Lola0404 hamstripere

Pisikesed karvapallid meie kodus

Moderaatorid: E4-, Saara

Foorumi reeglid
See foorum on mõeldud oma lemmiku(te)st rääkimiseks, mitte hoolduse alase nõu küsimiseks! Iga kasutaja teeb omale teema, kus on juttu tema lemmiku(te)st. Teema pealkiri võiks olla kujul nt. "Kissu rotid", "Foksi küülikud" vms.

Lola0404 hamstripere

PostitusPostitas lola0404 (Teema autor) » 23. detsember 2009, 00:36

Tere!
Mõtlesin siis kirjutada ka enda hamsikutest natuke. Olen juba päris ammu hamstreid pidanud. Kokku on mul olnud 4 kuldhamstrit, kuid nüüd olen nelja kääbushamstri õnnelik omanik.
Hamstrid otsustasin võtta septembris ning valik langes seekord kääbushamstritele. Saigi siis võetud 4 pisikest isast. Kaks robonovskit ja kaks tavalist kääbushamstrit.
Erinevad liigid said mul kokku nõnda, et tahtsin võtta rohkem kui kaks hamstrit ning olin teadlik sellest, et loomakesed tuleb võtta korraga. Nii õnnestuski mul leida erinevatest poodidest kaks tavalist halli kääbushamstrit, kuid rohkem polnud neid paraku kuskil hetkel saada. Viimasesse loomapoodi minnes lootsin sealt veel mõne isase juurde saada, kuid kahjuks tavalisi hamstreid enam polnud, kuid oli kaks robonovskit isast. Müüjat usaldades, kes väitis et loomakesed sobivad koos pidamiseks, võtsingi endale veel kaks hamstrit.

Tänaseks on nad mul olnud juba mitu kuud ja õnneks pole mingeid probleeme esinenud. Puuris on palju majakesi. Vahepeal magavad kõik koos ühes majas, kuid enamuse ajast on robonovskid omaette ja teised omaette.

Liigid käituvad väga erinevalt. Kui hallid magavad enamuse päevast, siis robonovskid ainult marutavad ja jooksevad ja kaevavad.

Nimesid neil kahjuks pole, kui ma kellelegi räägin siis ongi beežid hamstrid ja hallid hamstrid :D Nimesid pole neil sellepärast, et ma ei suuda neid kuidagi eristada. Hallidest on jah üks pisut pontsakam kui teine, aga seda eristab ka ainult siis kui nad korraga nähtaval on. Robonovskitel pole ma seni mingit erinevust veel avastanud :) nad on nagu kaks tilka vett.


Räägin siis natuke ka meie igapäevasest elust koos hamstritega. Nimelt võtsin ma nad endale korterisse seltsiks, kui pidin Tartu ülikooli minema. Kuid hiljem otsustasin nad siiski koju tuua. Kõige suurem lõbu nendest oli minu koera jaoks ( austraalia siiditerjer) kes ei saanud neilt enam kuidagi silmi pöörata. Ta ainult valvas neid ning ei lasknud ühtegi kassi puurile ligi. Nüüdseks on hamstrid meil olnud juba mitu kuud, kuid kutsa pole endiselt tüdinud nende vaatamisest. Nii kui korraks kuskil ära käib jookseb jälle vaatama, kas hamstrid on ikka alles.

Varsti räägin lähemalt hamsude tegemistest ning üritan ka pilte näidata...
lola0404
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 261
Teemad: 37
Pildid: 7
Asukoht: Valga
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 34
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Lola0404 hamstripere

PostitusPostitas E4- » 23. detsember 2009, 22:20

Tere tulemast hamstriurgu! :) Rõõm kuulda, et nii palju uusi hamsikuid juures. Vahva lugeda, kuidas koer nad nii ilusti omaks võttis. Jääme pilte ootama!
Igaks juhuks mainin selle ka ära, et need teised on Roborovski hamstrid. :wink:
Liisi ja Zap. ♥
Jänkud südames
Kasutaja avatar
E4-
Rotiusku
Rotipesa & Hamstriurg
Rotipesa & Hamstriurg
 
Postitused: 755
Teemad: 18
Pildid: 14
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Lola0404 hamstripere

PostitusPostitas lola0404 (Teema autor) » 21. juuni 2010, 10:14

Nii, pole siia ammu kirjutanud, kuna pole aega leidnud.
Kuid nüüdseks on meie hamstripere läbinud suure muutuse. Nimelt vahetasin ma nende plastikpuuri uhke kolmekorruselise võrepuuri vastu, kus järkub tegevust küll ja rohkemgi veel.
Puuri asusid nad elama kaks päeva tagasi, alguses ei osanud nad torust üles minna, kuid juba esimesel ööl said robionovskid selle suurepäraselt selgeks. Kui ma õhtul koju jõudsin ei saanud ma esimese hooga uksest sisse tulles sugugi aru, mis jube hääl üle terve maja kostab. Nimelt oli mu puur peale eelmist hamstrit kolm aastat tühjalt seisnud ja jooksuratas oli hakanud kohutavat häält tegema. Robonovskeid see aga ei häirinud, nemad vurasid rattas teineteise võidu. Seda oli väga naljakas vaadata, kuidas üks meeletu kiirusega jookseb ja siis üritab teine ka sinna juurde pääseda.
Hallid hamsud pole veel selgeks saanud kuidas teisele ja kolmandale korrusele saada, või vähemalt pole mina neid seal liikumas näinud. Kuigi ühel hallil oleks hädasti vaja sinna jooksurattani jõuda :) ta on oma liigikaaslasest poole suurem.
Homme lähen ma Tallinnasse ja loodan sealt ühe lisakorruse hamsudele juurde tuua, ma tean et kolm aastat tagasi oli neid seal müüa küll, kuid praegu loodan kuskilt leida, kuna pole ammu käinud ja ei tea kust poest otsida.

Siit lingilt saab näha, milline mu puur välja näeb. Seal pildil on üks täiskorrus ja poolkorrus, kuid mul on vahel veel üks nii suur korrus, nagu see esimene ja alles siis tuleb poolkorrus. Ja kui õnnestub toon Tallinnast veel ühe korruse juurde ja siis kokku kolm täiskorrust pluss veel poolkorrus. Ja siis teen pildi ka kui kõik sisustus kenasti valmis.
http://www.imac.it/it/prodotti/roditori ... tasy1.html
lola0404
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 261
Teemad: 37
Pildid: 7
Asukoht: Valga
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 34
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Lola0404 hamstripere

PostitusPostitas helrrin » 21. juuni 2010, 10:23

Kui palju see puur maksis ?
Lahe puur .
helrrin
Enne kirjutan, siis mõtlen
 
Postitused: 34
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Lola0404 hamstripere

PostitusPostitas lola0404 (Teema autor) » 21. juuni 2010, 11:57

Ma ei mäleta praegu puuri hinda, aga mina ostsin ta täpselt sellisena nagu antud lingil näha. Hiljem ostsin vahekorruse juurde. ja kui ma õigesti mäletan, võis puur olla kuskil 400-550 krooni, rohkem kindlasti mitte. Nüüd üritangi otsida, kas Tlnas kuskil on veel ühte vahekorrust, olen juba palju poode läbi helistanud, aga ei ole leidnud.
lola0404
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 261
Teemad: 37
Pildid: 7
Asukoht: Valga
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 34
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Lola0404 hamstripere

PostitusPostitas lola0404 (Teema autor) » 21. juuni 2010, 13:16

Nii, uurisin natuke asja. Sellist puuri on võimalik tellida näiteks Pet Center loomapoodide kaudu ja see maksab 640.- ja kes tahab lisakorruseid juurde, siis need maksavad 435.- (kaks toru, võredega osa, plastikust osa, kork, kaks klambrit)
lola0404
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 261
Teemad: 37
Pildid: 7
Asukoht: Valga
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 34
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Lola0404 hamstripere

PostitusPostitas lola0404 (Teema autor) » 23. juuni 2010, 11:31

Nii, meie hamstriperel on nüüd neli uhket korrust. Üks on veel sisustamata ning ootakski nüüd kõigilt ettepanekuid mida võiks panna hamstrite mängukorrusele?
Kui korrus sisustatud saab panen siia ka pildi, et kõik saaksid näha milline meie elamine siis tegelikult välja näeb.
lola0404
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 261
Teemad: 37
Pildid: 7
Asukoht: Valga
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 34
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Lola0404 hamstripere

PostitusPostitas lola0404 (Teema autor) » 25. juuni 2010, 12:09

Lisasin siis albumisse oma hamsikute puuri pildi. Puuri sisustus täieneb pidevalt. Puuri laius on siis 40 cm, pikkus 60cm ja kõrgus 130 cm.
Sisustuse ideed on kõik teretulnud mida võiks puuri veel panna.
Hetkel elab siis selles puuris neli kääbushamstrit.
lola0404
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 261
Teemad: 37
Pildid: 7
Asukoht: Valga
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 34
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Lola0404 hamstripere

PostitusPostitas samton » 25. juuni 2010, 18:19

Need puurid on hästi lahedad, sellepärast ka, et alati on võimalik korruseid juurde osta ja puuri kõrgemaks kasvatada. Tundub, et su hamsudel on seal päris mõnus elu. :D
Handle every stressful situation like a dog.
If you can't eat it or play with it,
just pee on it and walk away.
Kasutaja avatar
samton
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 4493
Teemad: 72
Pildid: 126
Asukoht: Kohtla-Nõmme, Ida-Virumaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 63
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Lola0404 hamstripere

PostitusPostitas lola0404 (Teema autor) » 25. juuni 2010, 22:12

Ma loodan ka et nad on rahul. Sisustust sooviks ikka juurde veel panna, sest ruumi on üle küll ja rohkem veel. Kui pilti vaadata tundub see sisustus isegi tihedam, aga tegelikult on olukord väga hõre :D
Üks munakarp on küll plaanis panna ja puidu pulkadest redel teha, aga sellega saan tegeleda pühapäeval. Ülejäänud lõbustuste üle tuleb veel pead ragistada.
lola0404
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 261
Teemad: 37
Pildid: 7
Asukoht: Valga
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 34
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Lola0404 hamstripere

PostitusPostitas sindrinahk » 25. juuni 2010, 22:26

Väga uhke ja eeskujulik elamine neil :-D
Koerainimene-koerad sügaval südames.
Suller
Kasutaja avatar
sindrinahk
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1728
Teemad: 41
Pildid: 2
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Lola0404 hamstripere

PostitusPostitas lola0404 (Teema autor) » 30. juuni 2010, 16:37

Panen siis mõned pildid ka üles hamsikutest. Pildid on veits halva kvaliteediga, sest siis elasid hamsud veel plastikpuuris ja läbi selle ei jäänud pildid just väga head.
Pilt

Pilt

Pilt

Kahjuks jäävad pildid ainult ristina, ei oska midagi väga muuta ka. Panin pildid albumisse, seal on näha
lola0404
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 261
Teemad: 37
Pildid: 7
Asukoht: Valga
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 34
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Lola0404 hamstripere

PostitusPostitas Merily » 13. juuli 2010, 15:49

Kuidas teil läheb? :)
Kalle, Ibäk, Ziblak, Sigur, Aili, Biru, Piu, Tärts, Ossa, Mustikas, Ants, Imbi, Kustav, Oskar.
Kasutaja avatar
Merily
Loomasõltlane
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2918
Teemad: 61
Pildid: 14
Asukoht: Viljandi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Lola0404 hamstripere

PostitusPostitas lola0404 (Teema autor) » 16. juuli 2010, 19:41

Meil läheb väga hästi. Aga avastasin, et ühel hallil on küüned meeletult pikad. Nüüd ta juba liigub korruste vahel ringi ka ja on aktiivsemaks muutunud, kuigi jooksurattas pole teda veel näinud, aga varem plastikust puuris ta ainult magas, ehk sellepärast ongi küüned nii pikad. Mõtlesin et lõikan neid vedi, aga see osutus võimatuks, sest ega tema mu headest kavatsustest aru ei saanud ja ei hakanud mulle lahkelt küüsi välja sirutama, pigem ikka siples hästi palju, et ma midagi lõigatud ei saaks.
Nüüd siis loodan rohkem sellele, et äkki ta liigub rohkem ja kulutab ise ära.
lola0404
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 261
Teemad: 37
Pildid: 7
Asukoht: Valga
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 34
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Lola0404 hamstripere

PostitusPostitas Jossu1 » 09. august 2010, 10:52

lola0404 sul on nii äge puur kust sa said?
Jossu,Minnu,Dinnu ja Lissu olete mul südames sügaval! ♥
Miss you! :'(
Kasutaja avatar
Jossu1
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 126
Teemad: 3
Pildid: 6
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 24
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Lola0404 hamstripere

PostitusPostitas katuuuu » 09. august 2010, 11:41

Sellest on juba teemas juttu, kust ta oma puuri sai ja kui palju selline maksab. :-)

Muidu on küll igati uhke puur! Sellises elaks isegi. :wink:
Kasutaja avatar
katuuuu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 458
Teemad: 10
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Lola0404 hamstripere

PostitusPostitas lola0404 (Teema autor) » 13. august 2010, 13:52

Kui keegi soovib sellist puuri muretseda, siis just praegu Kuldses Börsis pakutakse kolmekorruselist. 550.- oli vist hin kui ma ei eksi, igatahes päris hea pakkimine selle puuri kohta. Ning kes soovib võib hiljem korruseid juurde muretseda.

Kuid natuke siis hamsikutest kah. Millegipärast on ühel robonovskil karvu suhteliselt väheks jäänud, ei oskagi öelda kas palavusest või milles see probleem võib olla. Karvkate on hõrenenud kõhu alt, aga muidu on loomake terve ja mingeid probleeme ei paista.
Vahepeal nagu tundus, et madistavad liiga tõsiselt ja jagasin nad juba ära kah, et hallid kahe korruse peale ja robonovskid ülejäänud kahe peale. Aga siis muudkui piiksusid ja vahtisid teineteist ning otsustasin nad kokku tagasi lasta, et ruumi piisavalt ja kõigil on võimalus hoida omaette kui tahavad.

Üldiselt elab minu hamstripere nagu mustlaslaager :) kord ühes kohas ja siis jälle teises :razz: Täpsemalt näeb see siis välja nii, et iga öö peaagu kolivad nad kogu oma krempliga mujale. Päris naljakas on vaadata kuidas nad õhtul valivad välja uue majakese (neid on hetkel puuris 4) ja hakkavad siis kogu oma paberit ümber vedama. Kolimine on küll rohkem robonovskite teema. Hallid elavad rahulikult esimesel korrusel munakarbi all. Robonovskid olid täna hommikuks kolinud heinapalli sisse ja kõik paber oli veetud ümber palli. Päris naljakas on vaadata kuidas nad magavad pea pallist väljas, sest neil on kuum ja siis vahest on isegi keele ots suust väljas. Kahjuks ei saanud sellest vaatepildist pilti teha, kuna viimasel korrusel see värviline kuppel peal ja läbi selle ei jää pilt just kuigi hea.

Aluspanuks panin nüüd hamstritele ka megazorbi ja ma pean ütlema et see ei haise absoluutselt. Kui varem tundsin ma juba kolme päeva pärast ebameeldivat lõhna siis selle aluspanuga pole mitte mingit probleemi, isegi üle nädala ei haise sugugi. Varem kasutas meil jänes seda kogu aeg, aga ma ei tea miks ma varem hamsudele seda ei pannud. Nii et soovitan kõigile kes veel ei kasuta. :happy:
lola0404
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 261
Teemad: 37
Pildid: 7
Asukoht: Valga
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 34
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Lola0404 hamstripere

PostitusPostitas Merily » 13. august 2010, 13:58

Jah, see megazorb on üks hea asi. Rotipuuri pole ma juba nädal aega puhastanud ja mingit haisu pole. Hamstritest rääkimata...
Puuri on juba inimesed siin kiitnud, aga kiidan minagi. Väga mõnus kohake, loomadel ruumi küll.
Tee minu poolt oma pisikestele pai :). (Sul on roboRovskid, mitte roboNovskid :))
Kalle, Ibäk, Ziblak, Sigur, Aili, Biru, Piu, Tärts, Ossa, Mustikas, Ants, Imbi, Kustav, Oskar.
Kasutaja avatar
Merily
Loomasõltlane
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2918
Teemad: 61
Pildid: 14
Asukoht: Viljandi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Lola0404 hamstripere

PostitusPostitas lola0404 (Teema autor) » 15. august 2010, 10:48

Tänan selle paranduse eest ka :wink: ju ma olen esimene kord kuskilt nii lugenud ja hiljem pole sellele isegi tähelepanu pööranud, lihtsalt silmadega üle jutu lasknud ja nii see vale nimi külge jäigi.
lola0404
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 261
Teemad: 37
Pildid: 7
Asukoht: Valga
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 34
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Lola0404 hamstripere

PostitusPostitas lola0404 (Teema autor) » 24. august 2010, 16:03

4381
Õnnestus siis albumi kaudu pilt ka otse teemasse panna. Pildile klikkides näeb ka suuremalt, milline mu hamsude kodu on. Ning loomulikult ei puudu ka pildilt minu koer, kes peab neid kogu aeg silmad punnis vaatama. Varsti hakkan siis lisama ka hamsude pilte, et nende tegemisi teiega jagada.
lola0404
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 261
Teemad: 37
Pildid: 7
Asukoht: Valga
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 34
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Lola0404 hamstripere

PostitusPostitas hamsterkiku10 » 01. veebruar 2012, 22:22

pole kaua kirjutanud, kuidas läheb?
hamsterkiku10
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 167
Teemad: 6
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus


Tagasi: Meie hamstrid

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist