Eva liivahiired

Kiired tegutsejad meie kodudes

Moderaator: triini22

Foorumi reeglid
See foorum on mõeldud oma lemmiku(te)st rääkimiseks, mitte hoolduse alase nõu küsimiseks! Iga kasutaja teeb omale teema, kus on juttu tema lemmiku(te)st. Teema pealkiri võiks olla kujul nt. "Kissu rotid", "Foksi küülikud" vms.

Eva liivahiired

PostitusPostitas HetkelLoomatu (Teema autor) » 03. aprill 2013, 21:47

Ma siis kirjutan ka oma liivahiirtest. ma sain nad eile, kaks venda Jack ja Finn. Mõlemad musta värvi, hästi aktiivsed ja uudishimulikud-tervel perel on lõbus nende tegemisi jälgida. võimalusel panen pildid ka :) .
Enam mitte loomatu :)
liivahiired Finn ja Oliver
HetkelLoomatu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 21
Teemad: 4
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 24
Sugu: Naine
Tuju: Rahulolev
Prindi postitus

Re: Eva liivahiired

PostitusPostitas Pinto » 04. aprill 2013, 20:46

Tere tere uutele hiirtele!

Kuskohast nad pärit on ja kui vanad hiired on?
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Eva liivahiired

PostitusPostitas HetkelLoomatu (Teema autor) » 06. aprill 2013, 11:35

Hiired on sündinud augustis, st nad on 8 kuud vanad. Ostsin nad Tabasalu PetCenterist. Ma olen kuulnud igasuguseid lugusid loomapoest ostetud loomade kohta, aga Jack ja Finn on küll terved, rõõmsad, uudishimulikud ja energilised liivahiired. Finn on pisut kartlikum ja kiirem, rohkem sportlase moodi. Jack on rahulikum ja uudishimulikum. Pärast puuri laskmist läks Jack üsna pea söögikaussi istuma :D Mõlemad armastavad sivkasid ja pähkleid mida neile paar korda pakkunud olen. julgevad ka käest võtta
Enam mitte loomatu :)
liivahiired Finn ja Oliver
HetkelLoomatu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 21
Teemad: 4
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 24
Sugu: Naine
Tuju: Rahulolev
Prindi postitus

Re: Eva liivahiired

PostitusPostitas HetkelLoomatu (Teema autor) » 09. august 2013, 15:10

Mõtlesin, et pole kaua aega siia kirjutanud, annan väikese ülevaate. Jack ja Finn on praegu saamas aastaseks :cake: . Hästi aktiivsed ja uudishimulikud, võiks päevad läbi ringi joosta, kui vaid saaks. Kõige aktiivsemad on nad õhtul kell 10. Lemmikmaistuseks on pähklid ja sihvkad. Mulle tundub, et Jack sööb Finni eest toitu ära, ta oli 20 grammi raskem vahepeal. Nüüd ma annan Finnile eraldi sihvkasid et ta pisut kosuks. :)
Enam mitte loomatu :)
liivahiired Finn ja Oliver
HetkelLoomatu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 21
Teemad: 4
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 24
Sugu: Naine
Tuju: Rahulolev
Prindi postitus

Re: Eva liivahiired

PostitusPostitas HetkelLoomatu (Teema autor) » 22. märts 2014, 17:27

Pole siia kaua postitanud, aga täna siiski peaks...

Nimelt läks Jack täna liivahiirte taevasse :lein: :hanky:

Veel eile siblis rõõmsalt ringi, rüseles vennaga kõrvitsaseemne pärast ja üritas end kõigest väest puurist välja närida. Päev nagu iga teine.

Ega keegi ei tea, miks ta võis niimoodi järsku ilma näilise põhjuseta ära surra? Süüa olen see nädal pannud iga päev, joogivesi oli olemas, eile kuidagi uimane ei tundunud.. :dunno:

Hetkel on Finn pooleteise aastane, see tähendab, et varsti on nad mul olnud juba aasta. Vanuse tõttu see ilmselt ei ole.

Ootan igasuguseid vastuseid, mida tulevikus paremini teha. Kohutavalt halb tunne on, kuigi enda meelest midagi teistmoodi või valesti ei teinud... :sad:
Enam mitte loomatu :)
liivahiired Finn ja Oliver
HetkelLoomatu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 21
Teemad: 4
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 24
Sugu: Naine
Tuju: Rahulolev
Prindi postitus

Re: Eva liivahiired

PostitusPostitas Pinto » 23. märts 2014, 18:58

Kaastunne!

Eks neid äkksurmasid tuleb ikka ette ja täpset põhjust ei tea sellistel puhkudel ilma lahkamiseta keegi. Oli see siis süda, mis ülesse ütles, või mõni muu asi, kes teab...
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Eva liivahiired

PostitusPostitas HetkelLoomatu (Teema autor) » 28. märts 2014, 20:56

Täne lisandus meie perre uus liivu, (müüja jutu järgi) 3-kuune poiss Oliver :)

Oliveri ostsin Mustika keskuse ZooPlanetist, kus oli samavanuseid hiiri veel 5 tükki- koos minu omaga kolm musta ja kolm pruunikirjut (vist agouti või nutmeg, ei ole nii kursis :ups: .......).

Kui Oliveriga koju jõudsin, ei saanud Finn esiotsa üldse aru, mis toimub, ta oli harjunud igal pool boss olema ja nüüd järsku jäetakse talle vaid pool puuri! Mis see siis nüüd on??

Oliver on musta värvi (vist black) nagu Finngi, aga tal erinevalt Finnist on lõua all valge laiguke. Hästi aktiivne ja uudishimulik. Kui hiired voodil tutvuma panin, nuusutasid üksteist üsna pikalt ja rahulikult. Siis ühel hetkel sai kahest hiirest üks pundar ja kukkus voodilt maha (mitte kõrgelt :) ) Edasi läks iga roju oma koju. Eks vaatame, mis homme asjast arvatakse.

Hetkel kaameraga veel rünnata ei julge, aga kunagi panen pildid ka. :)
Enam mitte loomatu :)
liivahiired Finn ja Oliver
HetkelLoomatu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 21
Teemad: 4
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 24
Sugu: Naine
Tuju: Rahulolev
Prindi postitus

Re: Eva liivahiired

PostitusPostitas HetkelLoomatu (Teema autor) » 29. märts 2014, 09:07

Oliver on ööga palju julgemaks muutunud. Muidu püüdis Ämblikmees-Finn iga hinna eest akvas ennast Olli poolele pressida. Uus aga hoidis madalat profiili, istus parema meelega turvaliselt majakeses. Nüüd patseerib uhkelt ringi, hävitab WC-paberi rulle minutitega ja ronib maja katusele :) Kui parasjagu mõnd tähtsamat tegemist käsil pole, uudistab läbi vahevõre teist hiirt. Ka Finn andis ühel hetkel alla ja leppis oma puuripoolega, siiski uustulnukat silmas pidades.

Tänane tutvumine läks samamoodi, kui eilnegi- pikalt uudistamist, siis kahest hiirest ilus ümmargune hiirepallikene ja robaki voodilt alla. See erinevus oli, et kui eile püüdis Finn uuest liivust sotti saada ja ajas teda taga, siis täna oli vastupidi :O Pisike Oliver jooksis Finnile järele, mis sest et on umbes poole väiksem. :happy:

Eile panin mõlemale hunniku heina puuri. Hommikuks oli Oliver oma osa TÄIESTI läbi hakseldanud ja majja tassinud, hunniku (endine) asukoht on vaevu avastatav. Lisaks oli veel vaja Finni heina läbi puuri varastada! See kõrgus veel sama uhkelt kui alguses. :)

Naljakas on see, et kuna lahkunud Jack oli alati Finnist kõvasti jämedam, panime neile hüüdnimed Suur ja Väike. Nüüd on aga Oliver Väikesest omakorda palju pisem! Niisiis kutsun justkui mõlemat Väikeseks :D Võibolla Väike ja Pisike..... :biglove:

Ma arvan, et ehk teen täna pilte ka. Eks näis :wink:
Enam mitte loomatu :)
liivahiired Finn ja Oliver
HetkelLoomatu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 21
Teemad: 4
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 24
Sugu: Naine
Tuju: Rahulolev
Prindi postitus

Re: Eva liivahiired

PostitusPostitas HetkelLoomatu (Teema autor) » 31. märts 2014, 16:18

Ma ei teadnud, kuidas tutvustamine läheb, aga selleks ma küll valmis ei olnud.

Pühapäeva hommikul panin tule põlema ja läksin hiiri vaatama. Seepeale roomas Finn majakesest välja ja tema järel- Oliver!! Finn oli kuidagi end puurikaane ja vahevõre vahelt läbi pressinud. Mina eraldan neid, ehitan võresid, teen igasugust tšiki-brikit- ja nemad lihtsalt otsustavad ühel hetkel ja hakkavad sõpradeks. Magasid üksteise otsas nagu oleks eluaeg nii teinud! :lol: Missioon oli üliedukas!!

Üldse, Oliver on üllatavalt hästi kohanenud. Ei karda kättevõtmist ega toas ringi jooksmist, täiesti vana kala juba. :razz: Mõlemad liivakad käituvad, nagu oleks kõik koguaeg nii olnud!

Kuna nad nii julged on, otsustasin kaameraga ka kallale minna. Enamus pilte olid traditsiooniliselt sabadest või kummitustest, aga midagi sai ka. Panen need ka siia üles :)
Enam mitte loomatu :)
liivahiired Finn ja Oliver
HetkelLoomatu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 21
Teemad: 4
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 24
Sugu: Naine
Tuju: Rahulolev
Prindi postitus

Re: Eva liivahiired

PostitusPostitas HetkelLoomatu (Teema autor) » 31. märts 2014, 16:22

Pilt Sattusid korraga pildile!

Pilt Mis toimus kaamera taga (või peal)

Pilt Oliver

Pilt jälle ühel pildil :)

Pilt Finn
Enam mitte loomatu :)
liivahiired Finn ja Oliver
HetkelLoomatu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 21
Teemad: 4
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 24
Sugu: Naine
Tuju: Rahulolev
Prindi postitus

Re: Eva liivahiired

PostitusPostitas HetkelLoomatu (Teema autor) » 31. märts 2014, 21:50

Pilt Finn püsis seekord paremini paigal :)
Enam mitte loomatu :)
liivahiired Finn ja Oliver
HetkelLoomatu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 21
Teemad: 4
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 24
Sugu: Naine
Tuju: Rahulolev
Prindi postitus

Re: Eva liivahiired

PostitusPostitas HetkelLoomatu (Teema autor) » 31. märts 2014, 21:51

Nagu näha on, on Finnile vahepeal tekkinud "punane põsk" :) Oliveril on lõual valge triip.
Enam mitte loomatu :)
liivahiired Finn ja Oliver
HetkelLoomatu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 21
Teemad: 4
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 24
Sugu: Naine
Tuju: Rahulolev
Prindi postitus


Tagasi: Meie liivahiired

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 5 külalist