Jalutamine jalutusrihmaga

Kuidas hoolitseda notsu eest? Puhastamine, pesemine, küüntelõikus, jalutamine jne.

Moderaatorid: triini22, nirgike

Jalutamine jalutusrihmaga

PostitusPostitas Carol (Teema autor) » 19. veebruar 2004, 21:31

ma tahtsin küsida,et kas merisigadega saab ka niiviisi jalutama minna nagu jänkudegagi?ja kuidas.....see ei saa võimalik olla....aga kas neil siis on ka mingi rihm või muu värgendus...millega minna jalutama :shock: :lol:
Carol
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 46
Teemad: 8
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: jalutamine

PostitusPostitas kristiinat » 20. veebruar 2004, 01:31

Miks peab olema meriseal jalutusrihm? Miks mitte niisama minna?
Meie käime kogu aeg suvel väljas.Täitsa ilma rihmata
kristiinat
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 71
Teemad: 6
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: jalutamine

PostitusPostitas SigneL » 20. veebruar 2004, 14:50

Võib ka ilma, kuid sel juhul on mitu ohtu: esiteks - keegi kurjade plaanidega loom või lind võib ootamatult kuskilt su looma krabada; teiseks - su põrsas võib ühel hetkel sada jalga alla võtta ning ootamatult sibada sulle sobimatus suunas või leida kuskilt mingi väikse mulgu, mida sa pole märganud...
Mina jalutan oma loomi suvel aedikus - seda saab teha lihtsalt: osta poest vaid sobiva silmasuurusega traatvõrk. Siis endale süda rahulikum ja saad tolle aediku kõrval ka veidi oma toimetusi teha...
SigneL
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 506
Teemad: 28
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 23. veebruar 2004, 11:46

kalakene kirjutas:kas sa astuksid jänese eest näiteks rotveileri ette?

Ma ei tea, kas ma looma eest kaitseks koera lõugade vahele läheks. Küll aga teeks ma koera omanikust hakkliha. Avalikus kohas peab koer olema rihma otsas ja suukorviga. Koer, kes looma ründab, on ohtlik.
Oi see koeraomanik maksaks, nii moraalse kahju eest kui looma kompensatsiooniks. :evil: Siis teinekord vaatab oma lemmiku järele korralikumalt.
Ega kassid ka tegelikult vabalt ringi käia ei tohi. Kassiomanikku on raskem kätte saada. Aga üldiselt käib sama kassiomanike kohta. Kui lased oma looma vabalt hulkuma, vastutad tema tekitatud kahju eest.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: jalutamine

PostitusPostitas Ettel » 23. veebruar 2004, 11:57

Tahtsin ka öelda, et koeri ja nende peremehi on võimalik tuvastada aga kasside eest ei ole pääsu ei linnas ega maal. Ka meil on väike küla, 10 eramaja, kus koerad (5) on kõik oma aedades ja jälgitavad, aga kasse on 6 ja iial ei tea kus nad on ja keda varitsevad :? Pealegi ei peata neid ükski aed :(
Ettel
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 102
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: jalutamine

PostitusPostitas SigneL » 23. veebruar 2004, 12:33

amiable kirjutas:8) kui on olemas hamstri rihm..siis see peax ju kah enam-vähem põssadele sobima:P

Kindlam on siiski osta spetsiaalselt meriisgadele mõeldud traksid - need on meriseale parajad. Hamstri omad jäävad täiskasvanud meriseale väikseks; äärmisel juhul võid osta küülikule mõeldud traksid - need on ka täiskasvanud notsule parajad´, samas saab neid pingutada talle kere järgi parajaks.
Viimati muutis Endised kasutajad 16. märts 2004, 11:26, kokku muudetud 1 kord.
SigneL
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 506
Teemad: 28
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: jalutamine jalutusrihmaga

PostitusPostitas Carol (Teema autor) » 23. veebruar 2004, 14:13

aga kui kallid on merisea rihmad?
Carol
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 46
Teemad: 8
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: jalutamine jalutusrihmaga

PostitusPostitas SigneL » 23. veebruar 2004, 14:19

ca 80-90 EEK. Järve Keskuse loomapoes näiteks maksavad 86 EEK.
SigneL
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 506
Teemad: 28
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: jalutamine jalutusrihmaga

PostitusPostitas SigneL » 08. märts 2004, 10:55

merku kirjutas:Kui suures loomapoes kus loomad ja puurid ja kõik nagu tundub müügil olema siis peaks ju merisigade traksid ka müügil olema .... :) :

On küll ka spetsiaalselt merisigadele mõeldud traksid müügil. Kasvõi sealsamas Järve Keskuse loomapoes. Merisigadele kõlbavad häda pärast ka küülikutraksid, sest neid saab reguleerida ka merisea kerele parajaks.
SigneL
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 506
Teemad: 28
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Käisin poes notsule asju ostmas ja...

PostitusPostitas Merku » 12. märts 2004, 17:03

Merisiga lasi veel traksid rahulikult selga panna ja kinni ka ning põhiline ta sai aru,et ta ei saa enam voodi alla minna kui ta maas on :lol: ma soovitan neid ,kuigi ma pakun,et ta kasvab nendest välja kuna ta ju minu teada mul 10 kuune(kääbus merisiga) :).Kas oskaks keegi veel öelda kui suureks kasvab umbes kääbus merisiga?
Merku
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 45
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Käisin poes notsule asju ostmas ja...

PostitusPostitas SigneL » 12. märts 2004, 17:10

Njaa, ilmselt kasvab su notsik roti traksidest varsti välja - rott on meriseast kõhnem.
Küüliku traksid on notsikule paremad, kuna neid saab pingutada ka meriseale parajaks ja samas pole ohtu, et nad meriseale väikseks jäävad.
Aga pole hullu - mõnda aega peaks su põrsas ka roti traksidesse veel mahtuma küll (kui sa teda just liiga paksuks ei sööda) :wink:
SigneL
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 506
Teemad: 28
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: jalutamine jalutusrihmaga

PostitusPostitas Merku » 12. märts 2004, 17:12

Ma avastasin täna,et roti jalutusrihmad sobivad kõige paremini(vähemalt minu notsule) ja see oli 45.- odav või mis ,see oli müügil zoo keskuses sõpruse pst ja vilde tee ristil
Merku
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 45
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Käisin poes notsule asju ostmas ja...

PostitusPostitas Merku » 12. märts 2004, 19:09

roti omad on 45.- Ja nüüd vahetasin välja küllikuomade vastu küüliku omad on 47.- ja täiesti korralikud ja head ,roti omasi on kergem selge talle saada ,aga ega teiste küüliku omadegagi nii raske pole :D
Merku
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 45
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Jalutamine jalutusrihmaga

PostitusPostitas karru » 03. aprill 2004, 19:43

minu meelest on see looma piinamine!mul on n'iteks merisigade jaoks spetsiaalne aedik,kus nad suvel on terwe p'ev...ma olen proovinud kyll ...aga pooled merisead nii kardavad seda,et ei jooxegi! :wink:
karru
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 27
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas tolmunina » 17. aprill 2004, 18:57

Täna oli üllatavalt soe ilm!
Käisin mõlema notsuga jalutamas- alguses muru peal- suurem oli rihma otsas, sest ta on kärmem.
Muru näksisid ja olid täitsa ilusti seal õues, pärast läksime mere äärde seal oli liivane, väike (kellel pikem karv) sain endale karva vahele ka nats liiva, aga eks see ära pudeneb.
Emal oli täna sünna ja käisime Jägala joal, sinna oleks võinud ka notsud kaasa võtta, niiiiii soe oli ju, kahetsen!
Nüüd väsitasid endit ära, õhtul tuleb hea uni! ;)
tolmunina
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 97
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Jalutamine jalutusrihmaga

PostitusPostitas Kissu » 17. aprill 2004, 19:07

mina ei kujuta ette merisea rihmaga jalutamist ... kassirihmadki minujaoks vastumeelsed asjad ... ei oma merisigakesele sellist asja kyll pähe/selga ei topi ... :eek:
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Jalutamine jalutusrihmaga

PostitusPostitas Liz13 » 17. aprill 2004, 19:41

Ja mina viisin ka oma merisead õue täna. Panin lihtsalt (selle rohelise)puuri algul õue, riide peale, et neil palav ei hakkaks. Siis aga võtsin aluse ära ja panin lihtsalt nad muru peale, selle puuri ülemise, traatosa neile peale. Neile eriti see ei meeldinud vist(kuigi said värsket heina nosida), kuna uus koht ja kitsas ka veidike. Seda päris õuepuuri me välja veel ei võtnud, kuna ilmateade päris pikka soojalainet ei lubanud.
Liz13
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 299
Teemad: 49
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Kirke » 04. mai 2004, 15:51

Ma tegin oma eelmisele meriseale ise rihma, õnneks esialgu õue temaga jooksma ei läinud.See oli tehtud u.2cm paksusest läikivast riidest nöörist ja minu hästi pikast suurte puidust pärlitega keest.esimese asjana ta tõmbas enda minu käest lahti ja siis hakkas hullunult toas ringi jooksma ,sest pärlid kolisesid ta selja taga ja ta arvas, et keegi ajab teda taga.Lõpuks kui ära väsis läks ta diivani alla hirmunult magama , rihm aga tuli siis eespoolt tõmmates ära ja notsu oli diivanirägastikus (meil on paljudest osadest koosnev diivan) kust oli teda juba keeruline kätte saada
Kirke
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 12
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 29. juuni 2004, 10:19

Mina pole oma põrsaga rihma otsas jalutanud. Kui on soojad ilmad, siis võtan samuti puuri põhja ära ja panen selle, mis üle jääb murule ja merisea sinna sisse. Nii ei saa ta minema joosta ja saavad ka värsket heina süüa. :)
Seda meetodit pole hea kasutada, kui elad linnas, kuna seal on muru heitgaasidega koos. Kunagi, kui käis veel saade "Loomakliinik", siis üks hamster läks tänu saastunud murule, mida ta sõi, teise ilma :(
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Jalutamine jalutusrihmaga

PostitusPostitas paraboa » 29. juuni 2004, 10:33

Elvisele olen jänesetrakse proovinud.Ega nad teda eriti ei paistnud häirivat ,natuke aega püsis ilusti paelaotsas murul.Siis tüdines sellisest naljast ära ,ronis põõsasse ja puges seal traksidest välja :P .Jalutusaedik on üldiselt nii omanikule kui loomale mugavam variant.Teha saab tavalisest traatvõrgust -lihtsalt ca 30 cm laiune riba otstest kokku siduda ja pealt võrguga katta.Ja ongi loomake ilusti ohutult õues :D
paraboa
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 276
Teemad: 10
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Jalutamine jalutusrihmaga

PostitusPostitas Andra » 29. juuni 2004, 17:16

Jah nende traksidega saab jalutada küll, aga nad tlevad sealt väga kergesti välja. Alguses mõtled küll, et on korralikult - kuigi tegelikult on lõdvalt.Ega kõvemini ei julge ka ju panna - võibolla on loomakesel valus. Aga jah, minul pani merisiga (hoiul oli) plehku nende seest ja küll ma siis püüdsin ja ajasin teda mööda aeda taga. :wink:
Andra
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 247
Teemad: 26
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Jalutamine jalutusrihmaga

PostitusPostitas Marit » 08. august 2004, 10:08

Sattusin juhuslikult seda teemat lugema ja mõtlesin, et kõige kindlam variant oleks ju õues puur tagurpidi keerata nii, et plastmassist puuripõhi jääks katuseks. Siis on loomal samapalju ruumi, kui toas olles ja päikese eest katus ka peakohal. Hulkuva koera ja kassi rünnak ei kujutaks mingit ohtu.
Marit
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 108
Teemad: 10
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: jalutamine jalutusrihmaga

PostitusPostitas Ruudi » 23. august 2004, 12:54

On küll ka spetsiaalselt merisigadele mõeldud traksid müügil. Kasvõi sealsamas Järve Keskuse loomapoes. Merisigadele kõlbavad häda pärast ka küülikutraksid, sest neid saab reguleerida ka merisea kerele parajaks.

Aga mina ostsin jäneste rihma ja läksin välja jalutama. Aga nots puges sealt kuidagi läbi ja jooksis auto alla :eek: Mitu tundi jändasime ennem kui me ta sealt kätte saime, sest ta jooksis nii kiiresti :o Lõpuks saime ta kätte aga nots oli vist küll šokis :x
Viimati muutis Endised kasutajad 04. september 2004, 08:25, kokku muudetud 1 kord.
Ruudi
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 65
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 01. september 2004, 16:26

Ma ostsin ka oma Totule jalutustraksid kui ta paari kuune oli, aga talle need igatahes ei meeldinud. Oleks ennast peaaegu üles poonud :(
Üldjuhul ma soovitaks traksid ja rihmad jätta ikkagi koerte ja kasside jaoks :!:
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas hiireke44 » 15. jaanuar 2005, 19:05

mina käisin koguaeg rihmata,tavaliselt oli mul tekk kaasas ja siis ta puges teki alla ja vitsutas rohtu seal või siis niisama rohupeal,milleks rihma?ega ta koer ei ole,kes järgi jookseb,see põhimõte vist ongi,et ta sööks värsket rohtu jne.
hiireke44
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 11
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 15. jaanuar 2005, 21:59

Rihm on selleks, et juhul kui miski teda ehmatab, ta siis kuhugi suure kiirusega ära ei põgeneks, niiet kätte ei saa. Nt tuleb kuskilt jooksuga kellegi hooletult rihmata jalutav koer, ajab su jänksi jooksu ja kes teab, mis juhtuda võib.
Oma aias, eriti kui seal veel korralik aed ümber, võib end palju vabamalt tunda kui kuskil pargis või heinamaal.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas karvapall » 13. veebruar 2005, 20:58

Arvan, et rihma kasutamine oleneb sinu notsikust, kui talle see meeldib, miks mitte. Minu esimene sigudik arvas rihma otsas, et nüüd on täisvabadus käes ja pani punuma, suur oli pettumus, kui rihm otsa lõppes ja mina temaga sammu ei suutnud pidada. Kuid märksa vabamalt tunnevad nad end suures aedikus, kus loomad neile ligi ei pääse, nii saan ise aias millegi muuga tegeleda ja nemad turvaliselt rohtu näksida!
karvapall
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 25
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Jalutamine jalutusrihmaga

PostitusPostitas Kissu » 13. veebruar 2005, 21:27

Selle aediku puhul peab kindlasti jälgima kuhu see panna. Kellelgi oli kunagi probleem, et aedik sai liiga lähedale sipelgapesale (notsu jäi terveks aga sellegipoolest ei oleks see kasulik). Samuti tuleks jälgida, et päike ei paistaks peale, tuul ei puhuks seal kohas oluliselt, mürgiseid taimi ei oleks jne.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

PostitusPostitas -Merka- » 29. aprill 2005, 20:24

Ja kui teema juba rihmadest, siis tuletan meelde, et need ei ole selleks, et ta sul kõrval kõnniks, vaid selleks, et ta sul õues käest minema ei lipsaks!
-Merka-
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 45
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas -Merka- » 02. mai 2005, 21:37

Linnainimestel, kes elavad korteris (mina), on suhteliselt raske oma looma niimodi õue viia. Kõik käivad ja uudistavad isegi siis, kui ta rihmaga on. Kui ta puuris oleks, siis oleks temaga suht igav õues ja ei taha kõrvale minna, sest siis tullakse suskima teda ja meie maja ümbrusest poisid mängivad jalkat. Ei taha, et pall vastu puuri lendaks ja nots šoki saaks :)
-Merka-
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 45
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Järgmine

Tagasi: Hooldus

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline