Kui maha jäetud loom sulle tänaval vastu tuleb

Leidsid hüljatud või vigastatud looma, mis saab edasi?

Kui maha jäetud loom sulle tänaval vastu tuleb

PostitusPostitas Triinuke (Teema autor) » 03. veebruar 2005, 20:52

Ma tahaksin siis ta endale võtta aga ei saa muidu oleks mul kodus loomaaed! Väga kahju on neits mida sa siis teeksid?
Triinuke
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 3
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kui maha jäätud loom sulle tänaval vastu tuleb.

PostitusPostitas Miki&MinniClub » 03. veebruar 2005, 20:58

Minul ja minu sõpradel käib suvel väike aitamine.Nimelt me teame,et ühel tänaval on hästi palju kiisusid ja suvel me püüame nad kinni ja anname headesse kätesse! :wink:
Siiani on kõik kiisud kodu leidnud ,aga see on ikkagi väga raske!
Eelmisel suvel me leidsime ,et seal oli 6 väikest kiisut ja nende ema !Kiisud olid alles väiksed ja me võtsime nad enda juurde ja kui nad suured läksid heasse peresse! :wink:
Miki&MinniClub
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 57
Teemad: 8
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 03. veebruar 2005, 21:01

Aga kust sa tead, et ta on maha jäetud? Arvestades, kui paljusid koeri ja kasse lastakse ilma kaelarihmata vabalt jooksma, mina küll kohe ei oletaks, et kodutu. Paljud nahaalid on valmis ka iga inimese käest toitu võtma, mis sest, et kodus ka süüa saavad.
Tegelikult kui ikka näib hüljatud loom olevat, siis esimene käik peaks olema lähimasse kliinikusse, et kontrollida kiibi olemasolu. Ja kui pole, siis varjupaika saata. Ja teatada igale poole, kus võimalik, et selline ja selline loom hulkumas nähtud ning varjupaika saadetud. .
Kel võimalik, võib ka ise ajutist kodu pakkuda, kuni õige omanik selgub - aga see on kulukas ning kui sul on teisi loomi ka, siis keeruline. Pealegi võtad siis kohustuse hoida teda enda juures, kuni kodu leidub - mitte et nädala pärast, kui ta on sul mööblit kraapinud ja haukumisega naabrid vihale ajanud ja näiteks lillepotid alla ajanud, siis lükkad ta tänavale tagasi.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas -Merka- » 16. veebruar 2005, 16:51

meil käis ukse taga kunagi ammu suvel väike kiisuke. Me tegime talle põõsa alla ilusa pesa... panime padja püüri sisse ja puha. Aga siis tuli mu kuri vanaema ja ajas ta sealt ära... Me sõbrannaga nuttes proovisime otsida, aga enam ei leidnud... see tegu oli mu vanaema poolt väga nõme, sest ema oli tema seal olekuga nõus. Süüa andsime talle ka :)
-Merka-
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 45
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kui maha jäetud loom sulle tänaval vastu tuleb

PostitusPostitas pelle » 18. veebruar 2005, 12:01

talve alguses tuli mulle vastu üks väike värisev koerake. teadsin, et ta elab siin kuskil ja et küllap on ta kuidagi välja saanud. ta oli läbimärg ja porine. emme ei lubanud teda sisse tuua, siis võtsin kodust kaasa singi ja kassikrõbinad. sõi väga isuga. tahtsin teda krõbinatega oma koju meelitada, et ta vähemalt ära kuivada saaks, aga ta kuulis kuskilt koera haukumist ja jooksis asja uurima..
vahel olen küll näinud ringi jooksmas koeri või kuskil värisevaid koeri, aga siis pole minu kodu kõrvaltänavas olnud.. jube kahju on küll muidu..
pelle
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 28
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas vaigla » 18. veebruar 2005, 12:47

Mina pole ausalt öeldes enam ammu ühtegi hulkuvat koera-kassi kohanud. Vanasti oli Tartu Annelinn peremeheta kasse täis, karjade viisi elasid nad 9-kordsete majade alustes soojasõlmedes. Mõned vanemad naised toitsid neid.
Enda juurde sellist looma kindlasti ei võtaks - esiteks ei saa kunagi kindel olla, et tegu pole lihtsalt natuke kodust rändama läinud tegelasega ja teiseks, mul ka kodus pisikesed loomad, ei saa neid ohtu seada mingit kassi-koera nende juurde tuues.
Nii et loomaarmastus loomaarmastuseks, tõele näkku vaadates kõnnin sellistest olevustest lihtsalt mööda ja teha ei oska ma midagi.
Kasutaja avatar
vaigla
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 525
Teemad: 21
Pildid: 4
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 18. veebruar 2005, 15:28

Vaigla, selle kohta öeldakse: "Ma armastan küll loomi, aga oma loomi armastan ma rohkem." :)
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas vaigla » 18. veebruar 2005, 15:40

Eks ikka, Liisa :)
Samal põhjusel ei korja sinagi kuskilt keldrist külmetavaid rotipoegi ja ei pane neid oma rottide juurde elama :D
Kasutaja avatar
vaigla
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 525
Teemad: 21
Pildid: 4
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 18. veebruar 2005, 16:21

Jah. Isegi kassidele hoiukodu pakkumisega on probleeme, kuna ühelt poolt on koer, kes kassil väbalt liikuda ei lase ja teiselt pöoolt on rotid, kelle tõttu kass väga vabalt liikuma ei peaks. Omad loomad kõigepealt. Seejärel teiste heaks niipalju kui saab.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas vaigla » 18. veebruar 2005, 21:14

Täna nägin Annelinnas aknast, kui minu vanemate elukoha juures SAB auto prügikasti tühjaks valas. Autojuht ja ta kaaslane uurisid tükk aega mingit musta kilekotti, mis juba autosse oli jõudnud.
Võtsid selle autost välja, tegid lahti ja sealt tuli pisike siputav kassipoeg välja...... omanik oli siis otsustanud sellest loomast nii lahti saada.
Kasutaja avatar
vaigla
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 525
Teemad: 21
Pildid: 4
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas hiireke44 » 18. veebruar 2005, 22:18

meie kaa sõpradega oleme suveti hulkuvaid kassipoegi kasvatanud pappkastis maja taga ja hiljem kõik ära andnud.Ja pealegi vaevalt,et kellegi kassipojad need olid,sest me leidsime neid igakord keldrist.
hiireke44
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 11
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Pilleriin » 18. veebruar 2005, 22:47

Mu vanaema naabritel sündisid aasta tagasi kassil pojad. Kaks kassi ja mõlemad on musta-valge kirjud. Aga naabrid ei lase neid üldse tuppa, isegi talvel mitte ja ei anna isegi süüa ka mitte. Niisiis hakkasid kassid vanaema hoovi tungima ja vanaemal hakkas neist kahju ja hakkas süüa andma ning üks kass võttis isegi julguse kokku ja tuli tuppa. Vaesekene on veel ühest silmast pime ja hambumus on kah halb. Kuid õnneks laseb vanaema teda nüüd tuppa ja laseb tal isegi diivani peal magada. Nimeks sai ta Ükssilm. Teine kass tuppa ei julge tulla, aga iga päev saab ta portsu süüa. Küll on hea, et kahel kassil on nüüd hea elu ja on olemas nii häid ja hoolivaid inimesi. :)
Pilleriin
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 258
Teemad: 30
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas -catz- » 18. veebruar 2005, 23:49

Pilleriin kirjutas:Mu vanaema naabritel sündisid aasta tagasi kassil pojad. Kaks kassi ja mõlemad on musta-valge kirjud. Aga naabrid ei lase neid üldse tuppa, isegi talvel mitte ja ei anna isegi süüa ka mitte. Niisiis hakkasid kassid vanaema hoovi tungima ja vanaemal hakkas neist kahju ja hakkas süüa andma ning üks kass võttis isegi julguse kokku ja tuli tuppa. Vaesekene on veel ühest silmast pime ja hambumus on kah halb. Kuid õnneks laseb vanaema teda nüüd tuppa ja laseb tal isegi diivani peal magada. Nimeks sai ta Ükssilm. Teine kass tuppa ei julge tulla, aga iga päev saab ta portsu süüa. Küll on hea, et kahel kassil on nüüd hea elu ja on olemas nii häid ja hoolivaid inimesi. :)

Ma tean neid kiisusi ju :) ! Aga,Pilleriin! Mis neist nüüd saab? Kui mammi ära kolib :? ?
Õnneks meil siin Kärdlas ei ole eriti palju hulkuvaid loomi. Kortermajade vahel andsime paar aastat tagasi sõbrantsiga kahele kassipojale süüa, aga nad olid väga kartlikud, kuid on siiamaani elus ja elavad seal majade vahel.Kodutud. Ning ühel neist on ainult 1 kõrv...
-catz-
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 118
Teemad: 9
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Pilleriin » 18. veebruar 2005, 23:57

Kardan, et kiisud jäävad siis jälle koduta. :( Ta neid kaasa küll korterisse ei võta. Selles mõttes on kahju.
Pilleriin
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 258
Teemad: 30
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas roosinupp1601 » 19. veebruar 2005, 11:08

Mina liigun, ka just sellist teedpidi, kus neid kodutuid loomi ei ole näha. Aga ükspäev oli meie maja ees üks koer, kes oli kohe sellise jubeda välimusega, suurselt umbes nagu rebane. Ja mu õde ( 7 a.) tuli trennist üksi koju õhtul, pime oli juba ja järsku see sama koer tuleb tema poole. Väike laps muidugi kardab (isegi mina oleks kartnud) ja taganeb vastu seina. koer aga seisab õe ees ja ei mõtlegi kuhugi minna. Pärast räägiti et olevat ise oma pea vastu õe kõhtu pannud. Õde viimases hädas võttis oma mobiili taskust välja ja helistas isale, kes parasjagu kodus oli ning siis juba tuli isa välja ja aitas õe koduni. Oleks mina kodus olnud oleks ma kindlalt koerakesele midagi hamba alla pakkunud, aga kahjuks siis kui mina jõudsin polnud koera enam kusagil. :(
roosinupp1601
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 56
Teemad: 7
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kui maha jäetud loom sulle tänaval vastu tuleb

PostitusPostitas -Kristin- » 19. veebruar 2005, 11:53

Mul on juba sellega üks kogemus olnud. :)
See juhtus siis, kui ma olin umbes 6 aastane. Me mängisime õega väljas ja siis ma äkki märkasin, et isa auto all on koerakutsikas. Ta üritas kuskilt ülesse vist ronida. Mu õde läks koera juurde ja mina jooksin tuppa isale rääkima. Isa tuli välja ja võttis ka natukene vorsti kaasa. Koer tuli kohe meie juurde. Me silitasime teda, ta oli väga sõbralik, üldse ei kartnud. Aga oli ka näha, et teda oli piinatud. :cry: Tal olid vurrud ära lõigatud ja kaela juurest oli natukene karv maas. Me küsisime isalt, et kas me võime ta endale jätta. Isa vastas, et kui ema lubab siis võime. Aga probleem oli selles, et ema oli just samal päeval maale läinud. Nii me siis jätsimegi ta endale, emale ei öelnud. :wink: Ta elas nädal aega meie juures ja kui ema tagasi tuli, siis ütles, et ta vist ikka ei või jääda. Kuid koer peitis ennast põõsastes ja meie viisime talle süüa. Varsti läksime tagasi maale vanavanemate juurde ja kui me siis kolme päeva pärast tagasi tulime, oli väike saksalambakoera kutsikas ikka veel seal. Siis läks emal süda soojaks ja nii ma jätsimegi ta endale. Nimeks sai talle Terry. Terryl olid isegi kutsikad, kuigi meie neid ei olnud üldse plaaninud. Terry oli õuekoer ja ju siis mõni teine koer sai meie aeda siise ja nii need kutsikad tulidki. 9 kutsikat sündisid, kaks valget ja ülejäänud musta pruuni kirjud. Praeguseks aga on Terry oma uue omaniku juures, kuna me pidime kolima kortersse ja ema ütles, et korterisse koera ei saa võtta. Terryga koos elas veel tema kutsikas Tommy. :) Kuid jah, kahjuks pidime nad mõlemad ära andma. Nad olid väga toredad koerad. :)
-Kristin-
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 294
Teemad: 20
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 25. veebruar 2005, 22:16

Ma võtaks meeleldi kohe kõik sellised loomad endale..aga jah üks probla on ees..VANEMAD
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Gerbil » 26. veebruar 2005, 14:39

Vanemad ei ole mitte mingisugune takistus, nad aitavad ainult sul mõista, mis tingimused oleksid nt. koeral korteris. Samamoodi võib kodututel loomadel olla igasugu haigusi, mis võivad ka inimestele mõjuda (kui mitte nende endi tervisele, siis rahakotile). Need "vanemad" on ju ka kunagi lapsed olnud, ja mõelnud, et oi kui suureks kasvan siis võtan kõik kodutud loomad endale. Nii see tegelikult ei käi, ja kui päris aus olla, siis usun et see on üsna võimatu - lihtsalt kaasneb palju probleeme.
Parim, mis teha saab on otsida omanik, kellel palju aega ja raha loomaga tegelemiseks. Teine võimalus on muidugi varjupaik või magama panek ( :( ).
Loomatu! {Barbara, Amanda}
r.i.p. ~Rotu, Roosi, Roberta, Ruudi, Ronja, Rosiina, Kutt~
Kasutaja avatar
Gerbil
Uudishimulik hiireke
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 905
Teemad: 76
Pildid: 11
Asukoht: Vinni vald
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas cougar » 09. märts 2005, 12:27

mul ka kodus pisikesed loomad, ei saa neid ohtu seada mingit kassi-koera nende juurde tuues.Nii et loomaarmastus loomaarmastuseks..
Ema vastasmaja juures on iga jumala päev väike valge koerake, ka pakasega ta aina istub seal ja väriseb. Ilus loom oleks, kui oleks hoolitsetud. Inimesed ütlevad, et tal olevat kuskil kodu - aga mis kodu see siis selline on! Loom on paksult kirpe täis ja seljal ekseem, silmad rähmased (ilmselt ussidest ja alatoitlusest). Kuna mul endal kaks kassi, siis ei julgegi loomakest koju tuua, kuigi väga tahaks - ostsin juba ka rihma ja kirbušampooni ja ussirohtu ta jaoks. Peaks olema mingi puhvertsoon või puuri paigaldamise võimalus, et teistega kokku ei puutuks, kuni rohitsetud saab. Oleks oma maja ja aed... Nii olengi talle ainult süüa viinud ja pai teinud, mida ta väga tahab - ronib kohe sülle ja annab ise käppa, sihuke pugelik teine... Kahjuks praegu teine kass on haige, niiet lõplik otsustamine lükkub ikkagi edasi.
Majahaldjate Heaolu Edendamise Selts ja Võlukunsti Ministeerium On Jobud Grupp teatavad: "Mehed, kes surmakuulutusi loevad, ei tea kunstist midagi!"
Kasutaja avatar
cougar
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1599
Teemad: 25
Pildid: 0
Asukoht: Rapla
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 57
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kui maha jäetud loom sulle tänaval vastu tuleb

PostitusPostitas Endised kasutajad » 04. november 2005, 16:49

mulle tuli ükskord koer vastu ta järgnes mulle siis ma märkasin et ta on üsna kondine siis ma viisin ta koju ja andsin talle süüa ja ta hakkaski mul järgi käima ja me mõtlesime sõpradega välja talle nime kuna minu nimi on norman siis tema sai omale nimeks milling ja ükskord ta kadus ma otsisin tede ja lõppuks leidsin ta oli kellegi aias ju ta sai omale kodu saanud ta tahtis küll mind tervitada aga ta oli kinni enam ta kahjuks ei mäleta mind sest tal on omas uues kodus vist väga hea tore et on selliseid inimesi :wink:
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 09. november 2005, 23:47

aww..meil oli ka paa päeva tagasi kokkupuude ilusa valge poolpikakarvalise kodutu kiisupojaga. Ta oli hästi inimesesõbralik ja ronis kohe sooja sülle ja hakkas salli mudima.Ta oli must ja näugus krobeliselt. Meil oli temast nii kahju ja sõbranna küsis kas ta võib ta endale võtta aga tal ei lubatud:(
Ma oleks ka tahtnud ta omale võtta aga ma ei saa kuna meil on üürikorter ja ei lubata kasse ega koeri ega närilisi >:(
siis ta jäigi sinna bussipeatusesse kui me bussipeale läksime..niikahju oli ta maha jätta sinna.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus


Tagasi: Kuidas aidata hädas looma?

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline