LiisaPireti rotitüdrukud

Kõik sabalised, kes meil kodudes on

Moderaatorid: E4-, Amelia

Foorumi reeglid
See foorum on mõeldud oma lemmiku(te)st rääkimiseks, mitte hoolduse alase nõu küsimiseks! Iga kasutaja teeb omale teema, kus on juttu tema lemmiku(te)st. Teema pealkiri võiks olla kujul nt. "Kissu rotid", "Foksi küülikud" vms.

LiisaPireti rotitüdrukud

PostitusPostitas LiisaPiret (Teema autor) » 08. juuli 2013, 18:55

Täna lisandusid meie perekonda 2 uut liiget, rotitüdrukud Ginny ja Lily. Nad on 5 nädalat vanad. Sain nad kasutajalt martin192.
Pilt
Lily on väga sõbralik ja parajalt aktiivne rott. Kohe kui ta puuri panin, hakkas tema juba kõike ümber paigutama :-) . Talle meeldib pai saada ja tal pole midagi ka süles hoidmise vastu.
Pilt
Ginny on vastupidiselt Lilyle veel päris arg. Kätt ta kardab nii, et igakord kui mu käsi puurile läheneb, poeb ta juba peitu. Talle meeldib magada ja süüa :happy: .
Praegu on puuris veel hiline lõunauinak. Lily on vallutanud endale ülemise korruse ja kogu vetsupaberi sinna tassinud. Ginny peab leppima alumise korrusega, aga ka seal magamisel on omad plussid, sest nii on söögikauss tema magamispaiga kõrval :-) . Tundub, et mõlemad tunnevad end uues kodus õnnelikult.
LiisaPiret
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 42
Teemad: 6
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 24
Sugu: Naine
Tuju: Rahulolev
Prindi postitus

Re: LiisaPireti rotitüdrukud

PostitusPostitas samton » 08. juuli 2013, 19:38

Tere tulemast rotipessa! Sul on väga ilusad rotitüdrukud ja kena nimed oled neile pannud.
Handle every stressful situation like a dog.
If you can't eat it or play with it,
just pee on it and walk away.
Kasutaja avatar
samton
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 4493
Teemad: 72
Pildid: 126
Asukoht: Kohtla-Nõmme, Ida-Virumaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 63
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: LiisaPireti rotitüdrukud

PostitusPostitas Merily » 08. juuli 2013, 21:17

Tere tulemast ka minu poolt! Nii hea on uusi ja huvitavaid rotte näha :). Oled endale väga ilusad plikad valinud. Kindlasti harjub Ginny ka varsti-varsti, nad ju alles nii noorekesed.
Kalle, Ibäk, Ziblak, Sigur, Aili, Biru, Piu, Tärts, Ossa, Mustikas, Ants, Imbi, Kustav, Oskar.
Kasutaja avatar
Merily
Loomasõltlane
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2918
Teemad: 61
Pildid: 14
Asukoht: Viljandi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: LiisaPireti rotitüdrukud

PostitusPostitas LiisaPiret (Teema autor) » 09. juuli 2013, 13:11

Üleöö on tüdrukutel toimunud iseloomude vahetus. Nüüd on Ginny see aktiivne, kes samal ajal kui Lily põõnab, puuris ringi tormab ja lammutab. Käe eest ta enam peitu ei jookse ja sülle on ta ka end lubanud võtta. Paitamist ta kahjuks ei salli :sad: .
Lily on Ginny täielik vastand. Ta armastab paitamist ja süles hoidmist. Kätt nähes, paneb ta kohe enda väiksed käpakesed selle peale ja vaatab otsa sellise "palun tee mulle pai" näoga :biglove: .
Jõudsin ka mõned pildid teha :-)
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
LiisaPiret
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 42
Teemad: 6
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 24
Sugu: Naine
Tuju: Rahulolev
Prindi postitus

Re: LiisaPireti rotitüdrukud

PostitusPostitas roberta » 09. juuli 2013, 15:01

Tere tulemast rotipessa! Imeilusad lapsukesed!
Kasutaja avatar
roberta
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1181
Teemad: 8
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: LiisaPireti rotitüdrukud

