looduslapse esimene rott Pätu

Kõik sabalised, kes meil kodudes on

Moderaatorid: E4-, Amelia

Foorumi reeglid
See foorum on mõeldud oma lemmiku(te)st rääkimiseks, mitte hoolduse alase nõu küsimiseks! Iga kasutaja teeb omale teema, kus on juttu tema lemmiku(te)st. Teema pealkiri võiks olla kujul nt. "Kissu rotid", "Foksi küülikud" vms.

looduslapse esimene rott Pätu

PostitusPostitas looduslaps (Teema autor) » 02. märts 2015, 22:24

Olen siin foorumis uus. Võtsime endale 20.02 koju roti, meie esimene rott, meie pere esimene koduloom.
Me võtsime teda iga päev natuke puurist välja ka, hiljem üks inimene ütles mulle, et paar-kolm päeva oleks pidanud ta olema ainult oma puuris ... ei tea ... igatahes on ta nüüd välkkiire, ta tormab oma puuris ringi nagu segane, siiasinna, väga väga kiirelt, nagu lausa hüppab ja tõmbleb, hüperaktiivne. Seda mitte koguaeg, kohati. Alguses ta magas palju, nüüd vist vähem juba ... ei teagi. Eelmine nädal olime kodused, nüüd olin täna ise pika päeva tööl. Inimene, kellelt ta sain, ütles et ta on umbes 1k vanune alles. Selle väikese ajaga, mis ta on meie juures olnud, on ta kasvanud küll juba.

Ma ei oska seda tõmblemist kirjeldada, kuid tal oleks nagu midagi viga või miks ta nii teeb? Hüpetega kihutab ühest puuri otsast teise, hops siia, hops sinna, hops majja peitu, hops kohe välja, vahepeal haarab kausist süüa ja kihutab taas majakesse peitu - see on okei, ta käibki seal oma majas või ühes teises varjulises nurgas söömas :)
looduslaps
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 9
Teemad: 3
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: looduslapse esimene rott Pätu

PostitusPostitas Lind1100 » 03. märts 2015, 15:17

Kui rott on ise sõbralik ja ei karda, võib teda kohe esimesel päeval välja võtta küll - see "las esialgu harjub puuriga" on pigem nende päris inimesega harjutamata rottide küsimus, kes alguses inimest nähes kohe hirmuga majja peitu poevad. Enda rotid ka kõik juba algusest kõik inimsõbralikud olnud ja välja voodi peale või põrandale mitme istuva inimese vahele ringi järelvalvega uudistama lastud. :)

See hüppamine on tõenäoliselt lihtsalt mingit tüüpi mäng - noor loom on energiat täis tahab ikka mängida. Ennegi põrkepall-rotte nähtud. Kui mitu rotti korraga võtta, siis üksteisega "müratakse" ka päris agarasti, et siis pärast ühes hunnikus magada (üldiselt soovitataksegi rotte vähemalt kahekaupa pidada, kuigi muidugi samasoolise rühmana).

Andke edaspidigi teada, kuidas teil läheb, ning õnne uue pereliikme puhul. Mis värvi/markeeringuga rotuga on tegemist? Ehk oleks temast või tema elamisest pilte ka võimalik näha?
Inimesed, märgake head, mitte halba! Kõik pole nii nagu paistab.
Ettevaatust, rott on väljas!
Kasutaja avatar
Lind1100
Rottloom.
Mängujuht
Mängujuht
 
Postitused: 2569
Teemad: 36
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: looduslapse esimene rott Pätu

PostitusPostitas looduslaps (Teema autor) » 03. märts 2015, 16:07

Peaks olema husky, nii mulle too naine ütles, kellelt roti võtsime ja googeldades peab see paika. Hallikas, nägu eest ja kõhu alune valge. Elamist üleni ei ole ära pildistanud, Pätust mõned fotod on, kuid ma ei tea, kuidas neid siia otse teemasse lisada, ei ole veel uurinud seda :) Pildid on mul enda arvutis, netis ei ole.

Ja tänan, rõõm teada, et see põrkepall-rott on tavaline ja igati normaalne nähtus, et tal ei ole siis midagi viga :)
looduslaps
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 9
Teemad: 3
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: looduslapse esimene rott Pätu

PostitusPostitas roberta » 03. märts 2015, 17:52

Ebanormaalne oleks, kui noor rotilapsuke oleks koguaeg paigal ja ei hüppaks rõõmsalt ringi. Mul on endal praegu samamoodi 2 energiapalli kodus. tänu pisidele kaakamitele on ka suurtel onudel elu sisse läinud.
Kasutaja avatar
roberta
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1181
Teemad: 8
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: looduslapse esimene rott Pätu

PostitusPostitas looduslaps (Teema autor) » 03. märts 2015, 19:39

Ma ei teadnud lihtsalt, er rotid sedasi kargavad ja hüppavad ja põrkavad, ma vaatasin, et rott hakkas nagu tõmblema :) ta alguses esimesed päevad ei teinud sedasi, oli rahulik, ei roninud teistele korrustele üldse, jooskuratta avastas ka alles mitu päeva peale meile sisse kolimist :) esimesed päevad magas, sõi ja magas, sõi :) nagu beebs.
looduslaps
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 9
Teemad: 3
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: looduslapse esimene rott Pätu

PostitusPostitas roberta » 03. märts 2015, 21:22

Esimesel päeval tibuke ilmselt kohanes uue ümbruse ja uute lõhnadega, seepärast oli vaiksem. Nüüd rahunes ja kodunes ära ja on ilus lõbus energiline rotulaps. :) Tibukene on sul vist üksinda :( , aga tal oleks palju parem ja kindlam ja lõbusam olla, kui tal oleks seltsiks veel 1 tillukene rotilaps, kellega koos saaksid mängida. Üksinda pole tal sugugi hea olla, seepärast võetaksegi 2 pisikest koos. Oled sa sellele mõelnud, et pisile sõbrake tuua?
Kasutaja avatar
roberta
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1181
Teemad: 8
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: looduslapse esimene rott Pätu

PostitusPostitas looduslaps (Teema autor) » 03. märts 2015, 21:58

Me alguses pidime ikka väga rangelt ühe roti juurde jääma, teame et peaks kahekaupa pidama. Täna vestlesime veel mehega ja eks näis nüüd, kas tuleb veel teine, hilja ei ole ja kaklema nad ei hakka? Kui saaksime nüüd kiirelt veel ühe sama noore rotiplika ... ega inimesele ei ole ajalises ega rahalises ega mingis mõttes vahet, kas on 1 või 2? Neil endal oleks lõbusam ja parem? Me võime küll tegeleda palju, kuid inimene ei asenda iial liigikaaslast?
looduslaps
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 9
Teemad: 3
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: looduslapse esimene rott Pätu

PostitusPostitas Kissu » 03. märts 2015, 22:34

Tõlkisin omal ajal selle kohta pika jutu, kus on käsitletud ka neid teemasid - viewtopic.php?f=52&t=18956

Kui ta on nooruke 2-3 kuud vana, siis peaks kenasti teise roti veel omaks võtma. Mida kauem oodata, seda keerulisemaks läheb see teise rotikese lisamine.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: looduslapse esimene rott Pätu

PostitusPostitas looduslaps (Teema autor) » 04. märts 2015, 13:01

Hetkel leidsin kahe kuu vanuse huski plika, püüan ta meile orgunnida. Mees oli eile nõus ja kaldus ka sinnapoole, et peame ikka Pätule sõbra võtma
looduslaps
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 9
Teemad: 3
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: looduslapse esimene rott Pätu

PostitusPostitas Mercar » 04. märts 2015, 14:56

Väga tore kuulda. Alguses laske neid kokku kohtades, kus Pätu pole käinud ja jälgige kuidas läheb. Esimesed paar päeva võib lapsukeste tutvustamisele kuluda kuid selles saadav kas rõõmsate loomade näol kaalub kõik üle :)
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Meie rotid

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 8 külalist