Kui kauaks võin jätta jänest üksi koju?

Puhastamine, pesemine, küüntelõikus, jalutamine jms.

Moderaatorid: Loomahull, darkhelen

Kauaks võib jänkut üksi jätta

PostitusPostitas trulla11 (Teema autor) » 08. mai 2004, 13:11

Kui kauaks võib jänese üksi koju jätta? :roll: Ma mõtlen puuri, kas nädala aega on juba liiga pikk aeg? :eek:
trulla11
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 27
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: yxi jätmine

PostitusPostitas inx012 » 08. mai 2004, 13:15

e..kardan et nädal on küll liiga pikk aeg, pead talle ju süüa andma ja vett vahetama.
inx012
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 17
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: yxi jätmine

PostitusPostitas evelinas » 08. mai 2004, 14:33

mina julgeksin vast ööpäevaks jätta, siis hakkaks juba süda valutama. Kui plaanis ära minna mõneks ajaks võid ju paluda sõpru oma jänksi järele vaadata või ka häid naabreid. :)
evelinas
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 39
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: yxi jätmine

PostitusPostitas Triin » 08. mai 2004, 15:17

Täiesti üksi, ilma mingi hoolitsuse ja järelevalveta ei saa sa jätta teda mitmel põhjusel:
1. Söök: nädalaks pole võimalik süüa jätta. Mida rohkem heina annad seda rohkem ta sööb ja seda mida ei söö, selle kaabib külje alla.
2.Jook: praegu on palavad ilmad. Kindlalt läheb 0.5 liitrit 2 päevaga. Nädalast kogust ei suuda sa talle küll tagada.
Peale selle läheb ka puur haisema, pärast raiud kirvega õhku :eek:
Katsu talle ikka keegi seltsiks jätta. Et käiks ja hoolitseks. Muidu tuled tagasi ja jänku õnnetu :(
jagatud rõõm on see
kui olete koos, sõbrad,
su elu, su päikselisem pool
las silmis kukub pisar
mille naeratus toond
Kasutaja avatar
Triin
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 49
Teemad: 4
Asukoht: Saue
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 32
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: yxi jätmine

PostitusPostitas inx012 » 08. mai 2004, 15:22

palu kellegil hoida, kui lähed pikemaks ajaks ära
Ühe ööpäevaga tulevad nad vast üksi toime
inx012
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 17
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: yxi jätmine

PostitusPostitas Jana007 » 08. mai 2004, 20:24

Nädal aega on küll liiga pikk aeg jänkut üksi koju jätta.
Jana007
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 86
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Moonalisa » 08. mai 2004, 21:04

minu arust on 2 päeva maksimum ja ka siis süda kogu aeg endal sees valutab
Moonalisa
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 105
Teemad: 8
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas tolmunina » 09. mai 2004, 09:19

Mina võtaks kohe kaasa Transport puuriga!
Ei julgeks mina üldse jätta teda üksi!
Üks kord mu jänkud said puurist lahti, puuri katusel oli dropside pakk ja kõik söödi tühjaks! :D
tolmunina
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 97
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: yxi jätmine

PostitusPostitas Ivika » 09. mai 2004, 22:30

Kust see nädal üldse tekkis? Minul on nad küll kuuaega üksinda ja siis annan süüa ning siis jälle kuu aega üksinda :lol:
Tegelikult annaksin ka maksimumiks 2 ööpäeva, et olen üks suvi jätnud niikauaks üksi, said hakkama. Ja kindlasti peab siis jälgima, et palju toitu oleks ees ning pudel ääreni värsket vett täis.
Ivika
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 127
Teemad: 6
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas PusaL » 09. mai 2004, 23:50

minul olnud üksinda kaks ööpäeva keskmiselt
PusaL
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 82
Teemad: 7
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas trulla11 (Teema autor) » 10. mai 2004, 18:44

ahah aitähh teile kõigile.......ja ei mudu ma lugesin siit kuskil samast foorumist et kyylikut võib nädalaks ajaks üksi koju jätta :? ......aga no ma ei tea :roll: .....nii et aitähh teile ikkagi :D
trulla11
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 27
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kauaks võib jänkut üksi jätta