PostitusPostitas Kissu » 09. juuli 2013, 15:58

Väga armsad rotitüdrukud! Palju-palju õnne sulle!
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: LiisaPireti rotitüdrukud

PostitusPostitas Strawberryke » 09. juuli 2013, 20:37

Ka minu poolt tere tulemast rotipessa!Väga armsad roti plikad sul :happy:
Kasutaja avatar
Strawberryke
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 217
Teemad: 10
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 23
Sugu: Naine
Tuju: Õnnelik
Prindi postitus

Re: LiisaPireti rotitüdrukud

PostitusPostitas LiisaPiret (Teema autor) » 10. juuli 2013, 12:38

Aitäh kõigile! :-)
Toimunud on palju väikesi kaklusi ja tundub, et nüüd on Ginny puuri boss. Tema algatusel on hakatud tegelema toidu ladustamisega. Ladu asub väikeses papist majas, mille ukse ja akna on Ginny aluspanuga ära turvanud (juhuks kui keegi vargile tuleb :wink: ). Ladustamise kohta kehtivad puuris ka kindlad reeglid: kõik, mis on värske või maiustus peab lattu minema. Täna andsin mõlemale tüdrukule väikese kurgitüki. Ginny viis selle kohe lattu, aga Lily tahtis seda süüa. Selline reeglite rikkumine pahandas Ginnyt hirmsasti. Ta läks Lily juurde, võttis kurgi ühest otsast kinni ja tiris Lily koos kurgiga lattu. Oi, milline kaklus ja tagaajamine siis lahti läks! :-D Lõpuks suutsin nad üksteise küljest lahti saada ja andsin kurgi Lilyle tagasi. Ginny oli selle peale alguses sügavalt solvunud, kuid hiljem leppisime ära :-)
LiisaPiret
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 42
Teemad: 6
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 24
Sugu: Naine
Tuju: Rahulolev
Prindi postitus

Re: LiisaPireti rotitüdrukud

PostitusPostitas LiisaPiret (Teema autor) » 14. juuli 2013, 23:24

Pidin mõned päevad rottidest eemal olema ja pole saanud seetõttu kirjutada. Koju jõudes oli rotude rõõm muidugi suur, kohe kui puuriukse lahti tegin, joosti välja jooksma. Veider on see, et ainult nelja päeva jooksul on rotid tublisti kasvanud. Ginny on palju suuremaks ja paksemaks läinud ja Lily, kes oli meil koguaeg väike ja kleenuke, on ka pikem ja paksem. Mind paneb imestama nende kasvuvahe. Lily on silmnähtavalt väiksem kui Ginny. Alguses kartsin, et äkki on Ginny hoopis poiss, kuid kontrollisin järgi, mõlemad on kindlalt tüdrukud. Mõlemad on täpselt sama vanad ka. Äkki ongi mõned rotid väiksemat kasvu kui teised... :huh:
LiisaPiret
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 42
Teemad: 6
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 24
Sugu: Naine
Tuju: Rahulolev
Prindi postitus

Re: LiisaPireti rotitüdrukud

PostitusPostitas Kissu » 15. juuli 2013, 08:24

Esimese kahe elukuu jooksul kasvavadki rotilapsed väga kiiresti. Nad peavad ju kasvama 6-8 grammisest pisikesest paljast põnnist 150-200 grammise aktiivse rotipägalikuni. Seega ongi rottide kasv päevast-päeva lausa silmaga näha. :)

Iga rott ongi erinev ning isegi samas pesakonnas võib olla väga erineva kasvu ja kehakujuga rotte. Seega ei tasu muretseda.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: LiisaPireti rotitüdrukud

PostitusPostitas LiisaPiret (Teema autor) » 23. juuli 2013, 16:51

Aitäh vastuse eest Kissu! :-)
Nüüdseks on rotid kõvasti kasvanud. Kaalunud veel pole, aga on näha, et Ginny on palju paksem. Mõlemad on väikesed pätid (nagu mu ema neid kutsub). Proovivad alati ikka nendesse "keelatud" kohtadesse sisse pääseda, mille mina rotikindlaks teinud olen. Ginny on ikka veel inimeste suhtes umbusklik. Mind ega minu perekonda ei karda, aga võõraid inimesi ja võõraid kohti ta kardab. Lily, aga ronib tavaliselt igale inimesele sülle. Minu juuresolekul mängib ta sellist armsat ja uudishimuliku loomakest, aga kui ta arvab, et mina ei näe, hakkab ta kohe Ginnyt kiusama ja puuri lammutama :devil: Olen neile puuri väga palju igasuguseid kiikesid ja majakesi meisterdanud. Majakesi kasutavad nad laona ja kiikedes ei ole nad ühtegi korda maganud :sad: . Nad magavad ainult ühe korruse peal. Olen neile proovinud sinna riidetükke ja paberit panna, et neil mugavam oleks, aga nad lükavad need kohe alla. Olen mõtelnud, et äkki on neil lihtsalt kiikedes palav, aga viimastel päevadel eriliselt palavaid päevi pole olnud :huh: . Aga vähemalt on nad õnnelikud ja see on kõige tähtsam :-)
Järgmisel nädalal saabuvad arvatavasti ka pildid, sellel nädalal on palju tegemist :wink:
LiisaPiret
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 42
Teemad: 6
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 24
Sugu: Naine
Tuju: Rahulolev
Prindi postitus

Re: LiisaPireti rotitüdrukud

PostitusPostitas Kissu » 23. juuli 2013, 18:23

Kas sul on ühekordne või kahekordne kiik? Ühekordseid kiikesid rotid üldiselt eriti ei armastagi. Minu rotid ei armasta ka kiige peal magada. Nad poevad enamasti kahe riidekihi vahele ja vot seal on alles mõnus. Kui on kahekordne kiik, siis ehk rotid lihtsalt ei oska seda kasutada? Kui sünnikodus puudusid kahekordsed kiiged, kus sees põõnata, siis rotid vahel ei tule selle peale lihtsalt. Mina enamasti näitan siis rotile ette, et sinna vahele saab pugeda või pistan suhteliselt julmalt roti sinna vahele. Esimese hooga põgenetakse küll kiiresti sealt vahelt, aga mõne aja pärast tekib huvi. :-D
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: LiisaPireti rotitüdrukud

PostitusPostitas LiisaPiret (Teema autor) » 23. juuli 2013, 19:28

Praegu on meil ainult ühekordsed kiiged. Eks peab siis lähipäevadel niidi ja nõela kätte võtma ja ise kiiged kahekordseks tegema :-) . Poest võib ju ka vaadata.
LiisaPiret
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 42
Teemad: 6
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 24
Sugu: Naine
Tuju: Rahulolev
Prindi postitus

Re: LiisaPireti rotitüdrukud

PostitusPostitas Kissu » 24. juuli 2013, 19:49

Tegelikult ei pea kiikesid ilmtingimata õmblema. Mina kinnitan lihtsalt kirjaklambrid läbi kahe kiigekihi ja siis võre külge. Lihtsam ja kiirem. Muidugi, kui on aega ja tahtmist võib ka õmmelda, siis saab huvitavamaid variante teha. Nagu näiteks: http://www.snugglebughammocks.co.uk/nikki.png või http://img0.etsystatic.com/000/0/515635 ... 209068.jpg
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: LiisaPireti rotitüdrukud

PostitusPostitas Strawberryke » 24. juuli 2013, 21:00

No nii peent ma vist oma rotule ei teeks aga need on päris vahvad ideed Kissu!Aitäh et jagasid.(Tean et pole küll minu teema aga ikkagi tänud :P)
Kasutaja avatar
Strawberryke
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 217
Teemad: 10
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 23
Sugu: Naine
Tuju: Õnnelik
Prindi postitus

Re: LiisaPireti rotitüdrukud

PostitusPostitas LiisaPiret (Teema autor) » 24. juuli 2013, 23:12

Suur tänu sulle, Kissu, heade ideede eest! :-)
Aga kas rotud neid kirjaklambreid hammustama ei hakka või endale nendega kuidagi viga ei tee? :umm:
LiisaPiret
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 42
Teemad: 6
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 24
Sugu: Naine
Tuju: Rahulolev
Prindi postitus

