Meie armas Saskia. :)

Millised ruigamid meil kodus on ning kuidas neil läheb

Moderaatorid: triini22, nirgike

Foorumi reeglid
See foorum on mõeldud oma lemmiku(te)st rääkimiseks, mitte hoolduse alase nõu küsimiseks! Iga kasutaja teeb omale teema, kus on juttu tema lemmiku(te)st. Teema pealkiri võiks olla kujul nt. "Kissu rotid", "Foksi küülikud" vms.

Meie armas Saskia. :)

PostitusPostitas Sixu (Teema autor) » 29. november 2015, 21:54

Meriseapiigal on nüüd nimi ka. Saskia ehk suupärasemalt Sassu. :)
-------
Tere.
Tutvustan meie pere uusimat liiget, meriseapoega, kelle eile koos pojaga lemmikloomapoest koju tõime. See oli varane jõulukink mu laste poolt minule.
Merisigu on mul varasemaski elus olnud ja see liik kasvas jäägitult mu südame külge. Poolteist aastat tagasi tuli meie perre poja soovil küülik Joosep, Viljandi loomade varjupaigast, kuid mina unistasin jätkuvalt meriseast.
Veel nimetu merisealaps on väga omapärase välimusega. Müüja väitis et emane. Poes ma kontrollima ei hakanud ja mul on tegelikult ükspuha, mis soost ta on. Ta lihtsalt jäi mulle esimesest hetkest silma ja teadsin, et tahan ta sealt poest ära tuua, olgu ta siis poiss või tüdruk. Vanust ei oskagi ma panna, vast kolm-neli kuud. Väiksem on ta küll, võrreldes täiskasvanud meriseaga.
Kuid... Nüüd on olukord selline, et küülik Joosep ja see väike merisiga jagavad ühte puuri ja tundub, et päris edukalt! Söövad koos ühest kausist ja magavad üksteise kaisus tagurpidi keeratud puidust majakeses (Joosepile meeldib, et majake on tagurpidi). Joosepi puur on pikkuselt 80 cm ja nüüd olen asunud veidi suurema puuri otsingule. Kuigi Joosep saab iga päev ka puurist väljaspool ringi silgata, siis kahekesi on neil tunduvalt parem elada suuremas puuris. Loodame uue aasta algul saada suurema puuri, kuigi kasutatuna, sest tuttuut ma osta ei jaksa.
Väike merisiga on veel loomult arg ja ei lase eriti paitada, silkab kohe käbedalt eemale, poeb Joosepi seljataha, Joosep keerab oma nina minu poole ja... uriseb! :D Sedasi läheb merisea sotsialiseerimine päris keerukaks. :D
Paar pilti ka lapsest, ühe külje pealt ja teise külje pealt, et tema huvitavast välimusest paremini aimu oleks saada. Rosett tema pealael annab tema välimusele eriti huvitava osa. :)
Pilt
Pilt
Viimati muutis Sixu 09. veebruar 2016, 22:23, kokku muudetud 4 korda.
Kasutaja avatar
Sixu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 15
Teemad: 2
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 44
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Veel nimetu merisiga.

PostitusPostitas Sixu (Teema autor) » 03. detsember 2015, 20:38

Küülikupoisi Joosepi ja väikese merisea sõprus on muutunud millekski eriliseks - kastreeritud Joosep on notsiku lapsendanud! Küülik peseb merisealast hoolega, hoiab kaisus, laseb enda peal turnida ja mängida, aitab notsul otsida toidukausist paremaid palasid... Kui väike merisiga küülikule kaissu poeb ja tasakesi krudiseb, tõmbab Joosep tal paarkorda keelega üle koonu ja jäävad mõlemad tukkuma. :)
Kasutaja avatar
Sixu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 15
Teemad: 2
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 44
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Veel nimetu merisiga.

PostitusPostitas samton » 04. detsember 2015, 19:59

Sul on imeilus põrsas! :biglove:
Nii tore on nende kahe loomakese sõprusest lugeda.
Handle every stressful situation like a dog.
If you can't eat it or play with it,
just pee on it and walk away.
Kasutaja avatar
samton
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 4493
Teemad: 72
Pildid: 126
Asukoht: Kohtla-Nõmme, Ida-Virumaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 63
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Veel nimetu merisiga.

PostitusPostitas merisigutik » 07. detsember 2015, 12:31

nii imearmas notsik,sul on vedanud et said sellise inglikese :biglove: :biglove:
Merisiga teeb ja jõuab,kui jõuab siis sõuab,see oli vist viga,kui viga näeb laita siis tuleb ja aitab,kui aitab siis sööb,kui sööb siis mõtleb,kui mõtleb siis,porgandiga,kui porgandiga, siis muidugi siis kui porgand kõhus.
Kasutaja avatar
merisigutik
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 417
Teemad: 74
Pildid: 32
Asukoht: Viljandi/Viljandimaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 21
Sugu: Naine
Tuju: Muhelev
Prindi postitus

Re: Veel nimetu merisiga.

PostitusPostitas Sixu (Teema autor) » 10. detsember 2015, 21:05

Põrsakesel hakkas täna jooksuaeg, seega on tegu meriseatüdrukuga. Kas esimene või juba mitmes jooksuaeg, seda ma ei tea, minu juures on ta olnud nüüdseks poolteist nädalat. Kuriseb ja kekutab, sätib oma tagumikku küülikule ette. :D Joosep muidugi oma indleva kasulapse vastu "sellist" huvi ei tunne. Aga naljakas on küll.
Üks tuttav pakkus, et mu notsu on nii huvitava välimusega, et võiksin lasta teda paaritada mõne huvitava välimusega isasega, näiteks pikakarvalisega. Nohjahh... kiusatus on. Olen varasemas elus meriseapoegadele vanaemaks olnud ja kogu tiinuse, poegimise ja kasvatamise vaeva koos meriseamammaga läbi teinud. See oli üliarmas aeg! Kuid kas on ikka vaja neid põrsakesi juurde toota, see on juba omaette küsimus. Lastele on ju vaja kodud ka leida ja tingimata head kodud! Aga veel on aega mõelda mõni kuu ja siis peab tegema lõpliku otsuse, kas üks pesakond või jääb mu notsu igaveseks vallaliseks preiliks.
Kasutaja avatar
Sixu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 15
Teemad: 2
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 44
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Meie armas Saskia. :)

PostitusPostitas Sixu (Teema autor) » 12. detsember 2015, 22:55

Panen mõned pildid küülik Joosepist ja meriseaplikast Saskiast ehk Sassust.
Pildid on suuremaks klikitavad. :)

Pilt Pilt Pilt Pilt Pilt Pilt
Viimati muutis Sixu 09. veebruar 2016, 22:59, kokku muudetud 2 korda.
Kasutaja avatar
Sixu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 15
Teemad: 2
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 44
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Meie armas Saskia. :)

PostitusPostitas Sixu (Teema autor) » 09. veebruar 2016, 22:58

Sassul ja Joosepil läheb kenasti. Hiljuti said nad omale päris uue kodupuuri, palju suurema kui eelmine ja väikese ronimisvõimalusega ka. Sassu on uuest kodust vägagi vaimustuses, hüpleb ja keksleb isegi söömise ajal, ei malda rahulikult olla. Joosep, kes on loomult rahulik poiss, kutsub teda vahel korrale, aga nagu küülik selja keerab, hakkab kavalpea Sassu jälle hüplema. :-)
Paar pilti ka.

1) Saskia ja Joosep koos, ühisel puhkehetkel:
Pilt

2) Saskia ja Joosep oma uues kodupuuris:
Pilt
Kasutaja avatar
Sixu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 15
Teemad: 2
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 44
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Meie armas Saskia. :)

PostitusPostitas samton » 11. veebruar 2016, 11:04

Nii tore on seda teemat lugeda, pildid on ka imevahvad.
Handle every stressful situation like a dog.
If you can't eat it or play with it,
just pee on it and walk away.
Kasutaja avatar
samton
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 4493
Teemad: 72
Pildid: 126
Asukoht: Kohtla-Nõmme, Ida-Virumaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 63
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Meie armas Saskia. :)

PostitusPostitas merisigutik » 12. veebruar 2016, 16:02

Imearmas piiga :biglove: Ja nad on Joosepiga vist head sõbrad :biglove: :biglove:
Merisiga teeb ja jõuab,kui jõuab siis sõuab,see oli vist viga,kui viga näeb laita siis tuleb ja aitab,kui aitab siis sööb,kui sööb siis mõtleb,kui mõtleb siis,porgandiga,kui porgandiga, siis muidugi siis kui porgand kõhus.
Kasutaja avatar
merisigutik
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 417
Teemad: 74
Pildid: 32
Asukoht: Viljandi/Viljandimaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 21
Sugu: Naine
Tuju: Muhelev
Prindi postitus

Re: Meie armas Saskia. :)

PostitusPostitas Sixu (Teema autor) » 27. veebruar 2016, 19:26

Jaa, Saskia on Joosepiga hea sõber! :)
Veel üks fototõend nende heast läbisaamisest - ka nii võib magada!

