Kui mul polnud deegut(deegusid)...

Tuttsabalised saavutused

Moderaator: postituvi

Kui mul polnud deegut(deegusid)...

PostitusPostitas aulim (Teema autor) » 26. juuni 2010, 13:27

Paar aastat tagasi ei teadnud ma midagi deegude kohta, siis kui mu naaber sai deegud hakkas asi mind kohe huvitama. Nii armsad, intelligentsed loomad ju...
Nüüd olen juba valmis võtma deegu...
Olen kohutavalt palju uurind nende kohta ja mida rohkem uurin seda paremini saan aru, et deegud ei ole mitte ainult orava,rotti ega muu närilise sugulane vaid ta on loomake keda kord võttes sa enam seda ei kahetse. :-)
Viimati muutis aulim 26. juuni 2010, 19:55, kokku muudetud 1 kord.
Suvi ja Deegud- minu elu!
aulim
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 69
Teemad: 9
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kui mul polnud deegut(deegusid)...

PostitusPostitas postituvi » 26. juuni 2010, 14:07

Minagi ei teadnud deegudest enne midagi, kui nägin sõbranna tuttaval(polnud sellist sõnagi kuulnud). Armusin tasse kohe. Leidsin just vastavatud loomapoest(mis oli mu akna all) deegupojad müügist. Ja asi oligi otsustatud. Kuid kuna ma teadsin deegudest siis nii vähe, sai ostetud ainult 1 deegu ja liiga väike puur. Hakkasin infot uurima ja leidsin ka pisi lehe ning ostsin teise deegu veel juurde.
Nüüd on mul 2 täiskasvanud deegut ja 3 deegupõnni, kellest kaks lähevad uude koju ja 1 jääb endale. Ega kujuta küll ette oma elu ilma deegudeta. Veider mõelda, et ma nii olen üldse elanud :)
Kasutaja avatar
postituvi
Deeli My ja Alli Mey-minu kallid tuhkruplikad
Deegula & Tuhkrutelk
Deegula & Tuhkrutelk
 
Postitused: 3150
Teemad: 15
Pildid: 21
Asukoht: Kehra, 4 korrus ;)
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Tuju: Mõtlik
Prindi postitus

Re: Kui mul polnud deegut(deegusid)...

PostitusPostitas Kessu » 26. juuni 2010, 16:58

Ennen nede ostu ei teadnud ma neist midagi. Nii muidugi ei tohiks teha, et ostad looma ja siis hakkad neist uurima. Mulle jäid nad poes Silma nende vahva saba poolest.
Viimati muutis Kessu 26. juuni 2010, 20:25, kokku muudetud 1 kord.
Deegud Birgit ja Kessu
Kasutaja avatar
Kessu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 875
Teemad: 5
Pildid: 17
Asukoht: Kuressaare
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 33
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kui mul polnud deegut(deegusid)...

PostitusPostitas aulim (Teema autor) » 26. juuni 2010, 19:48

Tänan teid vastuste eest!
Suvi ja Deegud- minu elu!
aulim
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 69
Teemad: 9
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kui mul polnud deegut(deegusid)...

PostitusPostitas MiMiMusi » 10. september 2010, 13:42

Mul oli sama teema mis Kessul . Hetkel tundub mulle , et Mimsul on liiga väike puur , kuid õnneks on see vaid ajutine ( kuni leiame talle kaaslase ) .
Mõmmi, Muumi ja MiMi - Ilma nendeta oleks mu elu mõtetu
Kasutaja avatar
MiMiMusi
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 64
Teemad: 3
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kui mul polnud deegut(deegusid)...

PostitusPostitas MuffinxX » 19. september 2010, 15:27

Aasta ja pool tagasi ei teand neist minagi midagi . Mu ema tahtsis kinkida mulle sünnipäevaks deegusid :) Siis kui mina palusin et sooviksin mingit lemmiklooma siis ta ütles mida ta mulle kinkida soovis, Peale seda hakkasime uurima deegude kohta ja lõpuks saingi endale kaks mugulat :P
MuffinxX
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 83
Teemad: 5
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 23
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kui mul polnud deegut(deegusid)...

PostitusPostitas TupsuNunnu9 » 25. veebruar 2011, 14:16

Mina ka alguses ei teadnud, ja nagu postituvigi leidsin pisi.ee
Kurb, et puuri ostmine nihu läks, kuid on veel varjante ja enne deegut olid mul paremad hinded. Nüüd ma tahan ainult temaga tegeleda ja ei viitsi enam õppida ;)
TupsuNunnu9
 
Prindi postitus

Re: Kui mul polnud deegut(deegusid)...

PostitusPostitas Sassukas » 24. september 2011, 16:33

Mul sama lugu, et ennam ei teadnud neist midagi kui pisis lugesin.Käisin loomapoodides ja vaatasin, et nii vahvad sellid.Kui tuttavatele ja sõbrannadele rääkisisn, et võtan deegud siis kõik küsised mis see veel on? :) Olen nii rõmmus, et nad endale siiski sain. :)
Sassukas
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 40
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kui mul polnud deegut(deegusid)...

PostitusPostitas Luna » 26. oktoober 2011, 18:39

Mul ka sama lugu, ma ka ei teadnud deegudest ennem midagi kui ma neid loomapoes nägin (kui tahtsin võtta rotti), nad hakkasid mulle kohe meeldima ja nii nüüd mul ongi deegu.
Minu rottidest musirullid Mia ja Ximena.
Luna
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 44
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kui mul polnud deegut(deegusid)...

PostitusPostitas Degus » 27. oktoober 2011, 10:09

Mina tahtsin omale rotti. :P Aga roti saba ei meeldinud meie perele ning pidin otsima mõne muu loomakese. Läksin PetCenterisse ja uurisin kõiki loomi, järsku hakkas silma mulle Devvu, kes seal jooksurattas vudis, teine täitsa üksinda. :P Kohe kui nägin, tundsin, et tema on minu oma ja tõingi mõned päevad hiljem koju. Oli meil paar kuud ja olin uurinud, et peab paariline ka olema, võtsime ühe isase deegu Remmy, kellega nad kohe üldse läbi ei saanud ja kaklesid. Andsime Remmy ära ja ühel talvel läksin jälle PetCenterisse ja otsustasin emasse võtta. Ma ei mäletagi täpselt mille järgi ma kolmest emasest just Dessu võtsin (ilmselt selle julguse pärast?), kuid nii ta meile saigi. Ja kohe kui koju jõudsin panin Dessu Devvu puuri ja õhtul magasid nad juba koos (siis oli Dessu tita). Muidugi nüüd on juba isane kastreeritud, et poegi ei tuleks.
Kasutaja avatar
Degus
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1139
Teemad: 17
Pildid: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kui mul polnud deegut(deegusid)...

PostitusPostitas IloveAnimals » 29. juuli 2012, 11:29

Nädal tagasi ei teadnud ma deegude menüüst suurt midagi ning tahtsin endale uut rotti, aga võeti mulle ikkagi 2 deegut. Algul olin jah natuke solvunud, et rotti ei saanud. Aga nüüd tunduvad deegud üpriski toredad loomakesed, ainult et nendega ei saa väljas käija ja sibavad kiiremini.
= (
Kasutaja avatar
IloveAnimals
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 242
Teemad: 4
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 24
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kui mul polnud deegut(deegusid)...

PostitusPostitas Ciara » 31. juuli 2012, 07:16

Mina alguses ei teadnu neist midagi, ma tahtsin siis omale hampstrit ja palusin koguaeg ema, et ta mulle lemmiklooma ostaks, siis mu sünnipäeva õhtu kätte jõudis, tõi mu ema mulle karbi, kus olid augud sees, karp tehti lahti, ja seal olidki deegud, me panime nad suure poti sisse, mu ema läks korraks oma s6branna juurde, et seal puur saada.
Ciara
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 28
Teemad: 8
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 22
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kui mul polnud deegut(deegusid)...

PostitusPostitas LiisaDeegu » 04. august 2012, 14:38

Ma käin tartu keskkonnaharidus keskuses loodussõprade ringis. Alguses võtsin sealt ühe deegu laenuks ja siis ei teadnud ma deegudest veel suurt midagi. Aga järjest hakkasin uurima ja sain targemaks. Siis sündisid seal kahele deegule pojad ja ma võtsin sealt endale kaks emast deegupoega. :-)
Ära kunagi maadle seaga. Te saate mõlemad poriseks aga seale see meeldibki= )
Tirts & Milda
Kasutaja avatar
LiisaDeegu
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 197
Teemad: 11
Pildid: 16
Asukoht: Kollane maja punase aiaga
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 21
Sugu: Naine
Tuju: Mõtlik
Prindi postitus

Re: Kui mul polnud deegut(deegusid)...

PostitusPostitas DeegujaLeegu » 03. märts 2014, 02:46

tahtsin tegelikult tšintšillat, aga need olid nii kallid. Käisin loomapoes nägin deegut ja mulle hakkas ta kohe meeldima. Loomulikult ei teadnud ma nendest midagi enne. Ostsin Deegu koos esialgse varustusega (deegu maksis 15€ sentidega, kõik kokku läks 75€) . Kodus hakkasin siis tema kohta rohkem uurima ja lugesin, et nad vajavad kaaslast. Algul tundus deegu ok. Aga kuskil mais märkasin, et ta on justkui kurb ja õnnetu (deegu ostsin aprillis). Hakkasin siis netist otsima deegusid, kes otsivad uut kodu. Leidsin kuulutuse, et lasnamäel on deegusid ära anda 1€, ja nii ma endale Leegu saingi (juuni algul). Deegu ja Leegu said kohe alguses hästi läbi ja deegu muutus peale seda räämsamaks jälle. :-)
Algul mu mehele nad ei meeldinud, aga üsna kiiresti pugesid nad ka tema südamesse. Mina ei kujuta üldse elu ilma nendeta enam ette.
deegud: Deegu, Leegu ja Seegu
Kasutaja avatar
DeegujaLeegu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 20
Teemad: 4
Pildid: 19
Asukoht: Keila
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Üldised jutud

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 4 külalist