Kertu Jänksu

Meie kikk- ja lontkõrvalised sõbrakesed.

Moderaatorid: Loomahull, darkhelen

Foorumi reeglid
See foorum on mõeldud oma lemmiku(te)st rääkimiseks, mitte hoolduse alase nõu küsimiseks! Iga kasutaja teeb omale teema, kus on juttu tema lemmiku(te)st. Teema pealkiri võiks olla kujul nt. "Kissu rotid", "Foksi küülikud" vms.

Kertu Jänksu

PostitusPostitas kertu0208 (Teema autor) » 05. märts 2009, 17:44

Otsustasin ka oma Jänksist teema teha, kuna olen juba kaua pisi kasutaja olnud ja pole ühestki oma loomadest teemat teinud (mul on peale küüliku 6 viirukat). Küülik on mul väga kauaoodatud koduloom, olen emalt palunud teda juba 2 aastat. Ema oli nõus algul Pärnu Loodusmajast talvevaheajaks küülik võtta ning ema ja kasuisa mõlemad armusid Ruudisse ära ning kuna Ruudi oli lontkõrv, siis hakkasid neile lontkõrvad meeldima. Nad tahtsid Ruudit meile jätta, aga kuna Ruudi on Loodusmajas nii armastatud loomake, siis lubati võtta ükskõik keda peale Ruudi. Mu vanemad tahtsid ka ainult lontkõrva. Hakkasin siis netist lontkõrva otsima, keda antakse ära puuriga, pisis oli ka kasutaja, kes andis ära 2 küülikut puuriga, aga mu privale ta ei vastanud. Natuke hiljem leidsin Delfist kuulutuse, kus anti ära küülik puuriga. Tal ei olnud isegi nime, kuigi oli eelmisel suvel ostetud. Ma ka ei osanud talle nime panna, tahtsin Lexy panna, aga see ei olnud kuidagi ta nimi. Ükskord ma lihtsalt kutsusin teda Jänksuks ja ta kohe joostes tuli. Nüüd mu küüliku nimi ongi Jänksu, ta on meil olnud 2 nädalat ja üks päev täpselt.Tõime Jänksu Tallinnast, Viimsi kandist, ekslesime seal päris kaua, enne kui õige kodu üles leidsime :-D
Puur on talle nii väike, see on Ferplasti mingisugune meriseapuur, täpset nime ei mäleta hetkel, kuid kui kasuisa Norrast töölt tuleb siis pidi ehitama talle uue suure puuri.
Eile käisime kastreerimisel (ta on isane) ja olevat ilusti vara ärganud. Uimane ta ei tundu, küll veidi vaiksem kui tavaliselt. Järgmine laupäev lähme arstile näitama, kuidas tal läheb. Praegu Jänks istub puuris, ma ei julge teda jooksma lasta, kuna ma lugesin kusagilt, et pärast oppi ei tohi lasta jooksma, kuna õmblused võivad rebeneda. Meile kliinikus küll keegi midagi piirangute kohta ei öelnud.
Ostsin talle ka sinise jalutusrihma, mis talle hetkel veel üldse ei meeldi. Kui esimest päeva rihma ümber panin, siis jooksis tugitooli alla mossitama. Teine päev sain rihma korralikult ümber, kuid rabeles ikkagi. Aga eks ma püüan teda sellega harjutada.
Toas olles meeldib talle ka ühe nn kohvilaua all pikutada. Selline kaheosaline laud, kus all riiul on. Talle ei meeldi süles olla ja kui kõrvi paitatakse, aga meeldib kui pea pealt silitatakse siis paneb silmad poolkinni ja mõnuleb.
Nii, nüüd tuli väga pikk jutt Jänksi kohta, kuid ma tahaks lõpetuseks veel tänada oma head sõbrannat Loomahullu, kes aitas mind, algajat loomapidajat, oma teadmistega palju.
Veel ka, et pilte ma üles panna ei saa, sest minu Internet on niii aeglane, et lihtsalt pildid ei lae Photobucketisse üles, et ma saaks siia panna, kuid Jänksu pilt on mul albumis olemas.
Viimati muutis kertu0208 20. aprill 2013, 22:18, kokku muudetud 2 korda.
Provehito In Altum.
Kasutaja avatar
kertu0208
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1361
Teemad: 9
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kertu Jänksu

PostitusPostitas Loomahull » 05. märts 2009, 17:47

Nooh, saidki teema üles. Palju õnne! :-) Jänksu väga ilus on, ehkki lontud pole minu maitse... Aga ta see-eest jälle peaaegu must-valge. :-D
Nõelasilma ei mahu kahte niiti, nii ka südamesse kahte armastust.
Tuustik, Sueño ja Kilpsi
Kasutaja avatar
Loomahull
Armastus on edu saladus.
Küülikuküla & Kilpkonnaaedik
Küülikuküla & Kilpkonnaaedik
 
Postitused: 4007
Teemad: 36
Asukoht: Haapsalu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kertu Jänksu

PostitusPostitas kertu0208 (Teema autor) » 06. märts 2009, 17:02

Lisan siis ka paar pilti, kuna sain nad Photobucketisse üles :-).

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt
Viimati muutis kertu0208 28. veebruar 2010, 21:46, kokku muudetud 2 korda.
Provehito In Altum.
Kasutaja avatar
kertu0208
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1361
Teemad: 9
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kertu Jänksu

PostitusPostitas Nöbsike » 06. märts 2009, 19:57

Isver kui armas, tõesti ta on nii nunnu! Väga armas lontu. :)
Palju paisi ja musisi talle.
Nöbsike
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 680
Teemad: 19
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kertu Jänksu

PostitusPostitas kertu0208 (Teema autor) » 06. märts 2009, 21:06

Paid ja musid edasi antud :-). Sain ise mõned musid ka vastu :-D. Üritan veel pilte nädalavahetusel teha, kui neti kiire on siis saan ka siia üles panna.

Jänksu on viimasel ajal mu peale veidi solvunud, kuna ta käis kastreerimisel ning peame iga hommik ja õhtu talle rohtu andma, ta on õppinud sellise nõksu, et ta ei liiguta suud kui rohtu talle süstlaga (ilma nõelata) suhu paneme ja see rohi voolab lihtsalt välja. Midagi ta õnneks ikka saab ka.

Jänksu on üks igavene võrukael :-D , ta tahab koguaeg igalepoole pugeda, käis roomas diivanialuse läbi ja tahtis kapi taha ka pugeda (tõkete tõttu ei saanud).

Ükskord on ta mu toast ka välja saanud, kuid ma sain talle kohe jälile. Mul on selline kaheosaline tuba, keskel on sein ja teisel pool raamaturiiul ja natuke eespool uks (ma tean, väga segane seletus :-) ) ja ukse ja raamaturiiuli vahel on pesukorv (tõke) ja ta puges kuidagi pesukorvi vahelt teise tuppa. Ma kohe jooksin, sest ta pole seal käinud ja ei tea, kuhu seal veel poeb.

Jänksule meeldib ka kardinaid taga ajada, ma pean kardinad koguaeg üle kardinapuu panema, kui Jänksu väljas on :-D .

Igatahes Jänksu praegu pikutab puuris ja jälgib ka minu kirjutamist vaikselt :biglove: .
Provehito In Altum.
Kasutaja avatar
kertu0208
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1361
Teemad: 9
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kertu Jänksu

PostitusPostitas Nöbsike » 07. märts 2009, 09:59

Nii huvitav on lugeda, ta tundub väga armas pätuke olevat. :P
Kas ta midagi katki pole närinud? Kardinat või midagi?
Nöbsike
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 680
Teemad: 19
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kertu Jänksu

PostitusPostitas kerliilrek » 07. märts 2009, 16:27

Megaarmas Jänksu . :) Su unistus siis lõpus täitus, palju õnne . :)
Kasutaja avatar
kerliilrek
Gotta Be Somebody , ;)
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 805
Teemad: 18
Pildid: 4
Asukoht: Kuressaare
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kertu Jänksu

PostitusPostitas kertu0208 (Teema autor) » 07. märts 2009, 19:04

Aitäh õnnesoovide eest, megaarmas on ta tõesti :-D.

Nöbsikule: Ei, katki Ta küll pole midagi närinud, aga tahab tapeeti maha koorida :-D. Juhtmetest ta jälle üldse ei huvitu, kuigi ma panen need ikkagi ka tema eest ära, seda ma kartsin jänest võttes kõige rohkem, et ta just juhtmeid närima hakkab.
Provehito In Altum.
Kasutaja avatar
kertu0208
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1361
Teemad: 9
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kertu Jänksu

PostitusPostitas Nöbsike » 08. märts 2009, 11:56

Kuidas ta seda tapeeti siis maha tirib? Mingid servad on lahti ja nendest?
See on tore et ta juhtmeid ei näri! :)
Musid, paid kallid talle.
Nöbsike
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 680
Teemad: 19
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kertu Jänksu

PostitusPostitas kertu0208 (Teema autor) » 08. märts 2009, 14:51

See on jah mingi kahtlane tapeet, et on alt keskelt veidi katki (see oli juba siia kolides selline). Et seda üritab käristada. Ta on siit akna alt väga vähe saanud lahti, aga ma ei taha teadagi, mida ta tugitooli all on seinale teinud :-D.

Eile unustasin ma Jänksile rohtu anda hommikul ja mul tuli see alles meelde kella ühe ajal. Õhtul ma andsin talle ka rohu hiljem, umbes kella kümne ajal. Tavaliselt on ema aidanud mul talle rohtu anda, aga eile õhtul oli ta tööl. Siis ma üritasin talle ikka täiega kaua seda anda ja pool sellest ühest ml sai antud, aga ta on ikka selline rabeleja :-D. Siis ma otsisin siit pisist ruttu abi ja alina467 kirjutas, kuidas Ta hoidis Motsut põlvede vahel ja kohe sai samamoodi Jänksule rohi antud, samamoodi täna hommikul. Muide täna käis Jänksu mul diivani all. Sellel diivanil on nagu välisääred alt madalad, ma ei tea kuidas Ta üldse sinna sisse mahtus. Ma üritasin teda porgandiga välja meelitada ja diivanit samal ajal tõsta (see on väga väike, kuid raske diivan). Jänksu muide ronib siin voodi peal praegu ja nuusib ja kaevab :D. Igatahes ma andsin alla ja siis kalpsas ta paar minutit hiljem rõõmsalt sealt alt minema. Mul närvud täitsa läbi, panin Ta natukeseks puuri istuma kuid just enne seda, kui seda juttu kirjutama hakkasin lasin ta uuesti jooksma. Nüüd seda juttu kirjutades pidin ma voodi all roomates teda takistama diivaninurga närimisest :D. Sain Ta sealt ära ja praegu peseb kõrvu. Nii armas :biglove:! Nüüd heitis külili seina äärde, eile samamoodi, sain sellest ka mõne pildi ja proovin need üles panna.
Provehito In Altum.
Kasutaja avatar
kertu0208
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1361
Teemad: 9
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kertu Jänksu

PostitusPostitas Nöbsike » 08. märts 2009, 19:14

Oeh kui armas on lugeda ta tegemistest!
Palju edu Sulle temaga! :)
Nöbsike
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 680
Teemad: 19
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kertu Jänksu

PostitusPostitas kertu0208 (Teema autor) » 08. märts 2009, 19:40

Aitäh Nöbsike :-)!

Siin ka mõned pildid mida lubasin lisada.

Niimoodi me magame: mürtsuga külili.
Pilt

Kaks kõhuli pilti ka:
Pilt
Pilt

Ja üks pilt, mis minu meelest näeb välja nagu postkaart :-D.
Pilt
Viimati muutis kertu0208 03. jaanuar 2010, 23:24, kokku muudetud 1 kord.
Provehito In Altum.
Kasutaja avatar
kertu0208
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1361
Teemad: 9
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kertu Jänksu

PostitusPostitas Loomahull » 08. märts 2009, 21:09

Minu eelmine küülik armastas ka niimoodi külili magada. Kui esimest korda nägin, siis ehmatasin küll siniseks ennast. Pärast harjusin ära. :-D
Nõelasilma ei mahu kahte niiti, nii ka südamesse kahte armastust.
Tuustik, Sueño ja Kilpsi
Kasutaja avatar
Loomahull
Armastus on edu saladus.
Küülikuküla & Kilpkonnaaedik
Küülikuküla & Kilpkonnaaedik
 
Postitused: 4007
Teemad: 36
Asukoht: Haapsalu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kertu Jänksu

PostitusPostitas kerliilrek » 10. märts 2009, 18:42

Mul Jossu magab ka nii, aga ta on kõhuli ja pea on maas nagu koeral ja jalad taha välja sirutatud . :P
Kasutaja avatar
kerliilrek
Gotta Be Somebody , ;)
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 805
Teemad: 18
Pildid: 4
Asukoht: Kuressaare
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kertu Jänksu

PostitusPostitas Riin » 10. märts 2009, 21:41

Viimane pilt on tõesti nagu piltpostkaart :-) , hästi armas.
Meil magab ka Nupsu mauhti külili kukkudes, minul võttis sellega harjumine ikka pikalt aega, iga kord hiilisin südame värinal talle ligi, et uurida, kas ikka hingab. Nüüd oleme peale mitut aastat sellega lõpuks harjunud.
Kasutaja avatar
Riin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1092
Teemad: 19
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kertu Jänksu

PostitusPostitas kertu0208 (Teema autor) » 11. märts 2009, 01:27

Alguses Jänksu keeras ennast puuris sellise mürtsuga külili, et terve puur kolises, aga puuris Ta enam seda ei tee. Nüüd Ta käibki seal seina ääres, akna all, prauhti kõhuli või külili ja jääb magama :-). Selle 8.märtsil tehtud esmese pildi asendi peale ma küll ehmusin, aga Loomahull kinnitas, et see ongi normaalne. Samuti Talle meeldib ka täpselt toa keskele ennast külili keerata. Siis Ta paneb jalad tavaliselt ühele küljele ja magab seal.

Homme ma saan ka vb pilte teha, kuna meil on väga lühike koolipäev (emakeelepäeva tähistame varakult).

Edit: Täna mitte homme, kuna tglt on täna juba kolmapäev :-).
Provehito In Altum.
Kasutaja avatar
kertu0208
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1361
Teemad: 9
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kertu Jänksu

PostitusPostitas kertu0208 (Teema autor) » 14. märts 2009, 17:44

Kolmapäeval kahjuks pilte teha ei saanud, kuna ma jõudsin alles kell 20 koju. Täna on mul üle pika aja ka Internet tagasi, täna õhtu poole teen pilte Jänksust. Samuti täna kell 12 on Jänksul arstiaeg, lähme kontrolli, kuna eelmine kolmapäev lasime Ta ära kastreerida.


Edit: Jänksuga arstil käidud, vaksineeriti ka müksomatoosi (oli vist see) vastu ära (ema ja vanaema olid mu peale vihased, et lasin Ta selle vastu ära vaksineerida, kuna see on kallis :-D). Nüüd on Jänksu veidikene unine. Pikutab külili oma puuris. Panen ka kaks pilti siia, mille mu õde tegi.

Pilt

Pilt
Viimati muutis kertu0208 03. jaanuar 2010, 23:26, kokku muudetud 1 kord.
Provehito In Altum.
Kasutaja avatar
kertu0208
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1361
Teemad: 9
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kertu Jänksu

PostitusPostitas Nöbsike » 14. märts 2009, 19:07

Minu arust on see väga hea, et ta ära vaksineerisid. See võib ju kallis olla, aga kindlasti mitte nii kallis kui looma elu! :)
Aga jänku on jäädavalt armas, kenad pildid!
Nöbsike
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 680
Teemad: 19
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kertu Jänksu

PostitusPostitas kertu0208 (Teema autor) » 14. märts 2009, 19:29

Emale lihtsalt ei meeldi, kui palju raha kulutada nii väiksele loomale, aga mulle on Ta pereliige ja väga tähtis. Ma tahaks Teda õue hakata suvel viima ja siis peaks iga aasta vaksineerima (see müksomatoosi vaktsiin pidi kestma aasta). Praegu on Jänksu hästi vaikselt puuris, esijalad kõhu all, nagu kassil. Ma ostsin Talle uue mineraalkivi, kuna vana söödi esimese paari päevaga ära. See on poolmaisikujuline, aga selle paki sees oli see asi, mis niiskust hoiab vms, mis tavaliselt kottide sees poodides on. Kas see on normaalne? (See väike valge pakk, kus peal on, et mitte avada inglise keeles) Jänksul on ka komme hammustada, kui kasvõi liikuda toas ringi. Eriti kui kogemata järsult Tema lähedal liigutada siis kohe ründab. Täna oli aga Ta täitsa rahulik ja püsis süles ilusti terve tee loomaarsti juurde ja pärast seda ka :biglove:, see oli arvatavasti sellest, et Ta oli veidi stressis sellest ringivedamisest. Muide loomaarsti nimi oli meil Renee (perekonnanime ei mäleta), teadis just küülikutest palju ja küsis koguaeg, kas küsimusi ei ole ja õpetas küüsi lõikama ja kõrvu puhastama jne. Et ikka Pärnus ka loomaarste, kes küülikutest midagi teavad :-).
Provehito In Altum.
Kasutaja avatar
kertu0208
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1361
Teemad: 9
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kertu Jänksu

PostitusPostitas kertu0208 (Teema autor) » 17. märts 2009, 21:23

Täna saime Jänksile uue puuri, mis on meetripikkune. Puur on kasutatud, kuid väga ilus ja puhas. Mõni pilt siis uuest puurist:

Pilt

Pilt
Viimati muutis kertu0208 03. jaanuar 2010, 23:26, kokku muudetud 1 kord.
Provehito In Altum.
Kasutaja avatar
kertu0208
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1361
Teemad: 9
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kertu Jänksu

PostitusPostitas Nöbsike » 21. märts 2009, 21:05

Väga kena puur on, nüüd jänkul kena kodu. Kas sa talle allapanu ei pane keskele? Ainult pissinurka?
Igatahes Jänksule palju-palju paisi ja heina. :)
Nöbsike
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 680
Teemad: 19
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kertu Jänksu

PostitusPostitas kertu0208 (Teema autor) » 22. märts 2009, 10:13

Aluspanu ma panen jah ainult pissinurka.
Ostsin ka Jänksile uue veepudeli, kuna vana veepudel ei mahtunud lihtsalt ära. Ostsin Talle selle pudeli, kuid Ta ei oska sealt juua, ega huvitu ka sellest eriti. Ma olen Talle näidanud, kuidas sealt juua, aga Tema ei tee sellest väljagi. Mul on ka kausiga vesi Talle pandud, sealt Ta joob tavaliselt.
Ma ostsin ka Jänksile uue kuivtoidu Supreme Science Selective-i. Ta on täiesti hull selle järgi, kui ma pakendiga krõbistan tuleb kiiresti joostes.
Uue puuriga on Ta ka ilusti harjunud. Mul on küll veel vana puuri alus toas, kuid seest tühi ja vahest Ta läheb istub seal sees.
Mulle teeb muret see, et kui liikuda liiga järsult tema jaoks siis Ta kohe ründab, ma ei julge toas ringigi liikuda, kui Ta lahti on, sest ma kardan, et Ta võib mu jalgu rünnata. Kui ma põlvili olin ja rääkisin Temaga ükskord siis ründas mu põlve. Ja kui ma puuris toimetan (nt. panen heina heinasõime) siis tahab Ta ka mu kätt rünnata. Ma pean Teda enamasti selja pealt õrnalt kinni hoidma või kätt selja peal hoidma, siis Ta ei ründa. Kui ma vahest pai teen pea peale siis Ta mõnuleb mingi aeg ja siis järsku annab mulle käppadega või näksab.
Praegu puhastab Ta oma kõrvu :biglove:. Ta on nii armsake, aga iseloom ainult veidi kuri.
Provehito In Altum.
Kasutaja avatar
kertu0208
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1361
Teemad: 9
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kertu Jänksu

PostitusPostitas Nöbsike » 22. märts 2009, 10:19

Nii kahju et ta kurja iseloomuga on! :(
Äkki läheb veel sõbralikuks? Aga minul on jänesele(kelle ma saan) ostetud samasuguse otsikuga joogipudel, eks siis näeb kas hakkab jooma või mitte.
Jänksu on armas. ;)
Nöbsike
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 680
Teemad: 19
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kertu Jänksu

PostitusPostitas kertu0208 (Teema autor) » 22. märts 2009, 10:36

Loomaarst ütles, et see on Tema iseloom lihtsalt, aga ega Ta koguaeg kuri pole. Enamasti saame ikka läbi ja ega ükski loom pole ideaalne. :-)
Provehito In Altum.
Kasutaja avatar
kertu0208
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1361
Teemad: 9
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kertu Jänksu

PostitusPostitas kertu0208 (Teema autor) » 15. aprill 2009, 16:46

Pole siia mõnda aega kirjutanud juba. Laupäeval käisin ma Jänksiga õues. Ma arvasin, et Ta ei julge kuhugi minna ja jääb ühe koha peale kössitama. Ei jäänud. Jooksis ringi ja vahepeal heitis isegi kõhuli. Ta on tavaliselt väga arg, kui ma viin Ta kuhugile väljaspoole oma tuba.

Laupäeva hommikul näris Ta ka mu läpaka juhtme katki. Ma magasin ja kasuisa oli Ta jooksma lasnud. Kui ma jooksma lasen siis läpaka juhtme panen voodi peale, kui Ta puuris on siis on läpaka juhe maas. Ja nii see läkski. Mu kasuisale on üldse Jänks väga meeldima hakanud. Tahab koguaeg süles hoida ja toob värsket. Siis kui ma Ruudi tõin siis oli Temasse ka väga kiindunud. Tänu Ruudile lubati mul küülik võtta ja siis kindlalt lontu (sest Ruudi on ka lontkõrv).

Jänks on ka vahepeal muud pahandust teinud. Nimelt tegi oma häda mulle voodisse. Pabuldab Ta niigi igale poole, aga pissinud Ta mu voodisse pole. Ega Ta eriti voodisse enam ei saa ka :-D. Ei ole viimasel ajal kippunud ka.

Samuti närib Jänks mu diivanit. Vanaema pani sinna diivaninurka puust plaadi ette ka, aga Ta käib ka diivani all, roomab sinna kuidagi ja siis seda alust Tema pea kohal kuidagi närib. Muidu Jänks tegi mingi aeg oma hädasid ka sinna kolmnurksesse kasti, aga siis lõpetas selle ära, kuigi ma vahetasin kohe ära saepuru, kui nägin, et Ta sinna teinud oli.

Jänks ajab ka viimasel ajal karvu. See on nii õudne, karvad on igal pool ja Ta selja pealt saab neid peoga võtta. Ja kõige õudsam on veel see, et meie tubane kass Kessu (kes on pikakarvaline) ajab samuti karva. Terve maja on karvu ainult täis.:wacko:

Nüüd sai väga pikk tekst, aga loodetavasti keegi viitsib selle läbi ka lugeda. :-D
Provehito In Altum.
Kasutaja avatar
kertu0208
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1361
Teemad: 9
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kertu Jänksu

PostitusPostitas mammu17 » 21. aprill 2009, 16:08

kertu0208 kirjutas: Et ikka Pärnus ka loomaarste, kes küülikutest midagi teavad :-).


Tunnen huvi kus see arst siis töötab ka Pärnus?
Kasutaja avatar
mammu17
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 239
Teemad: 18
Pildid: 2
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 37
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kertu Jänksu

PostitusPostitas kertu0208 (Teema autor) » 22. aprill 2009, 00:47

Me käisime Terveksi loomakliinikus. Hiljuti oli vist Pärnu Postimehes ka pilt sellest arstist, artikkel rääkis Terveksi 15-nendast sünnipäevast.
Provehito In Altum.
Kasutaja avatar
kertu0208
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1361
Teemad: 9
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kertu Jänksu

PostitusPostitas kertu0208 (Teema autor) » 30. aprill 2009, 17:20

Täna käisin ma Jänksiga õues. Kraadiklaas näitas päikse käes juba 40 kraadi, kuigi ega nii soe ka õues polnud. Jänks kalpsas ringi, sõi värsket rohtu, aga siis ehmatas teda miski nii, et üritas kõigest jõust põgeneda. Jänksul on hetkel see probleem, et ta ajab karva. Terve mu tuba karvu täis ja sülle võttes on ka musta värvi pluus pärast valge. Praegu ta puhastab ennast puuris korralikult õueskäigust.
Provehito In Altum.
Kasutaja avatar
kertu0208
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1361
Teemad: 9
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kertu Jänksu

PostitusPostitas valdivia » 01. mai 2009, 20:29

Jah, see kurjuse probleem. Tegelikult jänes ei ole kuri, ta lihtsalt näitab ,kes on majas peremees. Kui Sa tahad sellega leppida, siis ei ole hullu. Aga kui Sa soovid edaspidi ka külalisi omale koju kutsuda, siis peaks rollid ümber mängima. Ma ei ole veel kogu foorumit läbi lugenud, aga usun, et siit kusagilt leiad kindlasti ,kuidas seda teha. Jänksid on väga territoriaalsed loomad ja perehierarhia on range. Edu Sulle! :green:
tegelikult on meil jänkse rohkem, kui obeseid
Kasutaja avatar
valdivia
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 38
Teemad: 1
Asukoht: Ida-Virumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 51
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kertu Jänksu

PostitusPostitas kertu0208 (Teema autor) » 01. mai 2009, 22:40

Jänks ei tundu enam nii kuri, kui Ta alguses oli. Ma arvan, et alguses Ta lihtsalt kartis mind. Praegu ei ole Ta küll jalgu rünnanud vms. Praegu on Tal uus probleem tekkinud. Nimelt Talle meeldib ronida. :-D Nii oma puuri katusele, kui laua peale (ja sealt edasi kapi peale, kus on Tema kuivtoit :-D). Kuivtoidu (Selective Rabbit) saamiseks teeks Ta kõike. Kohe kui pakiga krõbistan tuleb Ta joostes. Tal on ka mängupall, mille sisse ma panen kuivtoitu. See oli koertele ostetud, kuid mõlemad ei mänginud sellega. Panen hiljem ka mõne pildi üles.
Provehito In Altum.
Kasutaja avatar
kertu0208
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1361
Teemad: 9
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Järgmine

Tagasi: Meie küülikud

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 3 külalist