PostitusPostitas Anete12 » 03. juuni 2009, 13:05

Aegunud teema küll aga mis siis ikka... . :-D Küülikut/küülikuid ei tohi jätta nädalaks ajaks üksi koju . Kuni 2 päeva . Aga kui mõni hea naaber on kes võib sinu äraolekul küülikutega tegeleda siis võib ka kauemaks .
Viimati muutis Anete12 03. juuni 2009, 13:56, kokku muudetud 1 kord.
I love photography...
Kasutaja avatar
Anete12
Smile with me
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2351
Teemad: 10
Pildid: 6
Asukoht: Pärnumaakond
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kauaks võib jänkut üksi jätta

PostitusPostitas Kissu » 03. juuni 2009, 13:51

Tegelikult ei saa seda nõnda täpselt ajaliselt piirata, et vot 2 päeva maksimaalselt ja rohkem ei tohi. Selliseid asju ei saa nõnda must-valgelt näha rääkimata ilma põhjendusteta esitada.

Samas pikemal üksi jätmisel tekib mitmeid probleeme.

  • Toit. Küülik ei mõtle nõnda pikalt ette, et ma pean nüüd hoidma toitu veel nii ja nii mitmeks päevaks. Isegi, kui sa paned küülikule üüratu koguse toitu ette võib ta selle siiski vahelduva eduga enne sinu tagasi jõudmist ära krõmpsutada ja nälga jääda.
  • Vesi. Oletame, et tegu on küülikuga, kes joob suhteliselt vähe ning seega ei kuluks tal nädalas rohkem kui pudeli täis vett, siis on see vesi siiski juba vanaks läinud selle aja peale ning ei ole enam küülikule hea. Vett peab siiski suhteliselt tihti vahetama.
  • Ettenägematud ilmaolud. Oletame, et sa lähed ära ja ilm on väga külm ning sa paned kõik aknad/uksed korralikult kinni ja siis keset nädalat lähevad ilmad tohutult palavaks. Vaene küülik peab siis istuma selles kuumas toas, kus ei liigu õhu poegagi?
  • Puuri puhastamine. Eriti just väiksemate puuride puhul muutub küüliku puur vägagi ebahügieeniliseks ning halvemal juhul peab küülik istuma lausa märjal saepurul.
  • Küüliku äkiline haigestumine või vigastused.
  • ...

Tegelikult on selliseid probleeme veel ja veel ning kõiki neid ei suudagi ette näha, sest meie väiksed karvased sõbrad suudavad meid tihti oma leidlikkusega üllatada. Seega on kindlam teha plaanid nõnda, et küülik ei jääks väga pikalt üksi koju. Mina olen oma seltskonna jätnud kõige pikemalt 3 päevaks üksi koju (nädalaks ära minnes käis mul sõbranna neid iga 2 päeva tagant söötmas ja jootmas). Kõige suuremaks mureks on minu plikade puhul see, et nad armastavad umbes pudeli vett päevas juua ja seega kartsin veepuuduse teket. Seega panin igale küülikule puuri lisaks veepudelile veel 4 porgandit (nad harjunud värsket saama ja seega kõhulahtisust ei karda eriti). Elasid kõik tublisti äraoleku üle ja võibolla olid vaid natukene solvunud, et välja polnud lastud neid selle aja jooksul.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Kauaks võib jänkut üksi jätta

PostitusPostitas Riin » 03. juuni 2009, 14:58

Ise olen Nupsut paariks päevaks kõige rohkem üksinda jätnud ja siis seadnud elamise nii, et ta saab vabalt ühes toas lahtiselt olla. Ta on harjunud ka muidu vabalt ringi kappama ja tema puuri kinni panemine tunduks talle väga suure muutusena.
Üldiselt pean ütlema, et üksinda olles on ta alati väga tubli poiss olnud. Viimasel korral tundus mulle, et äkki ta oli pisut õnnetu, sest polnud isegi oma karvase mänguasja alt porgandit ülesse leidnud ja erinevatesse kohtadesse peidetud petersell oli ka alles :sad: . Tütar lootis, et Nupsul on siis põnevam, kui tunneb toidulõhnu ja hakkab neid otsima, kuid ta polnud miite ühtegi toitu otsinud üles. Samas söömata ta ka polnud olnud, heina, oksi ja vett oli kenasti nosinud.
Küll tahaks teada, mida ta üksinda olles teeb, kahjuks aga meil kaamerat pole, millega jälgida.
Kasutaja avatar
Riin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1092
Teemad: 19
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kauaks võib jänkut üksi jätta

