Kui tiht peab vahetamai?Ning kas teie puur on nii ?

Kuidas hoolitseda notsu eest? Puhastamine, pesemine, küüntelõikus, jalutamine jne.

Moderaatorid: triini22, nirgike

Kui tiht peab vahetamai?Ning kas teie puur on nii ?

PostitusPostitas merisigutik (Teema autor) » 27. september 2016, 10:20

Tere nimelt mul on mõned küsimused tekkinud merisigade kohta ja ma loodan saada neile ka vastuse kuigi pisi.ee 'es pole eriti inimesi enam kahjuks aqga jah minu küsimused on järgnevad.


1) Kui tihti peab merisigadel joogivett vahetama?
2) Kui tihti peaks nende söögi ja joogi nõusid pesema ?
3) Kas merisea puur peab olema põrandast kõrgemal?
4) Kui teil on 2 merisea puuri kus merisead sees kas teil on puurid eri kohtades või on kõrvuti/üksteise otsas?
5) Mis merisea kuivtoitu sa kasutad ning kui palju päevas annad ?
Ma loodan ,et kellegil on viitsimist neile tobetatele küsimustele vastata aga sellegi pooles tahaks ma olla hea merisea pidaja ning teada kuidas tegelikult on õige hoolitseda :umm: .Aga jah vastake siis siin all :ups:
Merisiga teeb ja jõuab,kui jõuab siis sõuab,see oli vist viga,kui viga näeb laita siis tuleb ja aitab,kui aitab siis sööb,kui sööb siis mõtleb,kui mõtleb siis,porgandiga,kui porgandiga, siis muidugi siis kui porgand kõhus.
Kasutaja avatar
merisigutik
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 417
Teemad: 74
Pildid: 32
Asukoht: Viljandi/Viljandimaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 21
Sugu: Naine
Tuju: Muhelev
Prindi postitus

Re: Kui tiht peab vahetamai?Ning kas teie puur on nii ?

PostitusPostitas Deegukari » 12. oktoober 2016, 11:10

Kirjutan nii, nagu mina teen ja õigeks pean
1) Iga päev.
2) Iga päev joogivee vahetamisel ja uue toidu panemisel.
3) Soovitatav oleks.
4) Ise olen hoidnud ruumi säästmise eesmärgil üksteise otsas. Kõrvuti eelis on muidugi see, et merisead saavad ehk läbi võre üksteisest nuusutada ja suhelda.
5) Versele Laga, annan vahel harva, võib-olla üks kord kahe nädala tagant. Leian, et piisava koguse värske toidu ja kvaliteetse heina olemasolul polegi seda vaja anda.
Üks merisiga ja kolm kassi :)
Deegukari
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 40
Teemad: 16
Pildid: 3
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kui tiht peab vahetamai?Ning kas teie puur on nii ?

PostitusPostitas Põrsaemme » 13. oktoober 2016, 22:28

Olen eelmise vastajaga vägagi nõus. Kuivtoiduks on meil dr Sterni küülikute ja merisigade täissööt (graanulid), olen mitmeid erinevaid toite proovinud, kuid see meeldib kõige rohkem, kuna toidus pole värvitud 'saiakuubikuid' ega erinevaid seemneid. Annan pakil oleva soovituse järgi õhtuti ligikaudu 40-50 grammi. Minu notsikud kiidavad, kõik on poole päevaga otsas.
Põrsaemme
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 2
Teemad: 1
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Tuju: Muhelev
Prindi postitus

Re: Kui tiht peab vahetamai?Ning kas teie puur on nii ?

PostitusPostitas merisigutik (Teema autor) » 15. oktoober 2016, 12:57

Ma nüüd vastan oma küsimustele ise ka:
1) 4-5 päeva tagant
2)Joogipudelit pesen siis kui vahetan joogivett
3)Mul endal on mõlema põssa puurid maast kõrgemal ,Edmundil on pisikese laua peal ja Feliksi puur on lihtsalt tooli peal :D
4)Puurid asuvad mul kõrvuti ,et nad saaksid omavahel kudrutada/jutustada aga kokkulastes siis on kohe kaklus majas :D
5)Kuivtoiduna kasutan ma ''Versele Laga'' ja vahel ka teisi aga eanamasti ikka see :D praegult ma sain selles zooplaneti poest endale 2,5kilose versele laga cavia nature kuivtoidu pakki 16,00 euroga :D pakk on suht suur .Aga muidu minu põssad söövad 1kilo kuivtoitu kuskil 2 nädalaga ära :O
Merisiga teeb ja jõuab,kui jõuab siis sõuab,see oli vist viga,kui viga näeb laita siis tuleb ja aitab,kui aitab siis sööb,kui sööb siis mõtleb,kui mõtleb siis,porgandiga,kui porgandiga, siis muidugi siis kui porgand kõhus.
Kasutaja avatar
merisigutik
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 417
Teemad: 74
Pildid: 32
Asukoht: Viljandi/Viljandimaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 21
Sugu: Naine
Tuju: Muhelev
Prindi postitus

Re: Kui tiht peab vahetamai?Ning kas teie puur on nii ?

PostitusPostitas merisigutik (Teema autor) » 15. oktoober 2016, 12:58

Deegukari kirjutas:Kirjutan nii, nagu mina teen ja õigeks pean
1) Iga päev.
2) Iga päev joogivee vahetamisel ja uue toidu panemisel.
3) Soovitatav oleks.
4) Ise olen hoidnud ruumi säästmise eesmärgil üksteise otsas. Kõrvuti eelis on muidugi see, et merisead saavad ehk läbi võre üksteisest nuusutada ja suhelda.
5) Versele Laga, annan vahel harva, võib-olla üks kord kahe nädala tagant. Leian, et piisava koguse värske toidu ja kvaliteetse heina olemasolul polegi seda vaja anda.

Aaam muidu kuivtoitu peab merisigadele andma kuna heinast nad ei saa nii palju toitaineid kui neil vaja on ja ,et neil kõht tõepoolest täisoleks. :wacko:
Merisiga teeb ja jõuab,kui jõuab siis sõuab,see oli vist viga,kui viga näeb laita siis tuleb ja aitab,kui aitab siis sööb,kui sööb siis mõtleb,kui mõtleb siis,porgandiga,kui porgandiga, siis muidugi siis kui porgand kõhus.
Kasutaja avatar
merisigutik
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 417
Teemad: 74
Pildid: 32
Asukoht: Viljandi/Viljandimaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 21
Sugu: Naine
Tuju: Muhelev
Prindi postitus


Tagasi: Hooldus

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 5 külalist