Re: LiisaPireti rotitüdrukud

PostitusPostitas Kissu » 24. juuli 2013, 23:40

Mina olen kirjaklambreid nüüdseks kasutanud vast 3-4 aastat ja pole küll ühtegi sellega seotud vigastust tuvastanud. Olen kasutanud neid ka rotitittede (3-6 nädala vanused) puuris laekiige kinnituseks ja isegi nemad ei suutnud ennast nendega kuidagi vigastada, kuigi topivad oma nina igale poole võimalikku ja vähem võimalikku kohta. Kindlasti tuleks valida ilma plastikkatteta kirjaklambrid, siis ei juhtu midagi isegi siis, kui neid veidi järatakse. Enamasti näritakse mul küll pigem kiike kui klambrit ennast. Kindlasti tuleks osta suhteliselt suured kirjaklambrid, ise kasutan 50mm ja isegi need painutatakse vahel 7 suure roti raskuse all laiali (pean vist kaaluma veel suuremate ostmist). Sellised laiali paindunud kirjaklambrid on kõige ohtlikumad, siis jääb see üks ora välja ulatuma. Kuni kirjaklamber aga ilusti kenasti koos on ja laiali pole paindunud, seni ei ole küll mingit ohtu.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: LiisaPireti rotitüdrukud

PostitusPostitas LiisaPiret (Teema autor) » 25. juuli 2013, 00:09

Sain nüüd hirmudest lahti :happy: . Aitäh! :-)
LiisaPiret
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 42
Teemad: 6
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 24
Sugu: Naine
Tuju: Rahulolev
Prindi postitus

Re: LiisaPireti rotitüdrukud

PostitusPostitas Tiksikas » 08. august 2013, 08:20

Tere tulemast Pisisse ja rotipessa! :P
Kas millalgi pilte ka oodat on?
Kasutaja avatar
Tiksikas
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 598
Teemad: 18
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 24
Sugu: Naine
Tuju: Omadega läbi
Prindi postitus

Re: LiisaPireti rotitüdrukud

PostitusPostitas LiisaPiret (Teema autor) » 14. august 2013, 18:01

Kahjuks olen praegu kodust ära. Kui tagasi jõuan, siis panen pildid üles :-) .
LiisaPiret
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 42
Teemad: 6
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 24
Sugu: Naine
Tuju: Rahulolev
Prindi postitus

Re: LiisaPireti rotitüdrukud

PostitusPostitas Mileen » 08. september 2013, 12:58

Aww, nii nummid rotsud! :)
Mileen, Marleen ja Kribu <3
Igatsen teid, pojukesi, kes said omale uue kodu: Remi, Crash, Pontsik, Laigu, Tupsu, Nupsu, Nospel, Nööpsu ja Nipsu <3
R.I.P Kipi 18.08.2013-15.12.2013 Jään sind igatsema, musu, puhka rahus! <3
Kasutaja avatar
Mileen
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 58
Teemad: 10
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 22
Sugu: Naine
Tuju: Vallatu
Prindi postitus

Re: LiisaPireti rotitüdrukud

PostitusPostitas Stacy8Me » 10. september 2013, 15:53

Täitsa vahvad! Kuidas neil läheb kah? :D
.Rats of Prey.
Kasutaja avatar
Stacy8Me
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 79
Teemad: 2
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Tuju: Häbelik
Prindi postitus

Re: LiisaPireti rotitüdrukud

PostitusPostitas LiisaPiret (Teema autor) » 13. september 2013, 18:00

Tüdrukutel läheb väga hästi. Mõlemad on päris palju kasvanud ja kosunud (ikkagi kolme kuused juba :wink: ). Olen viimasel ajal kooliga nii hõivatud, et pole pisi foorumisse jõudnud. Kahjuks pean ka täna vabandama piltide puudumise pärast :sad: . Aja puudus ja halb kaamera on peamised probleemid. Nimelt varastati minu fotoaparaat ära ja sellepärast pean kasutama telefoni kaamerat, millega pildistamine on väga raske, sest selle kaamera läheb fookusesse ainult telefoni paigal hoides, mida on rottide pildistamisel üsnagi võimatu teha (kui just rotid ei poseeri, mida nad väga harva teevad :dry: ). Siiski luban, et proovin esimesel võimalusel mõned pildid teha :happy: .
LiisaPiret
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 42
Teemad: 6
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 24
Sugu: Naine
Tuju: Rahulolev
Prindi postitus


Tagasi: Meie rotid

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 5 külalist