Hamstril kõhu peal karvutu väike laik, kollaka eritisega

Hool ja mure hamsude tervise pärast.

Moderaatorid: E4-, Saara

Foorumi reeglid
Kui sinu lemmikul on tõsisem probleem tervisega, soovitame pöörduda koheselt loomaarsti poole, mitte jääda foorumis vastuseid ootama. Loomaarstile võib alati ka helistada ja nõu küsida.
[Nimekiri Eesti loomakliinikutest koos kontaktinfoga][Loomapoed ja kliinikud]

Hamstril kõhu peal karvutu väike laik, kollaka eritisega

PostitusPostitas puljong (Teema autor) » 01. juuni 2014, 23:05

Tere!

Ostsin oma hamstri 2 kuud tagasi loomapoest, öeldi, et tema vanus on 2 kuud. Tegu on emase roborovski kääbushamstriga.
Täna märkasin kõhul u 1,5 cm kõrgemal tema suguelunditest herneterasuurust karvutut laiku kollaka eritisega karvade küljes(eeldan, et mäda, laik ise mäda ei eritanud või verd)
Samas pole ma teda iga kord keeranud, nõnda võib olla see moodustis juba varasem(näiteks märkasin nüüd tema pilte vaadates sarnast laiku juba nädal tagasi.)
Mingisugust mügariku seal pole, või muud moodustist. Hamster seda kohta katsuda ei lase(hammustab) samas asi võib olla selles, et ma ei ole teda kunagi selili hoidnud ja katsunud kõhu pealt.
Hamster on endiselt sama elurõõmus nagu ikka, st öösiti kappab rõõmsalt mööda puuri ringi, tuleb kutsumise peale käele(seda hakkas tegema ca 3ndal päeval meie juures) sööb ikka nii nagu varem(suure isuga)
Tegin ka mõned pildid antud kohast :

https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/ ... 7469_n.jpg

https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/ ... 2718_n.jpg

https://scontent-b-vie.xx.fbcdn.net/hph ... 7435_n.jpg

Pildid pole just kõige paremad, st nad kõik näevad erinevad välja, kuna telefonikaamera pole just kõige parem ning hamster liigutas end aktiivselt. Piltidele jäi ta ka kõikidel juhtudel silmad kinni, muidu ta selline pole, kuskil muul kehal ka pole eritist või mügarike.

Mul pole hetkel võimalus loomaarstile minna(saaksin seda teha palgapäeval - 10ndal) kuid kas peaksin end ette valmistama selleks, et hamstril võib midagi tõsisemat viga olla? Kuna ma pole teda varasemalt ümber pööranud, siis võis see koht tal tõesti haige olla juba loomapoest(näiteks hammustus, ta elas ju teiste hamstritega koos) Samas ma ei saa selles kindel olla, hetkel tean lihtsalt seda, et sama koht oli tal ka nädal tagasi haige, varasemalt ei osanud lihtsalt seda piltidelt uurida.
Tahangi hetkel saada abi kuidas edasi käituda, kuna tema enda käitumises absoluutselt muutusi pole, siis loodan parimat, samas see karvutu laik ei näe üldse hea välja.
Pidasin hamstreid ka ca 10 a tagasi, siis viiest hamstrist kahel tekkisid suured kasvajad kuid seda alles peale teist eluaastat(minu hamster ju väidetavalt alles neljakuune)
puljong
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 1
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Hamstril kõhu peal karvutu väike laik, kollaka eritisega

PostitusPostitas Saara » 06. juuni 2014, 00:39

Kas oled kindel, et tegemist on hamstripreili, mitte noore härraga? Kui hamster oleks isane, eeldaksin, et tegemist on lihtsalt lõhnanäärmega. Su piltidel ei ole piisavalt näha, et praegu määrata.
Kummaline, et karvutu koht üksikuna esineb. Kõiksugu haavad ja hammustused muutuvad tavaliselt punaseks, mädapaise jaoks tundub laik liiga rahuliku välimusega, samuti peaks ka tol juhul paistetus mügarikuna esinema ning aja jooksul muutuma. Hamstritele ja muudelegi loomadele üldjuhul ei meeldi, kui neid selili pööratakse, nad tunnevad end nii kaitsetuna ja kipuvad ärevusest hammustama. Käi arsti juures ära, anna teada, mis öeldi--- või vähemalt saad kindlust, mis soost tegelane Sul kodus on :) .
Kasutaja avatar
Saara
Hamstriurg
Hamstriurg
 
Postitused: 850
Teemad: 16
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Tervis

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline

cron