Pilt
Kasutaja avatar
Sixu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 15
Teemad: 2
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 44
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Meie armas Saskia. :)

PostitusPostitas merisigutik » 28. veebruar 2016, 12:59

tõeliselt armsad :biglove:
Merisiga teeb ja jõuab,kui jõuab siis sõuab,see oli vist viga,kui viga näeb laita siis tuleb ja aitab,kui aitab siis sööb,kui sööb siis mõtleb,kui mõtleb siis,porgandiga,kui porgandiga, siis muidugi siis kui porgand kõhus.
Kasutaja avatar
merisigutik
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 417
Teemad: 74
Pildid: 32
Asukoht: Viljandi/Viljandimaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 21
Sugu: Naine
Tuju: Muhelev
Prindi postitus

Re: Meie armas Saskia. :)

PostitusPostitas Sixu (Teema autor) » 26. märts 2016, 23:23

Täna tegin Saskiast ja Joosepist värskemaid pilte. Ma loodan, et pole midagi halba, kui piltidel on ka küülik peal... Lihtsalt Saskia on koguaeg Joosepiga koos ja eraldi pildile pole ma Sassut lihtsalt tabada saanud. Ja nad on tõesti Best Friends 4ever.
Sassu on kasvanud suuremaks. Praeguseks peaks ta olema umbes 6 kuud noor. Pisut peaks ta veel kasvama. Jumaldab paprikat, kurki ja salatilehti. Nagu ma külmiku ukse avan, hakkab lastetoast Sassu valju kriuksumist tulema. "Hei, semu, mulle võtad sealt midagi? Onju? Mulle jah? Muidugi võtad mulle, ma ju tean, sul on seal head kraami!" näikse Saskia hõikavat. :)
Sassu sotsialiseerimine on omaette teema. Joosep on kangekaelselt arvamusel, et ma tahan tema sõbrale midagi halba teha ja lihtsalt ei lase merisiga puutuda! :D Kargab ligi, uriseb ja kipub hammustama. Tavaliselt tuleb kõigepealt küülik puurist evakueerida ja sulgeda tagasipääsu võimalus, seejärel saan merisea võtta. See kõik on üsna pikk protseduur, sest Joosep pole loll, ta saab aru, et "ahhaaaaa, jälle tuleb ta mu sõpra näppima", kui avan puuri küljeukse, et ta välja tuleks. :D Joosep on üks kange kutt ja ustav sõber Sassule.

Pilt Pilt
Kasutaja avatar
Sixu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 15
Teemad: 2
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 44
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Meie armas Saskia. :)

PostitusPostitas samton » 27. märts 2016, 21:16

Sul on seal vahva seltskond. Ja sa oskad neist nii toredasti kirjutada. Pikad paid mõlemale karvikule siitpoolt!
Handle every stressful situation like a dog.
If you can't eat it or play with it,
just pee on it and walk away.
Kasutaja avatar
samton
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 4493
Teemad: 72
Pildid: 126
Asukoht: Kohtla-Nõmme, Ida-Virumaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 63
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Meie armas Saskia. :)

PostitusPostitas merisigutik » 21. mai 2016, 20:23

Minu arust on sul meriseal nii vahvad valged triibud kulmude juures jääb mulje nagu oleksidgi päris kulmud :D Tõeliselt kena paarike :biglove: :flower: :bunny: :hmstr:
Merisiga teeb ja jõuab,kui jõuab siis sõuab,see oli vist viga,kui viga näeb laita siis tuleb ja aitab,kui aitab siis sööb,kui sööb siis mõtleb,kui mõtleb siis,porgandiga,kui porgandiga, siis muidugi siis kui porgand kõhus.
Kasutaja avatar
merisigutik
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 417
Teemad: 74
Pildid: 32
Asukoht: Viljandi/Viljandimaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 21
Sugu: Naine
Tuju: Muhelev
Prindi postitus

Re: Meie armas Saskia. :)

PostitusPostitas Lind1100 » 07. juuni 2016, 18:42

Tõesti vahva kooslus, Sassu ja tema Valvurjänku. :)
Inimesed, märgake head, mitte halba! Kõik pole nii nagu paistab.
Ettevaatust, rott on väljas!
Kasutaja avatar
Lind1100
Rottloom.
Mängujuht
Mängujuht
 
Postitused: 2569
Teemad: 36
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Meie merisead

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline