Kui kolmas rott võtta isane

Paaritamisest loovutamiseni

Moderaatorid: E4-, Amelia

Kui kolmas rott võtta isane

PostitusPostitas Kissu (Teema autor) » 17. jaanuar 2005, 17:07

Oot, aga sul nad mõlemad emased ju ja nüüd otsid isast?
Esiteks kas sa ei arva, et su rotikesed tibake noored paaritamiseks ja teiseks 2 emast ja 1 isane - see tähendab kord kuus ~16 poega?
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

PostitusPostitas Arwen » 17. jaanuar 2005, 21:12

Kissu - ma arvan, et suudan ise otsustada millal ma millise roti võtan, eksole....?
Arwen
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 48
Teemad: 9
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Kissu (Teema autor) » 17. jaanuar 2005, 21:22

Ma ainult küsisin! :P
Ja parandus eelmisesse postitusse: 2 korda kuus ~16 poega. :D
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 18. jaanuar 2005, 04:54

Jaanika, sa ainult kinnita meile, et sa neid kohe paaritama ei hakka. :) Rottide paaritusvanus algab neljast kuust, kuigi mina ootaks viie kuni kuue kuuni, siis on ta täiskasvanulikum.
Kui sa seda isast selleks valid, et paaritada, siis tasuks rottide värvigeneetikat uurida, mis kuidas pärandub. Suvaliselt kokku pannes võivad väga igava välimusega rotipojad tulla.
Aga sellest kõigest on muidugi mitmeid kordi foorumis juba juttu olnud, kui huvitab, leiad ise need kohad üles.
Valget mustade silmadega ei pruugi Eestis üldse olla ning beezhe näib ka üksjagu harva näha olevat, niiet kui kindlat värvi soovid, võib päris pikalt minna, enne kui roti leiad.
Aga miks sa tegelikult just isast otsid? Tahad teise koloonia endale ka asutada, niiet ühes puuris isased ja teises emased?
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Kissu (Teema autor) » 18. jaanuar 2005, 13:10

Kas valge mustade silmadega ei ole mitte retsessiivne geen. Seega tõenäoliselt peaks sealt tulema valgeid punaste silmadega poegi?
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

PostitusPostitas Arwen » 18. jaanuar 2005, 17:45

Loomulikult ei kavatse ma neid kohe paaritama hakata :P Olge nüüd rahulikud. Tean, et selline rott nagu ma soovin, on eestis suht haruldane, sellepärast otsingi juba varakult :) Kahjuks topiti mu küsimus "soovin" teema alla hoopis :(
Arwen
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 48
Teemad: 9
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 18. jaanuar 2005, 18:35

hee..jaanika..mul on tihti nii,et kui räägin sellest, et tahaksin ühte isast rotti võtta hakkavad kohe kõik rääkima,et issand..kuhu sa need pojad paned... kuigi ma pole ju üldse väitnudki,et ühte puuri lähevad.. :P
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 18. jaanuar 2005, 23:11

Nojah, soovide alla käivad reeglite järgi kõik loomapoja soovid. Aga kui sa kavalalt teeks teema, et kust saab haruldast värvi rotti (või õieti midagi sellist juba velveti ja aprikoosi kohta on), siis see ei kuulu nihutamisele. Nüansi küsimus, seda küll.
Isaste ja emaste koos pidamise eest hoiatamine on minul küll juba refleksi tasandil. Et ometi mõni teadmatu ei saaks muljet, et nii tehakse. Sina ja mina võime ju teada, et sa ei tee seda, aga kui seda teemat satub juhuslikult lugema keegi, kes rotipidamisest vähe teab ja vaid paari teemat kiikab, võib ta halva idee saada. Lausa nii, et siinsed tegijad nii teevadki. Ülearu paranoiline suhtumine? Võibolla, aga Eesti oludes tundub, et põhjendatud.
Mina olen mõelnud, et kunagi viie aasta pärast muretsen endale paberitega isased, keda siis paaritamiseks laenama hakkan, vere puhastuse mõttes. :D Ja võibolla mõne emase ka, kes siis kaks-kolm pesakonda toob. Aga see juba teemaväline.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas nuu » 18. jaanuar 2005, 23:41

Jaanika kirjutas:Loomulikult ei kavatse ma neid kohe paaritama hakata (

Kui rõhk on selles lauses sõnal "kohe", siis tahaksin kah paar sõna lisada sellele, mis Liisa juba ära ütles.
1. Teadmata päritolu ja esivanematega rottide paaritamine on suhteliselt riskantne ettevõtmine. Sa ei tea nende geenide kohta midagi, väljaarvatud see, mis kohe esmapilgul välja paistab. Kui emase roti esimeseks paaritamiseks on parim iga umbes 6...12 kuuni, ning selleks ajaks ei ole veel suure tõenäosusega üldse selge, mis haigusi või iseloomuhäireid tema geenides peidus on, siis isase võiks parem valida vanema. Ma mõtlen, et ise kasutaksin paaritamiseks ainult sellist isast, kes on vähemalt aasta vana, terve kui purikas ning on elanud koos teiste isastega ning ei ole nende vastu agressiivne olnud (ega loomulikult inimese vastu). Isane ei pea tingimata omal olemas olema, aga mina näiteks olen rotipidajana veel nii algaja, et mina küll otsustada ei oskaks, milline isane ikka tõesti terve on...
2. Kahe eri värvi roti paaritamisel on kõige tõenäolisem saada tulemuseks ainult musti, aguutisid ja/või valgeid punasilmseid rotte. Ei ole nii, et kui paaritad sinist beežiga, siis on tulemuseks vikerkaarevärviline pesakond. Algteadmised rottide geneetikast on hädavajalikud ka selleks, et sa teaksid, milliste rotitüüpide paaritamisel on võimalikud mingid spetsiifilised haigused. (Vt näiteks huskyd ja "megacolon")
3. Loodan, et sinu rotikasvandusest ei saa rotivabrikut, kus emad-isad-õed-ja-vennad omavahel sigivad. (Sinu hiirtefoorumi postitustest on jäänud mulje, et nii on sinu hiirekestega.) Suguluspaaritused on üldjuhul täiesti lubamatud.
Võib-olla olen kuri, aga mul on hirm... See mäng käib elavate hingedega, mitte nukkudega....
Kasutaja avatar
nuu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 501
Teemad: 46
Asukoht: Tallinn, Kesklinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Arwen » 19. jaanuar 2005, 00:01

nuu kirjutas: 3. Loodan, et sinu rotikasvandusest ei saa rotivabrikut, kus emad-isad-õed-ja-vennad omavahel sigivad. (Sinu hiirtefoorumi postitustest on jäänud mulje, et nii on sinu hiirekestega.) Suguluspaaritused on üldjuhul täiesti lubamatud.

Või et nii oli minu hiirekestega, nüüd on nad kõik igatahes surnud... kas tõesti arvad et ma hiirekesi pidasin ainult paaritamise ja müümise eesmärgil ja lasin neil hooletult sigida peaasi et neid rohkem saaks? Mina veel tundsin sulle kaasa, kui kuulsin et sul rott haige.
Arwen
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 48
Teemad: 9
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tibatillukese rotipoja uhke omanik

PostitusPostitas nuu » 19. jaanuar 2005, 00:31

no ma kartsingi, et mu postitus paneb vihastama, aga tegelkult olen ma tõesti lihtsalt mures.
Ma ei rääkinud hooletusest jne. Ma tõesti usun, et sa armastad oma loomakesi ja et sulle meeldib nendega mässata ning neid jälgida ning kõik see muu -tead-isegi- mis loomapidamisega kaasas käib. Aga kas sa eitad, et sa oled omavahel lähisugulasi paaritanud? (Ma küll hiirefoorumist seda teemat enam ei leidnud, kust see välja tuli, ja ma kahjuks ei jälginud ka seda teemaarendust tookord lõpuni.) Ma oma arvates päris tühja koha peal ei haugu...
Jah. ma just nüüd ka lugesin, mis su hiirtega juhtus... omajagu õudne ja väga kahju, et minu torisemine just sellisele päevale sattus...
Kasutaja avatar
nuu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 501
Teemad: 46
Asukoht: Tallinn, Kesklinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Arwen » 19. jaanuar 2005, 19:04

Ma vist tean millist teemat sa mõtlesin...minu mäletamist mööda käis seal jutt sellel teemal et keegi tahtis endale samast peasakonnast isast ja emast võtta minu käest vms..Mul olid emased ja isased üldse eraldi puurides. Emaste puuris olid ka üks vana isane kes enam kellelegi poegi ei teinud ja pisikesed pojad. Kokku lasin nad ainult siis kui poegi tahtsin ja pojad andsin alati enne ära kui nad paarituda jõudsid, kui esimesed hiired vanaks jäid siis jätsin kaks isast poega omale ja ostisin neile pruudid loomapoest. Oled nüüd rahul?
Arwen
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 48
Teemad: 9
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas nuu » 20. jaanuar 2005, 15:00

Oi-oi-oi. Paistab et mu mäluke mulle jälle vingerpusse mängib... :roll: Võis tõesti ka nii olla, et sa lubasid kellelegi teisele anda oma hiirte pesakonnast nii emase kui isase. Mis sellest loost sai?
Jaanika kirjutas:Oled nüüd rahul?
No päris rahule mu süda veel ei jäänud. On veel mõned postitused sinu hiirtelehe külalisteraamatus, mis mind rahutuks teevad. :wink:
Ann-Marii kirjutas:ma tahtsin kirjutada sellest, et mul oli kõigepealt neli hiirt..ja ma ostsin need sinult...sa olid öelnud et kaks emast ja kaks isast....pärast tuli välja..et kolm emast ja üks isane....njh see selleks....=)
/.../
Pärast seda sündisid mu kahel emasel hiirel 12 poega...kll neid oli palju...:P...
siis andsin ühe emase poodi koos kõigi 12 väikese hiirega....nüüd kui mul on alles ainult kaks hiirt..sündisid neil pojad...neli poega=D....wii..:P
ja siis peale seda..kohe noh 3 nädalat ikka vahet jälle pojad....ma ei jõudnudgi neid eelmisi poegi poodigi anda ....:s..
/.../
ja mul on üks mure veel....see isane hehh...üritab nende vanemate poegadega lapsi teha:D....njh...ma ei tea..nad piiksuvad..ja jooksevad eest ära..ja siis veel emasega üritab ja,...mis ma peaksin tegema...??...isase eraldi puuri panema..??
Kas emased-isased, mis see laps omale sai, olid ka ühest pesakonnast?
kaarel2 kirjutas:nu need 2 emas mis sain
üx oli neist tiine ja teine mitte
tiinel tuli 7 poega 1nät tagasi
saadavad tervisi vanadele tuttavatele
ja noored pärivad oma isa kohda
Sinu vastus sellele:
Jaanika kirjutas:Kaarel2 - ma ei usu et sa oma hiired minult said...viimased paar kuud pole ma kellelegi kahte emast poega andnud.
kaarel2 on suure tõenäosusega see sama kaarel2, kes paljudel lemmikloomalehekülgedel selle nime all esineb ning peab kodus lisaks veekilpkonnadele ka lihasööjaid madusid (mida ta oma lontu-profiilis targu mainimata jätab) ning seoses sellega muutuvat arvu närilisi. Mulle jääb lihtsalt täiesti arusaamatuks, miks ta peaks hiirelehe külalisteraamatusse sellist asja valetama tulema? Või ajas ta midagi totaalselt segi...?
x x x
Ja kui siin juba uurimiseks läks, siis oleks mul jälle vaja mälu värskendada. Kas sa mitte ei kirjeldanud just hiljuti ühes Hiireaugu teemas, kuidas sul elavad emased-isased paaridena, sest isaseid ei ole võimalik koos ühes puuris pidada? (Teemat jälle ei leidnud üles enam.)
x x x
Lisan veel, et mõtlesin järele ja peasüüdalseks hiirevabriku-mulje tekkimises oli ilmselt "Miisu-Pontu" saade. Praegu meenutan, et Rõõmussaar ju ongi selline mees, kes laseb asjadel paista just nii nagu talle parajasti huvitavam tundub... (Vahetekstid ja kõik muu.)
Kasutaja avatar
nuu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 501
Teemad: 46
Asukoht: Tallinn, Kesklinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus


Tagasi: Paaritamine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 3 külalist