PostitusPostitas särasilm » 03. juuni 2009, 15:36

Tillu puhul ma ülesöömist ei karda, kui talle palju toitu ette panna. Tema sööb nii mõistlikult. Parimaid maiustusi ei võta kunagi palju. Eks ta teab ka, et antakse varsti jälle. Kui on ikka kausike toitu ees (olen teda jätnud üks kord kaheks ööks üksi), siis on söödud normaalselt, isegi järele jäetud. Aga vett panin mitmesse kohta, et kui üks nõu miskipärast tühjaks saab (no juhtub, et pudel ei ole kindel, tilgub tühjaks, või siis ajab oma joogitaldriku ümber - ta nimelt eelistab taldrikut), et siis oleks, kust ikka juua saab. Bessi puhul ma toiduga nii kindel ei oleks, sest temal pole kunagi hommikuks midagi järgi jäetud. Aga lihtsalt kole nukker on sõpra üksi jätta. Bessi on harjunud, aga Tillu! Ja muidugi ei jää Tillu puuri, tema on ikka vabaduses, kalpsab ringi. Mis siis, et ta nördimusest voodipesu ära võib närida. Aga mõelda tema tunnet, kui ta tuleb head ööd ütlema ja inimest ei olegi!
särasilm
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 229
Teemad: 4
Pildid: 3
Asukoht: Tõrva
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kauaks võib jänkut üksi jätta

PostitusPostitas Patty » 04. detsember 2009, 22:16

2 päevaks
Mõtlesin koguaeg, et mis ta teeb ja
et kas tal on ikka kõik korras jne.. :)
Kasutaja avatar
Patty
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 13
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Kui kauaks võin jätta jänest üksi koju?

PostitusPostitas PisiKrissu » 20. juuli 2010, 20:57

Ei leidnud sellist teema.
Plaan minna reedel Tallinast välja sõbranna juurde ning tekkis küsimus :
mitmeks päevaks võib jänest üksi koju jätta?:)
Olen jätnud miinimum üheks päevaks. :)
PisiKrissu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 4
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kui kauaks võin jätta jänest üksi koju?

PostitusPostitas darkhelen » 20. juuli 2010, 20:59

Ma olen jätnud kaheks päevaks, siis aga sööki-jooki rohkelt ette. Rohkemaks pole julgenud ja samas, ega süda hakkab valutama (A)
“Kui tegeled palju inimestega, hakkad paratamatult loomi armastama.” Jack London
Kasutaja avatar
darkhelen
Küülikuküla
Küülikuküla
 
Postitused: 655
Teemad: 19
Pildid: 9
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kui kauaks võin jätta jänest üksi koju?

PostitusPostitas nommi » 21. juuli 2010, 00:01

Selline teema järgmisel lehel täiesti olemas viewtopic.php?f=5&t=630
Ise olen jätnud nii, et reedel lähen ja pühapäeva pärastlõunal olen koju tagasi tulnud. Praeguse kuumusega tuleks kindlasti vett rohkelt ette panna lisapudeliga.
Pisiloomadeta...
Kasutaja avatar
nommi
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 416
Teemad: 10
Pildid: 7
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kui kauaks võin jätta jänest üksi koju?

PostitusPostitas Kissu » 21. juuli 2010, 00:02

Mina olen küülikuid kuni 2 ööks üksi koju jätnud. Pikemate sõitude puhul käib sõbranna neid vähemalt üle päeva vaatamas ja toidu-joogi varusid täiendamas.

Samas pean ma ütlema, et sel suvel ei julgeks ma neid pikemalt, kui üheks ööks koju üksi jätta. Päeval läheb elamises ikka väga palavaks (isegi pärani lahti uste ja akende ning ventilaatoritega) ja samas tuleb mõni õhtu vihma ja tõmbub täitsa jahedaks. Seega on väga keeruline arvestada selle temperatuuri ja akende lahti jätmise või muu sarnasega. Lisaks kulub küülikutel tunduvalt rohkem joogivett sellise palavusega ja see ei tohiks küll mingil juhul otsa lõppeda. Toidu osas ma eriti muret ei tunneks, sest mu küülikud söövad selle palavusega ikka tunduvalt vähem aga just see jook.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Kui kauaks võin jätta jänest üksi koju?

PostitusPostitas nessuuolen » 04. august 2010, 13:44

Minu arust oleks 1 päev.. Kuna jänes tunneb ennast üksikuna ja Kui sa mõtled näiteks , et ah ma lähen 2 päevaks äras ja panen jänesele hästi palju süüa , et tal ikka jaguks.. See on minu meelest väga vale teguu.. Kui jänesed on närvilised,, siis nad söövad tihti.. ja kui ta näeb esimesel päeval ,et kedagi ei ole enam tema juures muutub ta närviliseks ja ta sööb kõik toidu ära mis sa talle ette oled pannud,, (tA võib kõik toidu juba siis ära süüa kui ta avastab , et kedagi ei ole kodus,, näiteks 2-7 tunni jooksul. Ja järgmisel päeval ei ole tal enam midagi süüa.
Mina ei suuda 1 päevakski teda üksi jätta.. koolipäevad pean vastu , aga ööpäevaga mul hakkab süda kripeldama, et kas tal on ikka vett? Või kas ma ikka panin talle piisavalt süüa?

( See on minu arvamus)
Jack < 03.04.2005- ......
Lõvilakk < 26.06.2003- .....
Pallu< 15.10.2002- 18.08.2010
Triibu < 18.06-2008- 26.10.2009
Kasutaja avatar
nessuuolen
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 142
Teemad: 7
Pildid: 1
Asukoht: tartumaa, Nõo vald
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kui kauaks võin jätta jänest üksi koju?

PostitusPostitas Anete12 » 05. august 2010, 16:10

Aga ega ta siis kohe ära ei sure kui ta oma toidu on veidike ennem nahka pisnud. :wink:
I love photography...
Kasutaja avatar
Anete12
Smile with me
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2351
Teemad: 10
Pildid: 6
Asukoht: Pärnumaakond
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kui kauaks võin jätta jänest üksi koju?

PostitusPostitas nessuuolen » 05. august 2010, 16:29

seda küll ;) aaga ega ma ka ei öelnud , et ta ära sureb ;)
Jack < 03.04.2005- ......
Lõvilakk < 26.06.2003- .....
Pallu< 15.10.2002- 18.08.2010
Triibu < 18.06-2008- 26.10.2009
Kasutaja avatar
nessuuolen
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 142
Teemad: 7
Pildid: 1
Asukoht: tartumaa, Nõo vald
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kui kauaks võin jätta jänest üksi koju?

PostitusPostitas alina467 » 05. august 2010, 21:19

Nu söögita ei tohiks ta ikka jääda. Aga lihtsalt peab oma küüliku vajadusi teadma. Meie paneme küna pungil heina täis, suuremat sorti veepudeli samuti täis ja siis veel kausitäis kuivtoitu. Reede õhtul lähme ära, pühapäeva õhtul tuleme tagasi ja heina ja vett on veel ülegi. Kuumuse puhul aitab see kui enne ära minekut tuba korralikult maha jahutada ja siis kõik kardinad kinni panna. Siis ei küta päike tuba nii kuumaks ja ei ole seda probleemi nagu lahtiste akendega, et võib liiga külmaks minna
Müüa imeilusad sisalikud: http://www.kuldnebors.ee/7606598
Kasutaja avatar
alina467
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 552
Teemad: 11
Pildid: 4
Asukoht: Tartu (vahel ka Jõhvi ja Paide)
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kui kauaks võin jätta jänest üksi koju?

PostitusPostitas nessuuolen » 05. august 2010, 21:32

Siis on alina467 sul tõesti tore jänku kes ei lähe närvii.. aga igal jänesel on erinev iseloom ;) Sinu jänku on juba harjunud ;) :)
Jack < 03.04.2005- ......
Lõvilakk < 26.06.2003- .....
Pallu< 15.10.2002- 18.08.2010
Triibu < 18.06-2008- 26.10.2009
Kasutaja avatar
nessuuolen
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 142
Teemad: 7
Pildid: 1
Asukoht: tartumaa, Nõo vald
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kui kauaks võin jätta jänest üksi koju?

PostitusPostitas JänkuTüdruk » 16. august 2010, 11:25

Minuga on igatahes niiet meie pere käib iga aasta vähemalt 1 kord reisimas ja alati oleme kellegi saanud, kes jänku järele vaataks nt vanaema, tädi või kes iganes, keda me teame. Aga nädal on kindlasti liiga pikk aeg jänku üksi jätmiseks. Teine asi on, et oleneb kuhu sa lähed, ehk saad kaasa loomakese võtta? :)
Lumepall!! :)
R.I.P Pupsu <3... Jääme sind alatiseks igatsema..
Kasutaja avatar
JänkuTüdruk
If nothing goes right, go left.. :)
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 140
Teemad: 4
Asukoht: Rakvere
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kui kauaks võin jätta jänest üksi koju?

PostitusPostitas alina467 » 16. august 2010, 12:44

nessuuolen kirjutas:Siis on alina467 sul tõesti tore jänku kes ei lähe närvii.. aga igal jänesel on erinev iseloom ;) Sinu jänku on juba harjunud ;) :)


Hoopis mina olen enamasti see kes närvi läheb, mida kauem ära oleme, seda rohkem muretsen ta pärast. Aga kui ta sul sööb üksi olles rohkem siis pane topelt kogus lihtsalt, kõike ta ikka ära ei õgi siis.
Müüa imeilusad sisalikud: http://www.kuldnebors.ee/7606598
Kasutaja avatar
alina467
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 552
Teemad: 11
Pildid: 4
Asukoht: Tartu (vahel ka Jõhvi ja Paide)
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kui kauaks võin jätta jänest üksi koju?

PostitusPostitas Tuustik1 » 16. märts 2011, 21:40

Ma ka sain endale küüliku nädal aega tagasi, ja nv lähen nüüd kodukanti. Juba pikemat aega mõtlen, kas võtan ta kaasa transpordi puuriga. Ei tea kumb on halvem talle, kas seal väikeses puuris olla ja paariks tunniks lahti saada või kodus üksinda paar päeva, ta väikene ka alles. 1 kuu vanune. Mis te arvate?
Tuustik1
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 13
Teemad: 1
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kui kauaks võin jätta jänest üksi koju?

PostitusPostitas nommi » 16. märts 2011, 22:28

Mina lähtuks sellest, kas selline edasi-tagasi sõitmine hakkab pidevalt toimuma ja kas on plaanis sellised käike ka pikemaks ajaks, kas minek on autoga. Kui jah, siis võtaks juba nüüd kaasa ja hakkaks harjutama teda selle sõitmisega.
Pisiloomadeta...
Kasutaja avatar
nommi
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 416
Teemad: 10
Pildid: 7
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kui kauaks võin jätta jänest üksi koju?

PostitusPostitas Riin » 17. märts 2011, 02:39

Mina ei läheks üldse kuhugi reisile ei üksi ega koos jänkuga praegu. Kui oled endale võtnud looma , kes on alles kuu aega vana, Sinu juures olnud alles nädala, siis on kogu uus situatsioon tema jaoks uus ja hirmutav. Selles eas on tavaliselt jänkud koos oma emaga, kui Sulle on ta nii varakult antud, siis tahab ta olla kellegi lähedal, keegi, kes asendaks talle ema. Looma võttes tuleb arvestada mitte ainult enda vaid ka looma heaoluga. Praegusel juhul on looma heaolu seisukohalt õigem jääda koju ja kõigepealt harjutada teda enda uue koduga ja alles siis tuua uued muudatused ta ellu.
Kasutaja avatar
Riin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1092
Teemad: 19
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

Järgmine

Tagasi: Hooldus

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline