Kas rott või deegu?

Tuttsabalised saavutused

Moderaator: postituvi

Kas rott või deegu?

PostitusPostitas etena (Teema autor) » 27. november 2005, 22:30

Kumba soovitaksite rohkem?
Kass rotti või deegut?
Mul on tõsine dilemma :eek:
Mmmmaitea, mõlemal nii palju plusse ja miinused on peaaegu olematud! :roll:
Et, kui oskate siis aidake mind, rott mul on juba olnud.
Deegu oleks aga mul esimene.
Ema on mul rohkem deegu poolt, kuna too elab kauem.
Rotist arvab ta niipalju, et tollel nii lühike eluiga ja siis ma pean selle jälle üle elama, et rott nii vara ära sureb, kuid see on juba ette teada ja olen sellega arvestanud :)
Jään teie kõigi soovitusi ootama :P
PS!: Panen selle postituse ka deegude foorumisse. :wink:
Nete.
Kasutaja avatar
etena
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 19
Teemad: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kass rott või deegu?

PostitusPostitas Mariliis » 27. november 2005, 22:49

Eks sa pead ise seda otsustama. Rott suhtleb inimesega kindlasti palju rohkem kui deegu.
Deegud ennast eriti kätte võtta ei lase.. nad on sellised üsna isepäised loomad ja pealegi väga vilkad.
Loomulikult on nii rottide kui deegude hulgas erineva iseloomuga loomi.
Mariliis
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 129
Teemad: 16
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas rott või deegu?

PostitusPostitas Eagles » 27. november 2005, 23:35

Ma arvan et sellest kujuneb sellineasi et rotifoorum on igati roti poolt ja deegula deegu poolt. :D
Rott on minuarust parim pisinäriline üldse, ühe miinusega - eluiga. See on tõesti nii jubedalt lühike. :( Rohkem miinuseid küll pole. Endale meeldivad ka rotid ikka rohkem, tunduvad sellised suuremad ja saab mõnusalt süles hoida. Deegud tunduvad sellised, kes tahaksid vabalt ringi hüpata ja puude otsas karata. Jubedalt oravate moodi. Ega see paha polegi, omamoodi vahva loom ju. :) Endal on ka deegu olnud, nii umbes 2 nädalat, hoiul. Tegelt see on ikka sinu otsustada. Samas oleks ka huvitav uue loomaga proovida. ;)
Eagles
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 216
Teemad: 6
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kas rott või deegu?

PostitusPostitas Molly » 28. november 2005, 19:52

Minule muidugi meeldivad rotid. Samas oli mul umbes sinu vanuses orav. Orav oli tõepoolest vahva loomake ja mul on siiani väga vahvad mälestused. Kunagi oli mul ka laborihiir- selline väike albiino. Ka tema oli armas nagu vatitups. Vähekest aega oli mul lapsepõlves ka siil, kes armastas süles magada. Igal loomal on oma iseloom. Kõik loomad on armsad. Küllap oleneb see palju inimesest, milline loom just talle sobib. Kui sul on olnud rott ja sa ei tunne vastupandamatut soovi võtta uuesti rott ja ainult rott, siis võta nüüd kindlasti deegu. Äkki just see loomake on see, keda sa otsid. Hiljem oskad ka rotti ja deegut võrrelda. Iga uus kogemus tuleb kasuks.
Molly
Rotipesa
Rotipesa
 
Postitused: 969
Teemad: 46
Asukoht: Paldiski-Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 65
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas rott või deegu?

PostitusPostitas petal » 29. november 2005, 14:56

eagles kirjutas:Rott on minuarust parim pisinäriline üldse, ühe miinusega - eluiga.

Minagi olen sellega kahe käega poolt!
Olen ka nõus Molly lausega:
Kui sul on olnud rott ja sa ei tunne vastupandamatut soovi võtta uuesti rott ja ainult rott, siis võta nüüd kindlasti deegu.

Mina muidu ise soovitaksin rotti, kuna rotiga on sul juba kogemused olemas ning minu meelest on rotid inimesega seltsivamad kui deegud (muidugi võin ka selle koha pealt eksida). Samas on aga deegu pidamine sinu jaoks hoopis uus ning võibolla ka huvitavam kogemus ju (pead aga arvestama sellega, et kas saad ka deegu pidamisega hakkama ning sellele pead mõtlema juba enne kui ta võtad.. nad ju elavad ikka päris-päris kaua.. ning ei saa ju ühel hetkel lihtsalt loomast loobuda või teda unarusse jätta, kui enam aega/tahtmist pole :!: ). Eks sa uuri veel hoolikalt mõlema looma kohta (eriti deegude, sest rottidest sa juba piisavalt tead oma kogemuste põhjal) ning mõtle siis kumb on ikka see ÕIGE. ;)
Eks sa siis anna teada ka mis sa otsustasid. :)
[Laigu, Fallon, Kiddo, Mia, Eleanor, Gitta, Bree, Lexie, Lily, Bianca, Melody, Misty, Bona, "Asterixin Musca" Phita]
Kasutaja avatar
petal
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 127
Teemad: 4
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 34
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas rott või deegu?

