Mida olete teinud loomade aitamiseks?

Leidsid hüljatud või vigastatud looma, mis saab edasi?

Re: Mida olete teinud loomade aitamiseks?

PostitusPostitas Degus » 03. november 2010, 20:50

Oma vanadest heategudest ma ei hakkagi eriliselt jutustama kuid nüüd suvel aitasin Tartu loomade varjupaika sellega, et minu juures oli väikestviisi hoiukodu, kus siis kaks hamstrit ajutiselt olid. Nüüd varsti (talvel) on jälle plaanis neid aidata selle teenusega. Olen ka rahaliselt toetanud, aga olen siiski loomade ülalpidamise kaasaaitamisel osavam. :D
Kasutaja avatar
Degus
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1139
Teemad: 17
Pildid: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Mida olete teinud loomade aitamiseks?

PostitusPostitas HamsterRules1 » 19. november 2010, 22:34

Koerte varjupaika viisin mänguasja . ja kui olin 7 aastane siis käisin selveris ja ostsin sealt kassi toitu(väikse konservi pakikese) Ja viisin kausiga vett kiisudele. Tegelikult ma eriti kassi inimene ei ole aga nad on päris armsad :-) . Nüüd teen niipalju et annetan loomadele raha.
Sleepy ♥ ..
Kasutaja avatar
HamsterRules1
Õigekiri longab
 
Postitused: 262
Teemad: 8
Pildid: 9
Asukoht: Maa Planeet
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 24
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Mida olete teinud loomade aitamiseks?

PostitusPostitas OpheliaDreamers » 14. detsember 2010, 02:32

Lugematutel kordadel olen toitnud õuekiisusi ja -kutsusi väikesest peale. Mitmetele kodututele kiisudele olen pakkunud hoiukodu ja uued toredad omanikud leidnud. Kiisusi on olnud väikseid-suuri, emaseid-isaseid, terveid-haigeid. Õpetlikke kogemusi kui palju! Loomade varjupaigas paar korda käinud ja laatadelt ostnud varjupaiga toetuseks asju.
"There's nothing else I would rather do, unless there was a profession that involved cuddling bunny rabbits and kittens all day for money."
Kasutaja avatar
OpheliaDreamers
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 188
Teemad: 23
Pildid: 0
Asukoht: Pärnumaa, Sindi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 34
Sugu: Naine
Tuju: Õnnelik
Prindi postitus

Re: Mida olete teinud loomade aitamiseks?

PostitusPostitas JussSass » 14. detsember 2010, 21:17

Ma , olen võtnud nunnu kiisu (A)
annetanud üle 300 krooni ning sundinud teisi annetama ;D
Olen andnud kodututele koeradele/kassidele süüa !
JussSass
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 12
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 24
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Mida olete teinud loomade aitamiseks?

PostitusPostitas tydruk809 » 18. detsember 2010, 16:13

Saatnud ikka SMSe varjupaiga loomade toetuseks, kui veel oli EMT-l kampaania jõulude ajal, annetanud ka annetuskastidesse ning talvel saab viia ka metsa loomadele toitu.
Kasutaja avatar
tydruk809
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 44
Teemad: 4
Pildid: 8
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 34
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Mida olete teinud loomade aitamiseks?

PostitusPostitas mesimummu » 24. detsember 2010, 21:51

Iga aasta paneb pakasega ikka tihastele midagi toidulauaks,varjupaiga külasused ja annestused...Oleme ka perre võtnud varjupaigast kassi,kellega läks halvasti-koju toomisel oli kass ikka haigeks jäetud..ning väga tõsine haugusevimm tuli juba meie kodus tagasi...
Niipalju siis minu poolt :)
Valgetuhkur Ritter Sport &
Moonshine Evil Princess Vesuuv ♥
Kasutaja avatar
mesimummu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1097
Teemad: 7
Pildid: 0
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Mida olete teinud loomade aitamiseks?

PostitusPostitas TupsuNunnu9 » 25. veebruar 2011, 21:24

Meie kool (Kaari Uibomägi) kogusid ja annetasid raha Valga kodutute loomade varjupaigale. Ka mina panin oma panuse ja viimased säästud. :D
Meedias: http://www.lemmik.ee/index.php?044631
http://www.valgamaalane.ee/?id=121534
http://www.valgamaalane.ee/?id=124909
http://www.koer.ee/Opilased_viisid_varj ... kuudi.html
http://www.ohtuleht.ee/index.aspx?id=330118

Siis olen kõik oma säästud tavaliselt kulutanud tänavakoertele ja kassidele, sest olen suur laristaja. :D Olen ehitanud oma kodu lähedale mõned linnutoidumajad, kuhu koos minuga panevad inimesed lindudele süüa. Olen viinud metsa loomadele toitu. Olen viinud varjupaika vigastatuid loomi. Olen aidanud inimestel nende loomi leida.
Praegu ei tulegi midagi rohkem meelde.
Ahjaa, paar aastat tagasi, üritas ema (kuldnokk) pesast välja lennata, kuid oli pesa kohendamiseks toonud pessa nööri. Ta jäi sinna kinni ja rippus pea alaspidi. Kutsusin onu appi, ja linnuke sibas õhku! :D Tuvi lendas pesast välja, aga tagasi ta ei osanud lennata. Panime ta onuga kõrgemale, kust oleks ta suuteline oma majja minema, ja ema aitas ka teda natuke.
Üks asi läks nihu. :sad: Sõber on suur loomahull, ja tahest tahtmata on ta ema talle korduvalt rääkinud, nagu hane selga vesi, et kui linnupoeg kukub pesast välja, ei tohi teda puutuda sest ema hülgab inimese lõhna pärast oma pojad. Ta ikkagi võttis ta kätte ja saime nädal aega hakkama, aga siis ta suri. Üldiselt võib seda nimetada loomapiinamiseks, aga me ikka üritasime kell 05.00 talle süüa anda. Kosus täitsa tublisti, aga võibolla mitte piisavalt! :sad: :sad: :sad:
TupsuNunnu9
 
Prindi postitus

Re: Mida olete teinud loomade aitamiseks?

PostitusPostitas ilvest » 25. märts 2011, 07:39

Ma olen kodutule kassile süüa pannad ja vahel ka toas lasknud olla.(emale eriti ei meeldinud.)
Tal sai nimeks mereröövel kuna tal oli kriimud silma peal,käisime sellega ka arsti juures.Arst pani mingit vedelukku peale ja ütles küll ära paraneb.
Rohkem kiisusid ei käinud meie juures kuna siis oli meil koer kes tegelt ei teinud kassidest väljagi.

Meie naabrid aga on võtnud kõik koerad varjupaigast ja annetavad,käivad varjupaigasjalutamas, paitamas, aitamas
ja on kodustan ühe kiisu aga toidavad teisi.
Kasutaja avatar
ilvest
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 102
Teemad: 6
Pildid: 6
Asukoht: tallin, nõmme
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 23
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Mida olete teinud loomade aitamiseks?

PostitusPostitas Aydy » 25. märts 2011, 14:58

Praegu abistan oma pildikeste näol kiisusi :)
http://www.kassideturvakodu.ee/photos.php?g2_itemId=47
Viimati muutis Aydy 26. märts 2011, 23:35, kokku muudetud 1 kord.
Mupsu- Krõõbu- Armiina
Kasutaja avatar
Aydy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 678
Teemad: 9
Pildid: 6
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Tuju: Õnnetu
Prindi postitus

Re: Mida olete teinud loomade aitamiseks?

PostitusPostitas Mercar » 25. märts 2011, 16:00

TupsuNunnu9 kirjutas: Sõber on suur loomahull, ja tahest tahtmata on ta ema talle korduvalt rääkinud, nagu hane selga vesi, et kui linnupoeg kukub pesast välja, ei tohi teda puutuda sest ema hülgab inimese lõhna pärast oma pojad.

Linnud ei tunne inimese lõhna, lindude lõhnameel on olematu (paari erandiga, kus linnud lõhnajärgi saaki otsivad, aga neid linde Eestis ei ela).
Linnupoeg tuleb rahule jätta selleks et ema saaks teda toita ja kantseldada, enamasti on maas lendamist õppivad linnud ja nad peavadki seal olema. Kui tõesti kinniste silmadega ja sulgedeta linnutitega tegu siis võiks ta jah pessa tagasi panna.
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Mida olete teinud loomade aitamiseks?

PostitusPostitas nommi » 26. märts 2011, 21:51

Keegi veebiperemees ei olegi?

Mina olen, ühele imeilusale kiisuprouale. Kui oleks vähegi võimalust, siis selle erilise kassi ma omale koju tooks. Aga noh, ei asu ta just ülemäära lähedal ega trajektoril kuhu ma lähemas või kaugemas tulevikus end liikumas näeks ning hetke oludega hästi ei sobi ka üks kass.
Lisaks sellele olen teinud annetusi ka otse varjupaikadele, kaubanduskeskustes olevatesse kogumiskastidesse (selle eest hoolitseb mu kuue aastane, kellele nendesse kastidesse raha meeldib panna ja alati tükk aega valib, kas panna lastehaigla kasti või varjupaiga omase) jne.
Aa ja eelviimast kassi võib vist ka heategevusobjektiks nimetada. Peremees oli just kassi viimas kuhugi, kus tema eluküünal kustutatud oleks koos vennaga, suhtumine umbes selline, et juba nii suured ja mis nendega ikka teha. Igaljuhul sain mõlemad kiisud endale, ühele otsisin kodu ja teise võtsin endale. Kahjuks olid mõlemad haigestunud kassikatku, mis nii noortele vakrineerimata loomadele letaalseslt lõppes.
Pisiloomadeta...
Kasutaja avatar
nommi
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 416
Teemad: 10
Pildid: 7
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Mida olete teinud loomade aitamiseks?

PostitusPostitas 3rika » 05. september 2012, 21:11

Praegu olen Tallinna Loomade Hoiupaiga üks vabatahltik koertejalutaja ja kassidepaitaja. Samuti teen kõikidest loomadest seal ilupilte ning olen kokku monteerinud 2 videot, mille olen FB-s liikvele lasknud, lootes ,et need loomad omale kodu leiavad. Jagamist on küllaga õnneks olnud :)
Ferrets dook theirself in your heart! - Cubano & Skaut.
Rabbits leave tiny little pawprints on your heart! - Patrick.
Dogs can bark their way into your heart!- Diego & Mõmmi.
Koduleht - http://erika-fotod.blogspot.com/
Kasutaja avatar
3rika
Eelistan loomade seltskonda...
Lahkeim pisilane 2013
Lahkeim pisilane 2013
 
Postitused: 1415
Teemad: 36
Pildid: 6
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Mida olete teinud loomade aitamiseks?

PostitusPostitas Siilike123 » 30. november 2012, 19:43

Ei miskit erilist aga olen andnud varjupaigale kaelarihmasi, pesasi, koerasöögi ca 60 kilo, pakkunud hoiukodu mõnedele hädas kassidele, võtnud omale ühe kodutu kassi, kes praegugi meil elab ja lisaks meil teise ringi merisiga nüüd. Otseselt ei otsi ja ei abista, pigem annan teada ja viin kasse kassiabisse ja aitan FB jagades infot sõpradele. Enda juurde ei saa kahjuks kedagi võtta , kui just ei leia kedagi hädist. Ja eks püüan hoolitseda oma kolme koera eest ja hoida neile kodu ja head elu, samuti oma põrsale ja kassile :) Mõned korrad oled käinud ka kassiabis ja neile mänguasju viinud.
Siilike123
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 98
Teemad: 17
Pildid: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Tuju: Rahulolev
Prindi postitus

Re: Mida olete teinud loomade aitamiseks?

PostitusPostitas RAjankud » 13. aprill 2013, 08:33

Mina olen loomakaitsesse teavitanud hooldamata loomade kohta.
Kasutaja avatar
RAjankud
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 160
Teemad: 8
Pildid: 0
Asukoht: Harjumaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Mida olete teinud loomade aitamiseks?

PostitusPostitas hermeliin » 13. aprill 2013, 11:50

Minul juhtus üks sellinne lugu , et mu tuttav võttis mitte kõige selgemas olekus endale loomapoest roti . Kuulsin seda teiste käest ja otsustasin talle külla minna ja vaadata kas loomal on kõik vajalik olemas normaalseteks tingimusteks. Kuna ise olen tegelikult tuli hingeline roti fänn , siis lähevad mulle need pisikesed väga südamesse. Kui sinna siis lõpuks jõudsin oli pisike roti poeg kuskil külmiku taga . Puuri tal polnud , joogikohta polnud ja söök oli pandud väga kõrgele ühe kapi sahtlisse. Kust see pisike poleks osanud elusees sinna teed leida et süüa . Peale selle oli maha rahvast täis ja nagu ma aru sain , siis isegi pisikese peale oldi astutud ja ta oli ka maha kukkunud. Ütlesin et viin ta oma juurde kuni tuttav orgunnib sobivad elutingimused loomakesele ja andsin ka nimekirja mis peaksid kindlasti olemas olema. Enne ei olnud ma nõus rotti tagasi andma . Minu juures loom siis kosus ja oli alguses natuke pätistunud , aga elas rahulikult . Mõne aja möödudes polnud tuttavast kippu ega kõppu ja kuna meil oli juba endal pere lemmik olemas, siis otsustasin pätile uue kodu leida. Selleks et seda teha saaks ostin ise talle puuri ja vajaminevad asjad ja hakkasin uut kodu leidma . Tahtjaid oli nii mõnigi , aga igaleühele ma teda ei tahnud anda . Pigem arvasin et enamus tahtjad olid lapsed kes nägid et ise veel midagi juurde ostma ka ei pea ja siis tahtsid teda kohe endale . Lõpuks leidsin talle ühe noorpaari kes olid väga armunud rottidesse . Nad otsisid oma pisikesele seltsi ja samas sai üks loomake endale toreda kodu ja head omanikud.
Kasutaja avatar
hermeliin
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 52
Teemad: 3
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Eelmine

Tagasi: Kuidas aidata hädas looma?

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist