Tõud, värvid

Karvapalli teemad

Moderaatorid: E4-, Saara

Tõud, värvid

PostitusPostitas Liz13 (Teema autor) » 09. jaanuar 2004, 15:57

Niih..teen esimese postituse siis siia, endal küll hamstrit pole, aga niisama tahaks teada. Et mis tõuge üldse on olemas ning mis on maailmas ning Eestis kõige levinumad? Mis värvi on teie hamstrid ning mis on lemmikvärvid? :)
Liz13
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 299
Teemad: 49
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Andra » 09. jaanuar 2004, 17:38

On olemas kääbus hamstrid ja kuld hamstrid . Minu arust kääbus hamstrid ongi ainult ühesugused . Hallid , must triip jookseb pealaest sabani . Või on neid veel ?
Andra
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 247
Teemad: 26
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 09. jaanuar 2004, 18:28

On veel ja kuidas veel!
http://www.angelfire.com/wv2/woodview_h ... types.html
Vaata sealt edasi neid 'värvide' [colors] linke.
Aga Eestis vaevalt neid kõiki on. Soomes ehk küll.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas SigneL » 10. jaanuar 2004, 21:03

Ka kääbushamstrid erinevad üksteisest välimuse poolest. Dêungaaria käpikhamstriku selg on hallikas, kõhualune hele. Selja keskel jookseb peenike must triip.
Sellel hamstrikuliigil on veel kaks alamliiki: Campbelli käpikhamstrik ja lumivalge käpikhamstrik, kes on eristatavad karvkatte värvuse vaheldumise poolest erinevatel aastaaegadel. Vahel on saadaval ka kõrbe-käpikhamstriku nimeline alamliik ehk Roborovski kääbushamster. See hamster on eelmistest veel väiksem, kuid tal on veidi pikemad jäsemed ja suuremad kõrvad. Keha on hele kastanpruun ja tal on hästimärgatavad valged "kulmud".
Hiina hamster - vahel kutsutakse teda ka vööthamstriks. Kuulub ka kääbushamstrite hulka, kuid see liik kasvab suuremaks kui eelmine - kuni 12 cm pikkuseks ja ta on eristatav tänu tumedale vöödile, mis jookseb piki selga.
Kuid värvide poolest on olemas tõesti väga erinevaid kuldhamsikuid: lumivalgest kuni süsimustani, kõik vahepealsed värvid samuti (kollased, oranêid, pruunid, hallid, igat värvi laigulised, täpilised ja vöödilised). Eestis ei ole enamikke neist värvitüüpidest kahjuks saada. Küll aga Soomes, kus on asutatud suur Hamstripidajate Klubi, kus tegeldakse ka huvitavate värvitüüpide aretamisega.
SigneL
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 506
Teemad: 28
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

minu hamster

PostitusPostitas Endised kasutajad » 16. jaanuar 2004, 21:58

minu vene kääbus hamster on musta triibu ja pruun!!!!!!!
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas SigneL » 16. jaanuar 2004, 23:11

Eks nad mõnevõrra varieeruvad värvi poolest vahel jah.
SigneL
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 506
Teemad: 28
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 20. jaanuar 2004, 01:33

Ameerikas on väga populaarne musta värvi süüria hamster Poes on neile sageli eksitavalt nimeks pandud teddy bear hamster ja väidetavalt on nad sõbralikumad ja seltsivamad kui tavalised. Ma arvan, et nendega on lihtsalt noorest peale rohkem tegeletud.
Ameeriklased on eurooplastele (ja meile ka) kadedad hallikat värvi süüria hamstrite pärast. Neil on see värv kas sisse ostetud või alles hiljuti muteerunud. Igatahes on see neil praegu uus kuum sõna.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas SigneL » 20. jaanuar 2004, 09:39

jah, noid halle hamsikuid meil veel kahjuks ei liigu :(
kuid Euroopas (ja lugesin kuskilt, et ka Ameerikas) on vahel liikvel nö tuvihall ehk vesihall hamster. See on hästi põnevat värvi - selline selge sügavhall (veidi tumedam kui ülaltoodud lingil olevad hamsikud). Kahju, et ma kuskilt internetist pilti pole leidnud. :( Raamatus olen fotot näinud.
SigneL
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 506
Teemad: 28
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 22. jaanuar 2004, 13:04

Valgete hamsikute hind oli sama - ā 50 EEK. Müüdi neid (2 valget loomakest seal oli) Rocca-al-Mare loomakaupluses. Jutte selja peal ei ole. Müüja kinnitust mööda need konkreetsed eksemplarid hästi rahulikud ja saavad omavahel väga hästi läbi.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas SigneL » 22. jaanuar 2004, 15:30

Roborovski kääbushamster on hästi tilluke (kõige väiksem kääbushamstritest) ja tal on pikemad jäsemed ja suuremad kõrvad kui teistel kääbushamsudel. Keha on hele kastanpruun ja tal on hästimärgatavad valged "kulmud". Selja peal jutti ei jookse.
Mina aga sain omale kõigi eelduste kohaselt dźungaaria käpikhamstrikud - see on kõige levinum kääbushamstri liik meil. Dźungaaria käpikhamstriku selg on hallikas, kõhualune hele. Selja keskel jookseb peenike must triip. Aretatud on ka väga heledaid isendeid, keda leidub ka Eestis (arvan siiski, et ka need Rocca-al_mare poes müüdud valged isendid olid dźungaaria käpikhamstrikud).
Muidu võiks mõelda, et tegu võib olla ka hiina hamstriga. Kuid see liik kasvab suuremaks - kuni 12 cm kehapikkus. minu omad on aga 1-kuused ja 3-4 cm pikad (seega palju suuremaks nad enam ei kasva). Kuid ka hiina hamstril jookseb seljal tume triip.
ka lehel http://www.matmice.com/home/hamstripidamine on erinevatest hamstriliikidest veidi kirjutatud.
Aga ega loomapoed neist kääbushamstri liikidest suurt ei tea - niipalju kui küsinud olen, ütlevad nad seal ikka, et nemad teavad vaid ühte, vene kääbushamstrit ja teistest pole nad kuulnudki.
SigneL
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 506
Teemad: 28
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 27. jaanuar 2004, 22:30

Signe kirjutas:jah, noid halle hamsikuid meil veel kahjuks ei liigu :(.

Siiski-siiski! Olen sellist kunagi näinud Tallinnas kuskil poes.
Üks ameeriklane, kes 1990ndatel end. NLiidus ja Idablokis oli ringi liikunud ja elanud, oli sellist nt Riias näinud. Niiet neid on, aga ilmselt mitte tihti. Kuna see värv retsessiivne omadus on, siis teadliku paaritamiseta on seda väga raske saada.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tõud, värvid

PostitusPostitas SigneL » 16. veebruar 2004, 16:29

Kui hamster on üleni must ja "normaalse" suurusega, siis on, jah, nagu kalakene ütles, tegu eeldatavasti kuldhamstriga. Kui su loomake on aga väike (täiskasvanuna 5-6 cm pikk), siis on tegu mingit liiki kääbushamstriga, kuid sel juhul on konkreetset liiki küllalt raske öelda, kuna neid kõiki on juba aretatud igat värvi.
SigneL
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 506
Teemad: 28
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Tõud, värvid

PostitusPostitas SigneL » 18. veebruar 2004, 13:35

raili0301 kirjutas:ta on ikka tume hall ja isastel peaksid kasvama pikad karvad.


Oo, siis on tegu ju lausa angoorahamstriga. Need on väga nunnud :) Ilmselt siis ikka kuldhamster, kuna pikakarvalisi kääbushamstreid Eestis minu teada ei ole.
SigneL
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 506
Teemad: 28
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Tõud, värvid

PostitusPostitas Endised kasutajad » 18. veebruar 2004, 17:14

Ma ei tea minul on nii sattunud, et kõikidel mul hamstritel (kuld) on tagumiku peal ikka pikad karvad..... nagu et kui neid karvu kahe sõrme vahel siluda, siis on näha, et teistest karvadest 2x pikemad... sinna jääb tavaliselt saepuru kah külge. Ja see on olnud nii emastel kui isastel... mõnel rohkem, mõnel vähem, kuid mõnel mu tuttaval pole ma neid küll märganud... no mitte tuttavatel vaid nende hamstritel ikka :P..... ja nüüd mu praegusel hamstril on nagu tagumiku peal pikemad karvad ning siis on veel mõlemal pool keha pikemad karvatutid, nagu tiivad :lol:
Vahvad loomad :wink:
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas SigneL » 03. märts 2004, 12:21

caty kirjutas:Need pealt helepruunid ja kõhu alt valged on mingit muud sorti,

Need helepruunid peaksid olema roborovki kääbushamstrid ehk kõrbe-kääbushamstrid. Neid liigub meil harvem.
SigneL
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 506
Teemad: 28
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Milline hamster sinul on?

PostitusPostitas SigneL » 04. märts 2004, 14:22

Suuruselt nagu dśungaaria (või rahvapäraselt - vene) kääbushamsud, kuid helepruunid ja nende omapäraks on valged kulmud.
Neid loomakesi võib näha nii Tallinna Loomaaias kui ka Nõmme Loodusmajas.
SigneL
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 506
Teemad: 28
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Milline hamster sinul on?

PostitusPostitas SigneL » 04. märts 2004, 14:32

On jah lahedad! Need justkui puhmas valged kulmud annavad nende näole väga naljaka ilme - nagu väiksed vanamehed jooksevad puuris ringi :wink:
SigneL
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 506
Teemad: 28
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Tõud, värvid

PostitusPostitas Liz13 (Teema autor) » 16. märts 2004, 17:14

Aga kas keegi ei tea, kas näiteks kuldhamstrit ja vene kääbushamstrit on keegi paaritanud? Nagu väga kindlalt on kõikidel kirjas, et mul on käbus või kuld vms. Näiteks küülikukülas on küll mõnellontkõrvalise ja kikkkõrva ristsugutis. Või kellelgi oli äkki kääbusküüliku ja miniküüliku poeg või ma ka ei tea.
Tean, et see on lihtsalt hamstri "tõugude" solkimine, aga lihtsalt huvi pärast küsin, et kas keegi pole kuulnud sellistest isenditest, kelle ema ja isa pole samasugused. Või on kuskil pilte, et selline on sellise ja sellise hamstri paaritusest sündinud poeg?
Liz13
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 299
Teemad: 49
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 16. märts 2004, 18:38

Kuna need pole mitte erinevad hamsu tõud, vaid liigi tasemel eristamine, siis järglasi ei saa. Mingid hamsu liigid olid, mis võisid omavahel suguvõimetuid järglasi anda (nagu hobune + eesel = muul), aga sel viisil eksperimenteerida ei soovitaks.
Jänestel on need kõrvad ja suurused tõu, mitte liigi tasemel. Nagu taks ja kolli koera puhul.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tõud, värvid

PostitusPostitas Kert » 26. märts 2004, 08:34

1 asi ma pole eelnevalt postitusi lugenud , et äkki kordub
Mina oma referaadist leidsin sellise asja:
Kuldhamster
Kõige tavalisem hamster ongi kuldhamster, keda teinekord kutsutakse ka süüria hamstriks.Valikuline paljundamine on andnud kuldhamstrile üle 100 värvivõimaluse:erinevad kuldsed,kreemjad,meekarva,hõbehallid ja paljud teised värvid.On olemas ka albiinosid, kel puudub pigment sootuks.Neil on valge karvastik ja roosad silmad.On olemas ka pikakarvalisi tõuge, kes näevad küll välja väga huvitavad, kuid kelle karv vajab pulstumise ärahoidmiseks sagedast hambaharjaga sugemist.Kuldhamstrid on puhtad ning hästi taltsad ja seetõttu peetakse kodudes peamiselt just seda liiki.Üllataval kombel ei talu need väikesed närilised teisi liigikaaslasi ja seepärast tuleb neid pidada ühekaupa.
Hiina hamster
Mitmel pool ida- euroopas ja assias levinud hiina hamster on kuldhamstrist väiksem ning mööda tema hallikaspruuni kasukaselga jookseb tumedam triip.
Vene kääbushamster
On kodus peetavastest hamstriliikidest väikseim ja seltsivaim liik.Elavad rühmadena, liiguvad üsna kärmelt, ent pm vahest pisut äkilisemad kui kuldhamstrid<wot nii pika kirja sain kohe kirjutatud :P
Kert
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 57
Teemad: 3
Pildid: 1
Asukoht: Harjumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 30
Sugu: Mees
Prindi postitus

PostitusPostitas Siq » 27. märts 2004, 17:33

Hinnad on tavaliselt 25-50 krooni. Vanu loomi müüakse mõnikord ka 10 krooniga.
Sellest, kas pidada koos ühte või mitut looma on siin foorumites küll hästi palju räägitud, aga ühesõnaga kuldhamstrid on väga eraklikud loomad ja tahavad elada üksinda, mitme looma ühes puuris pidamine toob tavaliselt kaasa veriseid kaklusi. Kääbustõud on aga seltsivamad ja elavad looduseski kolooniatena, neid soovitatakse pidada mitmekesi...
Siq
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 17
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas SigneL » 23. aprill 2005, 15:00

Nii.. Siin on üks ingliskeelne leht, aga päris palju hamstri pilte on siin ja kohe täitsa huvitavad: http://www.towyvale.com/frame.html
Siis leiad veel pilte siit (see lehekülg on ka ingliskeelne): http://www.petwebsite.com/pic_showsub.a ... t=Hamsters
SigneL
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 506
Teemad: 28
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas cougar » 04. juuli 2005, 10:29

Mind huvitab see täiesti loodusliku värviga kuldhamster, kuid sellel esimesel lingil nn looduslik oli vaid hale vari sellest, mis ta peaks olema - nimelt kuldne, must, valge, ehk veidi ka ruuget või punakat, sihuke hästi erksa värviga. Loomaaias olen näinud sellist ja "Loomade elu" 7. köites on selline, kuid poodides küll pole näinud. Kui sihukest oleks, siis võtaks omale küll.
Majahaldjate Heaolu Edendamise Selts ja Võlukunsti Ministeerium On Jobud Grupp teatavad: "Mehed, kes surmakuulutusi loevad, ei tea kunstist midagi!"
Kasutaja avatar
cougar
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1599
Teemad: 25
Pildid: 0
Asukoht: Rapla
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 57
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Mercar » 30. september 2005, 09:38

Btw minul olid kuldhamstrid, emane must ja lühikese karvaga ja isane beež ja pika karvaga- emane poegis 2 korda mõlemas pesakonnas 1 must ja 1 beez- nii et ilmselt neid must ikka siinmail ka liigub...
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Kuidas ma saaksin teada ,millist tõugu mu hamsu on?

PostitusPostitas ShutUp » 04. september 2008, 20:09

Tere.Mul siis selline mure.Ma ei tea millist tõugu mu hamsu on.Kirjeldus on tal selline:ta on pruuni värvi ja keskel on must triip.Ta on väga väikene ka.Ja super energiline.
Viimati muutis samton 04. september 2008, 20:31, kokku muudetud 1 kord.
Põhjus: Tõstsin teema õigesse foorumisse.
Rotid : Lota
Kasutaja avatar
ShutUp
Enne kirjutan, siis mõtlen
 
Postitused: 28
Teemad: 5
Asukoht: Tapa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuidas ma saaksin teada ,millist tõugu mu hamsu on?

PostitusPostitas Liisu- » 04. september 2008, 20:12

Tundub nagu Vene kääbushamster. Kas ta näeb selline välja? Pilt
Selleks, et olla õnnelik on tegelikult vaja väga vähe...
Aga keegi lihtsalt ei mõista seda.
Kasutaja avatar
Liisu-
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 328
Teemad: 8
Asukoht: Lagedi
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuidas ma saaksin teada ,millist tõugu mu hamsu on?

PostitusPostitas ShutUp » 04. september 2008, 20:24

Jah just selline.
Rotid : Lota
Kasutaja avatar
ShutUp
Enne kirjutan, siis mõtlen
 
Postitused: 28
Teemad: 5
Asukoht: Tapa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Üldised jutud

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 3 külalist