Tiigula-Taagula- Titala

Millised tuttsabad meil kodus on

Moderaator: postituvi

Foorumi reeglid
See foorum on mõeldud oma lemmiku(te)st rääkimiseks, mitte hoolduse alase nõu küsimiseks! Iga kasutaja teeb omale teema, kus on juttu tema lemmiku(te)st. Teema pealkiri võiks olla kujul nt. "Kissu rotid", "Foksi küülikud" vms.

Tiigula-Taagula- Titala

PostitusPostitas postituvi (Teema autor) » 01. mai 2010, 14:24

Mõtlesin nüüd siis, et mul ka viimane aeg deegusid tutvustada. Mul neid siis 2- emane Tiigu ja isane Taagu.
Tiigu on sündinud kuskil oktoobris 2008. Ja ostetud on ta lemmikloomapoest endale sünnipäevaks(dets. alguses). Tema on siis minu esmene deegu :biglove: . Enne olin näinud deegut ühel sõbrantsi sõbrantsil. Ja armusin kohe.
Kui uude lemmikloomapoodi minnes nägin müügis deegusid, oli asi otsustatud- 1 neist tuleb minuga kaasa. Mul oli ju just sünnipäev olnud ja 1 sünnipäevakink endale ei tee ka paha ;) Kassa juures müüjaga rääkides tuli välja, et neil kaardiga veel maksta ei saa- alles järgmisest päevast( tegu oli siis vastavatud loomapoega). Ma siis vastu, et ei jaksa nii kaua oodata ja läksin sularahaautomaadist raha välja võtma-ma tegin seda oma krediitkaardi arvelt, sest deebetkaardile ei olnud palk veel laekunud. Kuna selles piirkonnas ei olnud hanzapangaautomaati... kihutasin jala lähima automaadini ja tagasi(mingi 2,5 km) .... ja hetk hiljem(vahetult enne sulgemist) olingi Tiigu ja varustusega kodus. Poes valisingi tema välja just tema aktiivsuse ja julguse järgi- tuli puuri uksele uudistama, et mida me müüjaga seal asjatame.
Iseloomult on Tiigu väga sõbralik ja julge. Kohe esimese päeva õhtul käis mul süles... tegin puuriukse lahti,et midagi puuri panna(ei mäleta enam, et mis see oli) ja ta hüppas käele. Oma nime Tiigu sai ta selle järgi, et loomaliik DEEGU tundus mulle justkui mingi sõna kosmosest... nii võõras oli selle kõla. Ja see sõna kõlas ise nagu oleks ta juba kellegi isiklik nimi... ütlesin oma vastsele deegule koguaeg DEEGU... siis tuligi mõttesse nimetada ta TIIGUks... et sarnaneb ta liiginimega. Aga pole päris liiginimi... (muidu oleks ta nagu kass, kelle nimi on Kass :D)
Tiigu on mulle väga väga kallis! :biglove:

Kuna sain teada, et deegud on karjaloomad( enne, kui Tiigu ostsin, ei teadnudki), siis hakkasin kevadel otsima talle kaaslast. Kaaslast otsides sattusingi pisi.ee kasutajaks. Ja väga rahul oma avastusega. Ja oma teise deegu- Taagu saingi ma just ühelt pisi kasutajalt. Taagu on siis sündinud aprilli alguses 2009- ma suurest ähmist unustasin küsida täpse sünnikuupäeva... Kuna deegupoja üleandmine toimus linnas-avalikult, siis tema on oma emme-issi omaniku poolt mulle valitud (st ei ole Taagu õdesid/vendi näinud)
Alguses oli Taagu päris arglik. Ja Tiiguga võrreldes nii pisike ja äpulik. Aga nimi oli kohe kindel- kui mul on Tiigu siis teine olgu Taagu ;) Esimese nädala( isegi nats vähem kui nädal), elas ta võredega minipuuris( mina kasutan seda transportpuurina) Tiigu puuri kõrval. Aegajalt lasin neid korraks omavahel kokku- vehiti esikäppadega ja pahandati üksteisega. Läks aega 6 päeva, ja siis uinuti juba üksteise kaisus...
Nüüd täiskasvanuna saab neid iseloomustada – Tiigut kui ülisõbralikku õgardit ja Taagut kui isepäist jooksuhullu. Tiigu on alati valmis sülle hüppama igaühele, kes puuriukse avab- kõikide mu pereliikmete ja sõprade sülle läheb vabatahtlikult. Ei karda kedagi. Alati kui puuri juures toimetan, vaatab ta mind nuruva näoga, et võta sülle. Tema lemmik koht on minu pusade kapuutis. Lasen ta õlale, siis läheb sealt ise kapuutsi. Ja õgard on ta seepärast, et tormab alati esimesena toidukausi kallale, kui seda täidan. Ja üleüldse leian ta tihti jälle söömast.
Taagu on süles rohkem püsimatum. Kui Tiigu naudib, kui teda sügan, siis Taagul seda aega paigal püsida pole. Hiljuti siiski avastasin, et Taagule seevastu meeldib jälle mu pusade kängurutaskud. Kui Tiigu „kükitab“ kapuutsis, siis Taagu kängurutaskus. Toidust Taagu nii väga ei hooli- temale loeb aint trenn- jooksuratas. Nii lasebki ta Tiigu alati esimesena sööma, minnes ise jooksma. Ja isegi kui ta sööb, siis teeb seda jooskurattal olles.
Vahel tahab ka Tiigu joosta, ja siis nad seal istuvadki- üks ühel pool jooksuratast, teine teisel pool, aga paraku ei saa nii kumbki neist joosta- mõlemad üritavad ratast vastas suunas liikuma panna. Tavaliselt on siis Tiigu ikkagi see, kes alla annab ja ratta vabastab. On olnud ka hetki, mil mõlemad koos jooksevad. Mõlemad deegud reageerivad oma nimele. Tiigu puhul on kindel, et just nimele, Taagu puhul nii kindel pole- äkki aint häälele... sedagi aint siis kui raatsitakse rattalt maha tulla- muidu Tiigu äkki hõivab ratta ära.
Aeg läks edasi.... Minu Tiiguke aina paisus ja paisus... ja nüüd on „tagajärjed“ käes- imearmsad deegubeebid. Nimelt sai Tiigu eile esimest korda emaks :biglove: Istub pisidega pesas ja kudistab seal...Nii armas on neid kuulata...Hetkel veel ei tea kui palju pisikesi on, kuid kolme peakest ma korraks pesamajas nägin. Panin neile puuri peale ka puuvillase roosa riide( mul köök ise ka õrnroosa)- summutab nii aknast tulevat kui laelambivalgust ja tekitab neile rohkem privaatse tunde. Endal küll näpud ja silmad sügelevad, et pisikesi näha ja näppida :ups:
Taagu peab nüüd mõned päevad iseendale seltsi pakkuma. Panin talle puuri ka jooksuratta- Tiigul pole nagu nii aega joosta ja pisid on alles liiga pisid ratta jaoks. Endal on küll paha tunne Taagu ees, et ta perest lahutasin ja ta väiksemasse puuri pidin panema
Tiigu hakkas äkki nii tubliks(mingi nädalake tagasi), et tunnistab wc-nurka. Käib ilusti kolmnurkliivakastis pissil. Isegi praegu- kui tuleb häda, jätab pojad korraks omaette ja teeb häda kasti :hdance: ja siis tormab piside juurde tagasi. Junnimisega on nats teised lood Ma siiski nii õnnelik. Kui aint Taagu ka kastis kunagi käima hakkaks- tema on meister platvormide täis pissimise peale

Nüüd jääb ootata ja loota, et pisidega on kõik korras ja kõik nad kosuvad ning õigepea neid ka ringi siblimas näen. :biglove:


Loodan, et keegi viitsis nii pika jutu ka läbi lugeda :)
Viimati muutis postituvi 27. mai 2010, 22:20, kokku muudetud 1 kord.
Kasutaja avatar
postituvi
Deeli My ja Alli Mey-minu kallid tuhkruplikad
Deegula & Tuhkrutelk
Deegula & Tuhkrutelk
 
Postitused: 3150
Teemad: 15
Pildid: 21
Asukoht: Kehra, 4 korrus ;)
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Tuju: Mõtlik
Prindi postitus

Re: Tiigula-Taagula e. postituvi deegud

PostitusPostitas Pinto » 01. mai 2010, 15:36

Mina viitsisin :D

Palju palju õnne vanaemaks saamise puhul! Eks me taha ka neid pisikesi üks hetk näha ja võiksid mõned pildid jutu ilmestamiseks ka panna ;)

Kas mõni tittedest jääb emme-issi rõõmuks koju ka elama?
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tiigula-Taagula e. postituvi deegud