PostitusPostitas etena (Teema autor) » 29. november 2005, 17:49

Aitäh toredate soovituste eest :P
Deegu kohta olen juba üpris pikalt/palju uurinud :D
Oleks korter natuke suurem, õigemini minu tuba, siis võtaks mõlemaid kaks! :D :D
Agajah :P
Eks ma veel kaalun mõlemat varianti, ema juba ütles, et tal täitsa savi, et tee mis tahad, selline ta juba on :lol:
Nete.
Kasutaja avatar
etena
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 19
Teemad: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 01. detsember 2005, 00:12

Kummale loomale sobiva varustuse jaoks su vanemad on nõus raha välja käima? Nii rott kui deegu tahavad elada vähemalt kahekesi ning mõlemale on küllalt suurt puuri vaja. Deegule vist isegi suuremat. Palun loe mõlema looma kohta vajaliku puuri suuruse teemad läbi ning käi poes vaatamas, kui palju sellised puurid maksavad.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kass rott või deegu?

PostitusPostitas Endised kasutajad » 01. detsember 2005, 21:52

Kui sa tahad looma kes sinuga suhtleks siis kindlasti soovitan rotti.Rott on väga suhtlusaldis loom.Olen kaua aega rotte pidanud.Nüüd võtsime deegud ja nemad on tõesti huvitavad jälgida aga kätte nad end eriti võtta ei lase.Üks neist on küll julgem ja laseb end kätte võtta kuid ta ei näi seda siiski nautivat.Rotid on mul kõik olnud väga sõbralikud.Tulid alati ise puurist välja ja ronisid õla peale.Üks neist armastas minu juures voodis magada.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kas rott või deegu?

PostitusPostitas etena (Teema autor) » 03. detsember 2005, 22:21

Asi selles, et ema kahe loomaga ei ole niikuinii nõus. See on selge. Tema põhimõte on see, et meie korteris kahele närilisele ruumi ei ole, ühele aga leiab ikka. Ta räägib, et kui majja elama minek, siis võin neid võtta palju tahan. Küllap ma siis kasutan ka võimalust :D
Üks puur on mul olemas, selles elas mu eelmine rott, ruumi oli minu meelest tal piisavaalt, plus see, et ta sai päevas suurema osa ajast vabalt ringi joosta. Tema oli puurist väljas siis, kui mina kodus olin, ka nüüd oleks asi sama moodi.
Deegule see puur ilmselt jääks nats väikseks ja ma kaldungi juba roti poole.
Just sellepärast, et juttude järgi on rott ikkagi rohkem seltsivam inimesega jne (Mulle meenuvad õhtud kui istusin lauataga ja siis mu rotu tuli mulle õlale magama ja magas seal pikalt pikalt, olen enamvähem aru saanud, et deegu seda tegema ei hakka)
Ja kuna juba rotiga on kogemus olemas, siis vist jään ikkagi rotile truuks :)
Nüd vaja emale selgeks teha, et mu toa ümbertõstmine ei vähendanud mu toa ruumala ja et rotipuur mahub lõdvalt mulle tuppa :D
Küll ma ta nõusse saan. :wink:
Jõuludeks tahaks siis uut rotibeebit :)
Nete.
Kasutaja avatar
etena
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 19
Teemad: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kass rott või deegu?

PostitusPostitas etena (Teema autor) » 04. detsember 2005, 12:36

Jah, ka minu rott armastas minu läheduses magada, enamasti õla peal.
Olengi juba roti kasuks otsustanud.
Sest tahan looma, kes ka minu vastu huvi tunneks.
Ja olen siiski lootusetu rotihoolik :D
Nete.
Kasutaja avatar
etena
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 19
Teemad: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas rott või deegu?

PostitusPostitas OlenSeeKesOlen » 20. november 2007, 23:12

mulle küll meeldivad deegud aga rott on taltsam
OlenSeeKesOlen
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 3
Asukoht: paekna
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Määramata
Prindi postitus


Tagasi: Üldised jutud

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline