Puuri suurus

Vöödilised arutlused

Moderaator: v66dik

Puuri suurus

PostitusPostitas viirpapagoi2 (Teema autor) » 19. jaanuar 2015, 19:34

Tere

Ehk oskab keegi öelda,kas puur suurusega Pikkus 1m,laius 80cm ja kõrgus 1m sobiks kahele vöödikule,kui sinna tasandeid ja muud ronimist ehitada?

Aitäh
Igal kodul ei pea olema lemmikloom,kuid igal lemmikloomal peab olema kodu !!!
Kasutaja avatar
viirpapagoi2
Tuhkrud :)
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 320
Teemad: 19
Pildid: 0
Asukoht: Rakke vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 24
Sugu: Mees
Tuju: Rahulolev
Prindi postitus

Re: Puuri suurus

PostitusPostitas samton » 19. jaanuar 2015, 20:10

Scratchy kirjutas:Kuna vöödikute puuri suuruse kohta on palju eri arvamusi, uurisin selle kohta ühelt vöödikupidajalt-aretajalt. Kuid siiski kehtib reegel- mida suurem, seda parem! :)

Tema arust on ühele-kahele vöödikule paras puur suurusega 0.6x0,6x1.8m (1.8 - kõrgus), maksimum kahele, mitte rohkemale! Kui pidada koos rohkem kui kahte, tee puur nii suureks kui sul on võimalik. Rohkem ruumi tähendab vähem kaklusi ja rohkem peitumiskohti nõrgematele või vähem domineerivatele loomadele.

Jolly puuri kohta öeldi, et see on sobilik kuni kahele vöödikule, kui sinna panna vähemalt kaks pesakasti ja muid peitumiskohti.

Ja puur peaks olema ikka kõrgusesse rohkem kui laiusesse (samas ei tohi olla ka liiga kitsas).


Karl kirjutas:Mina isiklikult ei toeta mõtet ehitada vöödikule puur suuruses 100cm*100cm*100cm* või ligilähedale sellistele mõõtudele! Saan aru, kui jutt käib ainult laiusest ja pikkusest, aga kõrguse puhul peaks hakkama siin rääkima 150cm ja kõrgemast!
Mul on valmistatud poe puurile juurde ehitus ehk tehtud seda kõrgemaks. Puuri mõõdud alguses 42cm*58cm*35cm*(kõrgus, pikkus, laius) ja nüüd 142cm*58cm*35cm*. Mulle isiklikult tundub, et ka minu tehtud juurdeehitusest ei piisa!
Kuna ma ise ka suhteliselt värske vöödika omanik siis ei teadnud seda ennem, kui talle puuri valmis ehitanud ja hakanud seda sisustama. Lihtsalt nii palju asju on mida tahaks sinna panna, aga ruumipuuduse tõttu ei saa piisavas koguses asju sinna ära mahutada. Puuri juurde ehitus läks maksma 272.30(võrk 100cm*250cm auguvahega u. 1cm ja nipukad). Puuri saab näha sellel lingil
http://album.ee/album/547295/50256337

Plaanis on teha uus puur ja prognoositavalt on uue puuri minimaalseteks mõõtudeks 160cm*80cm*80cm*(kõrgus, pikkus, laius). Kui rahakott võimaldab teen suuremagi, aga ei taha siin hõisata ka enne õhtut.
Täpsemat puuri valmimis aega ei hakka ka siin maha ütlema, aga kindlasti annan teada kui valmis!

Algselt oli plaanis ehitada ümmargune puur, aga siis kuulsin, et vöödikutel ei tohi olla ümmargust puuri kuna nad ei tunne end turvaliselt nurkade puudumise tõttu.
100% pead ei anna ümmarguse puuri jutukohta!


Vöötoravate puur
Handle every stressful situation like a dog.
If you can't eat it or play with it,
just pee on it and walk away.
Kasutaja avatar
samton
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 4493
Teemad: 72
Pildid: 126
Asukoht: Kohtla-Nõmme, Ida-Virumaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 63
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Üldised jutud

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline

cron