PostitusPostitas postituvi (Teema autor) » 01. mai 2010, 16:20

Aitäh :D ma olen vanaema -jeeee :rofl: :dance:
Pisikesi ongi aint kolm. Mõnesmõttes kahju, et nii vähe, teisalt Tiigu poolelt vaadates jälle hea.Tal kergem ja pisikestel piima pärast vähem rabelemist.
Mõtlesin küll, et kui piside hulgas peaks olema üks plika, siis jätaks ta emme-issi lapseks.
Pilti proovisin teha. kuid ega midagi hääd sealt küll ei tulnud.... vaatamiseks vististi isegi panna ei kõlba :P Liiga varjul on(heina ja salfatükkide sees) pisid ja pime oli ka veel. Eks kui pisid ise siblima hakkavad, saab neist teha ka korralikke( st. esinduslikke) pilte ;) Ise ma neid pesast kiskuma ei hakka. Kõrvad on neil nii lahedalt suured... ja silmad tegelt ka(kõikidel silmad ilusti lahti).
Praegu ripuvad emme tisside küljes- vähemalt 1 neist paistis. Tiigu ise on rahul ja pugib heina süüa, mille kogu kupatusega just heinaküünist endale pessa tassis. Toidukausi panin juba enne poegimist pesa kõrvale( oli enne viimasel platvormil), et ei peaks piside juurest pikalt ära olema. Korra kui puuri uks lahti oli, tuli Tiigu mulle ka sülle.
Kusjuures- Pinto- ma ju veel neljapäeva õhtul kaalusin teda- oli 365g. Sain aru, et pisid on kohe-kohe tulemas, kuigi ei uskunud et NII KOHE :D
( ta tundub ikka veel muidu nii paksuke... ei tea millal algne kaal tagasi tuleb? Et nagu inimestel- kui trenni ei tee, et siis ei tulegi?)
Kasutaja avatar
postituvi
Deeli My ja Alli Mey-minu kallid tuhkruplikad
Deegula & Tuhkrutelk
Deegula & Tuhkrutelk
 
Postitused: 3150
Teemad: 15
Pildid: 21
Asukoht: Kehra, 4 korrus ;)
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Tuju: Mõtlik
Prindi postitus

Re: Tiigula-Taagula e. postituvi deegud

PostitusPostitas Pinto » 01. mai 2010, 21:19

Väga äkki tulid jah need pisikesed. Sa ju ootasid neid alles mai lõpuks :D Aga emase deegu kaal peabki peale poegimist olema kõrgem kui ennem tiinust. 2 nädala jooksul kaob enamus kaalust ja imetamise lõpuks peaks ta sul enamvähem vanas kaalus olema, nii et sa ei pea talle jõusaali aega kinni panema :D

Mõni esinduslik pilt sul Tiigust ja Taagust ikka ju kuskil folderi nurgas on ;)
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tiigula-Taagula e. postituvi deegud

PostitusPostitas TuhkruPoiss » 01. mai 2010, 22:14

Palju õnne ka meie poolt! Silmad ka juba kibelevad neid pisikesi pintsleid näha :D
Tim & Chrys.
Kasutaja avatar
TuhkruPoiss
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1484
Teemad: 19
Pildid: 11
Asukoht: Rakvere, Lääne-Virumaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tiigula-Taagula e. postituvi deegud

PostitusPostitas postituvi (Teema autor) » 02. mai 2010, 14:08

Tiigu toidab hoolsalt oma pisikesi, kuid vahel tuleb tal isu ka jalgu sirutada. Ja kui ma siis puuri juures olen, nurub ukse küljes rippudes sülle. Tegin puuriukse lahti... ja vupsti oli tibi mul õlal. Kasutasin siis olukorda ära ja kaalusin ta üle- 295g. Hmm... 365(Tiigu kaal u. 15h enne poegimist)-295=70g on siis u. kolme pojakese sünnikaal kokku :) Tänaseks pisid siis juba 2ööpäevased :)
Nägin täna korraks ühte pojakest ka pesast väljas- nimelt Tiigu kui tuli pesast välja, siis kuidagi lohistas pisikese ka kaasa- ju ta oli vist tissi küljes... Igatahes avastas pisike, et koht kuhu ta sattus on valge ja külm( võrreldes pesa sisemusega) ning sibas oma spagettjalgadega tagasi pessa. Saba on neil ka hetkel nagu hiirepoja mitte deegu oma- peenike vibalik ilma pintslita. :rofl:
Ja otseloomulikult oli mul eile õhtul vaja kaamera kappi ära panna :P Nüüd kui kaameraga pesa juurde tagasi jõudsin, oli ka Tiigu juba pessa pugenud ja vaatamisväärsused ära varjanud. Aga tundub, et Tiigu ei ole kuidagi pahane või umbuskilk selles suhtes, et ma puuri vahel sisse piilun- ise ta nurub lausa sülle ja sügamist ( liiga kauaks ei julge teda pesast eemal hoida- äkki jätab pisid unarusse- ta ju inimseltskonnaloom :) )
Aga eks ma jätkan piilumist... ükskord ikka olen õigel ajal õiges kohas... ja koos kaameraga- jätsin selle lausa puuri kõrvale põrandale :P

Taagu teises väiksemas puuris nii omaette. Lippab aina väsimatult jooksurattal.
Kasutaja avatar
postituvi
Deeli My ja Alli Mey-minu kallid tuhkruplikad
Deegula & Tuhkrutelk
Deegula & Tuhkrutelk
 
Postitused: 3150
Teemad: 15
Pildid: 21
Asukoht: Kehra, 4 korrus ;)
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Tuju: Mõtlik
Prindi postitus

Re: Tiigula-Taagula e. postituvi deegud

PostitusPostitas Pinto » 02. mai 2010, 14:51

Siis ju hästi, kui Tiigu sellest numbrit ei tee, et sa oma lapselapsi vaatad :)

Loodetavasti saad varsti meile ka oma vaatamisväärsusi näidata :)
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tiigula-Taagula e. postituvi deegud

PostitusPostitas sindrinahk » 02. mai 2010, 16:12

Palju õnne vanaemastumise puhul :razz: !
Koerainimene-koerad sügaval südames.
Suller
Kasutaja avatar
sindrinahk
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1728
Teemad: 41
Pildid: 2
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tiigula-Taagula e. postituvi deegud

PostitusPostitas postituvi (Teema autor) » 02. mai 2010, 16:47

Aitäh! Vanaema olla on uhke ja jää ;) Kui aint juba lapselapsi hoida saaks...
Läksin korra kööki- Tiigu puurivõrede küljes ja närib... nii kui ukse lahti tegin... jälle tibi vupsi süles... loodan, et ta kõrvaliste asjade peale liiga palju aega ei raiska ja pisisid üksi ei jäta.
Oh Tiigu on kõige armsam deegu üldse ilma peal. Ta on näost ka hoopis teistsugune kui teised deegud.
Pilte paraku enne lubada ei saa, kui homme oma lauaarvuti remondist tagasi saan- hetkel olen läpakas, kuid see on mega aeglane ja piltidega tegelemist küll ei talu- jookseb kokku. ( Tiigust ja Taagust on mul galeriis 1 pilt)
Kasutaja avatar
postituvi
Deeli My ja Alli Mey-minu kallid tuhkruplikad
Deegula & Tuhkrutelk
Deegula & Tuhkrutelk
 
Postitused: 3150
Teemad: 15
Pildid: 21
Asukoht: Kehra, 4 korrus ;)
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Tuju: Mõtlik
Prindi postitus

Re: Tiigula-Taagula e. postituvi deegud

PostitusPostitas postituvi (Teema autor) » 02. mai 2010, 22:42

Ei tea mida Tiigu arvas või kartis ta, et pisid ta toitu kallale tulevad. Kui muidu tassis ta toidu pessa ja sõi seal- pisid ise samal ajal piima lutsimas. Siis nüüd puges emme oma kolmnurk pissikasti nurka õgima. Pisid pugesid pesast välja emmet otsima- kui leidsid, siis piiksusid. Alguses tulid 2 korraga ja minuti pärast tuli ka kolmas. Tiigu tegi pisidele kurja häält nagu ta teeb siis, kui ta sööb ja ei taha et teda segatakse(tavaliselt siis kas mina või Taagu). Pisid üritasid talle kõhu alla saada, kuid Tiigu ajas nad minema... :nono: Nii läksidki kõik 12 spagettjalga ise tagasi pessa. Õnneks kui Tiigul sai krõbin otsa, kihutas pisidele pessa järgi :hug: uuh... (mina neid ei seganud, koorisin ise üldse sel ajal kartuleid)
Kes ütleb, kui kaua pisid ilma piimata(st. söömata) olla tohivad?
Kasutaja avatar
postituvi
Deeli My ja Alli Mey-minu kallid tuhkruplikad
Deegula & Tuhkrutelk
Deegula & Tuhkrutelk
 
Postitused: 3150
Teemad: 15
Pildid: 21
Asukoht: Kehra, 4 korrus ;)
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Tuju: Mõtlik
Prindi postitus

Re: Tiigula-Taagula e. postituvi deegud

PostitusPostitas Pinto » 03. mai 2010, 09:41

Egas ta neid seepärast nälga jäta, kui ise söömas käib :) Paar tundi võivad pisikesed ilusti pesas magada, ei juhtu midagi. Vaevalt, et ta ise nii kaua pesast eemal üldse on.
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tiigula-Taagula e. postituvi deegud

PostitusPostitas postituvi (Teema autor) » 03. mai 2010, 21:39

Pilt
pisi üritab tagasi pessa tuterdada oma spagetjalgadel. Täna on need tegelikult juba oluliselt tugevamad kui eile olid.

Pilt
Pisid üritavad juba ise pesast välja tulla, seda muidugi juhul kui Tiigu ka pesast väljas on. Kuid Tiigu meelest on nad isetegevuseks veel väikesed ja neile sõna ei anta- võetakse hambusse ja tassitakse viivitamata tagasi pessa.

http://s859.photobucket.com/albums/ab158/postituvi/videokesi/?action=view&current=MVI_0105.flv
väike minivideo sellest kuidas pisid piimavabrikus on. :biglove: ( taustamüra ärge tähele pange :P- mul toas telekas mängis)
Kasutaja avatar
postituvi
Deeli My ja Alli Mey-minu kallid tuhkruplikad
Deegula & Tuhkrutelk
Deegula & Tuhkrutelk
 
Postitused: 3150
Teemad: 15
Pildid: 21
Asukoht: Kehra, 4 korrus ;)
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Tuju: Mõtlik
Prindi postitus

Re: Tiigula-Taagula e. postituvi deegud

PostitusPostitas Pinto » 04. mai 2010, 09:54

Loomalapsed on ikka ütlemata armsad :biglove:
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tiigula-Taagula e. postituvi deegud

PostitusPostitas Degus » 04. mai 2010, 10:41

Uiui kui armsad, meenutab minu Rubmayd(R.I.P 09).

Soe kalli ja tervitused Devvu ja Dessu poolt :)
Kasutaja avatar
Degus
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1139
Teemad: 17
Pildid: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Tiigula-Taagula e. postituvi deegud

PostitusPostitas elm » 04. mai 2010, 12:46

postituvi kirjutas:... spagetjalgadel... :rofl: :lol:

Originaalne väljend, hahaaa!

Oi mis armsad nunnukesed, tahaks lausa endale kohe :worsh:
Videost kostab lahedat mulistamist ja piiksumist, kas pisid piiksusid?
Kasutaja avatar
elm
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 417
Teemad: 3
Pildid: 10
Asukoht: tln/bl.mount
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 67
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Tiigula-Taagula e. postituvi deegud

PostitusPostitas Loomahull » 04. mai 2010, 14:47

Millised pisikesed olevused, nii suurte kõrvadega! Imearmsad! :biglove:
Nõelasilma ei mahu kahte niiti, nii ka südamesse kahte armastust.
Tuustik, Sueño ja Kilpsi
Kasutaja avatar
Loomahull
Armastus on edu saladus.
Küülikuküla & Kilpkonnaaedik
Küülikuküla & Kilpkonnaaedik
 
Postitused: 4007
Teemad: 36
Asukoht: Haapsalu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tiigula-Taagula e. postituvi deegud

PostitusPostitas maris2 » 04. mai 2010, 20:47

Vahvad pisikesed, sabad veel nõnna paljad.
Armsus kuubis
Kasutaja avatar
maris2
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 3112
Teemad: 10
Pildid: 20
Asukoht: Rakvere
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Tõsine
Prindi postitus

Re: Tiigula-Taagula e. postituvi deegud

PostitusPostitas postituvi (Teema autor) » 04. mai 2010, 21:06

Sabakesed neil jah rohkem hiirte omad :rofl: -ei mingit pintslit. See piiksumine ja kudisemine on jah Tiigu ja poegade vaheline armastuse avaldus(+ väike arusaamatus piside vahel piimavabrikus) :biglove: Ja need jalad olid esimesed 2 päeva tõesti nagu keedetud spagetid... pikad peenikesed ja ... hmm... kuidas ilusti öeldagi- sültjad(ei tulnud muud pähe :ups: )
Tervitame Devvut ja Dessut ka :hi:
Mul üks sõbrants on ammu naernud, et mu deegud on tugevate "jäneste geenidega", et neil nii pikad kõrvad- eks nüüd pärandusid pisidele ka ... :P
Hetk tagasi piilusin taskulambiga pesasügavusse... kõik 3 pisit on elus-magasid ja valguse peale kissitasid silmi :)

Täna olen pikalt tööl olnud ja seetõttu pole saanud piside tegemisi jälgida- õnneks selgus, et homme vaba päev- ja seega kavatsen pisisid jälgida ja kui õnnestub siis ka uusi pilte teha.
Kasutaja avatar
postituvi
Deeli My ja Alli Mey-minu kallid tuhkruplikad
Deegula & Tuhkrutelk
Deegula & Tuhkrutelk
 
Postitused: 3150
Teemad: 15
Pildid: 21
Asukoht: Kehra, 4 korrus ;)
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Tuju: Mõtlik
Prindi postitus

Re: Tiigula-Taagula e. postituvi deegud

PostitusPostitas postituvi (Teema autor) » 05. mai 2010, 00:03

Sooviti Tiigu ja Taagu esinduslikke pilte ;) ( tehtud märts 2010)

Pilt
Tiiguke


Pilt
Taaguke

Pilt
võrdluseks-pilt 2008 dets. kui Tiiguke ise oli titekas. pildi pealkiri " Kuri känguru" ;)
praegu vaatan, et tal titena nina ümbert on olnud südamekujuline(heledam )karv...
Kasutaja avatar
postituvi
Deeli My ja Alli Mey-minu kallid tuhkruplikad
Deegula & Tuhkrutelk
Deegula & Tuhkrutelk
 
Postitused: 3150
Teemad: 15
Pildid: 21
Asukoht: Kehra, 4 korrus ;)
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Tuju: Mõtlik
Prindi postitus

Re: Tiigula-Taagula e. postituvi deegud

PostitusPostitas Pinto » 05. mai 2010, 14:37

Taagu on väga mehise välimusega. Kaugelt näha, et isane :D

Too känguru pilt on väga vahva- nagu oleksid käed rusikas, et no tule kui julged :rofl:
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tiigula-Taagula e. postituvi deegud

PostitusPostitas postituvi (Teema autor) » 05. mai 2010, 19:39

Jee -õnnestus täna ka pisisid näppida. Sai Taagu siis nüüd õhtul ka pere juurde tagasi pandud. Kudistasid Tiiguga suurest taaskohtumise rõõmust. Siis käis Taagu ka pesamajas pisisid nuuskimas.Pisid tuterdavad aina rohkem pesast välja ( muidugi Tiigu jätkuvalt tassib nad tagasi)- kuigi kui mind näevad, siis tagavad pessa peituda. Võtsin ise pisid ka korraks sülle.... Mõtlesin, et kui teistel (nt. Pintol liivakad) on veelgi pisemad pojad käel, eks proovin ise ka... Oi kui pisid nad ikka on...ja nii siidiselt pehmed :biglove: pistsin uudishimu rahuldamiseks nad ka kaalule...
ah jaa- pisidest 2 on poisipõnnid ja üks plikake( tema jääb siis koju- jee :biglove: ). Alguses kui sugusid uurisin, tulid järjest mõlemad poisipõnnid- mõtlesin juba, et kas ma ei oskagi nii pisidel sugusid eristada või ongi mul kodus poistevägi...aga uuh- ikka üks tibin ka. :-D Poisipõnnid kaalusid 18g ja 22g ning plika 20g. Ma ise arvasin, et see kõige pisem on plika. :ups:
Pilte sai ka tehtud, kui põhiliselt aint plikast- panin plikale nime ka ära- TIigu+ TAagu= TiTa... ehk Tita :) (jääb selleks ka siis kui täisikka jõuab ;))
videoke sellest kuidas TiTa puurikatusel nutab(ka süles hakkasid nad kohe nutma)... :ups:
http://s859.photobucket.com/albums/ab158/postituvi/deegud/?action=view&current=MVI_0107.flv
ja mõned pildikesed Titast...

Pilt
issi ja Tita kohtuvad esimest korda kahekesi

Pilt Pilt Pilt
TiTa minu käe peal...

Ja praegu magab terve pere pesas koos :biglove:
Kasutaja avatar
postituvi
Deeli My ja Alli Mey-minu kallid tuhkruplikad
Deegula & Tuhkrutelk
Deegula & Tuhkrutelk
 
Postitused: 3150
Teemad: 15
Pildid: 21
Asukoht: Kehra, 4 korrus ;)
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Tuju: Mõtlik
Prindi postitus

Re: Tiigula-Taagula e. postituvi deegud

PostitusPostitas maris2 » 05. mai 2010, 19:48

Ülinummi, nunnumeeter täiega põhjas.
Armsus kuubis
Kasutaja avatar
maris2
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 3112
Teemad: 10
Pildid: 20
Asukoht: Rakvere
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Tõsine
Prindi postitus

Re: Tiigula-Taagula e. postituvi deegud

PostitusPostitas Pinto » 05. mai 2010, 20:28

Mis muud kui :biglove: Hirmsad kisakõrid on nad :D

Eks sa peadki pisikesi hakkama vaikselt nüüd ka inimese ja käes olemisega harjutama, siis tulevad neist mõnusad sõbralikud tegelased. Kui ema ei lähe närvi ja sind usaldab, siis sellest miskit halba ei ole, et neid natuke silitad ja käega harjutad. Nüüd on nad ka piisavalt vanad, et inimesega tutvuda.
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tiigula-Taagula e. postituvi deegud

PostitusPostitas postituvi (Teema autor) » 05. mai 2010, 20:39

Ma kusjuures ise kartsin, et kui pisike mul käe peal ja puuri katusel nuttis, et Tiigu närvi läheb... aga ei midagi... :) uuh

Tegelt ei ole pisikesed üldse kisakõrid... ja hirmsad hoopiski mitte... kisavad nad ju aint siis kui ma neid näpin :ups: ... see piuksumine mis pesas, kui ema nende juurde tuleb, on siuke eriti nunnu hääl- seda kuulaks kohe sagedamini :ups: Vahel aint Tiigu sakutab/naksab neid tutist liiga kõvasti- seda piuksatamist siis on küll endal valus kuulata... et mis sa piinad pisikesi...

Ma nüüd pühapäevani kodust ära tööl( ööbin ka tööl) :P Loodan, et pisid ja vanemad saavad hästi hakkama. Toit ja vesi on suurtel olemas.
Kasutaja avatar
postituvi
Deeli My ja Alli Mey-minu kallid tuhkruplikad
Deegula & Tuhkrutelk
Deegula & Tuhkrutelk
 
Postitused: 3150
Teemad: 15
Pildid: 21
Asukoht: Kehra, 4 korrus ;)
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Tuju: Mõtlik
Prindi postitus

Re: Tiigula-Taagula e. postituvi deegud

PostitusPostitas TuhkruPoiss » 05. mai 2010, 21:33

Üliüliüli nunnud. Eriti nunnu on TiTa sinise taustaga pilt :biglove: Eks pisidest tulevad sama ilusad kui nende vanemad! :)
Tim & Chrys.
Kasutaja avatar
TuhkruPoiss
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1484
Teemad: 19
Pildid: 11
Asukoht: Rakvere, Lääne-Virumaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tiigula-Taagula e. postituvi deegud

PostitusPostitas postituvi (Teema autor) » 05. mai 2010, 21:36

Tital on hambad valged.... kas nüüd on jama majas... :hmmh: kuidas vennakestel on mai tea... kas ma saan ise midagi teha et ta hambad kollasemaks minema hakkaks... tahket ta veel ei söö ju(kuigi üks kord tabasin ta küll peadpidi toidukausist :rofl: )...
Ja kusjuures on Tita esimene pisi, kes mul ise platvormi teisele korrusele ronis- issi järgi mööda kaldteed... :biglove:
Ja muide- issilt loodetakse ka tissi saada(kõik kolm loodavad ja otsivad)... :ups:
Kasutaja avatar
postituvi
Deeli My ja Alli Mey-minu kallid tuhkruplikad
Deegula & Tuhkrutelk
Deegula & Tuhkrutelk
 
Postitused: 3150
Teemad: 15
Pildid: 21
Asukoht: Kehra, 4 korrus ;)
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Tuju: Mõtlik
Prindi postitus

Re: Tiigula-Taagula e. postituvi deegud

PostitusPostitas Kessu » 06. mai 2010, 08:30

Deegude hambad muutuvad oranžiks paar nädalat peale sündi ja seda klorofülli pärast, mida leidub rohelistes taimedes ja mis reageerib deegude süljega ja muudab hambad oranžiks.

Nunnud pildid pisi deegudest.
Deegud Birgit ja Kessu
Kasutaja avatar
Kessu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 875
Teemad: 5
Pildid: 17
Asukoht: Kuressaare
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 33
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tiigula-Taagula e. postituvi deegud

PostitusPostitas maleva » 06. mai 2010, 10:06

Nii armas Tita :)
Kasutaja avatar
maleva
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 362
Teemad: 7
Pildid: 12
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 34
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Tiigula-Taagula e. postituvi deegud

PostitusPostitas TuhkruPoiss » 11. mai 2010, 22:15

Kuidas Tiigulal-Taagulal läheb? :)
Tim & Chrys.
Kasutaja avatar
TuhkruPoiss
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1484
Teemad: 19
Pildid: 11
Asukoht: Rakvere, Lääne-Virumaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tiigula-Taagula e. postituvi deegud

PostitusPostitas postituvi (Teema autor) » 12. mai 2010, 22:23

Tiigula-Taagula on Tiigu ja Taagu netipesaks- mitte aga nende endi nimed :-D
Minu pintselsabadel läheb väga hästi. Pisikesed kosuvad iga päevaga ja enam spagetjalgadeks ma neid nimetada ei saa- tuiskavad mööda puuri niimoodi ringi, et anna olla( näen aint tuiskavat tumedamat täppi). Kui ma kööki liiga kiirelt( nende arvates) sisenen, siis tormatakse kimaga pesamajakesse peitu- mind kardetakse kui tuld :wacko: Maja tagumises seinas on väike ümmargune aken... ja kuna puuri ja akna vahe on u. 5cm siis arvavad pisid, et see on ideaalne koht, kuhu end peita( no jah- eks ta ole ka- sealt ma neid hästi kätte ei saa). Ja samuti ronitakse selle akna kaudu majakese katusele. Kui mina üritan neist kedagi kätte võtta siis ongi 2 varianti- kas katuselt akna kaudu pessa või just akna kaudu pesast minema- olenevalt kus ma neid " taga ajan". :A:
Pisikesed on nüüd juba nii asjalikud, et turnivad ka platvormil- esialgu küll ainult esimesel. Keegi( näo järgi vahet ei tee neil :ups: ) neist on käinud ka 2. platvormil mööda toru, kuid enamasti aint torru ronimisega ka asi piirdub neil.
Pisid üritavad juba ka ise süüa- olen neid näind pea kõike "järamas"- saepurust vitagraftini. Sain pildikes ka sellest kuidas 1 neist toidukausis istub ja sööb- kauss on nii suur tema jaoks- terve "tuba täis toitu" :rofl: Kuna Tiigu oli teises puuris jooksurattal jooksmas, siis said pisid rahulikult kausi kallal toimetada- muidu Tiigu tassib ikka aegajalt nad tagasi pessa, aga ise sinna ei jää :razz: Ja õgard on ta nagu nii- panin kausipõhja vitagrafti toidupaki põhjajäägid- need olid pisidele just parajas mõõdus.

Üritasin neid täna siis ka pildistada oma voodi peal- oh isver- nad ei püsi enam üldse paigal( voodil küll niimoodi ei kimatud kui puuris). Ütleme, et iga tehtud 10 pildi kohta on 1-2 pilti, millega ma ise rahule jään...
Süles nad mul küll kaua ei olnud, kuid nutt kippus neid ikka saatma- kutt2, kes on kõige väiksem hakkas kõige esimesena "kisama". Pildistasin neid korda mööda puurist välja võttes.
Kaalusin pisid ka üle:
09.05.10 kaalusid nad-
Kutt1- 29g, Kutt2- 25g ja TiTa 28g
Täna siis:
Kutt1- 34g, Kutt2- 30g ja TiTa 33g Seega on kõik võtnud võrdselt 5g juurde kolme päevaga.

pilte siis ka :
Pilt Pilt
TiTa ja Kutt1
PiltPilt
Kutt2 ja "keegi" sööb tahket
Pilt Pilt
Kutt1 ja Kutt2
täna tehtud piltide peal on poisid armsamad kui Tita :) ( Titast ma külgvaates head pilti hetkel üldse ei saanud)

Sai täna ka Taagule Tatari kliinikusse kesksoostamisopi :wink: aeg kirja pandud. See toimub 26.05 ja maksab 750 kr ( koos visiiditasuga) Loodan, et kõik läheb hästi...
Kasutaja avatar
postituvi
Deeli My ja Alli Mey-minu kallid tuhkruplikad
Deegula & Tuhkrutelk
Deegula & Tuhkrutelk
 
Postitused: 3150
Teemad: 15
Pildid: 21
Asukoht: Kehra, 4 korrus ;)
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Tuju: Mõtlik
Prindi postitus

Järgmine

Tagasi: Meie deegud

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 3 külalist