Ruigami vannitamine ja pesemine

Kuidas hoolitseda notsu eest? Puhastamine, pesemine, küüntelõikus, jalutamine jne.

Moderaatorid: triini22, nirgike

Ruigami vannitamine ja pesemine

PostitusPostitas Kissu (Teema autor) » 30. juuli 2007, 12:48

Minu kogemus loomade pesemisega on selline, et kui loomale meeldib vees sulistada siis võib tal seda teha lasta, kuid kui loomale ei meeldi pesemine ja vees sulistamine, siis on kõige targem pesta looma võimalikult harva.

Enamus loomi saavad vähemalt noores eas oma kasukatega isegi hakkama ning pesemine muudab nende kasuka vaid vastuvõtlikumaks mustusele. Looma arvad on kaetud kaitsvate õlidega ning pesemine eemaldab need, seega muutub karv tunduvalt vastuvõtlikumaks mustusele.

Samas muidugi kui loom on liiga vana, et enda eest korralikult hoolitseda või liiga tüse või siis tõesti väga must, siis tuleks teda kindlasti abistada pesemisega, samas võimalusel soovitaks igasugused pesuvahendid ikkagi ära jätta ja pesta-loputada lihtsalt sooja veega.

--------------------------------------------

Seda, kui loom oma kasuka eest enam hoolitseda ei jaksa on tegelikult kohe näha/tunda. Nimelt karv muutub selliseks kleepuvamaks ja pärast paitamist tunduvad käed imelikud. Must karv on tunduvalt erinev puhtast karvast, seega tunneb selle suhteliselt tõenäoliselt ära. :)
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Ruigami pesemine

PostitusPostitas ruigam » 30. juuli 2007, 21:50

Mina kevadel pesin siga üle kolme päeva,sest ta haises pissi järgi ( väike ja toitu oli siis ju ). Aga nüüd pesen väga harva,kuus korra võib-olla.
Koerad on võrratud.
Kasutaja avatar
ruigam
Enne kirjutan, siis mõtlen
 
Postitused: 152
Teemad: 7
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Ruigami pesemine

PostitusPostitas pizikenäriline » 31. juuli 2007, 17:52

Minul on merisiga aasta aega olnud ja siiani teda vajadust pesta pole ka olnud. Ta pole mul ka pika- ega lühikarvaline merisiga, tal on tagumised karvad pikad, kesekel on rosetid, muidu on lühikarvaline. Ta on noor ka alles, ma loodan, et pole midagi hullu, et ma teda kordagi pesnud pole?
Kasutaja avatar
pizikenäriline
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 22
Teemad: 2
Asukoht: Keila
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Ruigami pesemine

PostitusPostitas remykristi » 31. juuli 2007, 18:02

Mina olen oma Põssat pesnud ühe korra ja Joosut samuti üks kord. Eks nad olid natuke mustad ka mul. Ega eriti ei soovitata neid üldse pesta. Mina pesin neid ainult tavalise sooja veega.
Kasutaja avatar
remykristi
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 111
Teemad: 6
Pildid: 10
Asukoht: Kadriorg
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Ruigami pesemine

PostitusPostitas tupsu-baloo » 21. august 2007, 10:32

Mina pesen oma notsikut iga 6 kuu tagant(vahel ka harvem).Muidu soovitav merisiga pesta iga 6 kuu tagant. :sleep:
Nad ütlevad, et ma olen ükskõikne-neil on õigus, mul ongi ükskõik!
Kasutaja avatar
tupsu-baloo
(=^.^=)
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 789
Teemad: 26
Pildid: 3
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Ruigami pesemine

PostitusPostitas Annli » 31. august 2007, 12:04

Ruigamit tuleb pesta soovitavalt iga 6 kuu tagant LAHJENDATUD šampooniga.
Aga pesta tuleb looma ainult siis kui selleks on vajadus kuna reeglina ei vaja merisead pesemist.

Mälestustesse jäävad merisead Käti, Sara, Mammu, Maasikas ja Katrin .
Kasutaja avatar
Annli
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 179
Teemad: 4
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Ruigami pesemine

PostitusPostitas Kissu (Teema autor) » 31. august 2007, 13:57

See lahjendatud shampooni kasutamine on küll totaalne jama. Tuleks kasutada kas lastele mõeldud pisaratevaba shampooni (mis on odavam) või spetsiaalset loomadele mõeldud shampooni (mis on kallim aga ideeliselt sama, mis laste shampoon). Minul ei tuleks eales pähe hakkata notsut pesema täiskasvanute shampooniga, sest vaatamata omaniku jõupingutustele võib see minna silma ning reeglina on tal ka väga tugev lõhn, mis jääb pikalt püsima.

Sellega aga nõustun, et kui ei ole vajadust notsut pesta siis jäta see tegemata. Notsud on väga õrna tervisega ning märja notsuga peab olema tohutult ettevaatlik. Mina olen oma notsusid vaid paar korda pesnud ning siis ka kas kuivatasin notsu kohe fööniga ära või istusin notsu kätterätikusse mähitult kuni ta ära kuivas.

Põhimõtteliselt tuleks notsut pesta siis, kui ta ei saa ise hakkama oma karva korrashoiuga - karv tundub käe all rasvane, kleepuv, pulstunud jne.

Kui sa pesed notsut liiga tihti ja lihtsalt selle pärast, et sa tahad notsut pesta siis parem jäta see tegemata, kuna merisea karval on naturaalsed õlid, mis kaitsevad karva ja mille sa oma pesemisega karvast välja pesed. Kui need enam karva ei kaitse, siis tekivadgi hügieeni probleemid ning võivad tekkida ka tervise probleemid. Seega olge notsude vannitamisega ettevaatlikud!
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Ruigami pesemine

PostitusPostitas tupsu-baloo » 31. august 2007, 14:18

Olen Kissuga käiesti nõus aga lisada võiks seda,et täiskasvanute shampoon võib ka karvkatte meriseal lahti võtta.
Nad ütlevad, et ma olen ükskõikne-neil on õigus, mul ongi ükskõik!
Kasutaja avatar
tupsu-baloo
(=^.^=)
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 789
Teemad: 26
Pildid: 3
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Ruigami pesemine

PostitusPostitas HeiHei- » 29. veebruar 2008, 21:09

Mul on üks raamat ja seal on kirjas et merisiga ei tohiks pesta kui ta pole määrdunud.
Äärmisel juhul võib.
HeiHei-
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Ruigami pesemine

PostitusPostitas Roosaketss » 29. veebruar 2008, 21:23

Jah, ja nii ka on ja kindlasti ei tohi teda pesta tihemini kui iga kuue kuu tagant ja siis ka ainult vajadusel ehk siis, kui merisiga on tõseiselt mustaks läinud, mida tegelikult väga tihti ei juhtu :wink:
Seda, mida ma merisigade vastu tunnen ei saa sõnadesse panna, sest merisead on imelised!
♥ ♥ ♥ ♥
Kasutaja avatar
Roosaketss
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 335
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Ruigami pesemine

PostitusPostitas Ticky » 07. mai 2008, 15:05

Ma ka nüüd Possut korra ära pesnud.
Nimelt oli ta kuskil pissi sees kükitanud ja terve kõhualune oli märg ja kuna ta on lumivalge siga, siis see kollane kõhualune polnud eriti kena vaatepilt. Võtsin kätte ja kraanikausis käega tõstsin talle vett kõhu peale - üleni ei hakkandki märjaks tegema.. Mitte et ta seal eriti õnnelikult oleks olnud, kuid pidas vapralt vastu.
Pärast istusin tükk aega põrsas süles käterätiku sees.. Istus nagu kukununnu seal :biglove: jäi kohe tukkuma...
Ticky
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 30
Teemad: 3
Pildid: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Ruigami pesemine

PostitusPostitas Annli » 01. juuli 2008, 16:26

Seoses pesemisega tuleb mulle see meelde, et kui ma Kätit esimest korda pesin, siis oli ta jube rõõmus ja üritas isegi ujuda. Seda tal eriti teha ei õnnestunud, sest vesi oli suhteliselt madal. Teistkordsel pesemisel hakkas ta mul seal vees paanitsema. Niikui ma ta sinna vette panin siis hakkas ta minupoole tagasi hüppama. Kuigi eelminekord ma talle midagi ei teinud. Ma ise arvan, et see on sellest kui ta veel hästi väike oli siis keegi ei tahtnud teda ja siis võibolla püüti teda ära uputada... Põhiliselt ma pesen merisiga ka pisaratevaba šampooniga :-)

Mälestustesse jäävad merisead Käti, Sara, Mammu, Maasikas ja Katrin .
Kasutaja avatar
Annli
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 179
Teemad: 4
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Ruigami pesemine

PostitusPostitas nirgike » 28. august 2008, 09:44

Mul on probleem Siidiga, kes on pikakarvaline peaaegu üleni valge merisiga. Ta pissib oma tagumikukarvad kogu aeg täis, vahel on isegi kuni peopesa laiuselt kollane ja märg. Lugesin kuskilt, et merisiga peab pesema kassišampooniga. Olen nüüd pesnud ka, aga see ei aita üldse, karvad ei lähe puhtaks (jäävad ikka kollaseks) ja pissihais on ka juures. Kas kellegi on kogemusi mingi tõhusama vahendiga, mis notsu puhtaks võtaks? Ma olen tal altpoolt osad karvad ära ka lõiganud, aga kõiki ei tahaks, muidu näeb ta natuke kummaline välja, kui ise on pikakarvaline, aga keha tagaosa on lühikeseks pöetud.
Kasutaja avatar
nirgike
Merisigala
Merisigala
 
Postitused: 1031
Teemad: 16
Asukoht: Võru/Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Ruigami pesemine

PostitusPostitas otokas » 07. september 2008, 08:53

Mina pesin eile oma sigu. Ja minu meelest neile päris meeldis. Vähemalt nad ei rabelenud ega ei olnud väga kärsitud. Lihtsalt vaikselt mõnulesid :razz:
Pesin ainult palja sooja veega. Ma mõtlesin et esimesel korral piisab sellest, et ei hakka neid väga traumeerima ja pealegi nad ei olnud niiväga mustad ka. Aga karv on praegu hästi kohev ja tunduvad palju suuremad. :-) Kuivatamisega läks küll palju aega, oeh. Aga said lõpuks ilusti kuivaks.
Tegelikult on elu ilus!
Kasutaja avatar
otokas
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 178
Teemad: 7
Pildid: 3
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Ruigami pesemine

PostitusPostitas Kissu (Teema autor) » 08. september 2008, 10:14

Pesemise käigus muutubgi karv selliseks kohevaks ja kaotab oma läike, kuna naturaalsed õlid on karva pealt maha pestud (jah see juhtub ka lihtsalt sooja veega pestes). Inimese juuksed võivad ka samasuguseks minna, kui näiteks jätta liiga kauaks värvi sisse blondeerimise käigus ja siis on pärast peas õlesarnane kohev kuhi.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Ruigami pesemine

PostitusPostitas Nöbsike » 18. november 2008, 18:49

Ma peasin hiljuti Brittat, oi kui pehmeks karv läks :)
Nöbsike
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 680
Teemad: 19
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Ruigami pesemine

PostitusPostitas Krizzu14 » 07. oktoober 2009, 22:15

Kas merisigu peab pesema kindlasti mingi palsamiga vms. Mul on olnud kaks merisiga juba varsti kaks aastat, pesen neid natsa vahem kui iga kuue kuu tagant aga pole veel kunagi palsamiga pesnud.
Kas nii voib?
Krizzu14
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 13
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Ruigami pesemine

PostitusPostitas triini22 » 08. oktoober 2009, 07:52

Soe vesi on pesemiseks täiesti piisav.
Liivahiirte omanikud ühinege: Eesti Liivahiirte Selts
Minu liivakate kodukas
Kasutaja avatar
triini22
Liivahiirte loss & Merisigala
Liivahiirte loss & Merisigala
 
Postitused: 1362
Teemad: 24
Pildid: 8
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Ruigami pesemine

PostitusPostitas Sonnu » 16. mai 2010, 14:01

Oi mäletan kui esimest korda pidin oma notsut(lühikarvaline) pesema ,sest oli ikka suhteliselt must. Panin vanni ja kui vaikselt hakkasin sooja veega teda pesema siis hakkas ta vahepeal hüppama, nojah esimest korda ju ja harjumata kuid järgminekord kui pesin teda siis oli ta juba harjunud ja üpris meeldiv oli talle see ainult et vahest ikka on ta nii paigal et üldse ei liigugi ja vaatab mossis näoga minu poole :D
Sonnu
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 100
Teemad: 3
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Ruigami vannitamine ja pesemine

PostitusPostitas Che » 25. juuni 2010, 19:21

Mina pesen oma isast siga täpselt siis, kui vajadus tekib... Talle pigem ei meeldi pesemine, kui meeldib... Aga kui vaja, siis kannatab ära. Üldjuhul kasutan ma pesuvahendina kassisampooni, ent olen teda ka ainult sooja veega loputanud.
"Jumal kaitsku mind sõprade eest, sest vaenlaste eest kaitsen ma end ise."
(Che Guevara)
Kasutaja avatar
Che
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 591
Teemad: 9
Pildid: 12
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Ruigami vannitamine ja pesemine

PostitusPostitas Pätukene » 22. juuli 2010, 11:17

Minu merisead teevad vannitades küll imeliku näo pähe, aga tundub, et neile siiski meeldib :-) .

Soovitan pesta kuue kuu tagant, aga samas kui on selline tunne et notsik on rasvane ja ennast ära määrinud, siis ikka pesta.

Pesemiseks soovitan: Beaphar firma Bea shampooni. See on õrnatoimeline pesemisvahend, mis sobib küülikute, merisigade, rottide, hamstrite, puurihiirte ja tsintsiljade pesuks. Pakendis on 200ml shampooni. Soovitan soojalt :-)
Pätukene
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 2
Pildid: 0
Asukoht: Saaremaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Ruigami vannitamine ja pesemine

PostitusPostitas Nöbsike » 02. august 2010, 16:16

Mina pesen oma merisiga päris tihti ja karv pole mingit läiget kaotanud, pigem juurde saanud ja iga pesemiskorraga muutub see pigem niiskemaks. Shampooni õige valik on väga tähtis. Ma kasutan ainult naturaalseid ja orgaanilisi shampoone, ka enda peal ja sellega võib looma pesta nii tihti kui soovi on (ka koeri, kasse jms). Muidugi ei ole mingit vajadust seda teha iga päev või ülepäeviti, kuid mitte ka iga 6 kuu tagant või kord aastas.
Nöbsike
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 680
Teemad: 19
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Ruigami vannitamine ja pesemine

PostitusPostitas margotx » 10. september 2010, 13:37

Mina vahel pesen oma ruigamit.On meil niiöelda Prunšu pesupäev.Siis kui me teda peseme küüsi lõikame japuuri peseme.Iga pesupäeval ikka ma ei pese teda.
♥ enda merisiga ..Elu on raske!(eriti koolis)
Kasutaja avatar
margotx
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 338
Teemad: 10
Pildid: 23
Asukoht: tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 22
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Ruigami vannitamine ja pesemine

PostitusPostitas merikas » 12. september 2010, 13:51

Ma olen ainult korra madala vee sisse pannud, kuna ta pärast turtsus ikka, siis pesen/vannitan siis kui ikka tõesti vajadust on.
♥Notsu-hullumeelne sõbrake♥
♥Sigudikud südames♥
Kasutaja avatar
merikas
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 214
Teemad: 1
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Ruigami vannitamine ja pesemine

PostitusPostitas DessaMerisiga » 06. oktoober 2010, 18:55

Minu Pisile meeldib v2ga soojas vees sulistada ,aga Mirrale mitte . Mirrat olen pesnud vb 3 korda ,aga Pisi k2ib yle kahen2dala vees lihtsalts sulistamas . Ma lasen vanni natuke vett ,ruigule k6huni ja siis lasen ta sinna lahti . Ta jookseb m88da vanni ringi,hyppab ja teeb muid l6busaid asju . Kui ta ei taha enam (kykitab vees liikumatult) ,siis saan mina aru et ta ei taha enam ja ma panen k2e vette ja ta ronib m88da pluusi üless õlapeale . :)
Kasutaja avatar
DessaMerisiga
We are young
Pisi mängur 2013
Pisi mängur 2013
 
Postitused: 2574
Teemad: 17
Pildid: 16
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Ruigami vannitamine ja pesemine

PostitusPostitas margotx » 20. oktoober 2010, 17:22

Panen ainult punšu siis pesema kui on ikka enda kaka hais juures või on liiga kaua pissi sees maganud.
♥ enda merisiga ..Elu on raske!(eriti koolis)
Kasutaja avatar
margotx
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 338
Teemad: 10
Pildid: 23
Asukoht: tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 22
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Ruigami vannitamine ja pesemine

PostitusPostitas GekuILove » 15. september 2011, 07:23

Mina oma merisiga pole pesnud, mina arvan, et põssad pesevad ennast ise(ennast lakkudes). Mu merisiga pole eriti must olnud ka.
Merisead pole võrratud, vaid ülivõrratud. Ma armastan GeKut ♥/Merisead ♥
GekuILove
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 13
Teemad: 2
Pildid: 5
Asukoht: Pärnu, suvepealinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 23
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Ruigami vannitamine ja pesemine

PostitusPostitas AlbinoFurets » 29. mai 2012, 17:46

Oh ei, mina pole teinud, ega tee ka. Merisead haigestuvad ju kergesti. Kui on parasiidid vms, ainult sel juhul. Märjale ja mustale pepule piisab märja lapiga puhtaks pühkida.
AlbinoFurets
Vastutustundetu loomapidaja
 
Postitused: 827
Teemad: 22
Pildid: 8
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Tuju: Lohutamatu
Prindi postitus

Re: Ruigami vannitamine ja pesemine

PostitusPostitas OpheliaDreamers » 06. juuli 2013, 00:54

Minu meripõrsas ei pese end üldse ja haiseb väga. Magab oma pissi sees ja on üleüldiselt "tõeline siga".
"There's nothing else I would rather do, unless there was a profession that involved cuddling bunny rabbits and kittens all day for money."
Kasutaja avatar
OpheliaDreamers
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 188
Teemad: 23
Pildid: 0
Asukoht: Pärnumaa, Sindi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 34
Sugu: Naine
Tuju: Õnnelik
Prindi postitus

Re: Ruigami vannitamine ja pesemine

PostitusPostitas DessaMerisiga » 08. juuli 2013, 00:54

Mina ikka "pesen" peale igat väljas käiku. Kuna aedik pole eriti suur ja nad on ju kiired kaka meistrid, siis ikka olenemata palju sa aedikut edasi lükkad tallavad nad oma junnikeste otsas. Alatasa on nende küünealused koos ja siis ongi 5minutiline ligunemine. Et lihtsalt kuni kõhuni vesi ja siis nad seal sees istuvad, ilusti võtab kõik küüntealt lahti. Saab pärast veel küüni kärpida ja kõik on õnnelikud :P
Kasutaja avatar
DessaMerisiga
We are young
Pisi mängur 2013
Pisi mängur 2013
 
Postitused: 2574
Teemad: 17
Pildid: 16
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Järgmine

Tagasi: Hooldus

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist