3aastane ja 6 kuune,kassiis enam teist korda poegida ei saa,või ei ole soovitav???

Ei ole soovitav, kuna 3 aastane ja 6 kuune on juba päris vana. Ja pealegi, kui ta esmakordselt sünnitas umbes 5 kuuselt(või noh alla aasta vanuselt), siis viimasest sünnitusest on juba 3 aastat möödas ja minu teada peaksid vaagnaluud juba kokku hakkama kasvama uuesti :roll:
Liz13
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 299
Teemad: 49
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kui pikalt on merisead tiined?

PostitusPostitas Kissu » 15. juuni 2004, 11:18

3 aastaga kasvavad vaagnaluud tõesti juba kokku ja seega on teda sama ohtlik paaritada, kui üle aasta vanust merisiga.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Kas 3a merisiga saab ola tiine?

PostitusPostitas Liz13 » 18. jaanuar 2005, 16:07

Kui ta varem sai viimane kord näiteks 1 aastaselt pojad ning nüüd 3 aastasel uuesti tiineks jääb, siis selle ajaga on luud uuesti kokku kasvanud. Üldiselt 1-1,5 aastaga kasvavad luud tagasi kokku.
Siis võib vaid 3 aastast emast paaritada, kuid ta on viimati 2-2,5 aastaselt sünnitanud. Aga ega 3 aastane nots pole enam päris esimeses nooruses ning sünnitamine võib teda väga väga kurnata.
Liz13
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 299
Teemad: 49
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas carlos36 » 21. jaanuar 2005, 17:20

kui vanalt merisead enam poegi ei saa saada?
carlos36
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 26
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kas 3a merisiga saab ola tiine?

PostitusPostitas Kissu » 21. jaanuar 2005, 18:39

Kõige parem oleks paaritada 8-10 kuu vanuselt ja teine pesakond umbes 6-8 kuud pärast esimest.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Kui pikalt on merisead tiined?

PostitusPostitas m1a2n3n4u5 » 20. jaanuar 2010, 19:32

kui mul on kaks notsut koos(emane ja isane) ja varsti vaja esimest korda paaritada siis kuidas ma saan nad paaritama
ja kui emane on poeginud ja ma tahan et ta umbes 5 kuu pärast uuesti poegiks siis kas ma panen alles siis isase emasega kokku tagasi???
Minni, ei unusta sind kunagi , mu kallis notsu :(
Kasutaja avatar
m1a2n3n4u5
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 29
Teemad: 3
Asukoht: tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kui pikalt on merisead tiined?

PostitusPostitas nirgike » 20. jaanuar 2010, 22:55

Ma arvan, et selle aja peale on nad ise sada korda ära paaritunud juba. Ega seda asja ei tehtagi teiste nähes ja nende käsu peale.
Kui emasel kõht suuremaks kasvama hakkab, siis on aeg isane tema juurest ära võtta, sest ta võib tiinet emast ahistama hakata. Ja kui juhtub, et isane jääb ka sünnituse ajaks emase juurde, siis võivad nad kohe uuesti paarituda, see aga on emasele väga halb.

Isase paned uuesti emase juurde siis, kui on uus aeg paarituda.

Samas, üheksa korda mõõda, üks kord lõika, ehk enne paaritamist tuleks põhjalikult mõelda, et kas see ikka on hea mõte.
Esiteks on tiinus emasele meriseale raske ja ohtlik. Loe siit teemast: http://pisi.ee/viewtopic.php?f=21&t=4443
Teiseks on poegadele vaja otsida head kodud, ja see võib eriti isaste puhul osutuda raskeks. Viie kuu pärast, kui tahad uuesti paaritada, võivad sul osad eelmise pesakonna pojad veel käes olla.
Lisaks ei peeta kuigi eetiliseks lihtsalt oma lõbuks paaritada kaht suvalist looma - igal paaritamisel peaks olema eesmärk, ja lisaks on teadmata loomade suguvõsa - äkki isane ja emane on omavahel õde-vend, äkki esineb suguvõsas pärilikke haigusi vms.
Kasutaja avatar
nirgike
Merisigala
Merisigala
 
Postitused: 1031
Teemad: 16
Asukoht: Võru/Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Paaritamine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline