Plaanime võtta merisiga

Ruigavad jutukesed.

Moderaatorid: triini22, nirgike

Plaanime võtta merisiga

PostitusPostitas spuuki (Teema autor) » 06. jaanuar 2012, 22:48

Nii meil on plaanis võtta merisiga, aga ainuke näriline kellega me kokku oleme puutunud on rott. :)
Ma ei tea merisigadest eriti midagi ( olen lugenud raamatust ja siin teiste postitusi ) aga soovin ikkagi loomakesele võimalikult head kodu seega, mida teie soovitate?
Milline tõug sobiks kõige paremini?
Kas algul on mõistlikum võtta pika- või lühikarvaline? ( mina tahaks lühikarvalist, ema pikakarvalist :D )
Kas peaks võtma emase või isase? ( tahaks emast, aga kas see on mõistlik? )
Ja kõik muu mida ma peaks merisigadest teadma ;)

Suured tänud juba ette ära ;)
♥tuhkrud♥
Kasutaja avatar
spuuki
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 551
Teemad: 7
Pildid: 6
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Plaanime võtta merisiga

PostitusPostitas InsanitySpreads » 07. jaanuar 2012, 12:41

Ma soovitaks algul võtta lühikarvaline. On lihtsam hooldada ja parasiite on ka kergem märgata.
Mõistlikum on võtta emane jah, sest kui notsikul peaks üksinda igav hakkama, siis võid talle teise plika seltsiliseks tuua, aga poisid pahatihti omavahel ei lepi. No 100% ei tea kunagi ette, sest merisead on nii erinevate iseloomudega! ;) aga kindlam on siiski emane võtta.

Puur võiks olla võimalikult suur, sest merisiga kasvab ikka parajaks pontsuks ja kes see tahaks mingis väikses karbis kükitada..
Nii, toidust ka.. põhiline on ikka hein. Loomapoodides müüakse lõhnastatud heina ka(maasikas, sidrun), neid ära osta. Väldi maiuspulki(Kräckers) ja dropse, loomakesele vajalikud need ei ole, aga paksuks võivad küll teha. Isegi kui müüa soovitab, ära osta! Väldi kuivtoitu, kus on pähkleid või palju seemneid või toiduvärvidega "ilustatud" jublakad. Värskest toidust on hea kurk, salatilehed, kirsstomat, petersell, herned, rooma salat, spinat. Maiustamiseks võid anda näiteks õunaviilu.
Ja hea on asetada puur põrandast kõrgemale või panna puuri alla selline matkamise matt, mis temperatuuri edasi ei juhi, sest merisead saavad väga kergesti külma.

Väga hea ja põhjalik lehekülg on http://www.guinealynx.info/index.html

Loodan, et sellest on abi :)
InsanitySpreads
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 15
Teemad: 5
Asukoht: Tartumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Plaanime võtta merisiga

PostitusPostitas jänkuke11 » 07. jaanuar 2012, 18:04

Merisiga on ideaalne loom lastele. Ta on inimsõbralik, suhtlemisaldis ning ei hammusta peaaegu kunagi. See ruigam naudib hellitamist ja paitamist ning nurrub õnnelikult, kui talle tähelepanu pööratakse.

Merisiga on suurem kui hiir või hamster. Seetõttu on teda ka kergem püüda, kui ta juhtub käest minema lipsama. Kuigi seda ruigamit ei peeta nii targaks nagu rotti, on teda võimalik välja õpetada.

Merisiga tõepoolest räägib sinuga - muidugi oma keeles. Ta teeb erinevaid hääli andmaks märku oma tujudest ja soovidest. Ruigam ei häälitse ainult omaette. Kui sa kõneled oma lemmikuga, võite arendada tõelist vestlust.

Sinu seake ei jää peaaegu kunagi haigeks. Ta on väga vastupidav ja naudib aias mängimist. Sellest hoolimata ei tasu oma loomakest suisa pakasega õue saata.


Peale eelmainitute võid oma lemmikule poest osta spetsiaalseid meriseatoite. Merisead peavad saama palju C-vitamiini, muidu haigestuvad nad kergesti skorbuuti. Seepärast soovitatakse järgmisi toiduaineid (sulgudes on märgitud, kui palju selles 200 grammi kohta C-vitamiini leidub):

- kaalikas (260 mg), sinep (252 mg), võilill (200 mg), kapsas (192 mg), rooskapsas (173 mg), petersell (140 mg), lehtkapsas (140 mg), guajaav (125 mg), peet (100 mg), lillkapsas (100 mg), nuikapsas (100 mg), maasikad (100 mg), spinat (60 mg), vaarikad (60 mg), ameerika (kollane) kaalikas (52 mg), apelsin (50 mg), hiina kapsas (50 mg).

Kindlasti ei tohi sa oma närilist hellitada magusaga. Ka soolane ei mõju talle hästi. Kui soovid lemmikule head meelt teha, võid talle osta spetsiaalseid närilistele mõeldud maiustusi. Kõige rohkem rõõmustab su karvarull aga siis, kui saab värskeid aedvilju. Lisaks toidule võid puuri torgata ka puuoksakese. Nii saab su pisike loomake hambaid teritada ja ka puurivarbadele jääb värv alles.

Kõige targem oleks notsu osta lemmikloomapoest. Kuid siiski tasub olla ettevaatlik. Kui märkad, et poe puhtus jätab soovida, osta merisiga mujalt.

Väikesed merisealapsed peaksid ringi tormama kui peata kanad ja olema üsna kartlikud. Kui merisiga on kohe ostes väga sõbralik ja rahulik, näitab see, et notsul võivad küljes olla igasugused tõved. Jälgi ka, et põrsa nina oleks kuiv ning taguots puhas.

Ja nüüd natuke ka levinumatest tõugudest. Ameerika merisead on lühikese sileda karvaga. Ka abessiinlase karvkate on lühike, kuid selles on pöörised, mida kutsutakse rosettideks. Peruu merisiga on aga pikakarvaline. Himaalaja notsu tunneb ära valge kasuka ning mustade või tumepruunide jalgade, nina ja kõrvade järgi. Silmad on punased. Dalmaatslane kannab aga mustade täppidega vakget kasukat.

Kui oled otsustanud koos pidada kahte või enamat ruigamit, pead arvestama nende sugudega. Kaks emast notsut peaksid omavahel hästi läbi saama, ehkki toidu ja maiustuste pärast võib tulla nääklemist. Kahe isase vahel võib minna aga tõsiseks kismaks, kui neile ei anta piisavalt ruumi. Ei ole eriti mõistlik panna emane notsu ühte puuri kahe isasega, sest viimaste vahel läheb pea kindlasti daami pärast kakluseks. Lõpuks nälgib nõrgem isane lihtsalt surnuks, sest ta tõrjutakse eemale nii toidu- kui ka veenõu juurest.

Kõige paremini saavad omavahel läbi isane ja emane merisiga. Kui sa just ei tegele nende loomakeste aretamisega, oleks kõige targem lasta üks ruigamitest ära steriliseerida. Üks meriseapaar suudab nimelt aastas "toota" kümneid pesakondi väikeseid notsusid.

Kui aga tahad muretseda ainult ühe merisea, siis pead otsustama, kas osta emane või isane karvakera. Isased on reegina aktiivsemad ja kogukamad. Emaseid seevastu peetakse kuulekamateks ja rahulikemateks. Kuid pead arvestama võimalusega, et emasloom on juba ostes titeootel. Ning mis kõige tähtsam - kui su emane notsu pole 12-kuuselt veel järglasi saanud, siis tuleb hoolitseda selle eest, et ta tiineks ei jääks. Asi on selles, et merisigade vaagnaluud hakkavad kokku kasvama 9 ja 12 elukuu vahel ning edasine sünnitus võib lõppeda sinu lemmiku surmaga.


Tekst on võetud lehelt http://www.hot.ee/merisiga/index.htm , sellel lehel on veel lugemist, nii et kui soovid võid vaadata :D
Mu pisike Rosin-Tipsi! Oled igavesti minu nunnukas! ♥ Sa oled nii pehme, nii armas, nii väike, nii sõbralik, nii uudishimulik,
nii mänguhimuline, nii... tore...♥
Jänkud ruulivad ! ^^ ♥ ©
Kasutaja avatar
jänkuke11
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 421
Teemad: 22
Pildid: 3
Asukoht: Eesti, Valgamaa, Valga
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 23
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Plaanime võtta merisiga

PostitusPostitas spuuki (Teema autor) » 07. jaanuar 2012, 19:08

Nii suur aitähh teile :D ma hakkan kohe neid lehti lugema ja loodan et meriseal saab hea elu olema :D
♥tuhkrud♥
Kasutaja avatar
spuuki
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 551
Teemad: 7
Pildid: 6
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Plaanime võtta merisiga

PostitusPostitas nirgike » 07. jaanuar 2012, 21:27

Kasutaja avatar
nirgike
Merisigala
Merisigala
 
Postitused: 1031
Teemad: 16
Asukoht: Võru/Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Plaanime võtta merisiga

PostitusPostitas jänkuke11 » 22. veebruar 2012, 08:15

Kas notsuke juba ostetud?
Mu pisike Rosin-Tipsi! Oled igavesti minu nunnukas! ♥ Sa oled nii pehme, nii armas, nii väike, nii sõbralik, nii uudishimulik,
nii mänguhimuline, nii... tore...♥
Jänkud ruulivad ! ^^ ♥ ©
Kasutaja avatar
jänkuke11
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 421
Teemad: 22
Pildid: 3
Asukoht: Eesti, Valgamaa, Valga
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 23
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Plaanime võtta merisiga

PostitusPostitas spuuki (Teema autor) » 22. veebruar 2012, 14:25

Kahjuks mitte.
Emal oli suur notsu maania, aga siis saime endale kassi ja ta mõtles sellega viivitada. Aga meil on nüüd venna soovil ka rott, siis me vist lähiajal notsut ei võtagi. :(

Aga, eks vaatab.. :-)
♥tuhkrud♥
Kasutaja avatar
spuuki
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 551
Teemad: 7
Pildid: 6
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Plaanime võtta merisiga

PostitusPostitas spuuki (Teema autor) » 17. juuli 2012, 20:07

Minu õnneks läheb mul seda infot nüüd vaja ka, sest paari nädala pärast peaksin merisea ka endale saama. :)
♥tuhkrud♥
Kasutaja avatar
spuuki
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 551
Teemad: 7
Pildid: 6
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Plaanime võtta merisiga

PostitusPostitas jänkuke11 » 22. juuli 2012, 13:56

Oi, kui tore, et ikka notsukese võtate! :D Anna palun esimesel võimalusel sellest armsast ruigamist teada, kui ta sul juba kodus on :biglove:
Või nüüd on juba tuhkrute maania??(nagu signatuuris öeldud) :o
Mu pisike Rosin-Tipsi! Oled igavesti minu nunnukas! ♥ Sa oled nii pehme, nii armas, nii väike, nii sõbralik, nii uudishimulik,
nii mänguhimuline, nii... tore...♥
Jänkud ruulivad ! ^^ ♥ ©
Kasutaja avatar
jänkuke11
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 421
Teemad: 22
Pildid: 3
Asukoht: Eesti, Valgamaa, Valga
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 23
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Plaanime võtta merisiga

PostitusPostitas cougar » 08. juuli 2014, 16:19

Nägin loomapoes nunnusid pisinotsusid ja kuna puhkus ka on, siis mõtlesin, et äkki peaks... et seda looma mul polegi veel olnud. Lugesin siis siit neid merisea teemasid ja ei suutnud ikkagi otsusele jõuda, kas peaks... :dunno: Puur on muidu olemas, Juku-paks laiutab seal praegu uhkes üksinduses (õed on eraldi) ja rotipoegi ka hetkel kuskil silmapiiril ei paista. No ei suuda otsustada, ei suuda.
Majahaldjate Heaolu Edendamise Selts ja Võlukunsti Ministeerium On Jobud Grupp teatavad: "Mehed, kes surmakuulutusi loevad, ei tea kunstist midagi!"
Kasutaja avatar
cougar
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1599
Teemad: 25
Pildid: 0
Asukoht: Rapla
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 57
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Üldised jutud

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline