Sõber plaanib jänest pidada väljas

Puhastamine, pesemine, küüntelõikus, jalutamine jms.

Moderaatorid: Loomahull, darkhelen

Sõber plaanib jänest pidada väljas

PostitusPostitas Liisa (Teema autor) » 27. veebruar 2005, 17:48

vetikas kirjutas:Minu parim sõber on täitsa loll. Palun aidake selles. Lugu on selline: Nende pere tahab võtta koju küüliku või jänese... olgu see on tavaline. Aga ta kavatseb pista jänese puuri ja seda terve aasta õues!!! hoida. Ta mõtleb, et viskab majast väljudes vaesele loomakesele mingit toitu ette. Ta räägib, et nende sugulased toimisid niimoodi, ja et nende küülik püsis 2 aastat. Nii vähe!!! Ma olen kindel, et vaene jänes oli haige ja piinatud. Ma tõesti kardan, et viib oma soovi täide ja et ta piinab selle loomakese täiesti ära. Ma juba tunnen sellele loomale kaasa.... Mu sõber peaks minu arust saama küüliku-, jänese- ja kõigi teiste loomade keelu. Me teiste sõbrannadega rääkisime sellest ja mõtlesime, et peaks loomakaitseseltsile teatama... Kas te arvate, et peaks seda tegema?
Eva ehk vetikas....


Kui ta tõesti võtab jänese ja hakkab teda sedasi pidama, siis kindlasti teata loomakaitsele. Ma ei tea, kas nad enne looma võtmist rääkima tulevad - ehk su sõber veel loobub jänesest. Ka välipuuri tuleb kord näalas puhastada ja see lõhnab. Pealegi, kui ta jänesega mängida ei saa, miks ta teda siis üldse võtab? :eek:
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas merita » 28. veebruar 2005, 08:40

aga äkki on jutt küülikutest, keda maal kasvatatakse näiteks liha ja karva pärast? olen lugenud küülikutest, et nad pidid taluma külma, välja arvatud pojad.
Kasutaja avatar
merita
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 67
Teemad: 2
Asukoht: Harjumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas karvapall » 28. veebruar 2005, 13:23

Tõepoolest on siis tegu lihaloomadega, kuna minu naaber kasvatab ka õues puidust kastis küülikuid. Ei ole neil ruumi liikuda istuda ega astuda, välja arvatud suvel, kui nad lauta paarituma viiakse. See on taludes juba väga vana meetod, sest siis ei olnud jänksid lemmikud vaid tarbeloomad ja talvel nuumati neid jõuludeks, sest mida rasvasem loom seda parem. Äkki aetakse segamini kaks kasvatusviisi, sest lemmiklooma nii pidada on kurjast! :evil:
karvapall
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 25
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas vaigla » 28. veebruar 2005, 13:58

No aga kas sa siis talle selgeks teha ei suuda, kuidas seda looma pidama peab?
Kasutaja avatar
vaigla
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 525
Teemad: 21
Pildid: 4
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Sõber plaanib jänest pidada väljas

PostitusPostitas kairi77 » 28. veebruar 2005, 14:39

Kusjuures ka kääbusküülikuid saab peaaegu aastaringselt väljas pidada, sest taluvad ilusti kuni -20 kraadist külma, aga kui külmem on, siis peaks kuhugi soojemasse ruumi viima talvituma. Muidugi peab olema selleks siis ka vastav puur, et kääbusküülik väljas ära ei külmuks. Tavaliselt peetakse küülikuid siis sügavallapanul (sisu ei vahetada, vaid pannakse uut saepuru juurde), et se omakorda soojendab puuri ning tuul ei tohi läbi joosta puuurist. Muidugi kui ta hoiabki küülikut väljas ja temaga ei tegele, siis võib küülik metsistuda ja siis tundub see mõtetu. Kui nii siis, võiks ta võtta juba mõne muu küülikutõu. Tegelt ega kääbusküülikul ja tavalisel küülikut väga suurt vahet pole, lihtsalt üks on väiksem, teine suurem... :)
kairi77
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 19
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas merita » 28. veebruar 2005, 14:54

jah see tuuletõmbus pidi kõige hullem olema küülikutele.
Ka meie oleme tegelikult pidanud õues küülikuid, maal. Aga talvel ikka viisime lauta, kus vähemalt tuuletõmbust polnud ja natsa soojem kah. Kahjuks üks suri nohusse :( ja teise andsime siis ära ühele küülikutekasvatajale. Läks tõugu parandama ja leidis paljupalju uusi jänkusõpru:) Tal on seal parem kui oleks meie juures olnud üksinda...
Kasutaja avatar
merita
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 67
Teemad: 2
Asukoht: Harjumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Sõber plaanib jänest pidada väljas

PostitusPostitas tipsu » 02. märts 2005, 17:57

minu vanaisa kasvatab küülikuid õuepuuris....ja talvel tuleb neile väga paks karv nii et külm ei tohiks olla. aga kui ta võtab toa jänese, kes on mõeldud lemmikloomana siis tal ei ole vist midagi korras :x
tipsu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 15
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Sõber plaanib jänest pidada väljas

PostitusPostitas morfiid » 02. märts 2005, 18:21

Mina kasvatasin lihajänkusid maal(Mitte liha jaoks, vaid ikka lemmkiloomana). Suvel olid nad küll välipuuris, tõmbetuule eest kaitstud kohas, kuhu päike peale ei paistnud. Talviti viisin nad lauta. Siis ka, kui pojad olid. Aga terve talve ma neid küll väljas ei soovita hoida. :(
Pealegi nõuab ka välijänku palju tähelepanu ja ka puur vajab kord nädalas puhastamist. Minu jänkud olin nii taltsad, et nad päeval hüppasid väljas vabalt ringi. Kuna a harjutasin neid väiksest peale juba, siis nad ei jooknud must kunagi kaugemale kui 10 m. Kui nad enam joosta ei viitsinud, siis hüppasid ise puuri tagasi. Esimene jänku, kes mul oli(Jupi), käis isegi tiigis ujumas! :lol:
Niiet see ei ole midagi niimoodi, et kui jänku elab väljas, siis ei pea puuri puhastama, ega midagi. Kui ta hakkabki vaest jänkut niimoodi pidama, siis soovitan küll loomakaitsesse teatada. :(
Kasutaja avatar
morfiid
Villakhiirte villa
Villakhiirte villa
 
Postitused: 357
Teemad: 29
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 35
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 02. märts 2005, 18:34

mis loomapiinamine ? Inimesed rahunege maha.Kui on ikkka piisavalt suur puur ja õueeluga harjunud küülik siis pole õuepuuril ju midagi viga. Minu küülik elas ilusti õues. Kahjuks aga aastavahetuse rakkettide paugud põhjustasid šhoki ja... nojah.Õueeluga harjunud küüliku toaspidamine on ka enne piinamine kui õuepuur. Küülikul võib põrandal liikumine ja toa palavus VÄGA ebameeldiv olla. No olgu ja h tegelemist vajavad nad küll ja puuri tuleb ka korralikult puhastada, aga nagu ma aru saan ei ole selle esimese postituse autoril ka täiesti selge mis selle küülikuga õieti peale tahetakse hakata...
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Sõber plaanib jänest pidada väljas

PostitusPostitas pelle » 02. märts 2005, 19:56

kle, jah, uuri välja, mis plaanid sinu sõbral selle jänkuga on.. et mis eesmärgid.. samuti võiksid talle ka mingit lugemist leida nende külmataluvuse ja elamistingimuste kohta.. kasvõi prindid või saadad talle need e-mailile siit samast lontu.eest.. sest.. noh, kui ta kavatseb osta korraliku talipuuri, siis ei peaks ju probleemi olema, suvel on nagunii soe. kasvõi räägid tema vanematega. kui ei aita ja asi on paha, siis loomakaitsesse..
Ta räägib, et nende sugulased toimisid niimoodi, ja et nende küülik püsis 2 aastat. Nii vähe!!!

see ei pruukinud üldse sellest olla, et looma õues peeti.
pelle
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 28
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 04. märts 2005, 15:20

või veel parem soovita tal lontus ringi vaadata ja küülikutest lugeda... sest teiste inimeste ko0gemuste phjal võib ta nii mõndagi rohkem taipama hakata kui raamatutest kus on enamasti kirjeldatud elu ilusamat pooolt(looma elu...)
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas juuli-ann » 06. märts 2005, 21:43

No minu sõbranna vanaema pidas ka küülikuid, muidugi lihaloomi, väljas. Me organiseerisime talle õega ühe hästi armsa valge emase küüliku. Ja käisime teda tihti vaatama, ta muutus päris taltsaks, panime talle nimeks Sipu . Tema puuri käisime me ka puhastamas, kuigi sõbranna vanaema oleks seda niikuinii teinud. Pojad sai ta kõik väljas, ka nemad taltsutasime me ära. Sellal, kui jänes tiine oli, pandi ta eraldi puuri, kus on elutuba ja selle kõrval magamistuba, kus poegi kasvatada. Igatahes minu meelest ei ole selles midagi imelikku, et küülikuid väljas peetakse, talvel kasvatavad nad endale paksema karva ja pole neil viga midagi. Aga lemmiklooma-jänese väljas pidamist ma küll ei poolda.
juuli-ann
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 174
Teemad: 15
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas PusaL » 07. märts 2005, 01:19

Kas on võimalik, et sinu parima sõbra vanemad plaanivad jänkut siiski toidu eesmärgil võtta ja lihtsalt seni kuni loomake kosub on ta nii öelda lemmiku eest? Ma kaldun küll arvama, et ühtegi kallist lontujänkut või hermeliinikest aastaringselt õue ei topita. Uuri millist jänkut ja millistes tingimustes nad pidama hakkavad - kas puur tuleb piisavalt suur jne. Vast nad ikka teavad, mis nad teevad, aga hoia silmad ikka lahti Vetikas! Muretsemisest ei ole kunagi midagi halba juhtunud. Küll aga ükskõiksusest!
PusaL
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 82
Teemad: 7
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Sõber plaanib jänest pidada väljas

PostitusPostitas TäpikeL » 07. märts 2005, 23:24

ma kaldun arvama et siin tehakse tühjast niipalu paanikat.
Kunagi kui ma väike olin (u. 5a.) pidasime ka küülikuid(niiõelda lihalooma)
õues. Nad said õues(puuris) pojad, puhastati puure, toideti. Küülikute õues pidamises pole midaig halba, tihti arvatakse ,et neil on külm, aga ei ole, neil on soe, pehme kasukas, pealeselle on tavaliselt puuris ju heinad(või midagi muud) millest pesa tehakse, see kui inimene käib õues ja räägib kui külm tal on, ei tähenda, et loomal külm oleks.
"Ta mõtleb, et viskab majast väljudes vaesele loomakesele mingit toitu ette." <-- ja mis ta sinuarust tegema peaks? Ok, se lause on kuidagi selline hoolimatu, aga katsu aru saada, et küülikut, kes aastaläbi puuris elab sülle võtta pole nii lihtne, nad võivad olla muidugi sõbralikud, aga küülikutel on komme hüpata käest ära ja sa katsu teda kinni püüda :)
Arvan et liiga ruttu mõistad kohut, kõigepealt uuri välja millised jänkud nad võtta plaanivad... kaldun ka arvama, et nad teavad mida teevad...
A eks sa siis räägi millsit jänkut nad plaanivad võtta...
TäpikeL
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 15
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re:

PostitusPostitas m1k » 25. juuni 2009, 13:34

Endised kasutajad kirjutas:jah see tuuletõmbus pidi kõige hullem olema küülikutele.

Kas tuuletõmbuse all mõeldakse eelkõige suuremat tuult, mis ta peaaegu lendu tahab tõsta või piisab haigestumiseks ka väike tuul, mis õrnemad karvad lehvima paneb?
m1k
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 4
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Sõber plaanib jänest pidada väljas

PostitusPostitas Kissu » 25. juuni 2009, 15:29

Siin kohal mõeldakse tuuletõmbuse all ikka ka kõrnemat tuult, mis tekib kui kahest toast aken korraga lahti on. Sellist tuult, et küülik minema hakkaks lendama kohtab ikka suhteliselt harva. :)
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Sõber plaanib jänest pidada väljas

PostitusPostitas hopsik » 19. juuli 2009, 18:22

Minu kääbus küülik on ka väljas ma mängin,söödan puhastan puuri viin välja jalutan iga päev takka. peale selle ostan talle mänguasju teen puuris muutusi jne(tal vist juba igav ei hakka).
Ta puur on ka korralikult tehtud(minu isal ehk ehitajal :-D )tuulekindel,jänku pissupotiga,sees on hein, kahetoaline,korralik uks.
Vaadake http://hopsik.onepagefree.com
Loomad on võrratud ♥
Kasutaja avatar
hopsik
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 62
Teemad: 1
Pildid: 6
Asukoht: võru
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Sõber plaanib jänest pidada väljas

PostitusPostitas nuki8 » 24. juuli 2009, 21:41

Lihaküülik kasvatab talve saabudes endale paksu karva selga, nagu teevad seda metsajänkud. Sellisel küülikul juba külm ei hakka, kui toit ees ja jalge alune kuiv. Muidugi ei tohi kasukas märjaks saada. Väike tuuleke ei tee talle midagi, kui küülik on harjunud õue eluga. Siiski peab kuut olema tuulekindel.
Muutsin postitust selle artikli pärast http://www.seelion.ee/loomakasvatus/?177 Siin on kirjas järgmine lause: Pigem naudivad küülikud jahedamat ilma. Välistingimustes harjunud täiskasvanud kääbusküülik elab ilusti ka kuni -20 C juures.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Sõber plaanib jänest pidada väljas

PostitusPostitas Dany » 10. august 2009, 20:59

meil olid ka kunagi lihajänesed, aga nad said kuidagi külma käes (kuigi väljas alla -20 ei langenud) kõrvapõletiku ja surid ära. :(
enam väljas ei pea ja lihajäneseid ka ei kasvata.
What makes you different, makes you beautiful.
Kasutaja avatar
Dany
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 7
Teemad: 1
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Sõber plaanib jänest pidada väljas

PostitusPostitas Maarja-Liis » 13. august 2009, 10:06

Nagu ma mõningatest eelnevatest postitustest aru saan, ei osata vahet teha tuulel ja tuuletõmbusel. Kui kui küülikut peetakse väljas on ilmvõimatu tuuletõmbust saada. Seal on lihtsalt tuul. Tuuletõmbus võib tekkida ainult kinnises ruumis/varjumajas.
See, et küülik külma saab on ebatõenäoline. Piisab sellest, kui neile puuri paks allapanu(20-30 cm) panna, et nad selle all kaevuda saaks. Kusjuures, kuum on ohtlikum kui külm.
Kasutaja avatar
Maarja-Liis
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 45
Teemad: 1
Asukoht: Põlva City
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Sõber plaanib jänest pidada väljas

PostitusPostitas nuki8 » 13. august 2009, 15:40

Kas lihaküülik kaevub ka siis saepuru alla? :huh:
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Sõber plaanib jänest pidada väljas

PostitusPostitas valdivia » 19. august 2009, 22:41

Mitte ainult saepuru alla :wink: Kui meie küülikutüdrukutel hakkab titesaamise aeg kätte jõudma, siis kaevatakse terved maa-alused tunnelid valmis. Ja seda väga lühikese aja jooksul. Lasen tüdruku hommikul jalutama ja tunni pärast on paras urg valmis vehitud. Tavaliselt ikka kuhugile peenrasse, kus taimed murust kõrgemad.
tegelikult on meil jänkse rohkem, kui obeseid
Kasutaja avatar
valdivia
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 38
Teemad: 1
Asukoht: Ida-Virumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 51
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Sõber plaanib jänest pidada väljas

PostitusPostitas Ketu142 » 19. august 2009, 22:50

Mul oli vanaema juures toas peetav lontkõrv jänes, leitsime ta aga omanike ei leidnud. Vanaemal oli 2 puuri alles eelmistest jänestest ja võtsimegi ta siis endale. Pidasime teda kah terve aasta õues, talvel oli ta kasvuhoones. See ei tee jänestele midagi. Nad on loodud tegelt väljas elama. Neli on paks karv mis hoiab neid soojas. Mu isa kasvatas noorena jäneseid tal oli vahest ligi 100 jänest korraga. Ta pidas neid kõiki ka õues
Kasutaja avatar
Ketu142
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 25
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Sõber plaanib jänest pidada väljas

PostitusPostitas Marilin » 19. august 2009, 23:37

Meil on ka siis kõik küülikud koguaeg väljas. Läbi on nad elanud ka ühe talve ning täiesti edukalt. Kasvatavad endale talveks paksu karva selga, mis siis suvel jällegi maha visatakse, kui soojaks läheb. Mu teemas on näha ka, milline puur neil on. Põhjas on võrk, mis muudab puuri puhastamist ka palju lihtsamaks.Kui puuri puhastamiseks läheb, siis võtan tavaliselt ühe puupulga või siis lausa käega sopsutan kõik heina läbi ning pabulad kukuvad kõik alla. Ja nii igapäev puhastan. Puuris sees on ka üks laua jupp, kuhu peale minna, et jalgu "puhata" Kuigi vaatan, et nad seda eriti ei kasuta, sest neil põhjas tegelikult hein. Talvel paneme heina rohkem et soojem oleks. Ise tallavad ilusti kinni ka selle.
Kasutaja avatar
Marilin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1915
Teemad: 28
Pildid: 18
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Sõber plaanib jänest pidada väljas

PostitusPostitas katya » 17. september 2009, 09:49

miks küüliku õues pidamine siis loomapiinamine on?isegi tuntud farmid kus oleme omale lontkõrvasid ostnud peetakse talvisel ajal õues.kääbusküülikud on tõesti ehk külmaürnemad ja poegadega emaküülikuid on ka tark tegu siseruumidesse tuua,kuni poegadel karv seljas ja saavad ise hakkama.ei ole nagu mõtet üle ka poputada küülikut.uuri seda teemat näiteks foxy.kyylik kodulehelt.seal on eesti suurim küülikufarm ja sealt saad professionaalset vastust kõigi küsimustele mis puudutab küülikuid(tervis,toitumine,puuride hooldus,tõud,....)
katya
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 13
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Sõber plaanib jänest pidada väljas

PostitusPostitas katya » 17. september 2009, 09:59

.....et siis võrkpuurid on tõesti jube nirud,et küülik sinna talveks lume ja tuisu kätte elama panna.kui neljast metallvõrkseinast ikka tuul ja lumi sisse tuiskab,siis endal ka hirmus vastik vaadata.aga mul on puitpuurides õues talvel küülikud olnud.lumi sisse ei saja ja kui panen ikka korralikult kuiva heina sinna,siis usun,et on igati normaalsed elamistingimused.olen ka hobikasvataja ja ei pea neid ainult kasu pärast(nad on meie lemmikud),suvel tuiavad aias vabalt ringi jne...,aga tuppa ma ka neid võtma ei hakka.igal asjal ikka piirid.tuba on kääbusküülikutele,aga tavaküülik/hiidküülik/lihaküülik või mis iganes küülik on ikka õueloom või laudaloom.ma ei kujuta ettegi kuidas inimesed peaks pidama oma küülikuid siis?toas voodis?kodu pole laut ju!tulge mõistusele!
katya
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 13
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Sõber plaanib jänest pidada väljas

PostitusPostitas AlisaIsabella » 28. mai 2010, 19:53

Tegelikult pole küüliku õues pidamine piinamine, võibolla miniküülikutele on, aga nad taluvad rohkem külma kui kuuma, nad võivad vabalt - 20 C ka õues olla - nad kasvatavad endale paksu karva, aga mina ei hakka oma miniküülikut õue viima talvel. Suvel küll, kui väga palav pole.
Muidugi, kõik loomad vajavad suhtlemist :) Ei saa niimoodi et võtad looma ja räägid et sul on nii tore loom jne. Tegelikult tähendab seda et viskad toidu ette ja puhastamise jätad üldse kellegi teise hoolde , või ei tee seda üldse :(
Kõik loomakesed on lahedad :)
Meie uueks pereliikmeks on väike päss küülik Alisa Isabella. (elab meil alates 27.mai.2010.)
Kasutaja avatar
AlisaIsabella
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 85
Teemad: 2
Pildid: 3
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Sõber plaanib jänest pidada väljas

PostitusPostitas Marstipan » 01. mai 2011, 12:11

Tervist! Minu mure seoses sellega, et toodi mulle tiine kääbusküülik. Kahe aastane, ja siiani elanud toas. Teised küülikud elavad mul õues, seega tahaksin ka selle õue elama viia, kuid poole kuu pärast peaksid jänkubeebid sündima. Kas võin siiski õue (Küüni) elama viia? Seal oleks tal olemine vb ka rahulikum.
Marstipan
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 4
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus


Tagasi: Hooldus

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 3 külalist