Murtud jalaga linnuke

Leidsid hüljatud või vigastatud looma, mis saab edasi?

Murtud jalaga linnuke

PostitusPostitas AlbinoFurets (Teema autor) » 10. juuli 2012, 12:21

Tere,
Täna õues jalutades leidsin maast ühe pisikese halli linnu. Ta kisas ja kartis, ma arvan et ta on kõrgelt puu otsast alla kukkunud ja ta on segaduses, sest ei leia emmet. :-( Leidsin ühe väikese vihmaussi ja üritasin selle talle suhu panna. Kui ta uuesti kisas, panin ussi suhu ja ta sõi selle ära. Siis ta hakkas hüppama, ja õigemini ta lonkas edasi, läks kaugemale. Minule paistis see kahtlane ja ma võtsin ta õrnalt käte vahele, et vaadata, mis vaesekesel viga on. See vaatepilt oli minule õudne, üks jalake oli tal ilusti sirge ja terve aga teine oli nagu pooleks tagurpidi. :-( Mul oli väga kahju temast, ma ei tea lindudest midagi ja ka mu ema ei teadnud, mis lind ta on. Jätsin ta sinnapaika, kus ta oli. Nüüd kahetsen, kas see oli ikka õige tegu? Mida teha, kui leian haige linnu? Panen teile siia temast ühe pildi- Pilt
Pilt lingina.
AlbinoFurets
Vastutustundetu loomapidaja
 
Postitused: 827
Teemad: 22
Pildid: 8
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Tuju: Lohutamatu
Prindi postitus

Re: Murtud jalaga linnuke

PostitusPostitas Ööloom » 10. juuli 2012, 15:44

Kurb. Mina ise oleksin linnu endaga koju kaasa võtnud, ja ilmselt teda ka arstile näidanud. Võib-olla oleks teda aidata saanud. Paraku on nii, et lennuvõimetud ja pesast välja kukkunud linnupojad satuvad lihtsalt kasside-koerte kätte, ja leiavad nii oma kurva lõpu. :sad:
Ma muidugi saan aru, et sul ei oleks olnud võimalik teda arsti juurde viia, kuid kindlasti oleksid sa leidnud kellegi, kes seda teinud oleks- kasvõi siit samast foorumist oleksid sa leidnud mõne toreda kasutaja , kes oleks olnud nõus linnukese oma hoole alla võtma.
Ööloom
Pisi sõnasepp 2013
Pisi sõnasepp 2013
 
Postitused: 226
Teemad: 6
Pildid: 4
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Tuju: Õnnelik
Prindi postitus

Re: Murtud jalaga linnuke

PostitusPostitas AlbinoFurets (Teema autor) » 10. juuli 2012, 16:49

Ma mõtlesingi tegelikult nii teha ja arstile näidata homme, aga ma tulin selle peale liiga hilja. :-( Ma tulin just ujumast, enne minekut toitsin lindu ja tegin talle pai. Ning kui tagasi olin ja lindu otsima läksin (kusjuures leidsin ma ta alati rohu seest üles enne), siis teda seal enam polnud. Kuhu ta läks ja miks, seda ma ei tea. Kui elus linnuke veel seal rohus oli ja lesis, leidsin ma tsipa kaugemalt kännu kõrvalt teise linnupoja. Kahjuks oli tema surnud, ma võtsin ta kummikindaga üles ja matsin mulla alla maha. Miks ma küll sellele nii hilja reageerisin. :-( Kuid nüüd tean, mida järgmine kord teha.

Ma arvan, et nende pesa oli puu otsas ja nad kukkusid alla, üks kukkus surnuks ja teine jäi ellu, aga tal oli kinnine luumurd.
AlbinoFurets
Vastutustundetu loomapidaja
 
Postitused: 827
Teemad: 22
Pildid: 8
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Tuju: Lohutamatu
Prindi postitus


Tagasi: Kuidas aidata hädas looma?

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist