Pusadest, kammimisest, pügamisest

Puhastamine, pesemine, küüntelõikus, jalutamine jms.

Moderaatorid: Loomahull, darkhelen

Pusadest, kammimisest, pügamisest

PostitusPostitas mann234 (Teema autor) » 04. detsember 2003, 20:24

No mul on kodus angoora kääbusküülik. Ostes ei osanud arvata et suurena nii karvaseks läheb....karvad teevad ta poole suuremaks kui ta tegelikult on :lol: Aga teda puurist välja tõstes on ta otsast lõpuni saepuru täis ja seega ka elamine....kas keegi on kuulnud angoorajäneste pügamisest?
Kord poolekõrvaga kuulsin aga kuidas seda teha, kas lõigata kääridega lihtsalt karva lühemaks?
Äkki keegi oskab öelda?
mann234
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 95
Teemad: 16
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas sipsu » 04. detsember 2003, 21:34

sry, ma ei tea pügamisest midagi, aga äkki on hea mõte panna saepuru asemel midagi muud? ja ku sul on pissikast, siis puuri põhja ei pea ju üldse midagi panema, võibolla mõne vana ajalehe ainult et natuke pehmem oleks.
aga pissikasti võib ju kassiliiva (aga see jälle tolmab) panna, ja ega ta seal magamas niikuinii ei käi, nii et karv peaks ikka vähe puhtamaks jääma.
sipsu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 4
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas mann234 (Teema autor) » 07. detsember 2003, 21:33

saepuruta puuri jätta ei taha,siis puur kuidagi ilmetu. Graanulitel pidavat aga jänkul ebamugav käia olema.Pealegi niiskust saades lagunevad nad ikkagi saepuruks.
Pissikasti panen saepuru ja liiva kordamööda- kord üht kord teist...ja mul tõesõna jänku vahel magab pissikastis :lol:
Mõtlesin veits järele ja pügasin lihtsalt kääridega lõigates karva lühikeseks...teabmis ilus ei jäänud aga vähemasti ei jää talle enam saepuru hullupööra karvadesse kinni ja mis põhiline...karv kasvab ju alati tagasi :wink:
mann234
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 95
Teemad: 16
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Riin » 11. detsember 2003, 02:31

Helistanud,siis ikka ennem pügamist arstile! Vaene jänku,kas ta on nüüd õnnetu ka? Minul on küll pandud puuri põhja ja WC-potti saepurugraanulid ja ei lagune nad midagi nii kiiresti.Me vahetame potti üldjuhul kord päevas ja kogu puuri kord nädalas.Olen lugenud,et sellistest lendlevatest asjadest nagu liiv,võib jänkudel tekkida nohu (allergia).
Kasutaja avatar
Riin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1092
Teemad: 19
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas lontu » 11. detsember 2003, 13:20

sellest täitsa peenet saePURU (ma ei mõtle neid laastukesi) ka ei tohiks tegelikult panna, sest see võib hingamisteedesse sattudes jänkul hingamisraskusi tekitada ja ta võib ära ka surra...
lontu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 12
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas mann234 (Teema autor) » 11. detsember 2003, 17:30

Ega asi nii hull mu jänkuga ka pole, et arstile helistama peab. Karv kasvab ju tagasi :) ja õnnetu ta vaevalt on...tal nüüd tükk tegemist vähem, ei pea end enam koguaeg saepurust puhastama.
seda allergia värki olen ka mina kuulnud. seepärast kasutangi seda harvemini kui saepuru...ja mul ikka need suured laastud, mitte puru :roll:
mann234
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 95
Teemad: 16
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas lontu » 11. detsember 2003, 18:05

mul on ka laastukesed... poest ostame kotiga 55krooni on vist kott (suurem)
lontu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 12
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Riin » 17. detsember 2003, 23:53

Mul olid ka esimesed kuud saepurulaastud,et Tupsul pehme oleks,aga nüüd on juba ammu loodusliku saepurugraanulite peal,sest muidu lihtsalt ei jõua elamist puhastada.Ta jookseb ju mul kogu aja lahtiselt,v.a. öösel ja kui kodunt ära oleme. Niimoodi edasi-tagasi hüpates tassib ta ju kogu sodi käppadega tuppa.Seda müüakse Tallinnas küll igal pool.Mõeldud on see kassidele(looduslik täiesti!),roheline suur pakk (10 l) ja kollase kassi pilt on suurelt peal,maksab umbes 64 krooni.Jänkule need ebamugavad küll ei ole.See on muidugi soovituseks teile,lihtsalt endal on mugavam ja jänksil ka vähem enda nühkimist purust.
Kasutaja avatar
Riin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1092
Teemad: 19
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Ivika » 18. detsember 2003, 00:07

Mina olen näinud ka üht pügatud lontut. Tavaliste kääridega sai karv lühikeseks lõigatud. Pügamisel peab jälgima, et karva liiga lühikeseks ei lõika, muidu hakkab jänkul külm. Võiks ikka olla vähemalt 1,5-2 cm pikk. Karvad kasvavad kiiresti tagasi ja lõikamisest midagi hullu ei juhtu. Angoorasid pügatakse ka suve alguses, et neil liiga palav ei oleks ning vältimaks kuumarabandust. Kui soe korter on, siis võib ka praegu pügada.
Allapanuna kasutan mina samuti looduslikke saepurugraanuleid: korter püsib puhtamana ning allapanu kauem kuivana.
Ivika
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 127
Teemad: 6
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Ivika » 18. detsember 2003, 14:01

Riin kirjutas:Ivika Sa ei vastanudki mulle,kas Tupsu õel on juba pojad ka olnud? Kas elad veel Tataris? Kui kevadel jälle süstima lähed,siis helista kindlasti! Kas jänksidel võivad ka kirbud olla,kui õues käib?

Vastuseks Riinule! Baileysel on olnud üks õnnetu pesakond, kus viiest pojast jäi järgi ainult üks, selle-eest vapustavalt ilus emane poeg, kellega kahjuks uues kodus juhtus õnnetus. Homme ootame järgmist pesakonda, juba meisterdab pesa. Ma arvan, et sel kevadel tuleb meil pool suguvõsa süstima, sest kõik järglaste uued omanikud on sellest huvitatud + veel sõbrad-tuttavad. Tataris ma ei ela enam pool aastat juba, seal oleks koeraga ikka väga kitsaks läinud. Hetkel pesitsen ajutiselt Õismäel ning vastavalt rahakotile remondin oma korterit Valingul, Saue vallas, kuhu meil aasta pärast plaan kolida.
Ma kirpude teemal pole lugenud, kuid mul oma praktiline kogemus. Võivad küll. Nimelt veame oma jänkse pidevalt kaasas, kui kuskil käime ja olime ühes maakohas asju ajamas, panime siis jänksid muru peale ja puuri võre peale. Puuri käis nuuskimas üks koer, kel olid kirbud ja pärast ma siis kookisin oma jänksidelt 3 kirpu ära. Nii et saavd olla küll kirbud!
Ja siis veel saavad olla täid!!!! Ma ühe küülikuga sain kaasa emme käest. Aga nii kirpude kui täide vastu on olemas pihustatav parasiidivastane vedelik, ning saime täidest kiiresti lahti.
Ivika
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 127
Teemad: 6
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Vastus.

PostitusPostitas Andra » 27. detsember 2003, 18:34

Mul tuttavatel on kaa väga karvane jänku ja et elukas ikka päeva valgust näeks lõikavad nad lihtsalt silmade eest pikemad karvad ära . Aga eks need karvad annavad jah jännule poole suurusest juurde . Ja et karv oleks ilus ja pulstidette tuleks jänkut pidevalt kammida [ nii tüütu kui see ka pole :D ] .
Andra.
Andra
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 247
Teemad: 26
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas SigneL » 16. jaanuar 2004, 17:22

Pügatakse ju paljusid pikakarvalisi loomi - koeri, merisigu (kassidest pole kuulnud :) ) Miks siis küülikule pügamine halba tegema peaks?
SigneL
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 506
Teemad: 28
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Millega küülikut kammida/harjata?

PostitusPostitas Ryo-Ohki » 13. märts 2004, 11:09

Vot sedasi et poes on kahesugused harjad, ühel kumminuppud orade otsas, teisel mitte. Kumb justkui parem võiks olla ?
Ryo-Ohki
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 35
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: kumminuppudega või traatotstega hari ?

PostitusPostitas tupsu@nunnu » 13. märts 2004, 14:01

Sa sa mõtled jänesele ma ei usu et see ültse hea idee oleks!
tupsu@nunnu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 23
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: kumminuppudega või traatotstega hari ?

PostitusPostitas Liz13 » 13. märts 2004, 15:44

Kas sa mõtlesid, et hea ei ole jänest harjata? Miks mitte, kui on pika karvaga siis see on lausa kohustuslik korra nädalas vähemalt. Ka merisigasid näiteks harjatakse (hambaharjaga).
Liz13
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 299
Teemad: 49
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas PusaL » 13. märts 2004, 15:48

Mul ei ole kül pikakarvaline, aga sellegipoolest ni paksu kasukaga, et harjan teda kassidele mõeldud kumminuppudeta metallist harjaga. Teine ei lähe lihtsalt ta kasukast läbi... Ettevaatlik peab küll olema, sest nahk on neil õrn, aga üldiselt on harjamine neile ainult hea. Pealegi meeldib see Poisile väga-väga.
PusaL
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 82
Teemad: 7
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: kumminuppudega või traatotstega hari ?

PostitusPostitas Ivika » 13. märts 2004, 23:37

Minu küülikutel on siuke metallharjastega kraas, neid on kahte sorti: pikakarvalistele ja lühikarvalistele. Sellega saab väga hästi pusasid lahti harutada.
Ivika
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 127
Teemad: 6
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: kumminuppudega või traatotstega hari ?

PostitusPostitas sateliit » 15. märts 2004, 12:04

osadel kraasidel ongi need nupud otsas, enamusel mitte. ma jänest pole nendega küll kamminud, kuid koera kraasil tulid need nupud suht kiiresti ära (samas rakendatud jõud oli ka suur).
eks need nupud on seal selleks, et looma nahka ei vigastaks. kui jänesel on väga paks karv, siis naha vigastamise ohtu ei tohiks eriti olla, kuid kui õhem karv, siis võib hoogsamalt kammides talle haiget teha. igaks juhuks võiks vist ikka nupukestega osta.
sateliit
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 39
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: angooraküüliku pügamine

PostitusPostitas ErIkA » 05. aprill 2004, 10:59

Meil on ka angoora jänku.Alguses panime ka saepuru(laastud) wc-sse ja puuri.Seda jagus igale poole :roll: Siis lugesin Lontust, et võib olla ka kassiliiv.Läksin poodi ja seal pakuti närilistele mõeldud liiva.Firma nimi on Lindo ja maksab 44 kr.(3 kg).Panin seda wc-sse.Puuripõhja jätsin paljaks
Jänksile meeldis! :D Põhja peale tõmbab Jänks endale heina ise.Kindlasti tuleb ka kammida.
ErIkA
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 7
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Moonalisa » 27. aprill 2004, 12:14

mmm...graanulid...peaks ka ostma.Praegu on meil tavaline saepuru, kassiliiv jäi talle samamoodi karva külge kinni...
et puhtust hoida kammin ta lihtsalt ära enne kui lasen vabadusse ja ta õnneks edasitagasi saepuru see ei käi:)
pügamisest niipalju, et proovisin ka oma angooranänut pügada, kuid eriti ilus see välja ei kukkunud ja pole ju väga suur vaev teda iga päev korralikult kammida...:D
Moonalisa
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 105
Teemad: 8
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 03. august 2004, 14:33

minul on angoora jänku ja kammin teda traatoksaga ja talle meeldib
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: kumminuppudega või traatotstega hari ?

PostitusPostitas evelinas » 03. august 2004, 20:54

Mina arvan küll, et kui jänksil pikem karv, siis ikka tasuks kammida. Mina kammin Notsut mitu korda nädalas. Talle hirmsasti meeldib, kui teda vaikselt harjan :) ja siis jutustan, et teeme nüüd tuka korda jne :) Meil on kraas ilma kumminupsudeta ja minu meelest sellega hea kammida. Hakkasin teda rohkem kammima peale seda, kui avastasin, et tal saba juurde kogunenud koledad karvatutsakud, mida lahti oli pea võimatu harutada. Nüüd mul ilus sile poiss :P
evelinas
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 39
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: kumminuppudega või traatotstega hari ?

PostitusPostitas evelinas » 05. august 2004, 06:10

Kõik oleneb ikka sellest, millise jõuga kammile/kraasile peale surud :)
evelinas
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 39
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: kumminuppudega või traatotstega hari ?

PostitusPostitas Ettel » 05. august 2004, 09:18

Meil on ka väike kraas ja Nancyle väga meeldib kui sellega kammitakse teda :D , aga pepu pealt (kuhu just need koledad pusad tulevad "nagu vilt") ei lase ta ikkagi kammida :P :(
Ettel
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 102
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Andra » 05. august 2004, 09:55

Minu täditütre jänesel on metallharjastega kraas nagu Ivikalgi. Ja umbes ülepäeva teda kammitakse.
Aga, eks sellist jänkud olegi vaja tihti kammida. :D
Andra
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 247
Teemad: 26
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Kamm jänkule

PostitusPostitas Enku » 06. november 2004, 11:06

Tere! Ma sain eile kääbsküüliku, ta hästi pika karvaga (karvapall :) . Missugune peaks olema kamm, millega teda kammida? Nu päris enda omaga küll ei hakka teda harjama, ei taha talle haiget teha. Ehk oskaks keegi ütelda, millised kammiharjased peaks olema, ja kas küülikutele ka spetsiaalset kammi müüa on?
Enku
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 23
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Eagles » 06. november 2004, 11:12

Loomapoodides peaks müügil olema sellised mis on mõeldud nt koerale kassile. Võibolla on ka eraldi jänkule. Kui ta karvapall on siis soovitaks aluspanuna saepuru graanluleid, sest see on VÄGA tüütu kui koguaeg saepuru talle karvadesse jääb.
Eagles
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 216
Teemad: 6
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kamm jänkule

PostitusPostitas Kissu » 06. november 2004, 11:39

Ma arvan, et kassi hari oleks jänkule sobivam, sest koerteharjad on mõeldud ikka suurtele ja hästi karvastele koertele, seega võivad nad liialt jäigad ja suured olla.
Siis soovitan osta veel see traat harjastega hari, sellega peaks olema lihtsam ja mõnusam harjata jänkut. :)
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Kamm jänkule

PostitusPostitas Endised kasutajad » 08. november 2004, 02:33

ma olen kuulnud ka spetsiaalsetest küülikuharjadest, aga neid on väga raske leida....ise saan väga hästi kassiharjaga hakkama.. :)
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kamm jänkule

PostitusPostitas pirruke » 08. november 2004, 22:15

Mina kasutan metallharjastega kraasi. Tartus saab seda osta näiteks Betta zoopoodidest ja maksis veel paar kuud tagasi 38 krooni.
Viimati muutis Endised kasutajad 01. märts 2005, 14:08, kokku muudetud 1 kord.
pirruke
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 44
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Järgmine

Tagasi: Hooldus

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline