Naljad küülikupidajate ning nende küülikute pihta

Kikk- ja lontkõrvalised sosinad

Moderaatorid: Loomahull, darkhelen

Re: Naljad küülikupidajate ning nende küülikute pihta

PostitusPostitas Keilyke » 25. oktoober 2011, 15:30

See pole küll otseselt nali küülikute ja küülikupidajate pihta aga ma ei osanud seda mujale panna.
Nimelt sain ma täna teada, et küülikutel ja jänestel saab vahet teha suuruse järgi. Ema keele didaktika loengus rääkisime keelest ja suhtlemisest ning jutt läks loomade keelele. Küsiti siis, et kellel on kass, kellel koer ja kellel möni muu loom. Vastasin, et küülik on. Öppejöud noogutas, et jaa mu tuttaval oli ka..aga tal oli vist ikka jänes. Tal oli siuke hästi suur, tahtis ka kääbusküülikut saada aga sai vist jänese hoopis.. :D
I got plenty of nothing and nothing is plenty for me.
Mida rohkem ma õpin tundma inimesi, seda rohkem hakkan ma armastama loomi.
Kasutaja avatar
Keilyke
Boss-E
Mängujuht & Jututuba
Mängujuht & Jututuba
 
Postitused: 2742
Teemad: 33
Pildid: 7
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 34
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Naljad küülikupidajate ning nende küülikute pihta

PostitusPostitas Kallikera » 26. oktoober 2011, 22:02

Jumal kui rumalad võivad olla täiskasvanud inimesed...
Südame soov on seadus.
Kasutaja avatar
Kallikera
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 563
Teemad: 9
Pildid: 9
Asukoht: Tallinn.
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 34
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Naljad küülikupidajate ning nende küülikute pihta

PostitusPostitas 3rika » 06. veebruar 2012, 21:09

Meil sama lugu nüüd kui jänes majas. Praejutt on põhiline. Ma saan aru, norid natuke ja aitab aga kui sa muudkui ketrad ja ketrad sellest, et jänku tuleb kohe potti pista, siis ajab vihale küll. Täna kusjuures ma täitsa vihastasin. Minu Pätsu on ju teadagi hermeliinküülik, seega on juba olemuselt pisike ja üks mees julges kommenteerida, et ta tuleks potti panna, sest ta on looduse häbiplekk oma väeti olekuga. Sain täitsa tigedaks. Kuskil on ikka piirid ka!
Ferrets dook theirself in your heart! - Cubano & Skaut.
Rabbits leave tiny little pawprints on your heart! - Patrick.
Dogs can bark their way into your heart!- Diego & Mõmmi.
Koduleht - http://erika-fotod.blogspot.com/
Kasutaja avatar
3rika
Eelistan loomade seltskonda...
Lahkeim pisilane 2013
Lahkeim pisilane 2013
 
Postitused: 1415
Teemad: 36
Pildid: 6
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Naljad küülikupidajate ning nende küülikute pihta

PostitusPostitas Kaleria » 07. veebruar 2012, 10:28

Paar korda on ka mulle selliseid nalju visatud, et noh: "Küülik on kosunud, et viskame potti" See oli siis just enne jõule..lõpetasin selle nalja ruttu ära. Rohkem nagu ei räägita minu juuresolekul niimoodi. Ükskord pidin kreepsu saama, kui üks minu jahimehest pereliige näitas pilti metsas mahalastud jänesest :S Kiitlemine, kui hea praad sellest sai, ajas mul südame pahaks.
Ta sünnib meie sõbrana, ta usub meisse juba siis kui ta silmad on alles kinni, veel enne, kui ta sündis, andis ta end inimesele.
Kasutaja avatar
Kaleria
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 134
Teemad: 12
Pildid: 37
Asukoht: Tallinn, Lasnamäe
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Tuju: Rahulolev
Prindi postitus

Re: Naljad küülikupidajate ning nende küülikute pihta

PostitusPostitas Ööloom » 18. märts 2012, 23:58

Meil on jänks olnud alles eilsest saadik, ja juba tehakse igasuguseid praenalju! Täna õhtul räägiti mulle just pikalt ja laialt, kui maitsev on jänese maksast tehtud pasteet! :scr: Lisati msni veel retsept ka! Vihastada pole seal millegi peale, sest eks mõnele olegi seda arunatukest lusikaotsaga jagatud...paneb pigem käsi laiutama, ja ausalt öeldes hakkas minul häbi, et teine inimene nii kohtlane võib olla.


Läheb vist koledasti nüüd teemast mööda see minu järgnev jutt, aga kui siin juba praest räägitakse, siis lisan siia ühe väga koleda juhtumi, millega minu pehmelt öeldes tobe naabrimutt hakkama sai:

Nimelt pidas ta aastaid tagasi toas lihaküülikut lemmikloomana. Jänkukesel oli nimi ja puha. Küll rääkis ta lugusid oma jänesest, et kui tore loom ta ikka on jne. Paar päeva peale jõule tuli ta siis taas meile, ja rääkis, et teate, tema sõi oma jänese ära! Et tegigi praadi! Me arvasime, et ta teeb nalja, aga kahjuks oli asi naljast kaugel. (Ma saan aru, et peetakse küülikuid ka liha pärast, aga et keegi oma lemmiklooma ära sööks...)

Mina ise ei ole suutnud lapsest saadik jäneseprae poole vaadatagi! Minu jaoks on see sama, kui süüa kassi või koera.
Ööloom
Pisi sõnasepp 2013
Pisi sõnasepp 2013
 
Postitused: 226
Teemad: 6
Pildid: 4
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Tuju: Õnnelik
Prindi postitus

Re: Naljad küülikupidajate ning nende küülikute pihta

PostitusPostitas Kaleria » 19. märts 2012, 12:51

Nõustun Ööloomaga, ma pole mitte kunagi jäneseliha isegi mitte maitsnud. Mu vanaisa on jahimees ja kui ma väike olin, siis mäletan kui ta ükskord jäneseliha meile saatis..vaatasin seda vaid eemalt. Ka minu jaoks on see sama, kui süüa koera või kassi :S
Ta sünnib meie sõbrana, ta usub meisse juba siis kui ta silmad on alles kinni, veel enne, kui ta sündis, andis ta end inimesele.
Kasutaja avatar
Kaleria
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 134
Teemad: 12
Pildid: 37
Asukoht: Tallinn, Lasnamäe
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Tuju: Rahulolev
Prindi postitus

Re: Naljad küülikupidajate ning nende küülikute pihta

PostitusPostitas Ööloom » 19. märts 2012, 13:43

Jänes pole kusjuures ainuke lemmik, kelle kohta neid imelikke nalju tehakse! Meenus siis üks kord, kui külla tuli üks sugulane. Selline prouakene omast arust. Astus siis sisse, ja kilkas:" Iiiiiiiissand jummel!!! Linnud! Mes? No kesse noid siis tuppa veab?" Pani õlgu kehitama selline kilamine. (Võtnud siis enne vähemalt saapadki jalast, aga suurest erutusest jäid need porised kotad ka jalga.) Sai siis inimene viisakalt lauda palutud. Terve see aeg, kui ta oma kohvi lürpis, kõõritas ikka üle õla lindude poole. Viimaks küsis:" Aga mismoodi neid serveeritakse?" Mina siis, et "Kuidas, palun?" Tema jauras edasi, endal õel muie suunurgas:" Nojaa...eks kasu neist ju ei ole, see on selge! Aga mingi leeme saaks ikka kokku segada!" Ma siis ikka seletan, et ei, et need on lemmikinnud, neid ei sööda ju! Muidugi ei sööda, eks mutt teadis seda ise ka, aga oli vaja ju lihtsalt asja eest teist taga lolli juttu ajada. Läks siis paar minutit mööda, kui kraaksatas uuesti:" No aga...mis neist siis saaks...äkki šašlõkki? Või siis ikka suppi, jaa-jah!Just!" Siis viskas mul üle! Tükk vanainimest juba, aga lällab, nagu mingi poisikutsikas! Sai siis peale käratatud, et "Kuule, Saima! Kui sul nii hirmus nälg majas on, et kõik, mis ette juhtub, tuleb supiks keeta ja ära praadida, siis lõikad ehk omaenda tagumiku pealt ühe viilaka ja viskad potti? Saab palju rasvasema suudatäie, kui minu lindudest! Jätkub kohe jaanipäevani seda hüva rooga!"

Enam minuga ei räägitud, ja kurdeti üle laua mu emale, et "Näed nüüd, mis plika see selline on!" Ema ütles vaikselt vastu:"Aga eks tal ole ju õigus- sinu tagumikuga võiks terve rühma metsamehi ära toita." Rohkem pole see memm meile tulnud-me pidavat elutoas loomalauta tema sõnul.

Muidu ma ei vihasta sellise jama peale, ei oskagi, aga tund aega jaurata, kuidas keeta viirpapagoid, ajab ka minu marru!
Ööloom
Pisi sõnasepp 2013
Pisi sõnasepp 2013
 
Postitused: 226
Teemad: 6
Pildid: 4
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Tuju: Õnnelik
Prindi postitus

Re: Naljad küülikupidajate ning nende küülikute pihta

PostitusPostitas Kreku » 15. mai 2012, 20:52

Ma sain ka küüliku umbes kuu aega tagasi ja kohe kui ta tõime siis hakkas naabrimees rääkima, et oi nüüd saab jõuluks jänesepraadi, ei saa ikka küll, vastasin mina ja nii on ta mitu korda juba rääkinud ja ma ikka ütlen, et ei saa.
On olemas asju, mida ei saa kunagi tagasi, kuidas ka ei pingutaks, kuidas ka ei kahetseks.

15.02.2012 - 5.09.2013 Pähklike ;c
Kasutaja avatar
Kreku
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 32
Teemad: 2
Pildid: 2
Asukoht: Tartumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 24
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Naljad küülikupidajate ning nende küülikute pihta

PostitusPostitas jänkuke11 » 12. august 2012, 11:51

Jaa, meil ka sama jutt, enne jaanipäeva rääkisid, et noh: "vaata jaanipäevaks viskame potti, " üldiselt mulle ei meeldi kui sihukesi nalju tehakse, jään lihsalt vait või vastan et see on umbes sama, kui koera või kassi sööks. On olemas küülikutõud keda kasvatatakse spetsiaalselt lihasaagi eesmärgil.
Mu pisike Rosin-Tipsi! Oled igavesti minu nunnukas! ♥ Sa oled nii pehme, nii armas, nii väike, nii sõbralik, nii uudishimulik,
nii mänguhimuline, nii... tore...♥
Jänkud ruulivad ! ^^ ♥ ©
Kasutaja avatar
jänkuke11
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 421
Teemad: 22
Pildid: 3
Asukoht: Eesti, Valgamaa, Valga
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 23
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Naljad küülikupidajate ning nende küülikute pihta

PostitusPostitas EvelinMe » 19. september 2012, 10:27

Nu meie jänes hüppas ise ahju :) Ta nimelt käib saunas kollamas vahest ja sauna ahju tuha pelt oli lahti. Ja nii ma siis leidsin ta sealt tuha sees püherdamas.......
EvelinMe
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Eelmine

Tagasi: Üldised jutud

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline